ENDGAME, PART II


Hlavní děj

Admirál Janeway se přenese na VoyagerAdmirál Janeway se přenese na palubu Voyageru a pozdraví se s kapitánem Janeway. Smutně pohlédne na živého Chakotaye a dosud zdravého Tuvoka. Janeway ji pozve k sobě do pracovny a nabídne kávu. Admirál ale odmítá, kávu už nepije - přešla na čaj. Admirál kapitánovi prozradí, že se Voyager stal muzeem, je umístěn na prezidiu a z pracovny je nyní krásný výhled na Alcatraz.
Janeway a Janeway v pracovněAdmirál pohlédne na šálek v rukou kapitána a polituje ho: "Byl poškozen při střetnutí s Fenem Domarem."
"Kým?"
ptá se Janeway.
"Střetnete se s ním za pár let."
Když Janeway podotkne, že admirál zřejmě porušila časovou směrnici, admirál odvětí: "Bude vás míň bolet hlava, pokud ji budete prostě ignorovat."
Janeway ale o budoucnosti nechce slyšet a chce vědět, proč je admirál tady. Admirál poznamená, že před třemi dny míjeli mlhovinu, kterou se opravdu mohou dostat až domů. A chce, aby se tam s Voyagerem vrátila. Přinesla si sebou technologii, s kterou se Voyager dokáže Borgům ubránit. Janeway ale nechce. Vždyť dostane Voyager domů a z lodi bude muzeum. Admirál ji varuje, že by jí musela říci více než by chtěla vědět. Ale pokud ji neposlechne, pocestuje Voyager ještě dalších 16 let k domovu. A za tu dobu přijde o další členy své posádky. Admirál navrhuje, ať Doctor zkontroluje její DNA a ať se posádka podívá na vybavení jejího raketoplánu.

Doctor zjistí ale něco velmi zajímavého. Instalace nové technologie na vnější trup VoyageruAdmirál má v mozku implantát, který má signaturu Federace. Admirál mu sdělí, že ho vyvinul on sám před 12 lety. Je to synaptický transceiver, který dovoluje admirálovi řídit loď s neurálním rozhraním. Doctor je nadšen, ale Janeway ho zchladí ať dokončí hlášení. Doctor musí přiznat, že admirál je geneticky s Janeway identická - pouze starší asi o 26 let. Na ošetřovnu vejde Seven a Kathryn na ní zahledí. Neviděli se už spoustu let. Seven sdělí Janeway, že vybavení raketoplánu se dokonale hodí proti Borgům. Na Voyager nemohou adaptovat maskovací zařízení, ale zbraně a plátování ano.

SD 54973.4. Na Královna navštěvuje Seven ve snuVoyageru probíhají rozsáhlé úpravy. Po celém vnějším trupu se instalují generátory plátování a vylepšují se zbraně.

Večer odchází Seven regenerovat. Ve snu ji ale kontaktuje královna Borgů. Chce vědět, proč na Voyager přišla Janeway z budoucnsoti. Seven samozřejmě odmítne odpovědět. Už není její voják. Královna jí navrhuje, aby Voyager okamžitě změnil kurz směrem od mlhoviny, Královna vyhrožuje Sevena že jediným důvodem, proč ještě Voyager neasimilovali je to, že je na jeho palubě Seven. Její hlas je královnin oblíbený. "Navzdory jejich nedokonalosti, vím jak pevný vztah máš s posádkou Voyageru. Tak jsem je nechala být. Představ si, jak se budeš cítit, až je budu nucena asimilovat. Pokud se pokusíte vstoupit do mé sítě, zničím vás."
Poté výklenek zajiskří a Seven se v bezvědomí zhroutí na podlahu.

