PROJEKT STAR REVIVAL


Kapitola č. 2 - DS9

...Na můstku USS Saffron...

"Kapitáne, máte povolení k zakotvení," pokračoval v rozhovoru Sisko. "Takže, jak jsme se domluvili, Vy, váš první důstojník a šéf bezpečnosti přijdete ke mně." "Rozumím." řekl Davis, "Davis konec!" přikázal a na obrazovce naskočila DS9. "Pane Scharkesi!" "Ano pane?" "Proveďte zakotevní a pak se s panem Quarrantinem hlaste u výstupu 21." "Provedu pane."

Davis si prohlížel kování dveří Siskovy pracovny. Pěkné, pomyslel si . V duchu to srovnával se suchou federační architekturou.

"Líbí se Vám stanice pane?" zeptala se ho důstojnice Flotily. Všiml si zvláštního "tetování" na jejím krku. "To máme u nás všichni," usmála se na něj. "Jak se jmenujete?" pokračoval v konverzaci drasticky nudící se Davis. "Dax, ale můžete mi říkat Jadzia."

Ozvalo se suché zakašlání. Za ním stál Quarrantin se Scharkesem.

"Doufám, že nerušíme," zeptal se Quarrantin a blbě se usmíval. "Kapitán vás očekává," řekla Jadzia a vešla do Siskovy pracovny.

"Posaďte se," řekl kapitán Sisko. Ztěžka dosedl do křesla. "Jak víte," řekl (a Dax přitom spustila informační panel), Cardassianská flotila se rozhodla zaútočit na Dominion. Hvězdná flotila o tom věděla, ale nechtěla zasahovat, protože to vypadalo slibně. Bohužel, dostali náklep a to drastický. Celá Cardassianská flotila se teďka válí v troskách v tomto systému," řekl a ukázal na panel. "Já a mí lidé jsme se odtamtud dostali jen tak tak."

"To je pěkný pane, ale co s tím máme společného my?" přerušil ho20 Quarrantin. Davis po něm vrhl pohledem. "Promiňte," řekl a trapně se usmál.

"Vy," pokračoval Sisko, "Máte jednoduchý ukol." Na obrazovce naskočil obraz velitele Cardassianské tajné služby. "Na palubě jeho lodi byl zadržován náš člověk s informacemi, které mají pro vývoj situace v tomto sektoru velký význam. Nedávno naše hlídkové lodě zachytily nouzový signál - z planety v té soustavě." ( opět pohlédl na panel)

"Znovu bych zopakoval, že tato osoba má pro nás velký význam. Vaše loď byla vybrána, aby se pokusila o záchranou akci. Veškeré informace budou přetaženy z našeho počítače do vašeho. Bylo by nejlepší, kdyby jste odletěli ihned."

"Rozumím," řekl Davis a chystal se k odchodu. "Ihned???" zabručel Quarrantin a svlíkl očima Jadzia. Ta se na něj usmála a vypnula panel.

Quarrantin čekal před pracovnou. Dax vyšla a zamířila na můstek. "Haló," zavolal na ni. Zastavila se a otočila se na podpatku. "Je tady někde bar, kam bych vás mohl pozvat?" zeptal se a zapojil do toho veškerý svůj šarm. "Je tu bar..." odpověděla Jadzia.

Dveře před nimi se otevřely. Stál v nich důstojník v modrých barvách. "Ahoj doktůrku," řekla Jadzia a dala mu pusu. "Sáákra," řekl Quarrantin a shrbenými rameny zmizel.

