UNIFORMY


UNIFORMY ZE ZRCADLOVÉHO VESMÍRU
TOS & ENT

Uniformy v paralelním vesmíru roku 2267 jsou velmi podobné těm z původního vesmíru. Taktéž se vyskytují ve třech základních barvách s černým límcem, je zde ovšem několik odlišností (výskyt: TOS: Mirror, Mirror).

(1) (2) (3)
Standardní uniforma - vyšší důstojníci, mužská.

Svrchní díl je v barvách sekce s černým límcem. Vpravo na hrudi je znak, který znázorňuje Zemi probodnutou nožem a nalevo jsou vyznamenání, kterých nositel dosáhnul. Černé kalhoty jsou překryty až po kolena vysokými, černými boty. Kolem pasu je zlatá šerpa, která ukazuje vysoké postavení důstojníka.

(4) (5) (6)
4.-6. Standardní uniforma - vyšší důstojníci, ženská.

Narozdíl od ženské uniformy z původního vesmíru, je ta z paralelního mnohem provokativnější. Je dvoudílná a bez rukávů. Hluboký výstřih krátkého svrchního dílu je lemován zlatým proužkem. Sukýnka je vpředu kratší než vzadu a kolem pasu je taktéž zlatá šerpa. Uniformu ještě doplňují po kolena vysoké černé kozačky.

(7) (8)
7. Uniforma kapitána.

Těsná vesta bez rukávů z exotické látky zlaté barvy má ukazovat vliv a moc. Na hrudi jsou opět mnohé medaile a kolem pasu zlatá šerpa. Černé, těsné kalhoty jsou opět doprovázeny vysokými boty.

8. Uniforma prvního důstojníka.

Stejně jako kapitán má i první důstojník odlišnou uniformu od zbytku posádky. Uniforma je velmi podobná slavnostní uniformě z původního vesmíru. Je z lesklého modrého materiálu. Límec a zapínání je lemováno zlatým proužkem. Kolem pasu je opět zlatá šerpa. Kolem krku je omotaný šál z černé sametové látky.

(9) (10) (11)
9.-11. Standardní uniforma - nižší důstojníci.

Tato uniforma je téměř totožná se standardní uniformou z původního vesmíru, liší se pouze širokým, černým opaskem, na kterém je připevněn phaser a agonizátor.

(12) (13) (14)
12.-14. Pracovní overal.

Volný oblek v barvě sekce s hlubokým V výstřihem, pod kterým je nošeno černé tričko, má oproti svému protějšku z původního vesmíru trochu delší rukávy, vyšší boty a kolem boků černý opasek. Pracovní overal nosí údržbáři, technici ve strojovně a kapitánova ochranka.

(15) (16) (17)
15.-17. Uniformy ze zrcadlového vesmíru seriálu Enterprise.

Uniformy v paralelním vesmíru roku 2154, pánské pro důstojníky (Výskyt: Enterprise - In A Mirror, Darkly).

(18) (19) (20) (21)
18.-20. Uniformy ze zrcadlového vesmíru.

Dámské, datovány k roku 2154. Odhalují bříško :) (Výskyt: Enterprise - In A Mirror, Darkly)

33. Uniforma ze zrcadlového vesmíru.

Pro admirála, datována k roku 2154. (Výskyt: Enterprise - In A Mirror, Darkly)

BARVY SEKCÍ

- Žlutou barvu používá velení a piloti.
- Modrou barvu nosí lékaři a vědci a kapitánova ochranka.
- Červenou se vyznačuje technická
sekce, bezpečnost a komunikace.

HODNOSTI

Kapitán i komandér mají speciální uniformy, na kterých není znázorněna hodnost podobným způsobem jako u nižších důstojníků. Jejich hodnost se dá určit podle speciální uniformy. Jisté není ani určení hodnosti u žen, ale pravděpodobně se určuje podle zlatého proužku kolem límce, kde je plný proužek znamená hodnost poručíka.

Nadporučík Poručík Podporučík Praporčík