FESTIVAL FANTAZIE SPECIÁL


Fotoreportáž z Festivalu fantazie Speciál 2008
TREKFEST 008.5
- sobota - 25. říjen -

TREKFEST 008,5

Sobota. Jak už u mě bývá zvykem, začínám nový den sprchou. Uvítala jsem koupelnu s WC přímo naproti našemu pokoji (č. 203), ale teďka to zase stočím tím negativním směrem. Proč? Když jsem totiž nakoukla do prvního sprchovéhu koutu, přestala jsem se na spršku těšit,... ve druhém byla vyjma vlasů snad i zaschlá krev... a ve třetím už jen neškodná žvejkačka. Na další otvírání dvířek jsem neměla nervy a vlezla tudíž do té třetí. Netrvalo dlouho a všimla si, že stojím po kotníky ve vodě a odpad dost silně neodtéká. S jistým objemem hromadící se vody se počítá, ale tohle bylo za tak krátkou dobu prostě moc. Zkrátila jsem to na minimum a pak se stejně rychle vrátila na pokoj, abych neprochladla, což se nakonec stejně stalo, ale projevilo se až v úterý... Ale to už odbočuji moc, do zrcadlového sálu jsem dorazila přesně na devátou. Tam mě velmi akčně uvítal Jarda, sice na mě nemířil phaserem, ale svůj účel v tu chvíli P90 splnila :) Ráno jsem tedy od káji pochopila, že Snídaně s trekkies bude už v devět, což mi přišlo divné, že tak brzy, a divnější ještě víc, když tam na devátou nikdo nebyl... samozřejmě byla až od desíti a během té hodinky navíc, kdy běžela Khanova epizoda TOSky, Space Seed, se dost lidí probralo a zavítali na program.

Program, jehož formát se v létě a i teď na FFS velmi osvědčil. Co bylo jinak? Chyběla rozcvička a jeden župan :) a chyběli Bedraz, Little a Samuel.


Nová do dvojice s Foxem byla Molik, ale "role snídaňáka" (moderátora) ji šla.Kája se vměstnal do programu jako recitátor, Xyll jako mirrorový host Kira a Saren jako unesený moderátor Jerry Šrottl, který smí mluvit, jen když mu to Intendantka dovolí :) (=> toho se bude zneužívat :P).


Bedraz byla na dálku s námi, protože s texty hodně vypomáhala. Kromě zpráv právě třeba básničky, které si přes včerejší večer však kája s omim upravili k obrazu svému :) .. úryvek:

U telky si trekkie hrálo,
z pndlá, hndlá tribblilo,
Star Trek zase nedávali,
bodejž by tak mlčelo.

Poledne v tom okamžení,
Klingon přijde z Chintoky,
bathlet rezne u vaření,
pro tebe, ty zlobo, ty!

Mlč, hle fázer a krychlička,
hrej si- tu máš Ferenga -
Než fázer, Fereng i Jadzia,
buch, bác! letí do kouta.

... atd. :)
Zábava se tak rozjela, že hodina žalostně nestačila. Fox závěr hodně zkrátil a rakvičky se šlehačkou se už podávaly na chodbě. Jak vidíte z fotek, někteří snídali svoje zásoby už při snídani, i to bylo povoleno :) ... Arianus, Kniga se Spoty ... P@atrick si náš přišel jen nafotit. No, on nepřišel jen na nás, chodil všude a nafotil vše, co se během těch čtyř dní na FFS událo a fotky uveřejňoval už průběžně na Vaškově fóru na Lopuchu. Když se vrátím ještě ke Spoty (to byly doby, kdy byl chloubou ten plyšový) ... její první snídaňové zaštěkání bylo bombastické ... bombasticky načasováno - v tu chvíli nikdo nepochyboval o tom, že skrz nejkrásnějšího bíglíka na světě k nám promlouvá právě Spock :))


Nasnídaný Mvek poté začal povídat o Animované sérii a hnedka po něm Xyll s několika zájemci, co to nestihli v létě, vyráběla PADDy.
Foxovi snídaně zřejmě nestačila a snažil se nás vytáhnout na oběd, což se mu nakonec podařilo, sice nepřímo, protože jsme měli notné zpoždění a ani neseděli u stejného stolu (zpočátku), ale s jinými hladovými krky jsme přesto skončili v Panském domě. Poprvé a naposledy. Vyjma předkrmů a smaženého sýru nešly žádné ceny po 100,-, tím myslím, že se jídelní lístek hežil 129,- a to si opravdu nemyslím, že tomu tak bylo i v létě... No nic, FFS není každý víkend, takže jsme si objednali... no, ten smažený sýr a Honza Pavlík míchaná vajíčka. Po hodince čekání Honza své Jarce volal, že ta slepice ta vejce ještě nesnesla :) Naštěstí jsem neměla takový hlad a věděla, že jsem si objednala dvojitou porci vařených brambor a... taky měla čím zkrátit čas... jasně jasně, žvanila ... ale nejenom. Počínaje tímto obědem jsem dávala náhodným kolemjdoucím (coňákům samozřejmě :P) vyplňovat malé formuláříky s otázkami na téma Star Treku a Stargate. Tak tak, téměř s ročním předstihem (na FF 09), jsem tudíž začala sbírat podklady pro soutěže 5 proti 5, jednu v Trekfest a druhou do Gatecon linie. Jestli to teďka čte někdo odchycený, tak děkuji za spolupráci a pokud někdo neodchycený ... tak věz, že si tě najdu :))

