Novinky

22.2.2014

Odo a Quark v Praze!
... na dalším ročníku Czechtreku!
1. březen 2014.


14.10.2013

CZ Kontinuum Pictures se pustilo do produkce nového fanfilmu – Star Trek: Skryté hry. Webovka k filmu je na stránce Startrekfanfilm.cz. Film nepřímo navazuje na předchozí projekt Star Trek: Metrénský incident, první český fanfilm na motivy Star Treku, který měl premiéru v listopadu 2007.
Nový fanfilm vypraví opět příběh lodi USS Avatar pod velením kapitána Talisy Ren. Federace je ve válce s Klingony a hledá nové spojence. Zatímco se kapitán vydavá na zaslouženou dovolenou, posádka hvězdné lodi USS Avatar pomahá s přípravou konference, které se učastní mimo jiných i nevyzpytatelní Romulané.
Od produkce Metrénského incidentu uplynulo pět let a nároky na produkci takového díla výrazně vzrostly. Doba si žádá vyšší rozlišení, lepší zvuk, kvalitnější masky, detailnejší textury... To všechno s sebou nese výrazné zvýšení nákladů na použitou techniku.Produkční tý m se na vás obrací a nabízí vám možnost spolupodílet se na produkci podporou našeho projektu skrz server Startovac.cz. Za svůj příspěvek si můžete vybrat některou z mnoha různých odměn, které jsme pro Vás připravili. Předem velmi děkujeme!


1.7.2013

Protože se díky poslednímu filmu ukazuje, že se Trekkies rádi podělí o své názory na dvanáctý Star Trek film, Into Darkness, mile rádi připomínáme, že sekce Star Trek chyby je takříkajíc nadčasová a pokud se mezi vámi najde dobrovolník, který je schopný připomínky sepsat do rozumné slohové podoby, může tím právě on/ona napomoci většímu updatu této sekce. Za jakoukoliv aktivitu předem děkujeme.


30.4.2012 - 15.4.2013

Viz. úvodní stránka :)


30.4.2012

Viz. úvodní stránka :)


22.7.2012

Představitel hlavního inženýra ze seriálu Star Trek: Enterprise, pro některé miláček Trip, přiletí na konci září 2012 pobavit své fanoušky do Prahy. Máte možnost setkat se tak s historicky prvním opatrovatelem warp motorů proslavených lodí Enterprise. Tento charismatický herec je znám i svými dalšími rolemi, především postavou wraitha Michaela ze seriálu Stargate Atlantis. Další informace hledejte na stránce starsinprague.cz/connortrinneer.


7.3.2012

7. března 2012 vydalo nakladatelství Laser-books románovou adaptaci Star Trek filmu z roku 2009. Kniha je vázaná, 296 stran v ceně 289 Kč.

Jeden vyrůstal na kukuřičných polích v Iowě, pral se za svou nezávislost, chtěl uniknout životu, který mu chystal jenom lhostejnost, marnost a zapomnění.
Druhý vyrůstal mezi rozeklanými skalami drsné vulkanské pouště, pral se, aby ho přijali, chtěl sladit logiku, kterou ho učili, s emocemi, které cítil.
Dvě zcela odlišné a nepoddajné osobnosti jménem Kirk a Spock musejí najít způsob, jak vést jedinou posádku jediné lodi, která může zastavit nástroj zkázy.

Všechny informace o knížce najdete v tomto článku.


2.2.2012

PragoFFest 2.-5. února 2012 - Praha Háje - 2. největší festival fantastiky a her ze série Festivalů fantazie (od 1996). Hry konzolové, počítačové a hudební, deskové a karetní, miniatur, RPG... Sci-fi, věda a technologie; horor, fantasy, mýty a historie; anime, comics... Hraní a turnaje; seriály a filmy; přednášky, besedy, workshopy, soutěže... Více na www.pragoffest.cz.


25.7.2011

18. července bylo spuštěno objednávání vstupenek na fanoušky velice očekávanou návštěvu herečky Kate Mulgrew (kapitána Kathryn Janewayová ze seriálu Star Trek: Voyager) v Praze, která proběhne 17. září 2011. Více na www.katevpraze.cz.