Doctor ji ale vyléčí, nebylo to nic vážného. Seven doručila Janeway zprávu, což byl hlavní důvod královniny návštěvy. Admirál ale namítá, že se jim Borgové nyní nemohou postavit. "Také byste byla tak sebevědomá, kdybyste měla tolik zkušensotí s královnou Borgů jako já," odvětí admirál. "Řekněme, že jsem na Borgy narazila ještě několikrát, než jsme se dostali domů. Chakotay chce zůstal poblíž Seven i v alfa kvadrantuSeven je ráda, že má o ní Chakotay zájem...Kdybych nevyvinula technologie a taktiku jak je porazit, nestála bych tady."
Janeway tedy rozhodne, že se kurz měnit nebude.

Později navštíví Seven v Astrometrice Chakotay a ptá se na její zdraví. Seven je ráda, že za ní Chakotay přišel, ale nelíbí se jí sebevědomost admirála. Chakotay: "Naše šance by byly dobré s jednou Kathryn Janeway na palubě, ale se dvěma ... si rozhodně vsadím na Voyager."
Chakotay se jí zeptá, co bude dělat, až budou v alfa kvadrantu a že ať už si vybere cokoliv, chtěl by být někde v dosahu transportéru.

B'Elanna zatím ve strojovně koordinuje vylepšení i když sotva chodí. Tom má o ní starost, ale Torres je nadšena technologií plátování.Voyager vstupuje do mlhoviny "Tentokrát bychom to opravdu mohli Královna sleduje přílet Voyagerudokázat."

Později Voyager vstupuje do mlhoviny a aktivuje plátování kolem celé lodi. Vše s údivem sleduje královna Borgů na svém displayi a okamžitě vysílá tři krychle k útoku. Tři krychle pálí do Voyager co mohou, ale podaří se jim ho jen trochu roztřást. Plátování drží. Poté Borgové použíjí asimilační paprsek a snaží se adaptovat na novou technologii, ale zdá se, že jejich pokus selhal a opět zaútočí. Integrita plátování nyní spadla na 50 procent a poté na 40. Admirál dá pokyn k útoku transfázovými torpédy. Voyager vyšle dvě torpéda a vedoucí krychle se rozletí na tisíce kousků. Dalším torpédem je zničena druhá krychle. Královna rychle odvolává třetí krychli a Voyager má cestu volnou - k centru - kde uvidí obrovskou konstrukci, která je zavěšena nad hvězdě podobnou ohnivou koulí.

Útok krychlí na Voyager Borgové stále marně útočí Naprosto beznadějně... Nedali si říct... Traswarpový uzel

Admirál velí zamířit do vstupu transwarpového tunelu, kterých se tu otevírají desítky. Janeway ale ruší rozkaz a chce nejprve vědet, co to je. "Cesta domů," odvětí admirál. Je to jeden s trasnwarpových uzlů. Jeden ze šesti v celé Galaxii, které umožňují Borgům posílat své lodě téměř do jakéhokoli místa v celé Galaxii.
Admirál říká, že vše vysvětlí, až budou v alfa kvadrantu, ale Janeway velí zamířit zpět - ven z mlhoviny. Admirál dá Parisovi přímý rozkaz, Uzel tunelůaby zamířil k ústí tunelu. Paris ale poslechne Janeway a zamíří s Voyagerem pryč.

Podle Seven spojuje uzel tisíce transwarpových tunelů, vedoucí do všech kvadrantů, do jednoho bodu. Janeway to chce samozřejmě okamžitě zničit. Borgové by tím utrpěli obrovskou ztrátu. Seven navrhne, že pokud by zničili několik "křižovatek", celé by se to zhroutilo. Admirál ale protestuje. Podle ní se jim podaří zničit možná jeden nebo dva tunely, ale pak se Borgové adaptují. Navíc by to zřejmě zničilo Voyager. Admirál trvá na tom, že musí proletět, protože královna právě Janeway a Janewaystuduje jejich plátování a snaží se adaptovat. Zřejmě do toho zapojila celé Společenstvo. Janeway to chce ale zničit za každou cenu a zavolá si admirála na kobereček.