Kája svůj odchod z restaurace urychlil, aby byl ve dvě na přednášce Kareemy na téma Kantovo IDIC. Já přišla trošku později (nemohla jsem odejít bez placení :P), ale nedalo mi to a šla obratem po kulturáku lovit další nevinné diváky ST a SG. Ochytla jsem mnohé i přímo v sále mezi pořady, mám-li být konkrétní, tak třeba před přednáškou Historie za zrcadlem I., kterou prezentoval za sebe a Bedraz omi. Protože jsem ji znala, opět jsem nezůstala a přiznám se, že pak ani na přednášce Zephrama o Zeframu Cochranovi, jejíž značnou část jsem slyšela v létě.
V pět jsem měla už jiné povinnosti a to jak již tradičně na Martyho soutěži, se kterou mu kája pomáhá. Marty vymyslel nový formát otázek pod novým názvem "Jsi jen KOUKAČ nebo ZNALEC?", ale stále zůstalo u toho rozpoznat název seriálu či filmu. Jarmomovi chvilku trvalo se zorientovat :P


V rámci urychlení vyhodnocoval vyplněný formulář jiný soutěžící, takže správné odpovědi a ceny se rozdaly v jednom tahu. Marty si poté pro publikum připravil bonusouvou otázku a to kolik kanálů u nás, v ČR, vysílá česky...? Zkusíte si tipnout ... ? ... Ano ...? Máte svůj tip ...? Tady je správná odpověď :P Nejblíže byl nejmladší soutěžící, za což byl obdarován :P Ceny si odnesly i další znalci ... a došlo i na koukače :) A opět plakáty, bez těch by Marty snad do Chotěboře ani nemohl přijet :)Po soutěži před promítáním TASky Tai ve své krásné žluté uniformě nabízela ke koupi odlitky komunikátorů nejen těch klasických Federálních :) ... bajoranské si už v neděli, po setkání s fanoušky, odnesli všichni tři herci, Armin Shimerman (Quark), Zdeněk Bureš (dabér Quarka) a Kitty Swink (Lauran / Rozahn, DS9). Reportáž ze setkání k přečtení zde.

Leena se na nás přišla podívat a pochopitelně ji uvítala Spotynka. Dopoledne jsem musela odříct společný geovýlet se snorchlem, přeci jen dostal klasický program FFS přednost... ale v Praze ... to je jiná, tam žádná konkurence nehrozí :P

T'Reelu srovnávačku Star Trek vs. Stargate: Atlantis jsem si vychutnala, páč oboje samozřejmě znám. Pořad byl premiérový a přilákal nějaké ty Vrátkaře navíc, kteří by se jinak v Trekfest místnosti těžko zjevili.

Od osmi usedl jako včera touhle dobou za notebook kája a shrnul, jak to bylo s tou žalobou mirroru. Takže: Co se dělo začátkem roku 2008? A čím události vygradovaly 2. července 2008? Pravdivé přiblížení prvních útoků a soudního procesu zrcadlového vesmíru s naším. Zpovědi přímých aktérů a videozáznamy První Galaktické. Třeba Ziině se shrnutí celé "kauzy" moc líbilo. Některá videa byla tak i dělána, aby až šokovala, např. Picardova výuka kamasutry :)


Kája na závěr vyzval, abychom se podepsali na Trekfesťáka od Xyll.

Samuela a povídání o italském conu, na kterém byl promítnut Metrénský incident, zastoupil omi a ST weby. Oproti létu to pojal jako besedu s přítomnými, ale zase moc prostor vyjádřit se a případně obhájit svůj odlišný názor, nikdo privilegovaně nedostal :P Já jsem se s tím teda nepárala a vysvětlovala, proč některé stránky buď na měsíce či spíš už na roky hold nejedou.

Trojlístek epizod Nové generace Power Play (5x15), TNG: Rascals (6x07) a Starship Mine (6x18) si několik diváků našel, ale já se mezi ně nepočítám. Skončila jsem v čajovně s Kawalskim, Leenou, Zephramem, Snorchlem a dalšími, kde jsem se mj. od Xsofta dozvěděla, že připravuje Interní Geokecaching. Kdo by to byl řekl, že tolik lidí se tím zabývá, resp. ví, co to je... Navnadil nás dost s tím, že hru nejspíš spustí zítra po poledni pro případné zájemce o FTF (first the find). Večer jsem pochopitelně opět lovila, sice ne kešky, ale vyplňovače anonymních anket :P

Po půlnoci jsme pak šli, já a kája, společně na pokoj. Tentokrát nepil ani kája ... a já dokonce nepila celý con ... to je teda politováníhodné :))© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája)
foto dále Wesley a Milan
www.TREKFEST.cz
Festivalfantazie.cz