PÁRTY PRO VOYAGER


Už při posezení na Paloučku Tomáše "Manek.Dax" Nápravníka napadlo uspořádat setkání Trekkies u příležitosti ukončení premiérového vysílání Star Trek Voyageru na ČT. Začal plánovat, slovo dalo slovo a vrhla jsem se do toho s ním. Nemusel mě k tomu dvakrát přemlouvat, důstojně se rozloučit s Voyagerem a dát mu sbohem mezi "svými" mělo své kouzlo... Ale nakonec jsme oba zjistili, že to není jen tak trochu větší akci zorganizovat, navíc, když jsme si to oba zkoušeli poprvé :)

Logo akce, aneb pivní tácek :)

Nejdůležitější byly prostory - zvažovali jsme zajít do škol a zkusit si pronajmout třídu, ale nakonec zvítězil salónek v restauraci, která zajistí pití a jídlo po celou dobu akce... S kapacitou jsme si nedělali hlavu, očekávali jsme tak 40 až 50 lidí, které se měli do námi vyhrazené místnosti v pohodě vejít, když nám budou ještě poskytnuty další lavice a židle... ale to už předbíhám...

Krušovická chalupa zvenku

Krušovická chalupa interiérJá a Anry jsme v sobotu krátce před desátou vyrazili do cukrárny Sladká Monika, kde nám na zakázku vyrobili slavnostní dort, resp. hned dva, aby při jeho nakrájení nevznikly pro cca 50 lidí jen jednohubky :) S taktem se nás zeptali, zda jsme tu autem. Tak jsme naznačili, že nedisponujeme touto, ani jinou transportní technologií, ale že si nemusí dělat starost, protože se chystáme zvládnout přibalit ještě tašku s videokazetami a dalšími věcmi na akci, pro kterou byl dort dělán. A bylo tomu tak, k dvěma krabicím přibyl ještě tzv. "jezevčík", který mi postupně oddělával rameno až na stanici metra C Vyšehrad a pak ještě kousek pěšky. Docela jsme uvítali cíl cesty - restauraci Krušovická chalupa na Praze 4. Když jsme dorazili, bylo už z našeho salónku poznat, že ani Tomáš nezahálí a neválí se ještě v posteli :) Netrvalo dlouho a dorazil s bedničkami a hifivěží, které postavil vedle televize a vlastního stolku, jenž také donesl. Naštěstí to měl z domova blízko, což byl jeden z rozhodujících faktorů pro výběr restauračky. Na závěr si odskočil pro video.

14 obrázků Voyageru zdobilo stěny...Voyager doplňovala na obrázcích TOSkaPotom následovalo stěhování - uspořádat stoly a židle tak, aby se do místnosti vešlo co nejvíce lidí a všichni co nejlépe viděli na video. Obsluha nám moc židlí navíc nepřidala, ale nakonec jsme si vyprosili alespoň tři lavičky. Původně jsme očekávali ještě tak 15 míst navíc, ale ty museli nakonec zůstat k dispozici pro klasické hosty restaurace. Proto jsme začali tak trochu trnout, přihlásilo se nám takřka 80 lidí.Téměr profil VoyageríkuZadek VoyageríkuVoyagerík ze shoraAle co, nemysleli jsme na to a začali zdobit stěny - obrázky z Voyageru jsem poskytla já, obrázky Původní série zase Tomáš. Akce probíhala i v duchu přivítání TOSky, takže dvojí motiv byl na místě. Nechyběly obrázky těch nejpovolanějších včetně Kathryn Janeway, Kirka, Spocka a McCoye. Hodinu před plánovanou dobou optimálního příchodu, kterou bylo rozmezí jedné až druhé hodiny odpoledne, dorazili Borg AI, Lina a Seven. Borg AI nám přinesl úžasné doplnění naší dekorace - svítící model Voyageru! Ten si okamžitě našel místo na videu vedle televize, aby se na něj dalo dívat celý den :)

Program akce vyvěšenProtože jsme měli jakžtakž vše nachystáno, pustili jsme první tři na plac :). Abych si také odzkoušela ovládače na věž a video, pustila se mimo program epizoda Waking Moments - Chvíle bdění. Minuta se přidala k minutě a akorát nadešla 13 hodina - pomalu začínali přicházet lidé... kapky se ale změnily v déšť, když se krátce po půl druhé navalilo k dveřím místnosti asi třicet lidí. Původně jsme chtěli organizovat sraz na stanici metra Vyšehrad, ale nakonec jsme usoudili, že uveřejněná mapička s naznačením cesty bude dostatečným vodítkem ... naštěstí, Trekkies jsou podnikaví a udělali si sraz sami a úspěšně hromadně dorazili...