Chce vědět, proč jí to admirál zatajila. "Protože si pamatuji, jak tvrdohlavá jsem byla. Čekala jsem, že uděláte něco hloupého."
Janeway nepoznává sama sebe a navrhuje, aby Doctor ještě jednou prověřil její identitu. "Nemohu uvěřit, že se stanu tak cynická jako vy."
Admirál jí připomene, že tohle už jednou udělala, když zničila Ochráncovu stanici. "Dala jste přednost životům cizinců před životy své posádky. Nemůžete tu samou chybu udělat znovu."
Janeway je neoblomná a přece ví, že se nakonec domů dostanou. "Seven Of Nine zemře," vytáhle svůj argument admirál. "Za tři roky bude smrtelně raněna při výsadkové misi a zemře v náručí svého manžela - Chakotaye. On po její smrti, už nikdy nebude stejný ... a ani vy." Navíc Voyager ztratí dalších 22 členů posádky. "A ještě je tu Tuvok."
Janeway: "Co je s ním?"
Admirál: "Zapomínáte na časovou základní směrnici."
Janeway: "K čertu s ní."
Tuvok má degenerativní chorobu, na kterou je lék pouze v alfa kvadrantu a pokud se tam nedostanou včas...

Janeway navštíví Tuvoka, který ji potvrdí, že nemocí opravdu trpí. Ale nemoc začne být vážná až za několik let. Tuvok potvrdí, že k vyléčení je potřeba splynutí myslí s jiným Vulkancem nejlépe z rodiny a tak nikdo z Vulkanců na lodi naneštěstí není kompatibilní. Janeway se ho ptá, proč tedy nestál proti ní, když odmítla cestu do alfa kvadrantu. "Pokud uspějeme, budou zachráněny milióny životů. A slovy velvyslance Spocka: 'Potřeby většiny převažují nad potřebami menšiny'."

Admirál Janeway se mezitím snaží přetáhnout Seven na svou stranu. Řekla jí o její smrti a chce, aby zatlačila na Janeway, aby letěla s Voyagerem domů. Seven je ale loajální ke svému kapitánovi. "Má smrt bSchéma plánuude malou cenou za zničení celé sítě transwarpu."

Tuvok se Seven později přijdou se svým plánem. Jakmile Voyager vletí do tunelu, odpálí několik torpéd, které detonují na zařízení "křižovatky" a pokud proniknou štíty, zkolabuje celý traswarpový uzel. Budou mít pouze 10 sekund na to, aby uzel opustili, než je stihne šoková vlna. Janeway se rozhlédne po ostatních. Poté s významným pohledem na admirála prohlásí, že nelituje toho, že kvůli ní posádka zůstala v delta kvadrantu, ale v té době je ještě neznala. Kimův proslovTeď je Voyager jejich domovem a proto tento plán neprovede, pokud všichni v této místnosti nebudou souhlasit. A pak významně pohlédne na Kima. Harry říká, že je asi nejvíce posedlý touhou dostat se domů, ale když pomyslí na to čím prošli: "Možná cíl naší cesty není důležitý, ale je jím ta cesta. Pokud ta cesta potrvá trochu déle, abychom mohli vykonat něco v co věříme. Nedovedu si představit lepší místo nebo lidi s kterými bych mohl být, než zde." Ostatní pozvednou kafáče na znamení souhlasu s Harrym a připijí si "Na cestu." Admirál vše jen mlčky sleduje.

Později se Janeway a admirál sejdou v jídelně. Admirál tak chtěla dostat Voyager domů, že zapomněla, jak je posádka věrná svému kapitánovi. "Je to vaše loď, vaše posádka, ne má." Admirál souhlasí s tím, že Janeway pomůže, ať už bude plán jakýkoli.
Janeway stále přemýšlí o možnosti, jak zničit uzel a při tom dostat Voyager domů, ale admirál je skeptická.
"Jste si s tím absolutně jistá?" zeptá se jí Janeway s úsměvem.
"Možná je tu ještě možnost," odvětí admirál. "Uvažovala jsem o ní, ale je příliš riskantní."

