KOKONEK


2. Víkend s Kokonkem
18. duben 2009

Klub CZ Kontinuum a ochranná známka Kokon - Kokonek :) zaštítili i druhý víkend ve znamení Star Treku, přesněji víkendový relax ve znamení Původní série. Ten první, 'entrprajzovský', se hodně povedl. S Bekou a Wesleym jsme dorazili krátce po jedenácté dopolední a to na stejné souřadnice, tj. do Domu dětí a mládeže na Proseku (Praha 9). Po přivítání jsme neotáleli a usedli k námi oblíbené hře Blokus Trigon. On-line to prostě není ono :) Navíc, hrát si na Federaci, Klingony, Romulany a Cardassiany má něco do sebe :P ... Výtečně to šlo Tar-aře, která se opět na akci ukázala. Samozřejmě nám dávala co proto právě za 'Karďáky z DéeS9evítky', která zatím vévodí jejímu žebříčku oblíbenosti ST seriálů. Marty se také nenechával zahanbit. Než jsme se nadáli, už se podával oběd. A co jiného při TOSkovém Kokonku než ploomeková polévka! Chutnala!


Zábava s pokecem pokračovaly i nadále, ale něco bylo oproti minulu jiné... Ano, ano, navíc tu byl klavír, u kteréhož se postupně vystřídalo několik hudebně nadaných lidí. O mnohých z nich jsem neměla tušení, i když o Samuelovi samozřejmě ano...To, co naštěstí zůstalo při starém, byla přítomnost Knigy a jejího bíglíka Spotynky. Obě vždycky ráda uvidím, i když vím, že Brno není za rohem :/ Vulkánská polévka nezasytila všechny, ale zdejší Billa a Mekáč to jistily. My vyfasovali od mamky ráno čerstvě opečenou vinnou klobásku, o které se ukázalo, že zajisté chutná i psům :) Taky se ukázalo, že Spoty si na Foxe opravdu potrpí :)Výzdoba byla oproti minulu také jinší, samozřejmě kromě spousty figurek zaujaly další hračky - tribblíkové a třeba vycpaný R2D2 :)Snorchl se tentokrát skutečně ukázal, i když původně cestoval na Ládví. Chybně se informoval, že se Kokonek koná tam co Czechtrek :) Po telefonu jsme ho vyvedli z omylu a nasměrovali na místo, kde se uskutečnila Párty pro Deep Space Nine :) To si pamatoval, protože se jí před sedmi lety jako divák zúčastnil. Na kájovi vyškemral pracovní verzi jedné z epizod WeXu, která se týden předtím natáčela. Jedná se o projekt Gatecon Teamu na letošní Stargate linii na FFku. Snorchl se nemohl posledního natáčení zúčastnit a pač byl zvědavý a my máme snorchlíka rádi... zapůjčili jsme mu noťas :P Jiní se bavili jinak, když pominu přípravu lirp na odpolední souboje, tak opět jste si mohli vyrobit ST tričko (nebo jiný motiv, než ST). Tentokrát se ale změnila metoda, savo vystřídal foukací fix na textil.
Ale no tak, na souboje je ještě je brzy :) Nejprve si vyrobíme tribbla!Doprostřed místnosti se sesunuly stoly a slova se ujala Rin. Popsala a ukázala v praxi, jak snadno se takový tribblík dá vyrobit a protože všechno potřebné pro výrobu organizátoři Kokonku zajistili, spousta lidí si sedla a vyráběla ten svůj.
Postupy byly dva, při každém vznikl jiný tribbl. Kája si odzkoušel obojí, ale ten vycpávaný je přeci jen mazlivější :) Fakt se povedl a už má svoje bydleníčko ve vitrínce mezi ostatními našimi plyšáky. Spoty měla radost spíše z tribbla ala bambulka.

Kvůli našemu minulému brzkému odchodu jsme i tak nepřišli o původně naplánovanou výuku reflexních masáží prováděných Vulkánkou T'Pol na Enterprise kapitána Archera. Proč? Protože instruktorka Jana dorazila až na druhý Kokonek, čímž jsme o její zajímavé povídání nepřišli. Místnost se opět uzpůsobila, stoly se daly stranou a všichni si usedli na karimatky.


A bedlivě naslouchali, teda až na Spoty, tu to nějak nebralo :))) ... podotýkám, že k radosti nejen její paničky :P
Paní Jana obecně vysvětlila přístup alternativní medicíny doplňujíc tu klasickou, lékařskou a seznámila nás zejména s jednotlivými tlakovými body na nohou, které podle studií odpovídají jednotlivým částem lidského těla.Nezůstalo jen u nohou. No a nakonec, kdo chtěl, mohl konzultovat konkrétní osobní problémy a nechat si poradit. Paní Jana se s námi rozhodně nenudila :) Co dodat? Víc takových unikátních zpestření na setkání trekkies - určitě i příště něco takového mimo obor sci-fi!


Po vyloženě leháro hodince bylo na čase protáhnout si kostry :) Souboj s lirpami se povedl. Někteří se jen oťukávali, někteří do toho šli naostro a vervou! Soutěžící stáli na lavičce a jejich úkolem bylo shodit toho druhého na zem. Ziina vyřadila káju hned v prvním kole, ach jo :))


Pak vypadla Máša, Rin, Fox a Wesley.Ziina se pak zbavila Tar-ary, Xyll Samuela :)Sokar s Milanem si taky dávali do těla, ale když Ziina skolila i mého favorita, Kanaďana, o výherkyni bojovnici nikdy nepochyboval :))Některé děti si hrály i dál :)


Kolem šesté pokračoval program díky piánu, kytaře a zpěvu. Organizátoři rozdali zájemcům zpěvníky s předělanými texty známých písní, jako Tisíc mil, Bedna od whisky, Lemon Tree, Hrobař, Batalion a dalších. Největší úspěch měl prý "Skákal Spock, přes potok, přes warpové pole...". Já se bohužel 'tréninku' na Sci-fi táborák na páteční program Trekfestu 009 nezúčastnila, protože jsem potřebovala se snorchlem, XSoftem a Sniperem vyřešit pár detailů na Geocon 2009, zase jinou programovou linii na Festivalu fantazie. Sniper měl náhodou čas, tak za námi přijel vyřešit geoevent na stránky Geocaching.com. Ale to je jiný koníček :)
Než jsme se vydali impulzem zpátky domů s mezizastávkou v pizzerii, někdo opět pohotově všechny přiměl zapózovat na objektiv. Na minulé kokonkové fotečce nejsme, na téhle ano :) ... Takže zase příště!

Počet účastníků: 33, jmenovitě Alaska, Annais, Annie, Atelwen, Bad, beka, Fox Foxian Orlowy, Hadati, Hana'an, HKMaly, Hypo, Chak, Iris, Kanaďan, Kniga, Margh, Marty, Masha Yar, Mirek, Molík, Mvek, Praotec trekkie, Rin, Samuel, Skreek, Snotchl, Sokar, Spoty, S'Tsung, Tar-ara, Wesley, Xyll a Ziina.


© Hypospray (Hanka) (2009)
www.KONTINUUM.cz