A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

?


U.S.S. Valdemar
Loď třídy Ambassador; NCC-26198. Roku 2370 byla vyslána do Cardassijsko - Federální demilitarizované zóny.
(DS9: Tribunal)
Star Trek Encyclopedia II

S.S. Valiant
Průzkumná loď z druhé poloviny 21. století; zničena autodestrukcí.
(TOS: Where No One Has Gone Before)

U.S.S. Valiant
Loď neznámé třídy; NCC-1223. Zničena roku 2217 na orbitě Eminiaru VII.
(TOS: A Taste of Armageddon)

U.S.S. Valiant

Loď třídy Oberth, NCC-20000. Jedna ze tří lodí, evakujících posádku U.S.S. Enterprise-D po jejím ztroskotání na planetě Veridian III v roce 2371.
Jméno ani registr ve filmu nezaznělo, rozeznat na modelu to také nebylo možné. Údaje pochází z detailních záběrů na loď z dokumentárního pořadu Movie Magic stanice Discovery Channel, který se zabýval společností Industrial Light & Magic, která vytvářela efekty pro film Star Trek: Generations.
(Star Trek: Generations)


U.S.S. Valiant

Loď třídy Defiant; NCC-74210. Roku 2374 Valiant sloužil pod velením kapitána Ramireze jako plavidlo pro trénink speciální jednotky nejlepších kadetů - "Red Squad" (Rudá četa). Během tréninku, jehož součástí byl úkol zjistit vše o novém typu dominionské válečné lodě, byli napadeni uvnitř dominionského prostoru a všech 7 řádných členovů posádky bylo zabito. Těsně před svou smrtí kapitán Ramirez pověřil velením kadeta Tima Watterse, který se rozhodl pokračovat v misi - udělí si hodnost kapitána, hodnosti přidělí i všem ostatním kadetům. Po osmi měsících narazí na runabout U.S.S. Shenandoah, na jehož palubě je Jake Sisko a praporčík Nog. Runabout je pod palbou Jem'Hadarských lodí a Valiant je zachrání. Po nalezení dominionské lodě se podaří bezpečně získat technické údaje o lodi, ale kapitánovi to nestačí a rozhodne se ji zničit. Při tomto pokusu je Valiant zničen a zachrání se pouze Jake Sisko, Nog a kadet-náčelník Dorian Collins.
(DS9: Valiant)


U.S.S. Valiant
Loď neurčené třídy, NCC-75416, kolem roku 2379 byla součástí bitevní skupiny Omega.
(Star Trek: Nemesis)

U.S.S. Valkyrie

Loď třídy Constellation, která byla vypuštěna krátce po startu U.S.S. Stargazer (NCC-2590).
Model této lodi vystaven ve Star Trek: Exhibition.
Star Trek: The Magazine

V.K. Velikan
Civilní loď, DY-1200 (=> patrně třídy DY-500). Vypuštěna roku 2160 na průzkum vesmíru v sektoru Ficus. Lodi velel Gene Roddendberry :)
(TNG: Up the Long Ladder)

U.S.S. Valley Forge

Loď třídy Excelsior; NCC-43305. Součástí invaze Federace do systému Chin'Toka. Těžce poškozena.
(DS9: Tears of the Prophets)
Star Trek Encyclopedia II; Stipes

U.S.S. Venture

Loď třídy Galaxy; NCC-71854. Roku 2372 byla vyslána na Deep Space Nine kvůli invazi Klingonů na Cardassii Prime. Byla součástí flotily určené ke znovudobytí Deep Space Nine a invazivní flotily Federace do systému Chin'Toka.
(DS9: The Way of the Warrior; DS9: Sacrifice of Angels; DS9: Tears of the Prophets)
Star Trek Encyclopedia II

U.S.S. Veracruz
Blíže neznámá loď.
(DS9: The Siege of AR-558)

S.S. Vico

Vědecká loď v osobním vlastnictví třídy Oberth. NAR-18834. Roku 2368 zničena v Black Cluster, zachránil se pouze malý chlapec.
(TNG: Hero Worship)
Star Trek Encyclopedia

U.S.S. Victory

Loď třídy Constellation; NCC-9754. Kapitán Zimbata. Tato loď byla prvním přidělením nadporučíka LaForge. Roku 2362 Victory vyšetřovala zmizení 49 lidí na Tarchannen III. V roce 2374 bojovala v Dominionské válce.
Model lodi byl znovupoužitý model U.S.S. Stargazer z TNG: The Battle.
(TNG: Elementary, Dear Data; TNG: Identity Crisis; DS9: In The Pale Moonlight)
Star Trek Encyclopedia II


U.S.S. Volga

Runabout třídy Danube; NCC-73196. Tento runabout použili Kira, Bashir a Keiko O'Brien na třídenní botanický výzkum na Torad III. Volga byla součástí obrany Deep Space Nine při očekávané invazi Dominionu roku 2373.
Runabout pojmenován po nejdelší řece Evropy.
(DS9: Body Parts; DS9: By Inferno's Light)
Star Trek Encyclopedia II

U.S.S. Voyager

Loď třídy Intrepid; NCC-74656. Vypuštěn hvězdného data 48038,5. Na misi do Badlands, kde měl nalézt ztracenou loď Makistů, odlétal ze stanice Deep Space Nine pod velením kapitána Kathryn Janeway. Ta byla ovšem přenesena do kvadrantu delta a krátce nato i Voyager. Obě posádky se spojily a kapitán Janeway rozhodla, že se poletí na kurzu směr alfa kvadrant. To znamená, že cesta potrvá celých 75 let. Na své cestě Voyager narazil na spoustu zkratek a vylepšení a po sedmi letech se za pomoci admirála Janeway z budoucnosti dostal borgským transwarp tunelem do alfa kvadrantu. Za těchto sedmi let Voyager prozkoumal velkou část kvadrantu delta a navázal styky s mnoha rasami.
(Star Trek: Voyager)

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

?