Admirál připravila svůj raketoplán a Janeway se Admirál vléta do transwarpového tunelus ní přišla rozloučit. "Jste si jistá, že to chcete takhle?" ptá se Janeway a ukáže na hypospray v ruce.
"Ne, ale Voyager není dost velký pro nás obě."
Janeway píchne admirálovi dávku a popřeje jí štěstí. "A kapitáne," zavolá ještě admirál, "jsem ráda, že jsem vás znovu poznala."
Její raketoplán vletí do mlhoviny, aktivuje plátování a bez problémů doletí až k uzlu. Aktivuje se jeden z tunelů a raketoplán s admirálem vletí dovnitř.

Když Chakotay opět navštíví Seven, je mírně odměřená. Seven se miliskuje s ChakotayemŘekne jen, že raketoplán oskenovalo pár krychlí, ale nechaly ho být. Chakotay se diví, proč ten profesionální přístup a Seven mu postupně sdělí, že s ním už nechce mít intimní vztah, protože je možné, že jeden z nich někdy v budoucnu zemře. Chakotay se jí ale jen tak lehce nevzdává: "V každém vztahu je riziko, Seven. Nikdo nemůže zaručit, co se stane zítra, a to ani admirál z budoucnosti. Jediné čím jsem si jistý jsou mé city, které chovám k tobě nyní. Chceš, abychom to ukončili jenom proto, že by to MOHLO končit špatně? To mě opravdu ještě budeš muset lépe poznat."
Seven se nechává B'Elanna posílá Toma na můstek před svým porodemukolébat.

B'Elanna zatím na ošetřovně prožívá muka. Opět dostala porodní stahy. Doctor Parisovi potvrdí, že se nejedná o další falešný poplach, tentokrát je to skutečné. Tom je ale odvolán na můstek, akce začíná. Chce zůstat s B'Elannou, ale i ta ho posílá pryč. Budou u kormidla potřebovat toho nejlepšího.

V Unimatrici Překvapivá návštěva u trůnu královny1 si zatím královna vesele regeneruje. Kolektiv jí hlásí, že Voyager změnil kurz, když v tom se před ní objeví admirál Janeway. "Nechápu jak zvládnete všechny ty hlasy najednou?" zeptá se ironicky. "Z toho musíte mít strašné bolesti hlavy. A nenamáhejte se posílat na mě své vojáky."
Královna: "Nepotřebuji vojáky, abych vás asimilovala," a zabodne do ní své asimilační trubice.
Asimilace je dobrá na pleťJaneway se jenom usměje, jako kdyby se jí to líbilo. "Já tu ve skutečnosti vůbec nejsem, vaše veličenstvo. Jsem ve vaší mysli. Používam synaptické rozhraní. Na vašem místě bych se nepokoušela stopovat můj signál, na to nejste dostatečně vyvinuti."
Admirál přišla nabídnout obchod. Nevěří, že se jejímu mladšímu já podaří zničit transwarpovou síť, ale ona nechce poslouchat. Přiznává, že se jí to Skutečná admirál ve svém raketoplánunezdaří, ale má zbraně, které admirál přinesla z budoucnosti a jistě způsobí mnoho škod. Admirál nabídne královně technologii trasfázových torpéd, pokud jedna z krychlí chytne Voyager vlečným paprskem a odtáhne ho do alfa kvadrantu.