27.6.2011

Flashové hry zažívají boom díky Facebooku, hraje je kde kdo a proto vás lákáme na extra webovku Raketka.cz - zahrajte si na ni i vy, zaklikejte si, vyberte z mnoha kategorií a odreagujte se dle libosti :) Hrejte online hry zdarma.


25.3.2011

Rok se s rokem sešel a opět se nám blíží výsadek v Chotěboři s kódovým označením „TREKFEST 011“ ve dnech 4. – 6. července... viz. www.trekfest.cz.

Jedná se o Star Trek linii, kterou pro vás připravujeme v rámci Festivalu fantazie, největšího setkání příznivců sci-fi, fantasy, hororů a dalších zajímavých žánrů v České republice.
Festival fantazie se každoročně koná v městečku poblíž Havlíčkova Brodu, v Chotěboři, trvá 11 dní (30. 6. – 10. 7.). Je ideálním místem pro dovolenou každého fanouška, který si v záplavě linií a doprovodných programů najde to pravé pro sebe... viz. www.festivalfantazie.cz.

Co se samotného programu TREKFEST linie týká, připravili jsme si pro vás:
- Startreková rána s Přední desítkou a pokaždé novým tématickým programem - pro všechny spáče důvod vylézt z pelechu :)
- Výpravu do minulosti Star Trekových conů. V několika přednáškách zavzpomínáme, jaké to bylo a jací jsme byli...
- Dále se můžete těšit na přednášky z oblíbených kurzů Akademie, kde vám naši lektoři poodhalí další tajemství vesmíru. A aby toho nebylo málo, je pro všechny připravován "PLES AKADEMIE", kde všichni stávající i budoucí kadeti projdou tzv. imatrikulací, což je slavnostní přijetí ke studiu. Součástí plesu bude samozřejmě i tombola, bar s míchanými drinky a hudba, která vás vyžene na parket. Jedinou povinností pro účastníky je adekvátní oblečení. Přeci jen půjde o ples. A pokud si někdo není jistý svými znalostmi z tanečních, nezoufejte. Před plesem proběhne rychlokurz klasického tance.
- Dalším speciální programem, na kterém si dáváme záležet, je "Slavnostní udílení cen EÝTÝ 2011", které proběhne v kině a letos se v něm utkají hned tři fenomény – Star Trek, Stargate a Star Wars. Hlasovat pro své favority můžete na stránkách eyty.sg1.cz.

Letos začínáme v neděli ve velkém sále KD a na pondělí až středu se přesuneme do osvědčené posilovny KD.
A pozor, pokud se přihlásíte a odešlete platbu za vstupné do 31. 5., dostanete slevu!

A JEŠTĚ JEDNA DŮLEŽITÁ ZPRÁVA. Na kanálu AXN SciFi se rozběhl poslední Startrekový seriál, který dosud nebyl kompletně odvysílán v českém dabingu. Ano, konečně jsme se dočkali. Seriál Star Trek: Stanice Deep Space Nine už běží od první sezóny a doufáme, že se zdárně dodabuje a dovysílá až do té sedmé. Držíme palce a sedíme u TV! :)


24.12.2010

Pod stromeček jsem pro vás nadělila nové ukázky v databázi Narážek na Star Trek, především ze suprového seriálu The Big Bang Theory. Takže veselé vánoce a šťastný nový rok 2011!


2.11.2010

Tak přece jen se nějaký čásek vyšetřil ... a tak je tu velká aktualizace Narážek na Star Trek. Dobře se bavte!


29.10.2010

4. září 2010 tomu bylo přesně deset let, co můžete tyto stránky na doméně www.voyager.cz nalézt.
V době svého největšího rozkvětu, v prvních pěti letech, se hodně rozrůstaly o časté aktualizace. Nyní je všemu jinak. Náš malý trekkie se má čile k světu a žádá si veškerou pozornost a péči. Při chvilce volného času, která omylem zbyde, koukáme raději na nějakou epizodu, než abychom dělali web, to přiznáváme :/ S dobrými sci-fi seriály se roztrhl pytel, co si budeme povídat :) Nicméně, pokud to jen trochu půjde, budeme i nadále platit hosting, aby stránky zůstaly on-line.

