SCON 2008


SCON 2008
sobota 15. březen - galavečer

Opět došlo na pocit dežaví... narvaná tělocvična jako loni a stejný "Scon tým" .) ...
Aldy hnedka na úvod poděkoval nám divákům (kdo byl minule se mohl přiznat a zvednout ruku :P) a dále všem, kdo podpořili Scon po organizační stránce. Kája byl tou dobou už za kamerou a všechno sledoval svrchu :P


Tomáš nalákal na zpravodajství a samozřejmě na divadelní počin s názvem "Spotr".

Multikulturní mezigalaktické zpravodajství otevřela Affaia a představila soutěž, ve které se bude šest dívek ucházet o ruku velmi bohatého milionáře, který zůstane do poslední chvíle utajen... připomíná vám to něco? :)
Ale ještě předtím došlo na hranou reklamu ala Bobík a Otázky Padmé Moravcové, tentokrát směrované na Johnaka coby doktora Käsebrota. Na úvod zazněla smutná pravda... "V žádné ze Star galaxií nezbyl ani jeden slušný politik." :) A pak následovalo zhodnocení činnosti koalice. Posedlost geometrickými tvary, klesající oblíbenost některých zástupců, jak členové koalice řeší své problémy. Zelenka se svou češtinou opět zazářil :)

Po reklamě "Když máme chuť, jdeme na pivo." Padmé pozvala všech šest soutěžících. Hned jako první byl zastoupen Star Trek a to v podobě Annie z Flotily, která má hvězdnou loď, takže se může s milionářem vydat, kam se dosud nikdo nevydal... a dokonce jí zbývají dva týdny dovolené na Rise! Konkurovat ji přišla mj. Delen z Minbaru, kterážto vychvalovala stanici Babylon 5, protože je tím nejlepším místem na založení rodiny :)

Jako třetí se představila Sithská lady a v tomto případě musím citovat: "Já ani nechci toho chlapa... mně jde o ty prachy. Takže mně je jedno, jakej bude, hlavně když bude bohatej..." :) Upřímnost nadevše, no ne? :))
Padmé už nebyla Moravcová, ale Vala mal Doranová z SG :) která pochopitelně nemohla nezdůraznit, že jí vůbec nejde o peníze, nelže, a jak je jí cizí násilí na mužích :)

Předposlední soutežící byla kreslená robotka s nespornou výhodou -> může být na cokoliv kdykoliv přeprogramována :)
Troufám si tvrdit, že největší úspěch sklidil Aldor, který si oblékl přiléhavé červené šaty a sváděl nás jako Caprica Six. Když pominu nohy, tak největší výhodou je asi to, že si ji můžete zabít kolikrát chcete a když chviličku počkáte, znova se vám zrodí :) V tu chvíli ale naklusal Deus :) a odvlékl si ji pryč :)

Nakonec se přišly všechny kolektivně podívat na svého vysněného milionáře, aby zjistili, o koho vlastně hrají. Následoval sesřih z Hugem z Lostu :)
Reakce dívek byla samozřejmě na snadě, jako např. "USS Avatar nouzový transport." :)
Všechny zdrhly až na Tess. Při vyhlídce tolika miliónů všechno ostatní hodila za hlavu, přesně jak předtím avizovala :)

Galavečer pokračoval Spotrem.
V první scéně vypadali Dat s Geordim opět ztracení. Ale nádraží bylo nedaleko, takže se naši aktéři opět sešli, ... tentokrát v kupé, protože Padmé jela s Dart Vaderem vlakem na dovolenou :)

Jack nezahálel ani minutu a po vstupu do kupé hnedka nabízel SG předměty trefně umístěné z vnitřní strany bundy. Vypadalo to fakt efektně :) Vzájemné antipatie byly opět patrné, nikdo z nich si nebral servítky. Po výstupu z vlaku narazili na Harryho Pottera. Dart Vader z ničehož nic zkolaboval. Po všech možných způsobech resuscitace jsem musela (podle plánu) zasáhnout já, Dat si pro mě přišel a dovedl až k pacientovi. Sehla jsem se a přiložila ruku a začala léčit. Moje snahy se ale u Padmé nesetkaly s přílišným pochopením. "Co na něj šaháš? Ti nes vlečku! Tobě to nestačilo?! Seš vdaná! Zmiz, zmiz...!" :))
Harry se chtěl rozpovídat o magii, ale Jack ho rychle utišil s obligátní otázkou... "Slyšel si už o SGC?" :)

Děj pokračoval dál, slyšet jste mohli spoustu malých gegů a narážek, to se nedá všechno sepsat, to byste museli vidět...
Já si nejvíc pamatuju na krabičku na Jackově krku s popiskem "Na adopci hada", což položilo i barevnou a Johnyho :))


Samozřejmě vyšlo najevo, že Geordi s Datem hledají orb, Jack se Sam antické zařízení, Padmé sithský holokrom ... když to s nimi vypadalo nahnutě, opět situaci zachraňoval Jack: "Slyšel si už někdy o SGC?" :)
Když byly zavrhnuty zápasy v bahně, tak se tančilo! Stardance! Jako první Jack a Sam!

S mazurkou je vystřídala Padmé s Dart Vaderem :)

Harry známkoval :P ... při tanci Data a Geordiho přitančili ostatní. Fakt super! :)


Dobrou náladu zkazil Lord Voldemord. Ale ten si vše polepšil, když na sebe prásknul, že je mj. držitel členské karty SGC :)

Jack se na závěr dozvěděl šokující pravdu. "Lord Voldemort je tvůj otec." !!! To si žádá o rozuzlení příští rok !!! :)

Po potlesku přišly bonusové scény. Náťuk písničky Lucky Bílé Láska je láska, hříšného tance, ale hlavně kankááán!!! Velmi netradiční kankán :)
A pak už velký závěrečný potlesk - celé obecenstvo ve stoje...

Aldy v sukni pak ještě jednou předstoupil před spokojené publikum, tentokrát s krabičkou na "hada" a nadhodil, že kdo bude chtít, může na letošní, poněkud ztrátový Scon, ještě přispět, že tato "kasička" bude pro všechny na registraci a každá korunka navíc je vítána a pak se tu snad i sejdeme zase za rok :) ...

Teďka zpětně s odstupem to vypadá, že snad ano ... hurááá! :)

V sobotu večer si v ST linii jestě připravil přednášku Korax a Martičkou o Q. My si tak hoďku poseděli na baru a ochutnali zdejší speciality :) ...  a pak se jako včera vydali nocovat domů.

    


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto IV. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2008)
www.SCON.cz