KLINGONI


1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14


Jméno: K'Tesh
Hraje: ?
Výskyt: TNG: Icarus Factor
Další info: Holografická projekce Klingona pro rituál dospělosti.

Jméno: K'Vada
Hraje: Stephen Root
Výskyt: TNG: Unification
Další info: Kapitán K'Vada tajně přepravil kapitána Jean-Luca Picarda a nadporučíka Data na Romulus.

Jméno: Kahless
Hraje: Kevin Conway
Výskyt: TNG: Rightful Heir
Další info: Zakladatel klingonské říše a první císař. V roce 2369 byl naklonován na Borethu a formálně se stal opět císařem i když moc zůstala Nejvyšší radě.

Jméno: Kahlest
Hraje: Thelma Lee
Výskyt: TNG: Sins Of The Father
Další info: Chůva malého Worfa v domě Moghově v době před Khitomerským masakrem. Odmítla pozdějšího kancléře K'mpeca, protože byl příliš tlustý.

Jméno: Kamarag
Hraje: John Shuck
Výskyt: Star Trek IV: The Voyage Home
Další info: Klingonský velvyslanec ve Federaci, který chápal projekt Genesis jako zbraň namířenou proti jeho lidem. Předpověděl, že nebude žádný mír, dokud Kirk nezemře. Jak historie ukázala, mýlil se.

Jméno: Kamok
Hraje: ?
Výskyt: VOY: Prophecy
Další info: Člen posádky I.K.C Voq'leng, která se vydala na generační cestu do kvadrantu delta. Nevážil si kapitána Kohlara a podpořil T'Gretha, který se chtěl zmocnit Voyageru, když Kohlar zničil jejich starou loď. (Jméno není oficiální a herec není uveden v titulkách)

[Obr.2]
Jméno: Kang
Hraje: Michael Ansara
Výskyt: TOS: Day Of Dove, DS9: Blood Oath, VOY:Flashback
Další info: Uznávaný bojovník, který se v roce 2268 střetl s posádkou původní Enterprise v boji na život a na smrt. Byl přítelem Curzona Daxe a svého prvorozeného syna pojmenoval po něm. Zemřel spolu s Kolothem, když pomstili smrt svých prvorozených synů.

Jméno: Kar'meth
Hraje: ?
Výskyt: VOY: Prophecy
Další info: Člen posádky I.K.C. Voq'leng, která se vydala na generační cestu do kvadrantu delta. Důstojník na můstku. Už začal trénovat svého nástupce. Nehret v jeho rodině přichází rychle. (Jméno není oficiální a herec není uveden v titulkách)

Jméno: Kargan
Hraje: Christopher Collins
Výskyt: TNG: A Matter Of Honor
Další info: V roce 2365 byl kapitánem I.K.C. Pagh, kde krátce sloužil i komandér William Riker v rámci výměnného programu důstojníků.

Jméno: Karnog
Hraje: ?
Výskyt: Star Trek: The Motion Picture
Další info: Vědecký důstojník na palubě I.K.C. Amar. Snažil se analyzovat senzorová data z V'Geru. Naneštěstí jeho specializací nejsou vesmírné vědy. (Postava není oficiální)