FESTIVAL FANTAZIE SPECIÁL


Fotoreportáž z Festivalu fantazie Speciál 2008
GATECON 2008
- pondělí - 27. říjen -

GATECON RELOADED 2008

V pondělí jsem slíbila, že otevřu Gatecon místnost a pustím v devět epizodu. Přizpůsobila jsem tomu ráno a zavčas zamířila do sprch. Úleva spočívala v tom, že "moje" sprcha ze včera byla volná. Na devátou jsem poté zdárně dorazila do KD, odemkla si klíčem od místnosti, před kterou již čekal jeden divák. Když jsem zapla psa a bez hesla se dostala do PC, jevilo se to stále jako bezproblémový úkol. Na disku jsem i našla správnou epizodu ... ale pomalu začínaly jistá "ale". Nejprve se dvojil obraz na plátně, i když na monitoru byl viděn normálně. I to jsem opravila s již dorazivším Martym (změnila jsem frekvenci a poté zase stejnou vrátila). Pak nešel zvuk. Oba dva "zvukopřístroje" ležící na stole jsme zapli, ale nakonec se ukázalo, že jsme kroutili těmi špatnými čudlíky. To nás taky mohlo napadnout, že bedny jsou napojeny na "trojku" (Aspoň tři mi dej :P). To už nám ukázal jeden z Dannyho techniků, kterého jsem si odchytla v zrcadláku. Epizodu Atlantidy, Midway, jsem viděla téměř celou, protože jsem jako správný koordinátor půl dne byla k dispozici po celou dobu pro případné řešení jakýchkoliv nadálých i nenadálých problemů. Já teda měla službu oficiáně až odpoledne a kája ráno, ale mně se přeci jen lépe vstává, než jemu :) Během promítání jsem poprvé otestovala tzv. snídaňový balíček. Na fotce je vidět, co jsem za 25,- pořídila. Tak akorát. Dobrý nápad! V létě mi to nějak uteklo a že se dá něco takového každé ráno na baru pořídit jsem se dozvěděla až z diskuzáku, kde to chválili jako já tady. V deset hodin desátá sezóna SG-1 a to skrz naskrz Petroitem a Korchym. V době příchodu káji moc lidí navíc nepřibylo. Když přicházeli noví dva diváci, Korchy to okomentoval slovy: "Ááá, další dvě korunky přišly." :)) Abyste i vy poznali pravdu, tak počínaje právě tímto FFS jsou vedoucí linie pověřeni vésti pečlivé statistiky o návštěvnosti jednotlivým pořadů a mít přehled o jejich kvalitě. To vše zadávají do databáze odměn, ze které pak součtem vyjde výsledná částka, kterou přednášející poté obdrží k výplatě.

Kolik korunek se "Patovi a Matovi" (označení by Margh) ještě přikutálelo už nevím, protože jsem měla se snorchlem namířeno na geovýlet spojený s obědem v nedalekém Havlíčkově Brodě. Tam jsme skutečně dojeli, jenže nakonec nekeškovali. Snorchlovi vypověděl poslušnost jeho keškohledač (GPSka Oregon) a po několika marných pokusech mu to vymluvit jsme se vydali zpátky do Chotěboře a spravili náladu obídkem ve Vysočině. Podle posledních informací Martinova GPS opět funguje... asi byl nějaký důvod, proč nám v pondělí nebyl Havlbrod dopřán, ale ten už se nikdy nedozvíme :) I když, jeden by tu byl, stíhala jsem v SeriesConu přednášku o Dempsey a Makepeace od Ziiny. Seriál mého mládí (Makepeaceová byla moje přezdívka ještě před Hypospray, když jsem jezdila na letní tábory), ale nikdy mě nenapadlo si o něm něco zjišťovat, proto pro mě byly všechny informace nové. Třeba jsem rozhodně netušila, že bylo natočeno jen třicet epizod, tři sezóny po deseti dílech. Ziina mi zkrátka osvěžila vzpomínky a díky ní mám doma také první originální DVD s česky nadabovanými epizodami (DVD od Vapetu za 49,-). Ono je vlastně druhé, to první si musím ještě sehnat :P

Po přednášce v Sokolovně jsem se vrátila do KD a všimla si, že se brána přestěhovala. Škoda, u žádného jejího stěhování jsem ještě přítomna nebyla. Důvod nové lokace byl jasný - beseda s dabéry Hvězdné brány. Do té zbývala ještě hodinka a protože se mi nikam nechtělo, zůstala jsem na promítání dokumentu, jak se Star Treku podařilo změnit svět. Vyfotit Worfa vedle Stargate byl úmysl čistě záměrný :)

 

Stejné "úmyslné" pohnutky na focení jsem měla i se Spoty, kdy se dabéři od dvou hodin odpoledne doslova vyhlíželi. Resp. už jenom jeden. Václav Mareš pro nemoc účast v besedě odložil a Miloslavu Mejzlíkovi se nedalo dovolat (skákalo to do hlasové schránky). JacobSG a Shake po projití všech předpřipravených materiálů, ukázek apod. už ani nedoufali, že dabér Jacka O'Neilla ještě dorazí.


