SCON 2008


SCON 2008
pátek 14. březen

Je pátek odpoledne, akorát jsem dorazila z práce a místo cesty na nějaký ten "mimozemský sraz", jak mi kolegyně z práce rádi předhazují, usedám k počítači a doháním resty. Tahle reportáž se k nim samozřejmě řadí. Protože ať koukám jak koukám, jsou tomu už více jak dva měsíce, co Scon proběhl. A že se tentokrát vydařil. Ano, vydařil, mně se na něm moc líbilo a abych si ho mohla kdykoliv připomenout, opět vlastně pro sebe :) zpracovávám tyto fotky, které jsem za ty tři dny nasbírala. Mám u nich pocit dežaví... minulý Scon jakoby byl včera, škola se nezměnila a známé tváře taky ne... na ty naštěstí nemusím čekat celý rok, abych k nim mohla opět zavítat :P ... ale zpět k pátku. Při registraci, u které jsem mylně předpokládala, že jsem vstupné platila´převodem (už mi to elektronické bankovnictví leze dost slušně na mozek), bylo vidět, že jsme dorazili ještě s dostatečným předstihem. Nicméně nahoře v prvním patře už Xyll a Annie chystaly techniku a výzdobu. Bylo dobře, že neotálely, protože za pár desítek minut už škola jak se patří ožila. Můj objektiv zachytil aspoň Dragon Lorda, Miniël, Taggarta, Hadmena, Jacka, barevnou, Shakea a Snorchla.K výzdobě a přípravě na program se pochopitelně řadila i propagace největšího conu v ČR, tedy Festivalu fantazie, v našem případě Trekfestu a o dveře dál také Gateconu. Vzali jsme si výzvu Vaška Pravdu k srdci a letáčkovali a letáčkovali ... a skoro si do zelí ani nelezli :) viď Abbie? :) Svoje letáčky distribuovali i zástupci jiných programových linií na FFku.Než začal program, loudala jsem se po obchodce a fotila témeř vše, co se hýbe :) Zaskočila jsem k registraci, vyfotila Jarmomovo tričko, honila se se Shakem :) ... ale nakonec zakotvila v ST místnosti a sečkala na své oběti, až samy dorazí až ke mně :P
Protože Jana taky měla volnou chvíli, s foťákem jsme si to udělaly samy :) Aldy jen dohlížel, že se nekoná nic nepatřičného :)

Dlouho jsme osiřelé nezůstaly, lidičky se rozchodili... :P
Macek, Johanson, Zephram, Geroslal, Mvek, Hana'an, Johnak a Korax.... a Nik. Hnedka jsme si ho odchytili a chlubili se letáčkem Trekfestu připraveným speciálně na Scon.

Nezklamali ani další :) Zephram zřejmě poslechl výzvu z letáčku, nebál se podívat do zrcadla a asi se mu už nelíbilo, co viděl, takže zaexperimentoval :)) Na Kanárka s Peťou byl taky hezký pohled :)

Johanson se pochlubil dárkem k narozeninám a Marty nám hned v zárodku šetřil práci u Photoshopu a oči důkladně před bleskem skryl :) Dorazil i Saren, Samuel, Bedraz, Praotec Trekkie, JSM a další.

Všichni na čas, aby stihli první trekový pořad Sconu 2008 a to "Pojďme si povídat". Slova se ujala Xyll a spolu s Martinem za CZK a další ST fankluby všechny přivítala. Jana zůstala u tématu, tj. srazů nás, fanoušků Star Treku a jiných TV sci-fi, co se nám líbí, co ne a tak vůbec. Co si pamatuji, tak přísedící 'nováčci' nezůstali bez povšimnutí :)Debatka to byla dost podnětná, samozřejmé jsme ve finále vždy narazili na problémek finanční. Ale i tak už můžeme po těch letech říci, že se mnohé sny, nebo alespoň z prvu bláhové nápady uskutečnily a jsou nyní již pevně zakotveny ve Startrekové historii... ...ale zpátky na pevnou zem. Nebo ne? Když Nik přednáší o hudbě ve Star Treku lze jen těžko nevzlétnout alespoň myšlenkami zpátky ke hvězdám, vysoko, do hlubin vesmíru...


Little kromě poslechu zařadil i malý kvíz doplněný chytáky :)

Už v pátek, po SMSkovém hecování, se na chviličku stavil i Sali a protože loni nebyl, pomohla jsem mu s eskortováním přes registraci až nahoru osobně, samozřejmě s potěšením :)

V prime time se Zephram dal do gala a protože jsem ho s rozpuštěnými vlasy už před dvěma hodinami viděla, byl to pro mě už menší "šok" :) Nevím, komu se chtěl Zeph líbit, já doufám, že i mně :P, ... na to se ho musím ještě zeptat :) ... Mně se tedy rozhodně líbil námět soutěže, pro kterou naprogramoval i nový skriptík. Myslím, že podle fotek je patrné, o co šlo. Odkrývání políček a hádání osoby nebo předmětu z obrázku. Ten skriptík je vymyšlený tak, že se může kromě cesty k danému souboru na disku zadat i přesný link přímo na netu, fotka se nahraje a může se hádat. Dobré že? :)


Když z Brna dorazil i Yakki, odskočili jsme si do baru a obsadili jeden celý stůl. Téma bylo na snadě - Trekfest 008 - propagace a společné programy, které jako realizační tým TF pro letošek chystáme.

Přiznávám se bez mučení, že jsem nějak v pátek večer neměla chuť nic moc řešit, navíc kája za poslední týden nic jiného než Trekfest v hlavě neměl :P ... no, ještě Travian pochopitelně :P ... takže jsem se vrátila zpátky do třídy a udělala jsem moc dobře... čekala na mě večeře :P Zeph totiž správné odpovědi ohodnocoval a i ke mně přiletěl semtam nějaký ten bompar a sušenky :) Já se chytala samozřejmě u fotek, na kterých se identifikovali lidé z komunity, tj. momentky z různých srazů a tak. Praotec sám sebe myslím nepoznal :) Dál hádala třeba Mirka, JSM, Mvek, Bebe a Ben.


V deset Jana spustila promítání fanfilmu New Voyages 1x03 a protože bylo dost lidí po pracovním týdnu unavených, nezdrželi jsme se ani do půlnoci a vyrazili domů. Já se svezla se Salim, kája přivezl na Titan Yakkiho a Koraxe.


[Úvod] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - galavečer)] [Foto IV. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2008)
www.SCON.cz