SCON 2008


SCON 2008
sobota 15. březen - přes den

V sobotu dopoledne jsme dorazili akorát doprostřed soutěže Hanky a Jany - Stínohry v ST, SW a SG. Mezi soutěžícími jsem identifikovala další známé tváře lidí, kteří na Scon dorazili až dnes. Např. m0rta, omiho, Sokara, Knigu, Tai apod.


Mě však zajímal hlavně jeden nově příchozí fanda... a to Spotynka, bíglík Knigy. Po nezapomenutelném přivítání přímo ve třídě (není na fotce :P) jsme se šli společně vyřádit na chodbu :PNa dvanáctou jsme se ale vrátili zpátky na program, protože si Lukáš připravil prezentaci Darkfortu. Kdo neznáte, jedná se o první internetovou Star Trek on-line hru v České republice, která právě letos slaví 5 let od svého vzniku.


Po preview Dat shrnul pomocí PP prezentace celou hru. Protože jsem kromě Trekgame žádnou onlinovku nikdy nehrála, výklad byl na mě trochu rychlý, ale pro profesionální hráče, které šli snadno identifikovat v řadách diváků (Saren, Saliven, Elizabeth Ondřejová, Miagy, Radek Klein, Saiby, m0rtíček atd.) to bylo asi jako opakování malé násobilky :)

Ve 13:00 Lukáše vystřídal omi a celou hoďku nám promítal obrázky, které kreslí 'fanartíci' z celého světa. Všechny možné styly, podoby, nápady... na netu je toho opravdu k nalezení požehnaně.Omi promítal i kresby, které před lety 'načmáral' on :)

Průvodce fanfilmy na motivy Star Treku přišel na řadu ve dvě odpoledne z úst Xyll, která se stylově převlékla do uniformy :)

Já si odskočila do SG místnosti na debatku s režisérem Zdeňkem Štepánem, ale nezdržela jsem se dlouho, protože jsem už od včerejška odchytávala všechny možné lidičky k vyplňování anketky. Připravujeme soutež na FFko a Scon byla ztěžejní akce, kde nasbírat potřebné údaje :) Víc zatím neprozradím... počkejte si do léta :)


Ve tři jsem ale nechala "práce pro Trekfest" a vrátila se do třídy. Dat ve své polední přednášce na tuto debatku lákal, oháněl se překvapením a tak, a uspěl, protože jsem dorazila a čekala, co si pro nás tedy admini Darkfortu připravili :)

Než jsem se stačila zapojit do diskuze a že jsem měla jako lajk dvě šťavnaté otázky v záloze, do třídy vešel Miagy s dortem v náručí! Stylová cukrovinka ve tvaru komunikátoru s pěti zapálenými svíčkami nemohla uniknout mému objektivu :)


Dost bylo koukání ... jde se na věc! Moulin se chopil nože a s Jean Luc Picardem za zády dort rozpůlil na dvě poloviny a poté odkrajoval jednotlivé kousky pro mlsné publikum :)

Na otázku, zda v dortu není med, mi Lukáš nedokázal odpovědět... ale netrvalo dlouho a odpověděla jsem si sama: "je" :) Takže jsem rychle zobla Zyrtec a marcipánek ještě po Sarenovi dobaštila :P Mňam mňam :)
Na tomto místě přeji Kolonii Darkfort dalších pět let aktivní hry, hodné hráče ... a doufám, že se u kulatých desátých narozenin zase sejdeme :)

Prezentaci největších projektů na poli ST fanfilmů, Hidden Frontier a Odyssey od Honzy Pavlíka a Xyll jsem musela opět oželet. Anketky se samy nevplní a já si toho byla vědoma :) Děkuji všem, kdo si tu chvilku našli...Zastavím-li se u Stargate programu, Eva si opět přichystala venkovní hru a opět velmi zajímavě pojatou. Námět se mi strašně líbí. Před vlastní hrou se sebrala a nafotila tuším 10 fotek různých míst kolem školy, nějakým způsobem charakteristických, obchod, sochu, počmáranou zeď atd. Soutěžním týmům rozdala mapky okolí školy s tím, že do nich mají zaznamenat místa, kde vyfocené motivy naleznou. Fotky jim promítala na začátku, než opustili školu, takže si je museli pečlivě zapamatovat. Docela jednoduchý námět a lidi, co nechtěj celý den sedět na zadku, mají aspoň dobrý důvod se jít projít ven :P

V pět odpoledne se malá třída naplnila okolo sedmdesáti diváky, kteří přišli zkouknout čtvrté veřejné promítání fanfilmu Metrénský incident. Annie a Samuel na úvod řekli pár slov, přítomné herce pozvali k sobě dopředu a poté popřáli dobrou zábavu!


Annie, kája ani já jsme však na promítání nebyli přítomni, protože jsme byli žádaní na zkoušce galavečera. Musím uznat, že jsem se bavila obstojně :) Vlastně jsem se bavila dvakrát, protože na ostro to bylo samozřejmě ještě lepší :) ... ale to předbíhám :)

Zákulisí Metrénského incidentu jsme ale stihli, povídání o tom, jak se to dělalo, bylo hodně zajímavé...
Ve třídě jsem tou dobou nachytala zase další známé tváře :) Např. Ziinu a Molira.


V průběhu soboty a těsně před galavečerem se pořídily nějaké památeční fotky...

Tu Beverly zapůjčil Patr Vacek - děkujeme!

... a teď? ... SPOLEČNÝ GALAVEČER! ...


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto III. (SO - galavečer)] [Foto IV. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2008)
www.SCON.cz