PROJEKT STAR REVIVAL


Posádka USS Saffron

Quarrantin DerroxProzatimní kapitán, bývalý šéf ochranky - Quarrantin Derrox

Terran
Věk: 25 let
Prošel bitvou u Wolfu 359, zlikvidoval borgské útočníky pomocí fázového výboje, zachránil tím patnáct členů posádky. Povýšen. Dva roky sloužil u Romulansko-Federačních hranice. Vystudoval Akademii, na "b" level. Standardní výcvik, základní lékařský výcvik. Na lodi jsou s ním dva přátelé Defrem a Jawise. Znají se už od akademie a jsou členy jeho výsadkového týmu. Jeho blízkou přítelkyní je Bajoranka Lika Darim.
Osobní spis, dodatek: Hlášení Kapitána John Thomas Davise: Quarrantin Derrox kazí dobré jméno Hvězdné flotily. Mezi posádkou jsou známy jeho pozdní příchody, noční flámy a podobně (je však zajímavé, že to nemá na jeho službu vliv).
Interní rozkaz: V důvodu smrti velících důstojníků Scharkse a Davise se Derrox se povyšuje na dočasného kapitána lodi USS Saffron.
Z osobního deníku: Dnes jsem se znovu narodil, nemá cenu koukat se zpět. Mám-li být kapitán, budu dobrý kapitán. Začalo cvičení posádky a byl vytvořen Hazard team, Saffron se chystá na infiltraci dominionských stanic. Nikdo neví, co nás tam čeká.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Ebartt.

 

 

Eric MagnussonPrvní důstojník - Eric Magnusson

Terran
Věk: 27 let
Na Akademii patřil k nejlepším ve svém ročníku. Projevoval mimořádné pilotní schopnosti, zajímal se o nejnovější vědecké poznatky a celou dobu byl příkladným studentem. Studoval také klingonské i terranské bojové techniky. Umí hrát na saxofon, líbí se mu jazz. Trpí rasovými předsudky vůči Ferengům a velice silnou arachnofobií. Je trochu prudký, ale vždy se dokáže ovládat (až na řeči o své rodině). V poslední době se zajímá o historii Bajoru, zváště Proroků. Dal se k Flotile, protože jeho otec, matka i bratr v ní sloužili. Všichni však zahynuli v bitvě u Wolfu 359. Jeho otec velel jedné z menších lodí, ale po výpadku štítů nechal loď evakuovat. Našli se lidé, kteří mu to později vyčítali. Po této události se stal trochu zahořklým, u posádky je však stále oblíben. Poslední tři týdny však strávil ve své kajutě za rvačku se členem posádky (i přes četné rány v obličeji oba tvrdili, že upadli, povídá se ale, že ten druhý urazil Ericova otce). Před nástupem na USS Saffron sloužil na jedné malé průzkumné lodi. Byl povýšen za příkladnou službu. Nikdy nechodí pozdě. Nemá zatím žádné opravdové zkušenosti z boje. Na USS Saffron je jeho místo u senzorů. Díky své dobré fyzické kondici je často brán na výsadky.
Osobní spis, dodatek: Hlášení kapitána Quarrantina Derroxe: Poručík Eric Magnusson byl mnou dosazen na místo prvního důstojníka. Byly mu předány autodestrukční klíče a kódy.
Z osobního deníku: Z Quarrantina se stal skvělý kapitán. Pokud máme zemřít, zemřeme, ale se ctí a ne zadarmo. Dominion se má na co těšit!

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Smartus.

 

 

Luis DefremŠéf bezpečnosti - Luis Defrem

Terran
Věk: 27 let
Přítel Quarrantina. Pochází z amerického kontinentu. Jeho rodiče jsou vědci, pracují na vědeckých systémech na planetě Mars. Prošel Akademií obor ostraha na "a" level. Je seznámen s většinou ručních zbraní Federace a dalších známých civilizací. Prošel bitvou u Wolfu 359.
Osobní spis, lékařská zpráva: Lékař NCC 55012 USS Nobel Derazin: Pacient přijat ve velmi špatném stavu. Bylo mu nahrazeno několik žeber, voperován kardiostimulátor.
Osobní spis, dodatek - lékařská zpráva: Lékař NCC 55012 USS Nobel Derazin: pacient propuštěn po úspěšné rekonvalescenci.
Osobní spis, dodatek: Velitelství Flotily: Defrem byl povýšen za statečnost na Chief officer a na jeho žádost přerazen na USS Saffron.
Hlášení kapitána Quarrantina Derroxe: Luis Defrem byl mnou dosazen na místo šéfa bezpečnosti lodi.
V současné době jeho místo přejal Seva Jawis, Derrox se léčí po napadení neznámými tvory z Doku.

