ÚVODEM


Vítejte,
právě si prohlížíte stránky zaměřené na Star Trek s názvem Star Trek Sickbay. Stránky byly otevřeny 4. září roku 2000.

Dne 23. dubna 2001 došlo k první změně vzhledu stránek, čímž dáváme najevo, že nechceme zůstat pouze u Voyageru. O více než rok později, 26. června 2002, se opět mění vzhled vstupní stránky na dnešní.

Původní vstupní stránka 2001

Původní vstupní stránka 2002

Přehled toho, co se na stránkách dá nalézt, je přehledně vypsáno v tzv. Mapě serveru.

Tyto stránky děláme pro radost, o kterou se chceme s vámi podělit. Za jakékoli mylné údaje se omlouváme a předem děkujeme za jejich upozornění. Okamžitě sjednáme nápravu. Doufáme, že se tak bude stávat jen ojediněle.
Pokuď jde o samotné provedení, stránky jsou optimalizovány na rozlišení 800x600 a vyšší. Pokuď jde o grafickou náročnost, víme, že pro modemisty může být čekání na načtení stránek demotivující, ale chceme dělat stránky budoucnosti, kdy snad bude běžná pevná lajna. Na velikosti souborů pokaždé myslíme - různě obrázky optimalizujeme a komprimujeme. Kvůli většímu množství grafiky jsme se rozhodli pro framy, které se natáhnou jen jednou a potom se již mění jen menu a vlastní zobrazení. Pokuď se připojujete z domova a používáte cache, měla by vám tam většina obrázků zůstat. Nyní je k dispozici i non frame, což je jisté odlehčení - pohodlně se lze dostat všude, na všechny vnitřní obsahové stránky.

Co se týče aktualizací, snažíme se přinášet vždy něco nového po krátkých intervalech a nedělat velké prodlevy. Než s inspirací a nápady, máme problémy s volným časem.
Na tomto místě vám nabízíme spolupráci a budete-li mít chuť se zapojit do tvorby stránek, dejte vědět na hypo@voyager.cz. Nebudete první a snad ani poslední :) Bližší informace tady.

Na zveřejňované materiály, obrázky a texty, si nenárokujeme žádný Copyright. Některé jsou vlastní výroby, jiné převzaté s jistými úpravami. Uznávám proto zcela jejich Copyright a pokuď by projevili nesouhlas s jejich uveřejněním tady, nechť dají vědět, jsme ochotni vše odstranit, pokuď nebude jiné volby.

Obrázky ze stránek můžete využít k jakýmkoli účelům, s texty se předem obraťte na hypo@voyager.cz, tak jako s jakýmkoli dotazem či připomínkou.

Dne 18. listopadu 2005, tomu bylo přesně 10 let, co byl založen první český Star Trek fan klub s názvem CZ Kontinuum. Protože i mně pomohl snáze proniknout do světa Star Treku, sepsala jsem malé shrnutí, jak jsem se Star Trekem začínala já a jak se mu podařilo změnit mi život... Text je míněn také jako malé uvítání pro fanoušky, kteří stojí teprve na začátku "cesty" a viděli třeba jen pár epizod a četli jednu knížku...

Od 1. srpna 2008 jsme změnili vzhled hlavní stránky. Původní, několik let používaný, byl tento:

Stránka do 31.7.2008

Za všechny, kdo se na stránkách podílejí, vám přejeme při prohlížení příjemnou zábavu...