DEFIANT


Práce na návrhu třídy Defiant začaly v roce 2366 v instituci Hvězdné flotily Advanced Starship Design Bureau [ASDB] . Bylo vytvořeno studijní plavidlo s označením Pathfinder NXP-2365WP/T. V roce 2367 se vývoj přesunul na Utopii Planetii, kde na projektu pracoval Benjammin Sisko. Hotový experimentální prototyp byl ještě vybaven maskovacím zařízením.

Třída Defiant se velmi liší od ostatních lodí Hvězdné Flotily. Oficiálně se řadí mezi eskortní lodě, ale neoficiálně jde o nejlépe vyzbrojené lodě v historii Flotily. Neobvyklý design (prakticky placka) umožňuje vysokou manévrovatelnost.
Toto je jeden z prvních návrhů Defiantu.

Je vybavena čtyřmi pulsními phasery a dvěma odpalovači torpéd. To všechno v kombinaci s maskováním činí z Defiantu skvělou útočnou a válečnou loď. Rovněž interiér je vybaven k boji. Na palubě je jen nejnutnější vybavení, kajuty jsou poměrně malé. Zde je ke stažení praktická ukázka zbraňových systémů (GIF 212kB).

Zde je ke stažení nákres Defiantu (GIF 33 kB).

V epizodě VOY: Message in a Bottle se objevily dvě lodi třídy Defiant. Naštěstí jsme neviděli detaily, protože obě lodi byly označeny "U.S.S. Defiant NX-74205". Tady je důkaz jak autoři kašlou na tyto důležité detaily, proto dochází k mnoha nejasnostem a chybám. Jejich seznam naleznete zde.

Známé lodi:

U.S.S. Defiant, NX-74205
U.S.S. Defiant, NX-74205 (U.S.S. Sao Paulo, NCC-75633)
U.S.S. Valiant, NCC-74210

Další nepojmenované lodě třídy Defiant se objevily v epizodě DS9: Call To Arms [2]; VOY: Message in a Bottle; [2] a Voy: Endgame [2].