Královna nevěří, že by admirál chtěla zradit svoji vlastní posádku.
"To ne, pouze zachránit před nimi samými. Kapitán je arogantní a sebejistá. A její důstojníci jsou tak oslepeni loajalitou, že jsou ochotni pro ni obětovat svůj život, jen aby více poškodili Borgy."
Královna: "Ale vy byste nám nikdy neublížila."
Admirál: "S věkem se ze mě stal pragmatik. Vše co chci, je dostat svou posdáku ke svým rodinám."
Královna: "Chcete se ujistit o blahobytu svého kolektivu ... to oceňuji ... Raketoplán je odhalenPomohu vám. Ale požaduji víc, než nabízíte. Chci váš člun a jeho databázi."
Admirál se nedá a chce pouze ukázat, jak se adaptovat na nová torpéda. Pro královnu je to nedostatečné. Když bude mít Flotila díky Voyageru novou Královna asimiluje Janewaytechnologii, chce ji také. Admirál nakonec nemá na vybranou a souhlasí, ale až poté, co Voyager bude v bezpečí v alfa kvadrantu.
"Podcenila jste mne, admirále," řekne náhle královna. "Mezitím jsme zaměřili váš signál."
Janeway okamžitě deaktivuje rozhraní, ale už je pozdě. Královna vyšle z svého komplexu paprsek, který přinutí raketoplán odmaskovat. Janeway je přenesena dovnitř.
"Velmi chytré," ohodnotila královna. "Schovávat se přímo na mém prahu, a plánovat útok zvnitřku Unikomplexu. Najednou se vám nějak nedostává slov," rychle k ní přistoupí a vpíchne jí své asimilační trubice do krku. Tentokrát doopravdy. Na tváři Janeway pomalu vyrůstají borgské implantáty. Oplátovaný Voyager přilétá k transwarpovému uzlu"Teď už nebudeme potřeboval slova, abychom si rozumněli."

Oplátovaný Voyager mezitím dorazí k transwarpovému uzlu a Voyager vstupuje do trasnwarpového tuneluvstoupí do jednoho tunelu. Královna o tom okamžitě ví, když v tom jejím tělem projede obrovská křeč a začíná ztrácet rovnováhu. Vybuchne několik panelů a královna se opět zapotácí. Sotva se udrží na nohou.
"Asi jste něco špatného asimilovala," vychutnává si ji nazelenalá Janeway.
"Co jste to udělala?"
Janeway: "Myslela jsem, že nepotřebujeme slova, abychom si rozumněli."
Královna: "Infikovala jste nás neurolytickým patogenem."
Janeway: "Asi jste něco špatného asimilovala.""Jen tolik ... abych vnesla do pořádku chaos."

Královna potlačuje bolest

Voyager mezitím prolétává tunelem. Seven ohlásí, že admirál uspěla a štíty kolem uzlu selhávají. Voyager vypálí tři transfázová torpéda, které explodují na zařízení jedné křižovatky.

Trasfázová torpéda míří na "křižovatku"

"Voyager bude zničen," komentuje to královna. Koule začíná pronásledovat Voyager
"Jsou před šokovou vlnou," slabě namítá Janeway. "Přežijí to. Kapitán Janeway a já jsme se o tom ujistili. Byla jste to vy, kdo podcenil nás."
Královna se zachvěje další křečí a vše kolem ní začíná vybuchovat. Její implantáty se jeden po druhém odpojují. Když přestane cítit ruku, utrhne si jí a odpadne. Pak se v její mysli ozvou další hlasy a královna pohlédne na display, na kterém se jedna borgská koule řítí tunelem. "Koule 6-3-4, stále slyším vaše myšlenky." Královna okamžitě velí kouli pronásledovat Voyager. Trpící královna"Sice jsem asimilovala váš patogen .... ale s ním také technologii plátování." V tom královně upadne noha a jen ztěží se zachytí, aby se úplně nezkácela. Pokusí se postavit, ale nezvládne to. Sice bezmocně leží na podlaze, ale stále se nevzdává: "Kapitán Janeway zemře, a pokud nebude mít žádnou budoucnost,Královna to nevzdává nebudete nikdy existovat ani vy a nic co se tu dnes stalo, se nestane." Královna se zachvěje a její horní část těla se oddělí od robotického spodku. Poté celá Unimatrice 1 exploduje.