 

 

Václav BártaŠéfinženýr - Václav Bárta

Terran
Věk: 27 let
Praporčík, který se ujal díky svým znalostem vedení strojovny. Je impulzivní, drzý, má sklony k pití a řeší krizové situace čistě ručně. Ve Hvězdné flotile je znám svým pověstným riskováním ve službě. Má kontakty na vysokých místech snad úplně u všech ras, nesnáší Borgy kvůli bitvě u Wolfu 359, kde přišel o bratra. Je velice společenský, ale jakmile se opije, není radno mu chodit do cesty.
Osobní spis, lékařská zpráva U.S.S Hornet: Při záchraně lodi utrpěl četné fraktůry trupu a fraktůru lebky, následkem čehož byl dva týdny v komatu.
Hlášení zástupce šéflékaře Chrise Daywitche - Zranění byla úspěšně vyléčena, žádné trvalé následky. Kvůli poslednímu konfliktu s kapitánem byl dočasně zbaven funkce.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Sangaj.

 

 

Peter Z. JeffreyCivilista - Peter Z. Jeffrey

Terran
Věk: 38 let
Vědec - jeho vědecké zkoumání se zaměřuje na alternativní kybernetiku. Rozšířil a vylepšil současný systém neuromatric a úspěšně ho obhájil, dále vymyslel nový revoluční systém vyhledávání, zpracovávání a ukládání myšlenkových vzorů zvaný ARALIX-2. Na USS Saffron má jednak použít svoji metodu rozšíření kapacity neuromatric a jednak na založním počítačovém systému [v průběhu něčeho by mohl ten hlavní spadnout :) má ozkoušet ARALIX-2.
Hlášení kapitána Quarrantina Derroxe: Podporučík Jeffrey svým přístrojem napomohl v boji proti agentům Dominionu, kteří kooperovali na lodi USS Saffron. Doporučuji ho velitelství Flotily k ocenění.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Pasky.

 

 

ChevotChevot

Je vědecko diagnostiký program s holografickým výstupem. Na USS Saffron se vetřel při průzkumu mrtvé biolodi, na které nemohl aktivně fungovat.
Šéf bezpečnosti ho nemá zrovna v lásce, ostatně jako jakoukoli jinou mechanickou bytost. Díky Bártovi a Jeffreymu se z něj stal účinný bojový hologram.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity P'ca.

 

 

Seva JawiseČlen ostrahy - Seva Jawise

Terran
Věk: 25 let
Přítel Quarrantina. Pochází z asijského kontinentu. Jeho otec působí v civilní sféře. Matka se přidala k Makistům a on s ní nemá žádný kontakt už po dobu 6-ti let. Vystudoval Akademii na "a" level - bezpečnostní a zbraňové systémy lodí Federace. Má základní technické znalosti. Prošel bitvou u Wolfu 359.
Osobní spis, dodatek: Velitelství Hvězdné flotily. Po zničení jeho první lodi, na které působil, byl převelen na USS Saffron. Dočasně zastupuje místo šéfa bezpečnosti. Pod jeho velení spadá hlavní útočná skupina Saffronu: Hazard Team.

 

 

T'PoPraporčice - T'Po

Vulkánka
Věk: 63 let
T'Po pochazí z méně významné vulkánské rodiny, která už několik století pracuje ve vulkánské výzvědné službě. T'Po se v souladu s rodinným rozhodnutím věnovala studiu Akademie Hvězdné flotily, kde se zaměřila na taktiku a strategii. Po úspěšném ukončení se na několik let vrátila na Vulkan, aby si posilnila telepatické schopnosti. Studovala speciální metodu vedení a organizace boje, který je založený na extrémně vysoké schopnosti soustředění. Ve svých 47 letech se vrátila k Flotile a pracovala na USS Surak, jehož tvořila z 90% vulkánská posádka. Ve věku 57 let byla převelena na velitelství Flotily, kde se zabývala vytvořením nového systému ochrany kolem centralních planet Federace. Z neznámých příčin požádala o převelení na loď Federace, v čemž ji bylo vyhověno a nastoupila do služby na USS Saffron.
Osobní spis: Vysoce výkonná, inteligentní, vysoce samostatná osobnost. Dosud nebyly zaznamenány větší osobní kontakty s členy posádky.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Golan Trevize.

