Novinky


25.10.2007

Na stránkách Trekfestu najdete program, který je už nyní v plném proudu, protože FFS už dneska začal. Přijet můžete i bez přihlášení předem, takže neváhejte a doražte :)
Pokud vás do mrazu už tento víkend nic nevyžene, můžete si prohlédnout třeba fotečky ze srazu, na kterém se takový ST program připravuje. Takto se připravoval Trekfest 007 a takto Trekfest 007,5 (sekce Reportáže).


16.10.2007

Říká vám něco název 'Trekfest'? Pokud ano, tak rozjíždíme stránky na nové adrese www.TREKFEST.cz, čímž si vás dovolujeme pozvat příští víkend do Chotěboře na con! :)


15.10.2007

Vzkaz pro hráče.
"Vážení hráči, s potěšením Vám oznamujeme, že spuštění hry Star Trek: Neutral Zone se blíží. Dovolujeme si Vám představit novou doménu -> www.stnz.cz - Saren, Saliven, Vrenn - admin tým Neutral Zone.
Podpora: Tom Parys-engine, Suvek-grafika.


9.10.2007

Celý produkční tým 'CZ Kontinuum Pictures' si vás dovoluje pozvat na premiéru prvního českého fanfilmu na motivy Star Treku - slavnostní premiéra filmu Star Trek: Metrénský Incident se uskuteční v pražském kině Atlas hvězdného data 24.11.2007 v podvečerních hodinách palubního času. Přijďte shlédnout dobrodružství posádky federační lodě U.S.S. Avatar, která se pod vedením kapitána Talisy Ren vydává na zcela novou a nebezpečnou misi.
Nejnovější informace o chystané premiéře, filmu samotném a dalších zajímavostech najdete na stránkách, založeno bylo též diskuzní fórum na serveru Lapiduch.cz.


3.10.2007

V půlce týdne pro vás máme fotoreportáž z Czechtreku 2, na který, jak jistě víte, zavítala i Marina Sirtis (Deanna Troi). Z oslav 20. narozenin Nové generace opět nešetříme a fotek je opět požehnaně :) Děkujeme hlavně Wesleymu.

Pokud hrajete 'on-lineovky' a sledujete osud hry Star Trek: Neutral Zone, mohl by vás zajímat dodatek Lukáše "Data" Doula, který za kolonii Darkfort dopsal k původnímu vyjádření od Sarena, Salivena a Vrenna malý dodatek. Byli jsme požádáni o doplnění textu na původní odkaz.


1.10.2007

Byli jsme požádáni o umístění a šíření tohoto prohlášení o ukončení hry Star Trek: Neutral Zone - autoři: Saren, Saliven, Vrenn.


27.9.2007

Petice ze stránek vysilejte.startrek.cz - Televizní a filmoví diváci celého světa dobře znají Star Trek - sci-fi ságu tak rozsáhlou, že by její nepřetržité vysílání zabralo dvacet dva dní a šestnáct hodin čistého času. Kdo by neznal pana Spocka z původního seriálu Star Trek (1966), kapitána Picarda ze seriálu Star Trek: Nová generace (1987) nebo holografického Doktora ze seriálu Star Trek: Voyager (1995)? Kdo nepodlehl půvabu krásné a strašlivé Sedmé z Devíti, v jejímž těle se snoubí maso, kůže a nerezová ocel v dokonalé harmonii? Kdo by netoužil připojit se k některé z posádek Star Treku na dobrodružné výpravě za tajemstvím vzdálených světů?
Star Trek ve všech svých podobách u nás má na dvě stě tisíc věrných příznivců. Vyšlo u nás už přes 60 knižních příběhů Star Treku a mnohé z nich jsou beznadějně rozebrány. Naše televize však dosud nepochopily kouzlo tohoto fenoménu a nevěnují mu pozornost, která tak klíčovému dílu televizní a filmové sci-fi po právu náleží.
Rádi bychom proto na tomto místě české celoplošné televize vyzvali: VYSÍLEJTE STAR TREK. Více na vysilejte.startrek.cz.


