METRÉNSKÝ INCIDENT


Čtvrtá kinová projekce fanfilmu Metrénský incident
"Ostravský incident"
- 11. - 12. duben 2008 -

Metrénský incident

Vlakem nebo autem? Toť otázka. Do Ostravy je cesta dlouhá a kdo by si ji nechtěl maximálně zpříjemnit... no já :) A protože nedržím jazyk za zuby, zavítat do Ostravy na celý víkend se nakonec zachtělo více lidem z Prahy, pro které použít svého domácího mazlíčka na čtyřech kolech nebyl problém. Slovo dalo slovo a naše sestava byla na světě: já, kája, Samuel, Snorchl, kawalski a Annie. Jednoduchou matematikou dojdete k číslu dvě, tak tak, stačí nám dvě auta. Xyll a Praotec Trekkie s námi nakonec nemohli odjet v pátek, oba však dorazili v sobotu dopoledne vlakem. Sraz byl tedy v půl páté v Centru Černý most,  uprostřed u stánku s informacemi. Snorchl nás pak povolal k sobě, resp. k wifi, díky které si krátil čekání na všechny členy výsadku.

Všech šest statečných se samozřejmě sešlo a proto jsme mohli něco před pátou vyrazit na trasu Hradec Králové => Olomouc => Ostrava s mezizastávkou na večeři. Když jsme projížděli HK, kája jako na potvoru dostal SMSku od omiho, který v jedné ze zdejších restaurací nasával Svijany, nejlepší pivo v ČR :) Na večeři bylo ještě brzy a nechtěli jsme rušit jeho společnost, kterou zajisté měl :P Aspoň se ukázalo, jak je ten svět malej :) Véču jsme si dopřáli v Mohelnici, když jsme odolali nedat si ji v Hospodě U Mrtvoly :)

Co ještě říci k cestě. Když se pánové začali bavit o Travianu, začala mě popadat beznaděj na střídačku s naštvaností a totálním nepochopením. Ještěže nic nehraji, nechtěla bych celý den myslet jen na to jedno :) Když Martin předjížděl, chtěla jsem napsat, že jsem zavírala oči, ale tak strašné to ještě nebylo, to bych Snorchlovi křivdila :P Jen jsem si v jeden moment neodpustila hlášku, která ze mě vyšla úplně spontálně: "Tam nevidíš, tam nevidíš!" :) Vysílačky zklamaly, takže komunikaci zajistily volné Oskar minuty. Na mobil jsem dostala info, že Kniga se Spotynkou do Ostravy dorazily v pořádku. Hned jsem se těšila ještě o trošku víc. Ostrava nás ale přívitala velmi netradičně a to policejním zátahem. Už ani nevím, jestli jsme dodatečně zjišťovali, proč bylo takhle pozdě tolik policistů v ulicích. Na internetu jsme se dočetli, že se dneska srazily v centru tramvaje. Když jsme hledali nejkratší cestu k čajovně a než mi Samuel poslal SMSku se správnou adresou (do navigace), Sokolská 20, museli jsme zastavit na ne příliš frekventované křižovatce. Z ničehož nic si to k nám namířila osoba ženského pohlaví... přibližovala se čím dál tím více, ... blíže... až úplně, sehnula se a ťukala na okénko, na obě okénka, přední i zadní. Já jsem nevěřila svým očím, nikdy jsem nečelila nabídce prostitutky a ve finále se bavila, když oba dva pánové nejprve zdvořile, poté méně zdvořile, odmítali :) Kája mě ještě nabádal, abych ji vyfotila, ale k tomu jsem nenašla odvahu ani poté, co Martin raději zamknul centrálem dveře :) I bez fotky si tento zážitek budu pamatovat hodně dlouho :) Kája si navíc vzpomíná, že byla tak hnusná, že by si o ní ani kolo neopřel :)) Druhé auto sice nemělo výstup s prostitutkou, ale kawalskiho pro změnu kontrolovali policisté a musel dýchat do trubičky, jestli nepil, co neměl :) Ale jó, nakonec jsme se všichni zdárně sešli v čajovně, která pro nás byla připravená už od 22:00 hodiny. Kromě výše zmiňované Spotynky nás uvítal Wesley a Alasák.Večer jsme toho už moc nepodnikali. Někdo vyrazil na Čerňák rovnou z práce, někdo těsně po ní, k tomu ta cesta, takže jsme si časově tak do dvou hodin po příjezdu už rozestýlali, abychom byli na zítra čerství :)