Každého jsem si nejdříve poctivě odškrtla ze seznamu přihlášených event. připsala, když se dotyčný dopředu nepřihlásil a bohužel také zkásla :) - nikdo nenamítal nic proti plánovanému vstupnému 20,- s tím, že kdo chtěl dortíka, připlatil si ještě pětku. Každý dostal kromě slosovatelného čísla sloužícího jako vstupenka pivní (nápojový) tácek s motivem Párty pro Voyager.

Zátiší s TVAch ta organizace :)Ani jsem se neotočila a byla druhá hodina odpolední. V ten moment, kdy jsem předstoupila před místnost plnou lidí, jsem ani neměla co říci, myslím filozofického :) a tak jsem všechny uvítala a popřála příjemnou zábavu. Samozřejmě jsem pustila epizodu dle programu akce. Osmou nejoblíbenější epizodou byl Latent Image - Skrytý obraz. Už od začátku promítání jsme ale usoudili, že než tam pustíme další díl, musíme to celé trochu přeorganizovat. Aby všichni viděli, obětoval se jeden ze stolů jako nosník našeho stolku a televize se tedy dostala výš. Bylo na ni vidět konečně pořádně i zezadu. Zároveň jsme zdůraznili, aby uprostřed zůstala volná ulička, aby mohl číšník procházet a obsluhovat...... fanoušků VoyageruNespočet diváků...Stěhováním jsme se trochu zdrželi, ale nové uspořádání všem vyhovovalo. Nic nebránilo pustit sedmou epizodu - Living Witness - Živý svědek. Sledování videa bylo ústředním zájmem příchozích, ale spousta lidí si přišla i pokecat. Do toho se i dobře jedlo a pilo. Netrvalo dlouho a Holodoctor učil Seven randit v epizodě Someone To Watch Over Me - Ten, kdo mě hlídá. Posléze Seven zachraňovala Voyager hned několikrát skrz 29. stol. v páté epizodě - Relativity.
Do té doby dorazili vlastně všichni ... namátkou... Praotec_Trekkie, Heiko.D, Bendi, Pressman, Maverick, Taipan, Ocampa, Kruxi, Warp, Simca, Rybinin, Annorax, Data, Fate, Sirtis, Uhura, Valyn, Gusman, Symek, Kerbango, Máša, Karolína, Lucka, Kateřina, Michal, Vláďa, Jirka, Rosťa, Petr, Helena, Zbyněk, Ondra, Pavel, Šimon, rodina z Hostivic apod. A nechyběli fanoušci Původní série včele s Trekkie a její novou Tosačkou Niki. Dále namátkou T'Reah, Lore, Zarabeth, Derak, Nayota, P_E_T a také Vulkánka T'Pel. Nakonec tedy přišlo bez nás tří celkem 56 lidí!!!