19.09.2007

Nevím, zda zrovna šťastná sedmička roku 2007, ale svateb je letos celkem požehnaně. Alespoň co se treku týče. Když pominu Darella s Orianou, kteří nás předběhli :) tak své ano si řekli i Katka "katkamk" Kukanová s Romanem (T'Reelem) Landlem dne 25. srpna i Andrea "Leian" Schubertová a Attila Valent dne 15. září. Navíc, za tři týdny se chystá další :)

Na stránce suvenýrů, které si budete moci v sobotu zakoupit, přibyly nové kousky. Dorazit na CzechTREK 2 můžete samozřejmě i bez přihlášení předem v kteroukoliv hodinu.

Co se týče každoročního setkání scifistů v Chotěboři, Festival fantazie Speciál má již spuštěnou registraci do nového systému Amber, která vám umožní odeslat přihlášku.


14.09.2007

Byli jsme požádáni o šíření této zprávy všem stávajícím a potencionálním novým hráčům: Vzhledem k ukončení hry Neutral Zone se Rada Theta Fleet rozhodla nabídnout místo na TF všem posádkám ze STNZ, které tímto krokem přišly o loď (včetně klingonské a romulanské flotily). Pakliže se velitel i s posádkou (kterou musí tvořit další alespoň 4 aktivní hráči) přesune na Theta Fleet, vytvoříme jim v případě zájmu loď stejného jména i třídy jako měli na STNZ, stejně tak všem hráčům zůstanou i jejich hodnosti. Protože se typ hraní na TF liší od STNZ, bude na loď po dobu max. dvou měsíců přidělen zkušený instruktor z řad současných hráčů, který bude pomáhat posádce přizpůsobit se novému stylu hry. Tato nabídka je omezena jen do konce září. Doufáme že se s vámi setkáme, adresa hry je www.thetafleet.org, požádat o vytvoření lodi můžete na diskuzním fóru nebo kontaktováním některého člena Rady. V případě zájmu vás samozřejmě rádi uvítáme i na Akademii, kde se zábavnou formou naučíte hru hrát.
Dodáváme, že současně nadále jedou hry www.trekgame.org a www.darkfort.org.


13.09.2007

Připomínáme, že organizátoři CzechTREKu 2 zajistili promítání filmu Star Trek: První kontakt na velkém plátně v kině Ládví. Projekce jsou ve dnech 20. až 26. září. Nenechte si ujít jedno z nejlepších trekových dobrodružství po letech opět v kině...

O CzechTREKu 2 se píše samozřejmě i na internetu, např. Čeští fanoušci Star Treku budou podruhé slavit a Aktivujte stabilizátory, poradkyně Troi letí do Prahy.

Pokud jde o program CzechTREKu, připomínáme Marinu Sirtis, dabéry (Pavel Soukup, Bohdan Tůma, Magda Rychlíková), divadlo Star Trek: €uroprise (trailer ke stažení) a třeba ještě koncert, kde zazní klavírní skladby v podání Veroniky Rákosové, která zahrála publiku i na letošním Festivalu fantazie.
Pokud chcete poprvé někam zavítat, jednodenní samostatný Star Trek con, kterým CzechTREK beze sporu je, bude v tomto ohledu ideální. Nebojte se a doražte mezi nás...


11.09.2007

Pokračujeme v přídavcích sekce Reportáže - tak tedy TOC 2007, dva Šárecké srazy pod záštitou CZK (ten srpnový je z koupaliště, tj. naše netradiční fotky v plavkách :) ), oslava narozenin Dominiky pod taktovkou party ze Starnetu, After after party "oslava Trekfestu" a nakonec lahůdka, kterou sepsal Lukáš (Data) - reportáž z trekové výstavy Star Trek: The Experience.


5.09.2007

Dnes jsou tomu přesně dva měsíce, co jsme si řekli své "ANO" na Festivalu fantazie. Pokud si chcete zavzpomínat, o čem byl první Trekfest v historii Star Trek akcí, jaký byl program, atmosféra a prohlédnout tuny fotek nejen ze svatby, čeká na vás tato obsáhlá fotoreportáž.