Sobota v Ostravě. Pro mě už několikátá, ale tentokrát poprvé se Snorchlem. Ten se probudil už v sedm ráno, pač musel slupnout léky, které jsou nutné pro jeho zdárné vyléčení transplantované ledviny. Jeho tričko "Láska prochází ledvinou" nás dostalo už v pátek :) Po hygieně, sladké snídani, uvítání Wesleym a Alasákem a venčení Spotynky se ozval Zephram, se kterým jsme si dali sraz u radnice, která byla naší první zastávkou.Spotynku nahoru výtahem bohužel nepustili a trpěl i kawalski, protože si nešlo nevšimnout, že není ve své kůži, drží se při zdi a výhled si neužívá tak jako ostatní... Sám mi pak přiznal, že se bojí výšek :( K tomu nebylo nic moc počasí, foukalo to a věž se logicky tak trošku kývala... ale zase to bylo jiné než před dvěma lety, kdy jsme tu stanuli já a kája poprvé.


Než se kawalski nepozorovaně vydal výtahem zase zpátky dolů, stihl se zvěčnit s ostatními na společné fotce. Naštěstí! Já pak požádala Weslyče, aby nám zase pořídil s kájou, tentokrát už manželskou, fotku :)

Když jsme sjeli z věže dolů, překvapil nás Johanson, který se zčista jasna objevil.
Na památku Samuel vymyslel rýmovačku a všichni jsme se podepsali do návštěvní knihy.
U východu si z nás, mě a kawalského, zbytek pěkně vystřelil, když se nám pohotově schovali za velké sloupy, než jsme sjeli druhým výtahem dolů. My je pak venku začali hledat takřka o dvě ulice dál :)


Po radnici jsme se podívali na Masarykovo náměstí.


Pomalu a jistě jsme začali hledat restaurační zařízení, kam se v poněkud hojnějším počtu nasoukáme na oběd. Do zakouřené pizzerie se nám nechtělo, takže vyhrála čínská restaurace s živým stropem, kam mohli i pejsci. Kniga hned na úvod zavtipkovala: "Postarejte se mi o Bobíka." :) Snorchl pak zasnorchlil, že ten, kdo si objednává ženšenový džus, ho určitě potřebuje pro zvýšení erekce :) Nám s kájou chutnalo jako Sluníčko sedmitečné /instantní berušky/ :)


Milan stačil dorazit dřív, než jsme si vybrali. Náš stůl byl sice menší, ale zato jsme si ho vyzdobili suvenýrem z Radnice, který si na památku zakoupil Samuel. Krevetové čipsy byly předkrmem.

Pak donesli objednané papu.


Já jsem si zkusila hůlky... kájovi to šlo lépe, to se musí nechat :)

Než nám trošilinku vytrávilo a než nám přišly SMSky od Xyll, Praotce a Molik, kteří cestovali do Ostravy v sobotu dopoledne vlakem, blbla jsem se Spotynkou. Zase jsme se pusinkovaly a tentokrát jí zaujaly i moje vlasy :)

Po zaplacení jsme se vrátili zpátky do čajovny, kde už na nás čekal Arweth s lidičkama z Prahy. Tak nějak nebylo času na zbyt (začátek ve 14:00), takže kdo měl si oblékl uniformu a vyrazilo se směrem ke kinu Vesmír. Jak jsem již naznačovala, aprílové počasí se ozývalo už od rána... Kája v uniformě s deštníkem byla docela podívaná :)
Ale zas tak strašné to nebylo, diváci přicházeli do foajé suší :) Z fotek např. Dana, Axiom, Geroslal, Pomeranč, JSM, Zuzka spolu se svojí mamkou, Zephramovou mamkou :)


Poprvé jsme potkali Koraxe... a Skreeka, Pallando, Klingona a další. Chvilky rozjímání jsem u předem netušících lidiček využila k vyplňování anketky pro soutěž 5 proti 5 na letošní Trekfest 008.
Úsměv na rtech nám okamžitě vykouzlila Beka s malým Ondrou a manželé Kolaříkovi, Crusher a Kamča + 1 :P Darell přišel bohužel bez Oriany. Ondra si vykřičel poloviční vstupné :))

Mezitím, co přicházeli další, např. Yakuzza, Tsung, NX306, se začalo pomalu pouštět do kinosálu. Molik s kájou a Samuelem poctivě kontrolovali zakoupené vstupenky.Vlajka na pódiu dotvářela atmosféru... kino bylo velmi prostorné, nádherné... dokázala bych si ho představit úplně zaplněné :P Kawalski, resp. jeho Czechtrek tričko z druhého ročníku, krásně splývalo se sedačkami :)