I když si Sickbay vzala dovolenou na dobu neurčitou, Star Trek tu je stále s námi a jiné trekové stránky přicházejí pro fanoušky s novými projekty.
S velmi zajímavou hrou, při které se sbírají odznáčky tak jako známí bobříci, přišel portál www.TREKKIES.cz. Sami jsme se do získávání odznáčků pustili s velkou vervou a dost se u toho vyřádili. Díky více či méně lehkým úkolům se nám Star Trek velmi rychle dostal zase pod kůži a třeba díky znalostním testům jsme si ověřili, že si přeci jen ještě něco pamatujeme :) ... takže, sbírejte odznáčky i vy, jakýkoliv důvod je dobrý!

47? 47! je název článku, který jsem sepsala pro portál Trekkies.cz.
Jeho téma? Geocaching, tj. celosvětová hra, při které hledáte poklady pomocí GPS souřadnic a navigace. To, že jsem svou vlastní keš věnovala Star Treku a památnému číslu 47, by nemuselo nikoho překvapit. Jestli se vůbec nechytáte a už nechcete být mudlou, na přečtení článku si určitě chvilku najděte. Nebudete prvním fanouškem Star Treku, kterého keškování zaujalo!


24.3.2010

V srpnu loňského roku jsme vás informovali, že se nám rodina rozrostla o nového malého trekkie. Péče o naši Karolínku, jak se dalo čekat, nám bere spoustu volného času a když už chvilka zbyde, koukneme raději na nějakou epizodu, než abychom dělali web. Nicméně, pokud to jen trochu půjde, pokusíme se chod stránek, resp. jejich obsah, zachovat i nadále. Časté novinky a realizaci velkých projektů ovšem skutečně nečekejte... Děkujeme za pochopení :)

Na českém internetu se objevil nový e-shop www.TRICKAZESERIALU.cz, který nabízí ve svém sortimentu i startrekové motivy. Zatím je k dispozici sedm různých potisků, mezi nimi i tradiční Star Trek uniformy, ale i jiná netradiční trička. Další motivy budou časem přibývat a jsou připraveny speciální slevy pro Ty z Vás, kteří přijdou s nápadem na další originální design. Nebojte se proto kontaktovat tvůrce tohoho nápadu na emailu tricka@thar.cz.

Pátý ročník CzechTREKu, setkání fanoušků (nejen) Star Treku, už má své datum a to 4. září 2010! A už nyní jsou přislíbeny nové lepší prostory v Kulturním centru Novodvorská na Praze 4. I když bude akce až za dlouho, těšit se můžete už dnes :)


12.10.2009

Čtvrtý ročník CzechTREKu, setkání fanoušků Star Treku (nejen), se uskutečnil v sobotu, 26. září 2009, kdy se příznivci tohoto světového fenoménu tradičně sešli v pražském Kulturním domě Ládví.
Fotky z pohledu organizátorů z celého programu, včetně exkluzivní talkshow s americkým hercem Johnem Billingsleym, který ztvárnil postavu doktora Phloxe v seriálu Star Trek: Enterprise a jeho ženou Bonnie, najdete klasicky v sekci Reportáže, resp. přímo zde. Za fotky děkujeme hlavně Borgovi a Cedrikovi.


8.9.2009

Konečně dopsáno! Fotoreportáž z FFka je konečně prohlášena za dodělanou a vypuštěna ven. Najdete ji klasicky v sekci Reportáže spolu s minireportíkem z polského Goblikonu.


20.8.2009

Před 14 dni, 6. srpna, vykoukla na svět malá Karolínka. Naše malé zlatíčko.

Vzhledem k tradiční péči o novorozence a celkovém přizpůsobení se přirůstku v rodině dáváme raději veřejně na vědomí, že momentálně všechno ostatní musí jít stranou a to i správa těchto stránek. Uvidíme časem, zda Star Trek opět najde své místo v denní náplni novopečených rodičů. Děkujeme za pochopení :)

