REPORTÁŽ CZK BŘEZEN 2002


Setkání členů i nečlenů CZ Kontinua v Praze
16. březen 2002

Maskot akce "Eda" :)

Tak jsme se opět sešli. CZ Kontinuum sezval do Prahy všechny své členy a předeslal, že vítá i členy nové či jen Trekkisty, kteří mají volné sobotní odpoledne...
Dvě třídy v budově EKO Gymnázia (Nad Vodovodem 81, Praha 10) nám byly plně k dispozici...
Kromě nového čísla Irelevantního světa, jehož nejobsáhlejší článek byl věnován Romulanům, se událo spoustu zajímavého..., i když bohužel nedorazil plánovaný host - dabér Toma Parise ze Star Trek Voyageru - Ladislav Cigánek.

- Kdo všechno dorazil? -


Není nad to dorazit včas, aneb odhalení zákulisí příprav :)


Uvítala nás samozřejmě Míša, která nastínila, co by se mělo příštích pět hodin dít :) Naznačila, že budeme ověřovat, co snese zdejší video :)


Místa ve třídě se časem zaplnila všechna a navíc se nosily židle od vedle.


A video se zaplo a k ní i televize, kde jsme se mohli podívat na nezkrácené materiály České televize, které pořídila na minulém setkání klubu v Brně, kam k nám zavítali dabéři Voyageru. Z těchto záběrů dal vzniknout dokument, který byl odvysílán v pořadu Obrazovka.


Ano, Trekkies v televizi už nejsou nesplnitelný sen :)


A oblíbená část setkání - volná zábava :)


Tu ale rychle vystřídal Karel "Netopejr" Petřík, který nepřišel tentokrát pokřtít novou knihu svého nakladatelství "Doktorovy rozkazy" sám.


Nicméně, byl to právě on, kdo se stal středem pozornosti.


Autorem knihy Doktorovy rozkazy je Diane Duane, pro nás ji do češtiny přeložil Ladislav "Valeris" Jelínek a obálku graficky typicky ztvárnil David Spáčil. Za 276 stran zaplatíte 169,- Kč.


Netopejr nám dále povyprávěl o svých zkušenostech s Klingony a předeslal, že hodlá pro nás připravit k vydání kromě již vyšlého Klingonského Hamleta rovněž Klingonský slovník s gramatikou.


Paradoxně má větší přehled o chystaných novinkách Věra Ježková, která by spolu s Karlem ráda našla kvalitního překladatele pro další chystaný titul, kterým májí být slavné citáty celého světa Star Treku. Víte o někom, kdo se ve Star treku tak vyzná...?


Netopejra samozřejmě doprovázel ostřílený čtyřnohý bodyguard...


... který se nechal hladit od všech přítomných, za češ děkovně chrochtal...
Edova galerie z této soboty je zde :).


Jako vždy, bonusové vydání "vyhrál" někdo z publika. Tentokráte rozhodovalo datum nejbližších narozenin nebo svátku. Nikdo netroufnul Tomáše, který si knížku milerád odnesl... a protože si ji jako správný fanoušek TOSky už dávno zakoupil, měl jednu na víc... a já byla zrovna po ruce... takže tímto ještě jednou děkuji za milý dárek :))


Po půlhodince se s námi Netopejr opět rozloučil... sobotu měl vlastně ještě před sebou a zaměstnaní lidé si odpočinku moc neužijí, že? :)


Před tabuli se potom postavila Andrea, která nás seznámila se soutěží lodních deníků, bohužel o ní nebyl moc zájem.


Kvůli porouchaným replikátorům se musel každý postarat o přežití sám :)


Zcela exkluzivně byl donesen počítač, ale jeho napojení na televizi se nezdařilo. Proto se jedna z nejlepších epizod Enterprise - "The Andorian Incident" promítala jen na monitoru...


Archera vystřídal Holodoctor se záznamem kabaretu z PSST conu, kde se zpívalo, zpívalo a zpívalo... :)


Poslední promítání se věnovalo profesionální práci, která se skrývá za každou odvysílanou minutou Star Treku. Amatérské video z dabingu v brněnském studiu Drak zachytilo atmosféru poslední epizody Voyageru - Endgame. Představila se nám kromě Sylvy Talpové třeba Drahomíra Kočová ala B'Elanna Torres zrovna v momentě porodu :)


A pak už se kecalo a drbalo o tom, co bylo je a bude :)
Není problém se stát členem - pro Lapa to bylo první setkání...


... a pro Tomáše taky, i když ten se už může pyšnit organizátorstvím Párty pro Voyager a stále nemá dost. Zálusk má na Párty pro Animovanou sérii Star Treku a spolu asi uspořádáme Párty pro Novou generaci někdy na podzim...


A pozor, Martin přerušil přenos................................. :))


© Hypospray 20020321