Já byla s Bekou domluvená, že malého Ondru během promítání pohlídám. Na uvítání, kdy se za mikrofonem vystřídali postupně Annie, Samuel a Xyll, jsem ještě byla. Když se zhaslo, Ondrášek byl opravdu neklidný a mě proto začal velmi atypický Metrénský incident :) ... Ještě než jsme spolu zmizeli ven, jsem si nemohla nevšimnout, že MI je promítán širokoúhle. Vyrozumněla jsem, že to minimálně Samuela překvapilo :P

S Ondrou jsme si hráli před zrcadlem, s klávesnicí i s šatnářkou, pro kterou jsem na malý moment byla maminkou, co netuší, že má její děťátko už zoubky :) Po hodině jsme se vrátili a oba tak mohli vidět povolané herce z publika. Annie obdržela kytičku od tety z Nového Jičína, což ji určitě udělalo radost.


Staronový klub Subspace, který zajistil kino Vesmír pro ostravskou premiéru MIčka, se publiku představil, aby mj. vysvětlil, co se stalo s UPKB-Dominionem. Potom už byli lidi pozváni k pódiu, kde si mohli zakoupit promo fotky. Na přání se na ně rovnou herci podepisovali...Na úplný závěr, než se převážná část posečkalých přesunula zpátky do čajovny na after párty, jsme se vyfotografovali jako jedna velká grupa.

Co se dělo v čajovně? No neřízená zábava... Začnu prezenčkou: Hypo, Margh, Samuel, Annie, Snorchl, Kawalski, Kniga, Spotynka, Alasák, Wesley, Zephram, Milan, Arweth, Beka, Ondrášek, Praotec Trekkie, Molik, Xyll, Vašek, Dana, Crusher, Kamča, Korax, Domča, JSM, Geroslal, Klingon, Pomeranč, Skreek, Tsung, NX306, ceski, Darell a Oriana.


Kniga se vrátila z výstavy, kde si koupila mj. nové psí kalhoty a psí talířek, takže byla také v dobré náladě.

Mnozí měli hlad :) a tak jsme vyrazili na nákup do nejbližšího obchodního centra. Protože jsme se trošku ztratili, propadali jsme panice :)) ... odtud pochází legendární hláška: "Zeptáme se v KFC, kde je tady McDonald." :))Kartovky a deskovky.


Pitíčko, Travian, mvéčka a Sarah Connor Chronicles na Vale :)


DDRko. Tsung přijala výzvu a skákala tak šikovně, aby nerozlila skleničku naplněnou po okraj :P


A další várka fotek. Tady z těch se mi vybavuje roztomiloučká příhoda s rozlitým vínem Praotce trekkieho mylně považovaným za loužičku od Spotynky a následná Honzova reakce :)) To se nedá popsat :)


Já hrála Carcassonne, to mě celkem baví :) Jiní zkoušeli poněkud složitější hry a někdo se jel raději projet noční Ostravou...


Na vznik fanklubu Subspace jsme si připili naším svatebním vínem, které si kluci šetřili na zvláštní okamžik, který právě nastal. Špuntu se ven opravdu nechtělo :) ale nakonec vyklouznul :PBohužel, Xyll musela zpátky do Prahy ještě v sobotu. Ale měla dobrý důvod, to se musí nechat :) Přesně v půl páté ráno nechala SMS vzkaz, že mise byla úspěšná a že je již bezpečně doma. Což bylo pochopitelně velmi dobře.

Večer jsme ještě trošku popíjeli :) ... a já tou dobou začala verbovat na Kadet kemp, s čímž jsem začala už v kině Vesmír :) Kromě sebe ten večer poslal přihlášku ještě Praotec trekkie a kawalski. Z toho se na výcvik dostavil jen Honza. Ale dodatečně se přihlásil třeba Wesley, který nakonec nebyl tou dobou pracovně na Slovensku, za což byl pochopitelně rád.

Večer jsme byli společensky i fyzicky unavení :P ... a tak proti večerce nikdo neprotestoval. Vždyť zítra je taky den!

Když už se i Kniga převlékla do nočního oblečku, Snorchl nafouknul svoji doublematraci, na které mi kája dovolil už podruhé přespat. Sám si ustlal na koberci v chodbičce vedle.

Co jsme podnikali v neděli...? Kam se jelo na výlet...? Pokračování přímo zde...!


© Hypo (Hanka)
foto dále Wesley, Skreek, Darell, Zephram, Annie a Alasák
CZ Kontinuum & Subspace