CZECHTREK


CzechTREK 4
oslava 30 let Star Trek filmů
- sobota - 26. září 2009 -

Návštěvníci byli vpuštěni do nachystaného sálu s borgským výklenkem.


Zahájení a první bod programu - prezentace 30 let Star Trek filmů - malý exkurz do třicetileté historie startrekových filmů s ukázkami, pohledy do zákulisí a zajímavostmi z příprav i natáčení.
Little a omi nápadně připomínají Iliu a Deckera z prvního ST filmu z roku 1979 :) Všimněte si Nikových ponožtiček ... na rozpálená lýtka raději nekoukejte :PV průběhu této přednášky jsme se přiřítili my a s kým to šlo, se pozdravili. Téměř čtvrt roku jsem se s některými lidičkami neviděla. Navíc, zvědavost na náš "výtvor" se u mnohým projevila v plné síle, což nás moc potěšilo :)


Protože jsem do sálu až na pár okamžiků večer vůbec nechodila, musel program přijít za mnou. Samozřejmě ne ten Czechtrekový, ale ten kamarádový :) ... První ze Dvou, resp. v tomto případě Sedmá z Devíti, mně svým novým kostýmem doslova vyrazila dech. Moc jí to slušelo! No, vlastně oběma to slušelo :)


Ještě během Nikovy filmové přednášky se v zákulisí chystal český Khan :) Kdo jiný, než drsňák omi by ho zvěčnil lépe? Žádný jiný nadčlověk z naší komunity mě nenapadá :P


Před sálem bylo ale taky rušno, teda, mně to tak přišlo. Rozhodně jsem se nenudila :)


Pomalu totiž začala instruktáž první pomoci pro každého, kdo projevil zájem a našel si čas vyposlechnout od dvou sympatických slečen cenné rady. Já zbystřila hlavně při postupu záchrany kojenců a malých dětiček. Není divu.


Malé zpoždění nabrala prezentace "Abramsův Star Trek česky"... aneb ochutnávka zbrusu nového DVD s posledním startrekovým filmem. Vystřižené scény, atraktivní bonusy a další zajímavosti a dokumenty z natáčení snímku režiséra J.J. Abramse. Pořádáno ve spolupráci s distributorem MagicBox. Na fotkách jste určitě poznali Kirka a Khana :)
Pár fotek před začátkem divadelního představení Jistě, pane prezidente v podání populárního amatérského souboru Oktan Team. Během divadla se předsálí z pochopitelných důvodů vylidnilo a vyemzákovalo :)
Přišel konečně doktor Oktan Esoterus mezi vás?! To já nevím, protože jsem musela hlídat, kojit, přebalovat a uspávat jízdou v kočárku :) Nafocovali pánové BorgAI a Cedrik. Stejně mají lepší mašiny než mám já :)

Než se omi převlékl do dalšího skvělého kostýmu, dostala jsem šanci se s ním, coby jednoho z nejvytíženějších organizátorů letošního CzechTREKu, pozdravit a ukázat malou Karolínku.


Ale šupky dupky zpátky do zákulisí... velryby čekají! Co? Jaké velryby? No přece George a Gracie ze Star Trek "čtyřky"!


A už plavou ... !!! A kam? Před diváky uvést další program! V tomto případě zábavnou show CzechTREK hledá talenty. Show, která ukázala, jak talentovaní jedinci mezi trekkies jsou. Fantazii se meze nekladly, přihlásit jste se mohli s tancem, zpěvem, recitací či zábavou jakéhokoliv druhu. Ostych rozhodně nebyl na místě! Tak jako v právě probíhající Československé Superstar má i treková komunita přísnou porotu! :)


Když si omi odložil ploutve, představil první soutěžící - laggu a její plyšákovou rodinku.


Lucka a Verča po Dominice mimo soutěž zopakovaly taneční duet s židličkami z loňského Trekdance. Nezapomněly to :)


Trekr alias Riker šokoval publikum svou hrou na pozoun. To tu ještě nebylo! Takový talent!Nik v růžovém stejně sladce zazpíval a jako další v pořadí si vysloužil nekončící potlesk. I když nesoutěžně.
Samuelův talent při hře na klavír je všeobecně znám, ale ti z vás, co ho slyšeli poprvé, měli určitě co dělat, aby jim nespadla čelist :) I já si přes dveře libovala ladných tónů a šla se podívat s Karolínkou aspoň na půl očka :P V deseti minutách Martin vzpomenul Novou generaci, Voyager, Metrénský incident, ST 11, Enterprise a První kontakt.
Návrat Nikovi na pódium možná pár gentlemanů jistě závidělo ... no přece, kdo by si nechtěl zahrát na Holodoctora malující obnaženou Seven :)

|

To Dark se z toho vykecal, ale o čem mlel, to doteď nevím :) Co vím je, že o ceny se nesnažil :PKe dveřím mě opět dostal Pelek, jehož operní árie se nedala ignorovat :) Ten kluk se nezdá !!!Všem soutěžícím velká poklona! Není to snadné vystoupit před velkým publikem, ale tihle to dokázali!


Samuel si odnesl ještě památku, která mu bude jeho soutěžení v Czechtrekových talentech dlouho připomínat. Suvenýr převzal i Trekr s Ještěrkou, Pelek a lagga.
Co jsem pochopila, tak po Talentech nastala malá pauzička na výdech, občerstvení a třeba i cigaretku. GG naopak usedl za PC k jedné z nainstalovaných ST her.


Jak se daboval nejnovější Star Trek? Plánovaná panelová diskuze s českými dabéry nejnovějšího startrekového filmu - v českém znění Libor Bouček, Lucie Vondráčková, Aleš Procházka, Zdeněk Hruška a Pavel Vondra se bohužel zúžila na posledního jmenovaného, ale i tak to s Nikem coby moderátorem a vašimi dotazy musel být zajímavý poslech. Ještě dodám, že pan Pavel Vondra dabuje v ST 11 padoucha Nera.Před večerním programem, tou pověstnou třešničkou na dortu v podobě zahraničního hosta, si návštěvníci vyzvedávali fotky k podpisu, případně dokupovali další. Organizátoři se fotili ve výklenku na zkoušku před focením ostatních fanoušků, které bylo naplánováno na později. Hromadnou fotečku jsem nestihla, protože jsem byla ještě za světla na procházce s kočárkem po Ládví. A co vím, Margh a Xyll to letos taky propásli :)
A konečně ... poslední série fotek z večera - aneb září John Billingsley a jeho žena Bonnie...


O CzechTREK 4 se zasloužili především členové klubu Trekkies TNG za asistence vedení fanklubu CZ Kontinuum.

© foto BorgAI, Cedrik a Trekr (výběr, úprava + komentáře - Hypospray a Margh)
www.CZECHTREK.cz
Trekkies.cz