Quarrantin seděl v baru u Quarka (celé to patří tomuto Ferengovi). Nyní tady byla většina lidí členy Flotily, ale dřív se to tu hemžilo všemi možnými rasami. Zřejmě mu nejdou kšefty, pomyslel si Quarrantin, když viděl, jak Quarkův bratr hlídá zákazníky. "Můžu si přisednout?" ozvalo se za ním. Byla to Jadzia Dax. "Jo, ..., jistě", řekl a ukázal jí na židli. "Co si dáte?" zeptal se jí. "Už jsem si objednala," usmála se... Lika Darim vešla do baru. "Hej," zakřičela na Ferenga. Ten ji skrz hluk zaregistroval až napotřetí. "Hledám takového chlapa v červeným," řekla a popsala Quarrantina do nejmenších detailů. "Jo, viděl jsem ho tam na patře," řekl Quark a odkráčel. Lika vyběhla po schodech, ale to, co uviděla, ji přikurtovalo k zábradlí. Derrox držel Jadziu za ruku a něco jí důvěrně šeptal do ouška. Lice vyrazily slzy. Otočila se a vyběhla z baru.

Davis vběhl na můstek. Všude kolem můstku blikala červená světla a houkala siréna. "Pane, 12 stíhačů Dominionu právě vyletělo z červí díry," hlásil Quarrantin. "Rozumím," řekl a rychle sedl do křesla. "Pane Scharkesi, odpoutejte nás od stanice. Připravit k boji." "Rozumím, řekl Quarrantin," a nabil zbraně. "Pane, volá nás kapitán Sisko." "Na obraz," řekl Davis. "Pane Davisi," promluvila postava na obrazovce. Na stanici máme záškodníky. Pan Odo tvrdí, že jsou tu nejmíň dva. Vyřadili nám štíty, takže doufáme ve vaší pomoc."

"Jak moc vydržíte?" zeptal se Davis. "Asi dva zásahy, ale..." "Pane," přerušil jejich konverzaci Quarrantin Derrox, velitel ochranky. "Vypálili torpéda!"

Davis jednal rychle - veškerou dostupnou energii převedl do štítů. "Kryjte stanici!" Do toho všeho se ozval komunikátor... "Pane, volá vás pan Jeffrey. Prý je to důležité." Lodí USS Saffron otřásl výbuch. "Stav?" pohlédl kapitán na Quarrantina. "V pořádku pane. Žádné větší škody. Štíty na 89% a drží." "Zaměřit phasery." V tom se ozve kapitánův komunikátor. Je to Jeffry - ozval se klidný, bezstarostný avšak sebejistý a vyrovnaný hlas. "Pane, potřeboval bych s vámi mluvit ohledně instalace nového systému." Jeffrymu bylo evidentně jedno více méně vše, kromě jeho systému. Vše ostatní se přece jeho geniálnímu vynálezu muselo podřídit a jeho hlas to naprosto dával najevo. Davis zaječel. "Při bozích! Jestli vám to nevadí, právě na nás útočí 12 dominionských stíhačů!"

Stanice DS9

Lodí otřásl další výbuch. "Štíty na 70%." hlásil Quarrantin. "Pane, připraveny phasery!" "Pal," zařval Davis. Obrazovku Saffronu rozřízly jasné paprsky phaseru. Pět lodí mimo provoz. Dalších šest je těžce poškozeno (stanici se povedlo obnovit energii ve zbranových systémech). "Ustupují, pane," oznámil Scharkes. "Máme je pronásledovat??" "Ne." řekl Davis, "Mám pohovor s Jeffrym. Pošlete ho za mnou do pracovny." řekl a rázným vojenským krokem odkráčel.

Kapitán John Thomas Davis seděl v křesle ve své pracovně a koukal do počítače. Z obrazovky se na něj usmívala Jeffryho podobizna. Je to blázen, řekl si pro sebe Davis. Kolem lodi lítají stíhači a on si myslí na ten svůj systém. Klikl na hodnocení. Hůů uznaně pískl. Jeffryho hodnocení se jenom hemžilo uznáním a výrazy, které Davisův mozek nebyl sto pochopit. Pěkné, pomyslel si. Nechtěl vzpomínat na ty jeho. Píp, ozval se jeho komunikátor. "Johne?" ozvalo se. Je to jeho žena Rachel. "Ano?" "Co se to stalo?" "Měli jsme menší problém s dominionskými stíhači." "Tady? U Bajoru?" "Jo, už je to tak." "Jsi v pořádku?" zeptal se ustaraně. "Jistě, nedělej si starosti." "Co večeře, platí?" "Jistě miláčku," řekl Davis. Tu se otevřely dveře a do místnosti vpochodoval Jeffrey. Davis překvapeně zíral. Vypnul komunikátor a zmohl se jen na konstatování že by byl rád, kdyby příště zaklepal. "Posaďte se," řekl, když se po chvíli uklidnil. "Tak povídejte," vyzval Jeffryho a vypnul počítač.