Dort to má skoro za sebou :)Nedělalo by mi problémy ho smlsnout sama :)Všichni se moc těšili na humornou epizodu Tinker, Tenor, Doctor, Spy a proto se úvodní písnička Břídila, tenora, doktora, špeha zpívala sborově :) - číšníci z nás měli radost, přehlušili jsme i tamní rádio :) Pomalu nadcházel večer... zešeřilo se. Nechali jsme zhasnuto a já s Anrym jsme šli dozadu do kuchyně... Tam jsme měli už předpřipravený nakrájený jeden z dortů na táckách. U druhého jsme zapálili svíčky a dort donesli do salónku. Dort měl modré pozadí, i když světlejší, než jibalianská poleva oblíbeného dortu Kes :), žlutý marcipánový komunikátor a nápis Párty pro Voyager. Svíček bylo sedm jako je sedm sezón Voyageru. Vevnitř byl dort piškotovo-čokoládový. Jak jsem viděla, všem moc chutnal, ale bohužel jsem se nemohla chlubit, že jsem ho pekla já :)
Enterprise vs. VoyagerNetrvalo dlouho a pustila jsem do videa Kirkovu posádku... sice jen na 17 minut vlastnoručně stříhaného Preview © Anry, ale myslím, že se na to už jedna část publika pěkně třásla :) Ještě doma mě napadlo promítnout na akci reportáž z pořadu Obrazovka o Star Trek fan klubu CZ Kontinuum a návštěvě dabérů Voyageru na jejich setkání v Brně. Kazetu jsem tedy přinesla a nikdo nenamítal. Myslím, že to byla dobrá reklama Původní série, o které se mluvilo v souvislosti s jejím uvedením na obrazovky ČT. Kdo pořad viděl ví, že nechyběla ukázka z epizody The Corbomite Maneuver - Manévr s korbomitem.
A posléze už nic nebránilo v losování Star Trek cen. Původně jsme se domlouvali, že se bude losovat třikrát, ale nakonec jsme udělali radost více lidem a ceny rozdělili... někomu CD, někomu videokazetou. T'Reah a Lore měli ohromnou radost, že vyhráli kazetu, na níž byly dvě nejlepší epizody Voyageru, Preview TOSu a můj záznam z PSST conu 2001. Jiní vyhráli scriptíčka úvodů všech 172 epizod Voyageru. Dále byly cenami bonboniéra, knížka Enterprise v ohrožení a Star Trek kalendář s kresbami Hany Vittkové.

A protože jsme se nechtěli dále zdržovat, pustila jsem Barclayho a Deannu Troi spolu s projektem Pathfinder coby třetí nejlepší epizodu. A ani posléze jsme vlastně neopustili Alfa kvadrant - Zpráva v láhvi - Message In A Bottle byla jednou z nejdůležitějších Holodoctorových misí.
Před promítáním nejlepší epizody Voyageru si T'Pel připravila pro všechny kratičké vystoupení - z plných plic poháněna energií ze sodovky s cukrem zpívala Vulkánskou písničku... sice předeslala, že má vychlastanej hlas, ale bylo ji rozumět... Na orbitě Vulkánu... Vulkánečko malá... co na každé planetě, s jinou souložil... jak stopa warpová....

Ukončení bylo tragické pro Pressmana, který se opovážil naznačit, že Původní série zrovna nepatří k jeho favoritům - v tu ránu byl na zemi obklopen rozčilenýma TOSačkama včele s Trekkie. Nechyběla Lina a T'Reah. Tyhle holky se učí pěstní souboje od Kirka, tak na ně příště bacha :) Naštěstí jsem nemusela zasahovat první pomocí, i když k tomu mám oprávnění :) Karel to může Tosačkám určitě vynahradit, třeba na Pilsconu, který plánuje jako skutečně samostatný Star Trek con v Plzni toto září...

Ještě než jsem pustila nejúspěšnější Timeless - Proti času, bylo mi obecenstvem poděkováno za krásné strávení soboty ... moc si toho s Tomášem vážíme a moc nás hřálo u srdce, že se nám to na poprvé v podstatě povedlo!

Láska se nezapře...... ani nezakryje :) Podle programu jsme měli ještě pouštět dvě epizody - Death Wish - Přání smrti a Deadlock - Siamská dvojčata. Kvůli zdržení s úvodním stěhováním a prosbě číšníků uvést salónek do původního stavu do cca 22 hodin, se ani na jednu nedostalo. Možná příště. Příště? Bude nějaké příště? S Tomášem jsme byli vcelku přeorganizovaní... hlavně nás mrzely stísněné prostory a špatná ventilace, ale v hlavě se nám už pomalu rýsují další náměty na další Star Trek Párty. Zavzpomínat si na Novou generaci bychom mohli se stejným úspěchem, co říkáte? Ale to je zatím ve hvězdách... nyní vás a vlastně i nás čekají profesionální akce... já osobně jsem velmi zvědavá na Eurocon 2002 v Chotěboři, kde se doufám, s mnohými z vás opět uvidím...

© Hypospray 20020228


Poděkování:
Harrymu_x za naprogramování hlasovátka epizod a přihlášky
Zdeňkovi za převedení Preview TOSky na VHSku
Lapovi za vyrovnání účtu v restauraci
Kruxikovi za fotky


Stránka celé akce