 

 

Ferri BrodgeFerri Brodge

Terran
Věk: 16 let
Nalezen v mlhovině Ca27 v únikovém modulu. Částečně asimilován, na nic moc se nepamatuje. Přijat do posádky kvůli dobrým technickým znalostem. Nyní pracuje u warp jádra a funguje jako částečný kapitánův poradce.
Ferri se bojí tmy, nesnáší velkou společnost.
Hlášení kapitána lodi U.S.S Walrus: Při průzkumu neznámé mlhoviny jsme narazili na podivný objekt, zdá se, že ase jedná o záchranný modul neznámého typu. Na palubě známka života. Zřejmě Borg.
Z osobního deníku bývalého kapitána Davise: Za tu krátkou dobu, co k nám byl Brodge přidělen, si našel respektované místo mezi posádkou a jeho samotářské chování je akceptováno. Jeho služba u jádra je efektivní. Občas k němu zajdu pro radu: Mluví málo, ale když už, stojí to za to. Rád bych ho časem viděl na můstku.
Z osobního deníku zesnulého Scharkerse: Je hodně lidí, které na lodi nenávidím. Ale všechny je předčí Brodge.
Dočasně převzal místo šéfinženýra. Z osobního deníku: "To jsem nečekal..."

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Ferri Brodge.

 

 

Betcha WeytBetcha Weyt

Klingon
Věk: 23 let
Téměř celé mládí prožil na klingonských obchodních lodích, kde sloužila jeho matka. Otce nepoznal, zemřel při potyčce v baru, když zapíjel Weytovo narození. Při jedné cestě byla loď napadena pirátským klanem Etch'a a Weyt padl do zajetí. Když dospěl, byl velmi silný a při jednom nájezdu se probil k únikovému modulu a dostal se na svobodu. Náhodou ho našla průzkumná loď USS Silver Dart a tak se dostal až k Hvězdné flotile, kde byl vycvičen pro ostrahu můstku. J.T. Davis si ho vybral z dalších pětašedesáti uchazeči a tak slouží na USS Saffronu. Má několik vítězství ve Federačních kláních. Je svobodný, ale má poměr s klingonkou Keliy Be'cja ze strojovny.
Spis J.T. Davise: Weyt je zřejmě ten nejlepší, koho v ostraze máme.
Osobní deník Weyta: Dnes jsem byl přidělen na USS Saffron. Doufám, že nezklamu a rychle mezi posádkou získám respekt.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity A*I.

 

 

Rachel DavisováŠéflékař podporučík - Rachel Davisová

Terran
Věk: 42 let
Absolvovala lékařskou fakultu Hvězdné flotily. Diplomová práce se týkala autonomní rezistence virů. Praxi získala na lodi USS Berlin, dále USS Nobel.
Na vlastní žádost přeložena na USS Saffron. Je vdaná a má jedno dítě.
Osobní spis, dodatek: Hlášení kapitána J. T. Davise - Na vlastní žádost dočasně mnou přeřazena na stanici Beta 2 u červí díry v Bajorském prostoru.

 

 


Posádka USS Phoenix II.

USS Phoenix II. je starší vulkánská loď bojového typu. Implementovány štíty Federace spolu s detekční a obranou technologíí stupně B. Fázové maskování.

Alexander WilliamsCelé lodi velí Alexander Williams

Bývalý důstojník a kapitán lodi Barrak sekce 31, suspendován za dezerci a hledán. V současné době probíhá soudní řízení o nejvyšším trestu.
Nyní podléhá vedení admirála Michaela Regaye, výměnou za budoucí beztrestnost.
Odborník na boj z blízka a fázerovými zbraněmi, absolvoval mnoho přísně tajných výsadků v nepřátelském týlu.

 

 

Guy de MaxwellKapitán Guy de Maxwell

Uprchlý trestanec, makista.
Zatčen pro dezerci a uvězněn na 15 let v táboře nucených prací na Fury 16. Před tím sloužil v obchodním loďstvu Hvězdné flotily. Studoval strategii obchodu a kulturních výměn.
Jeho žena (Bajoranka) zabita při útoku na makistskou kolonii.

 

 

Sali DeskteObsluha senzorů, šéf lékař Sali Deskte


Uprchlý trestanec, Bajoran, makista, dítě Bajorské války.
Zatčen pro ozbrojená přepadení a útoky na Cardassijská plavidla. Uvězněn na 8 let nucených prací na Fury 16.