Vzzzzz kolem Quarrantinovy hlavy prolétl vrhací nůž. Tak tak se sehnul a vypálil ze své kuše. AAAA odpověděl mu muž ve středověkém brnění. "Barbare," oslovila ho něžná elfí žena. "Jsem ráda, že jsi zde..." Dveře simulátoru se otevřely. "Vidím, že si zase hraješ," ozval se vyrovnaný Defremův hlas. "Tak povídej," řekl, když se posadil na obětní kámen. "Vždycky, když takhle blbneš, máš nějaký problém," odpověděl na Quarrantinův zvídavý pohled.

Lika Darim seděla v lodním baru. Stála před ní orosená sklenice s bajoranským vínem a její krásné oči se utápěly v slzách. Pořád nemohla uvěřit tomu, co viděla v Quarkově baru. Myslela si, že Quarrantin miluje ji a pak ho uvidí dobře se bavit ve společnosti té "#@@{@" z DC9. "Můžu si přisednout?",ozvalo se za ní. Stín, který padl na stůl, patřil člence ochranky, její dobré známé. "Co je andílku," zeptala se, když uviděla Likiiny rukávy nasáknuté slzami. Během následujících pěti minut ji Lika Darim řekla všechno. O tom, jak poprvé Quarrantina uviděla, jak ji zasvěcoval do tajů lodi USS Saffron. O hodinách, které spolu strávili na simulaci "Vulkánského centra" a o "důvěrnosti" která mezi nimi již dlouhou dobu panovala. "Možná to je ono," řekla po chvilce její sousedka. "Možná, že v tom je ta chyba." "V čem prosím tě," řekla Lika a s chutí se napila ze své sklenice. "Možná tě bere jako sestru. Měla by si mu dát najevo, že toužíš prožít něco víc. Chlapům náznaky občas nedocházejí." A Lika si usmyslela, že to riskne.

V simulátoru Defrem koukal na Quarrantina. "OK," řekl Quarrantin Derrox, "Jde mi o Jadzii Dax." "O tu z DS9?" zeptal se Defrem. "Jo," pokračoval Derrox, "Mám o ní docela zájem, ale zjistil jsem, že se kolem ní vochomejtá nějakej Bashir - doktor." "Na tu nemáš," řekl Defrem a jízlivě se usmál. "Ta je asi na šarže. Mimochodem co ty a Lika??" "Lika?" opáčil udiveně Quarrantin. "CO s ní? Jsme dobří přátelé a to je všechno." "Fakt se ti divím, máš kousek od sebe tu nejhezčí holku, kterou jsem kdy viděl a ty místo toho, aby ses o ni pokusil, se honíš za přízraky." "Ona by mě nechtěla," pokrčil Rameny Quarrantin. "Myslíš? Zeptal ses jí?" podíval se významně Defrem a v tom mu zapípal komunikátor. "Defreme, přijď prosím tě na palubu 2." "OK." řekl, "Tak nezapomeň! Tvoje šance se jmenuje LIKA DARIM."

"Kapitán posádce," začal kapitán hvězdné lodi USS Saffron J. T. Davis. "Jak víte, byl nám přidělen tajný úkol. Jediné, co vám mohu říci je, že příštích několik týdnů bude osud lodi ve vašich rukou. Vím, že budete pracovat co nejlépe a spoléhám na Vás. Kapitán konec," ukončil svou řeč Davis.


Předcházející kapitola

Následující kapitola