FESTIVAL FANTAZIE SPECIÁL


Fotoreportáž z Festivalu fantazie Speciál 2008
TREKFEST 008.5
- pátek - 24. říjen -

TREKFEST 008,5

I když středeční noční dobrodružství bylo velmi náročné, nic to neměnilo na plánu podniknout už v pátek další geovýlet. Proto si k nám už ve čtvrtek večer našel cestu snorchl, se kterým jsme kecali tak do jedné v noci (nějak nikdo z nás nesledoval čas). Já při dokončování reportu z Czechtreku 3 taky čas nehlídala a nakonec usínala s číslicí 2:22 na mobilu. Ráno jsem kromě klasické očisty v koupelně teprve balila věci na FFS a se všemi dalšími úkony jako praní, přetahování fotek a příprava geotaštičky, se čas opět velmi rychle posunul dopředu. Tak hoďka zpoždění určitě, ale Martin byl ještě v pohodě :P Ještě víc byl v pohodě po první odlovené kešce.

Že nevíte, co to melu? Jestli vám to nedá, vygooglete si, co je Geocaching. Podstatné je, že jsme si udělali pěkné odpoledne, navštívila jsem zajímavá místa, pobavila u vlastního hledání "pokladů" a se snorchlem pokecala. Upřímně, v tu chvíli jsem neměla na nějakou Chotěboř ani pomyšlení, .. v přírodě je mi tak dobře... no ale ve tmě a zimeěto už jaksi není ono, takže s dvanáctkou na kontě jsme dojeli před Sokolovnu. Před registrací jsme se mohli hnedka pochlubit, ale Jarmom s fisem už byli informovaní, protože kája volal, jak to s námi vypadá, už před hodinou. Ten tím pádem využil volného místa v autě a odtaxíkoval Martyho, Lucku a Kareemu na FFS. Po okamžité registraci (kde jsem ukazovala OP jen z vlastní iniciativy, protože mě slečna za stolkem poznala sama, což mě dost překvapilo (? :P) jsme si odnesli věci do pokoje na Obchodní akademii. Protože jsem si zapomněla vzít tentokrát svůj hadřík, abych všechno odprachovala, řekli jsme si, že úklid na ty čtyři dny ani nemá cenu řešit a věci si necháme v taškách. Sice by pokojík uklidit potřeboval, ale jinak proti OA nemáme výhrad. Nicméně, tentokrát OA asi spíš v hodnocení zklamu. Na sedmou jsme se uhnízdili do zrcadlového sálu, o mně to platí dvojnásob, protože já se z něj nehla celý večer.

Zahájení Trekfestu. Nikdo z týmu zatím nedorazil, takže se ujal slova kája a oproti létu začal jak se už v létě začínat mělo, previewčkem laděným do mirroru. FFS je odnož FF, takže z něj více méně vychází. Kája shrnul všechny pořady, občas jsem něco přihodila, nebo přítomný přednášející... a pak jsme začali dokonce pokukovat po programech jiných liníí a zkoukli jsme nabídku všech filmů ... dokonce si všimli, že v jeden čas Vašek proti sobě nasadil hnedka čtyři filmy :) Tedy Marty si všiml :)

Káju vystřídal dorazivší Honza Pavlík, v publiku jako tentokrát nevyužitá technická kontrola seděla Xyll. Ve své přednášce "Knižní řady ve ST po sériích a tématech" Praotec Trekkie jednoduše řečeno nastiňoval děj mnoha knížek, které vyšly v originále. Zněl opravdu erudovaně, takže má otázka, zda to všechno četl, nebyla tak úplně od věci. Pochopila jsem, že sehnal jen některé, ale že to není o tom, zda by je snad přečíst nechtěl. Chtěl :)

Po Honzovi Vašek a to v kině. Nějak se mi v sále zalíbilo, takže jsem se neodebrala s ostatními jinam a pustila promítání Enterprise a to vybranou epizodu Chosen Realm. Promítané díly na celém Trekfestu 008,5 byly vybrány úmyslně ... s dějem, kdy je nedobrovolně obsazována loď nepřáteli. Tak jako mirrorové síly po prohře soudního sporu v létě obsazují náš vesmír ... podobnost čistě záměrná :P Tou dobou už do sálu zaskočila spousta známých i nových tváří, ale na promítání od začátku až do konce se sdrželi vyjma mě jen Data, Saren a Miagi.

Posledním regulerním programem Trekfestu byl Mvekův dezintegrátor. Původně ho měl míti od devíti, ale Vašek si nepřál při oficiálním zahájení konkurenci :P Soutěž doznala hodně vylepšování co se programování skriptíku týka, např. modifikaci, aby jedno heslo nedohádal soutěžící, který ho hádat začal, násobení bodů, nebezpečí v jejich odečítání, prémie za uhádnutí hesla.


Dvě čtveřice si to zkusily a když pominu první (Xyll, T'Reel, Honza, Zephram) tak opravdovou zatěžkávací zkouškou pro vylepšený Mvekův systém byla čtveřice druhá. Soutěžící B několik kol prostě nedostal šanci se zapojit a hádat nějaká ta písmenka, což zdůraznil poté odsednutím si do zadních řad ... je fakt, že potom se mu začalo dařit aspoň tak, aby mu tam nesvítila nula, když jiní měli už trojciferné číslo. Ve druhém kole soutežili Sothis, Margh, Tai a Pitrs - pořadí odpovídá i jejich úspěšnosti. Odměnou knížky od Vaška, diplomy a fotky ST lodiček.


Když mi začal běhat internet psaný na tělo :)) (díky Danny), sedla jsem ke Geocaching.com a naklikala si všechny dnešní úlovky. Na pozadí mi běžela v češtině dvouepizoda Shockwave, super podkres. Skončila jsem tak akorát, všichni se beztak už bavili dole u baru, který tím pádem, jak už bývá zvykem, praskal ve švech. Nějak jsem neměla potřebu po půlnoci začít bumbat a začít tančit (obé možnosti ale byly :P viď fisi a Shakeu), takže po půlhodince trávené s lidma z SG jsem se se snorchlem vydala na Obchodku na kutě.© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája)
foto dále Wesley a Milan
www.TREKFEST.cz
Festivalfantazie.cz