 

 

Michael RegayovAdmirál Hvězdné Flotily, zástupce velitele Sekce 31 - Michael Regayov

Vystudoval Akademii, jeho otec byl kontraadmirál, nyní je už po smrti.
Vede nevázaný způsob života, střídá partnerky. Nezodpovědný ctižádostivý, zákeřný a nebezpečný. Jeho moto zní: "Účel světí prostředky".
Umí vulkánsky a je vlastníkem autodestrukčního klíče hlavního počítače sekce 31.

 

 


Zesnulí

John Thomas DavisBývalý kapitán - John Thomas Davis

Terran
Věk: 49 let
Má dlouholeté zkušenosti s velením a velmi dobré úsudky. Vykonavá rozkazy do puntíku, když je to nutné, dokáže obětovat celou posádku. Spoléhá se na své instinkty. Po zranění má implantáty, byl jedním ze zachráněných na u Wolfu 359. Nemá rád Quarrantina. Po akademii sloužil na vesměs Vulkánských lodích. Později byl převelen na USS Hawk. Nyní velí USS Saffron - číslo lodi 1993. Ženatý, jedno dítě, kterému jsou tři roky. Jeho žena je šéflékařkou na USS Saffron. Oblíbený nápoj - červené víno. Umí klingonsky, vyzná se v jejich kultuře. Zná se s Odem z DS9.
Hlášení zástupce šéflékaře Chrise Daywitche: Tělo kapitána Davise bylo nalezeno ve značném stupni rozkladu. Podle výsledků pitvy zemřel na předávkování jakýmsi druhem drogy.
Hlášení prozatimního kapitána Quarrantina Derroxe: Smrt J. T. Davise představuje pro USS Saffron velkou ztrátu. Byl to a je dobrý člověk a ještě lepší kapitán. Pokoj jeho duši.

Tato postava je virtuální osobností cyberidentity Trekkie.

Michael ScharkesBývalý první důstojník - komandér - Michael Scharkes

Terran
Věk: 43 let
Vystudoval Akademii, zaměření senzory a obranná strategie - základní vědomosti o palebných zbraních. Je držitelem diplomu v oboru elektrotechniky. Ženatý, bezdětný. Před USS Saffron sloužil na vlajkové lodi Enterprise.
Osobní spis, dodatek: Hlášení kapitána J. L. Picarda: Pan Scharkes vždy plní rozkazy, je spolehlivý. Bude přínosem pro každou posádku.
Hlášení kapitána J. T. Davise: Byl mnou dosazen na funkci prvního důstojníka lodi USS Saffron.
Hlášení zástupce šéf lékaře Chrise Daywitche: M. Scharkes zemřel na bodnou a řeznou ránu v břišní oblasti. Přes veškerou naši snahu zemřel při operaci.
Hlášení Kapitána Quarrantina Derroxe: Smrt M. Scharkse představuje pro USS Saffron velkou ztrátu. Byl to dobrý člověk a ještě lepší první důstojník. Pokoj jeho duši.

Lika DarimBývalá členka ostrahy - Praporčík Lika Darim

Bajoranka
Věk: 25 let
O její minulosti je známo pouze několik základních faktů. Je dítětem Bajoranské války - války mezi Cardassiany a Bajorany. Svého otce nepoznala, matka zahynula v cardassianském vězení. Již od 15-ti let působila v podzemní organizaci Du Beydzor, pracovala jako technik, pomáhala opravovat jejich zbraňové systémy. Po skončení války pracovala v prozatimní bajoranské vládě jako vojenský poradce Kai. Po roce v této funkci zažádala své duchovní vůdce o přidělení k Hvězdné flotile - dokončila kurz a byla přidělena na USS Saffron na místo řadové členky ochranky.
Osobní spis, lékařská zpráva: Šéflékařka Rachel Davis - Lika Darim trpí "cardassianským syndromem". Její nenávist a až panický strach z Cardassianů je příčinou silné agresivity. Byla u ní zahájena mírná terapie, není však důvod pro vyřazení z aktivní služby.
Hlášení zástupce šéflékaře Chrise Daywitche: Utrpěla smrtelné zranění zásahem phaseru. Smrt nastala okamžitě. Tělo bylo zásahem rozptýleno, nemohlo být poto provedeno vyšetření.
Hlášení kapitána Quarrantina Derroxe: Smrt L. Darim přestavuje pro USS Saffron velkou ztrátu. Byla dobrým přítelem a dobrým důstojníkem. Klid její duši.