Ale pozvánku na CzechTREK 4 si neodpustíme ... :P

Zveme Vás na už 4. ročník setkání (nejen) fanoušků Star Treku. V sobotu 26. září 2009 se příznivci tohoto světového fenoménu tradičně sejdou v pražském Kulturním domě Ládví. Těšit se můžete na talkshow se zajímavými hosty, projekce, soutěže o atraktivní ceny a spoustu dalších lahůdek...
Exkluzivním hostem bude John Billingsley, představitel doktora Phloxe ze seriálu Enterprise.
Připravujeme také výstavu k 30. výročí Star Treku na stříbrném plátně. Zájemci si budou moci rozšířit sbírku startrekových suvenýrů.
Ke 30. výročí filmového Star Treku chystáme doprovodný program, který odstartuje v pátek 25. září promítáním nejnovějšího Star Trek filmu v IMAXu, na největším plátně v České republice, a vyvrcholí v neděli 27. září 2009 orchestrálním koncertem Star Trek hudby, jehož výtěžek věnujeme Lize proti rakovině. Ceny vstupného na doprovodný program nejsou v ceně vstupného na CzechTREK 4.
Další info hledejte na CzechTREK.cz.


25.7.2009

Vážení a milí příznivci setkání a výletů. Pokud Vám prázdninová nálada nedá spát a po Festivalu fantazie se vám stýská s tím, že další akce se zdá býti v nedohlednu... letos, v rámci sponzorského daru Evropské unie, se v nedalekém městečku u hranic koná Goblikon. Městečko Ratiboř se nachází jen kousíček od České Republiky. Pokud nemáte conů již po krk a jste-li zvědaví, jak vypadá takové setkání fanoušků v Polsku, přijeďte se podívat. Díky finančnímu zázemí, které v rámci Česko-Polské spolupráce poskytla Evropská Unie, je celý Goblikon v zásadě zdarma.
Vstupné: ZDARMA
Ubytování: ZDARMA
Jídlo: (něco málo, nějaké ty jednohubky a pití ZDARMA)
Goblikon je původně festivalem hororu a žánru fantasy. Teprve v poslední době do programu zabloudily i jiné, a to hlavně sci-fi přednášky. Některé přednášené v češtině s polským tlumočníkem. Jiné, ty polské, budou mít tlumočníka také. Tentokrát do češtiny.
Na conu se objeví i menší program se Star Trek tématikou, pár přednášek a promítání. Jak jinak než s polským lektorem :)
Pokud Vás zajímá více, další info hledejte na Goblikon.org.


27.6.2009

Po TOS, TNG a VOY jsme zpracovali také transcripty ke všem epizodám Deep Space Nine a Enterprise. Přímý link na DS9 je zde a na ENT zde.

Oslovujeme také ty poslední z vás, co váhají, zda se podívat do Chotěboře mezi ostatní fanoušky sci-fi, fantazy a dalších filmových žánrů ... rozhodnout se můžete na poslední chvíli, dorazit bez přihlášení předem a zůstat jen na den nebo dva. Přespání ve spacáku je vždy k dispozici. Tak šup, šup, přijeďte! Bližší informace na Trekfest.cz.


9.6.2009

Po vzoru TOS a TNG na stránkách nově najdete transcripty ke všem epizodám Voyageru. Přímý link je zde.

Tradičně je tu update sekce Reportáže - po roce můžete nahlédnout k Johansonům do Budeče, pak se projít s trekkies na Trekčundru či podívat na pár fotek ze Slavconu, který se konal v Bratislavě.

A pokud jde o akce, které máte teprve před sebou, tak vás upozorňujeme na uveřejnění programu Trekfestu 009, jež pro vás bude nachystán od čtvrtka do pondělí. Pokud jste na žádné akci se Star Trekem ještě nebyli, zajet do Chotěboře třeba jen na víkend je ideální možností, jak si rozšířit obzor zase o něco nového. Budeme se na vás těšit!

Čtvrtek - 2. července

16:00 - 17:00 - Star Trek eMVéčka na uvítanou (ST Fankluby)
17:00 - 18:00 - Zahájení dovolené na Trekfestu 009 (ST Fankluby)
18:00 - 19:00 - ENT: Two Days and Two Nights
19:00 - 20:00 - Star Trek škrty (Xyll)
20:00 - 21:00 - Jak (ne)strávit fantastickou dovolenou (WesleyC)
21:00 - 23:00 - Lehněme si do kruhu (ST Fankluby)
23:00 - 00:00 - Orgie na můstku Enterprise (little borg)