Unimatrice 1 exploduje.

Admirál Paris a Reg Barclay pozorují ústí trasnwarpového tuneluNa Zemi mezitím detekovali ústí transwarpového tunelu, ani ne jeden světelný rok od Země. Admirál Paris velí všem lodím zamířit na střetnutí Transwarpový uzel explodujes Borgy.

Když exploduje Unikomplex královny, následuje i transwarpový uzel. Traswarpová síť to má zpečetěno. Ale Voyager mezitím dostihla borgská koule, která okamžitě začala s útokem. Integrita zadního plátování spadla na 6 procent a na několika místech byl protržen trup Voyageru. Borgové už se na plátování adaptovali. Na povrchu borgské koule se otevřela vrata, aby mohl být aktivován vlečný paprsek. Nejbližší ústí tunelu je sice vzdáleno jen 30 sekund, Koule útočí na oplátovaný Voyagerale vede bohužel zpět do delta kvadrantu. Janeway přikáže Parisovi, aby nastavil nový kurz.

Flotila lodí FederaceV alfa kvadrantu se mezitím k ústí tunelu slétává armáda lodí Flotily. Jsou tu lodě třídy Excelsior, Prometheus, Akira, Nebula i Galaxy. Celkově 18 lodí a 9 dalších je na cestě. Admirál Paris velí útočit vším, co mají. Z tunelu vystupuje plavidlo. Je to borgská koule, která pronásledovala Voyager ... sama. Okamžitě jsou na ní zaměřeny zbraně všech lodí. Voyager jak se zdá také někde vystoupil z tunelu. "Pane Parisi, jaká je naše pozice?"
Paris: "Přesně jak jsme předpokládali."Útok lodí Federace ne kouli
Seven: "Transwarpová síť byla zničena, kapitáne," konstatuje trochu smutně.
"To oslavíme až později. Pane Tuvoku..."
A Tuvok se dotkne několika tlačítek.
Koule explodujeZ nitra borgské koule si prorazí cestu ven transfázové torpédo a roztrhá kouli na kousky. Z jejích útrob vyletí oplátovaný Voyager a první co posádka uvidí, je armáda lodí Flotily.
"Dokázali jsme to," hlesne Janeway, neschopna čehokoli dalšího.
Všichni na sebe pohlédnou. "Volají nás," přerušil ticho Kim.
"Na obrazovku." Janeway pohlédne do překvapených obličejů admirála Parise a Rege Barclayho. "Omlouvám se, že jsme vás překvapili. Příště zavoláme předem," říká Janeway jako ve snu a stále nemůže uvěřit, že je konec. Admirál Paris a Reg Barclay vítají Voyager
"Vítejte zpět," přivítal je Paris a letmo pohlédl na svého syna u kormidla, zda je v pořádku. "Jak se vám...?"
"Bude to v mém hlášení, pane," nenechala ho domluvit Janeway.
Když bylo spojení přerušeno, sklopila zrak a zašeptala: "Díky za vaši pomoc, admirále Janeway."
Malá MiralV tom se ozval Doctor a v pozadí se ozýval nový dětský hlas. "Doctor volá Parise, je tu někdo kdo by vás chtěl pozdravit."
A Doctor předával B'Elanně do naručí její dcerku. Tom chvíli nevěděl, co má dělat.
"Měl byste jít dolů, Tome," pomohla mu Janeway.
"Ano, madam."
Harry, ač se hodně snaží, se nemůže ubránit slzám. Janeway ukáže Chakotayovi, aby převzal kormidlo a Seven za ním "Nastavte kurz ... k domovu."jen šťastně pohlédne. Janeway se posadí do svého křesla a naposledy přikáže: "Nastavte kurz ... k domovu."
A Voyager si to míří spolu s flotilou lodí Federace k modré planetě, kterou má přímo na dosah...

Voyager míří s flotilou lodí Federace k Zemi

© 2002 Anry