Pátek - 3. července

09:00 - 10:00 - ENT: Home
10:00 - 11:00 - Snídaně s trekkies (ST Fankluby)
11:00 - 12:00 - Deep Space Nine - tak trochu jiný ST (Johnak)
12:00 - 13:00 - Star Trek fan filmy a seriály (Xyll)
13:00 - 14:00 - TOS: Shore Leave
14:00 - 15:00 - Elim Garak – krejčí a špión v jednom (Tar-ara)
15:00 - 16:00 - Star Trek očima Vorlonů a Cylonů (Yakuzza)
16:00 - 17:00 - Několik dní s Tashou, Quarkem a Rozahn (Samuel)
17:00 - 18:30 - Filmové a seriálové HLÁŠKY (Marty, Margh, Hypo)
18:30 - 19:00 - TAS: Once upon a Planet
19:00 - 20:00 - Jak se prodává Star Trek? (Bedraz, little borg)
20:00 - 21:00 - Poznávací soutěž CK – Q (Hana'an)
21:00 - 01:00 - Sci-Fi táborák (ST Fankluby)

Sobota - 4. července

09:00 - 10:00 - TNG: Captain's Holiday
10:00 - 11:00 - Politický a armádny systém Andoru (vcielka)
11:00 - 12:00 - Mám doma Star Trek (Hypo a fanoušci)
12:00 - 13:00 - Jak si vyrobit ST drobnosti (Fox)
13:00 - 14:00 - TNG: Ménage a Troi
14:00 - 15:00 - Móda nového Star Treku (little borg)
15:00 - 16:00 - Evangelium podle Roddenberryho (Darth Zira)
16:00 - 17:00 - Svačinka s trekkies (ST Fankluby)
17:00 - 18:00 - Filmové a seriálové HÁDANKY (Marty, Margh, Hypo)
18:00 - 19:00 - DS9: Our Man Bashir
19:00 - 20:00 - Giacchino scóruje (little borg)
20:00 - 21:00 - OkTASka: Plochá vlna* (OKTAN team) - VELKÝ SÁL
21:00 - 01:00 - Havajská noc (ST Fankluby)

Neděle - 5. července

09:00 - 10:00 - DS9: Let He Who Is Without Sin…
10:00 - 11:00 - Od Shinzona k Nerovi (Terrh)
11:00 - 12:00 - Star Trek kolem nás (Hypo a fanoušci)
12:00 - 13:00 - Star Trek na sklo (Rowena)
13:00 - 14:00 - Mariňáci Hvězdné flotily (Xyll)
14:00 - 16:15 - Star Trek (J.J. Abrams) - film se promítá v KINĚ
16:15 - 17:00 - Hromadné focení (ST Fankluby) - před KINEM
17:00 - 18:00 - Návštěvníci přicházejí... Warpem (Mvek)
18:00 - 19:00 - Uživatelská rozhraní budoucnosti (omi)
19:00 - 20:00 - Věci, hračky, hračičky nového Star Treku (Bedraz, Jacob)
20:00 - 21:00 - 5 proti 5 (Margh, Hypo)
21:00 - 00:00 - Casino Risa (ST Fankluby)
00:00 - 01:00 - ST:TOS na filmovém pásu Super 8mm (Rybinin)

Pondělí - 6. července

09:00 - 10:00 - VOY: Alter Ego
10:00 - 11:00 - Kapitáni Hvězdné flotily (Fox, Saliven)
11:00 - 12:00 - Lodě Federace v ST XI (Yakuzza)
12:00 - 13:00 - Procházka s trekkies (ST Fankluby)
13:00 - 14:00 - VOY: Drive
14:00 - 15:00 - Star Trek komiksy (Xyll)
15:00 - 16:00 - Ukončení dovolené na Trekfestu 009 (ST Fankluby)

20:00 - 22:00 - Slavnostní udílení cen EýTý (ST Fankluby a Gatecon Team)


18.5.2009

Vzhledem k tomu, že Reporty zrovna frčí a fanoušci Star Treku spolu stále něco podnikají (nově si můžete prohlédnout fotoreportáž z předpremiéry Star Trek filmu režiséra J.J. Abramse, která se konala ve Slovanském domě, pak jednu z mnoha dalších návštěv kina a ještě shrnutí Kokonku s pořadovým číslem dvě), věnovali jsme čas celé sekci AKCE a zaktualizovali jsme informace o fanklubech a conech nejen v České republice.

Pokud uvažujete věnovat Star Treku ve svém životě více prostoru a poznat další takové lidi, členství v některém nebo rovnou ve všech fanklubech, k tomu účast na trekových akcích, je ideální ukázkou, co Star Trek skutečně nabízí. Třeba tomu přijdete na chuť a život se vám stočí nečekaně pozitivním směrem ... :)


11.5.2009

Reportáž z Májových slavností jste si mohli přečíst už před týdnem. Nově na stránky jsme nyní přidali tzv. infoplakáty, které byly narychlo vyrobeny po schválení navrhované výzdoby v jednom ze stanovišť. Šest infoplakátů o Star Treku doplněných pěticí o Hvězdné bráně sloužilo ve Vlašimi k propagaci obou seriálů a protože by byla škoda je 'zavřít do šuplíku', umožňujeme vám jejich stažení v tiskové kvalitě pro formát A1 - sekce Stáhněte si.

Navíc je tu opětná aktualizace sekce Multimédia - Tiskoviny, kam přibyly další články z novin a časopisů staršího i nového data. Za notnou část materiálů děkujeme Ramovi, který reagoval na naši výzvu -> pokud si i vy všimnete článečku, který jste si uschovali (vystřihli) a my ho v přehledu nemáme, určitě ho zašlete na email hypospray@atlas.cz. Rádi ho přidáme na stránky. Může být naskenovaný nebo nafocený. Předem velice děkujeme.


4.5.2009

Jak to může dopadnout, když je vedení fanklubu Stargate Command kontaktováno s nabídkou spolupráce na zorganizování Dětských her ve Vlašimi v rámci každoročních Májových slavností, se můžete podívat v naší fotoreportáži.

Jako sesterský sci-fi seriál Star Trek nechyběl a nechyběli ani uniformovaní Trekkies... zkrátka propagace sci-fi jak má být! :)


7.4.2009

Minule avizovaný Scon 3 máme úspěšně za sebou a když už jsme byli v tom reportování, zmenšování fotek apod., zaktualizovali jsme opět sekci Reportáže, protože trekkies pořád někde jezdí a pořád se někde scházejí a pořád se u toho fotografují :)) Takže co přibylo? Akce v Ostravě - Předvánoční Nadílka ze subprostoru s návštěvou bazénu, předsilvestrovské posezení, aneb poslední sraz loňského roku ve Skanzenu, pro změnu první sraz pořádaný klubem CZK a to klasicky spojený s návštěvou Planetária, Samuelovy narozeniny, Výročák fanklubu Stargate Command, no a hlavně velký fotoreport z Sconu včetně fotek z divadla Daturnin a Spiráti. K prohlížení je toho habaděj. Hurá do toho!


26.3.2009

'Těžké rozhodnutí pro kapitána: Nastavit loď na autodestrukci nebo čelit hororu této hry?' 'Koupíte-li si to, budete si přát, abyste se nikdy nenarodili.' 'Hra to není špatná, ale je jen pro Trekkies.' 'Milí příteli se špičatýma ušima. Logiku nech doma. Dnes jdeme do války.' 'Trekkies se asi zblázní.'
V recenzích se můžete dočíst různé fráze. Jestli si chcete zavzpomínat spolu s námi a připomenout si mnoho Startrekových her, máme pro vás i kousky přes deset let staré. Jak to? Aktualizovali jsme sekci Multimédia - Tiskoviny, kde shromažďujeme už nějaký ten pátek všechny možné články z novin a časopisů, které se věnovaly Star Treku. Krom již zmiňovaných her, které mají zbrusu novou stránku (děkujeme Martymu), vás možná budou zajímat texty o jedenáctém Star Trek filmu, který za takřka měsíc vtrhne do kin, i těch českých! A to není vše...

Výzva: Pokud si všimtete článečku, který jste si uschovali (vystřihli) a my ho v přehledu nemáme, určitě ho zašlete na email hypospray@atlas.cz. Rádi ho přidáme na stránky. Může být naskenovaný nebo nafocený. Předem velice děkujeme.

Na závěr jedna připomínka: Scon 3 už tento víkend v Praze (27. - 29.3.)!


Dřívější aktualizace stránek