Nakonec opravdu přijel. Netajil se tím, že nastydl v Třebíči, takže se mu obratem obstaral Acylpyrin, teplý čaj a jako zdroj vitamínu C hrozen vína. Pan Mejzlík nepřijel sám, nýbrž se svým pejskem, čož Spoty nemohla ignorovat :) Pejsci si hráli jen na začátku a pak až na konci, jinak svoje páníčky poslouchali :)

Debatka byla příjemná, minulé léto jsem ji kvůli přípravám svatby nestíhala, takže pro mě byla premiérová. Pan Mejzlík nás bavil i přes svou zdravotní indispozici. Já měla taky jednu indispozici, když jsem si vůbec neuvědomila, že daboval taky Scottyho v původní sérii Star Treku. Ale vzpoměla jsem si a pak jsem v něm Scottyho do konce debaty pořád slyšela :)

Kvůli zpoždění a nemoci se s panem Mejzlíkem žádné organizované focení ani autogramiáda nekonaly. Kdo chtěl, mohl si nechat to, co si donesl, měl předpřipravené, podepsat a to samé s focením, chtěl-li někdo, mohl zaskočit před bránu a nechat se zvěčnit. Obojí co vím zmákla Tar-ara :) Chtěla jsem ji taky udělat pro jistotu fotku na druhý foťák, ale protože jsem si tam omylem nastavila nějaký blesk mód (jak se později ukázalo), fotilo mi to mizerně a tyto snímky jsou jen zlomkem toho, co jsem nafotila.

To už se dostávám k tomu, že jsem prostě už nemohla odkládat malou lekci ve focení, kterou mi udělal Milan. Projeli jsme všechny funkce, které jsou v mých silách štelovat těsně před focením, já si pečlivě dělala poznámky a musím si najít čas, abych se naučila, co se vždy musí v patametrech změnit, aby byla fotka co nejlepší. Třeba na těchto třech je to vidět. Stejný foťák, stejná vzdálenost, stejné okolní světlo. A každá z nich dopadla jinak :)

Jenže už takhle, když se snažím nafotit lidi co nejlépe, aby měli památku z té či oné akce, připadám si divně, když je třeba fotím dvakrát, třikrát, čtyřikrát... teďka, když tam budu ještě něco měnit, např. vyvážení bílé apod. budou mi lidé uhýbat ze záběru a v mnoha případech to prostě nestihnu. Tak tomu bylo už teďka při FFS. Někdy mi to na nastavení AUTO prostě nevyfotilo, ... čekala jsem třeba až pět vteřin, pak mačkám spoušť ještě jednou a doufám, že napodruhé se to podaří a když ne napodruhé, tak napotřetí... jenže to už se před objektivem může dít úplně něco jiného :( No, budu trénovat, focení mě baví ... je to výzva se v něm zlepšovat :P
Po fenoménech v SG komunitě od Miniël a Jukeboxu od Tar-ary se se mnou přišel rozloučit snorchl, který se vracel už dneska do Berouna. Já už měla službu v SG místnosti, takže jsem pustila animovaný dabing SG Infinity. Hvězdná brána má kreslený seriál jako Star Trek :)

V této době se konala pracovní porada s organizátory festivalu, kája byl přítomen za Star Trek a zatím to vypadá, že Trekfest 009 by mohl být v těchto prostorách od čtvrtka do neděle, tj. od 2. - 5. července 2009. Vašek nadhodil, že kvůli conům a naší zábavě snad podá výpověď v HP a minulý týden skutečně podal. No, uvidíme. Pokud se o dění kolem zajímáte, asi víte, že se Vašek netají tím, jak je to pro něj časově náročné tak velké akce každý rok organizovat, takže třeba o tomto FFS se mluvilo jako o posledním. Např. v brožurce, která byla součástí materiálů pro návštěvníky, byl v tomto duchu sepsán úvodník.

FFS 08 - POSLEDNÍ?

Před rozlučkovým galavečírkem Gateconu byla na programu poslední přednáška dnešního dne a to "Pěší jednotky ve Stargate vs. Realita". Téma přilákalo dost diváků i z jiných liníí včetně Xyll a káji. Já jsem zaskočila na bar a vyplnila pár posledních anket tohoto festivalu. Hanka, Beneficus a E-Wan se u toho dost bavili :))

Od osmi všehochuť s podtitulem "Omluvte Jacoba" Zkrátka pohodový večer ... :)

... když pak zaznělo moje jméno ve slově "Hypohrátky", myslela jsem, že snad špatně slyším :) Jarmom mi nedal na vybranou a já mu samozřejmě spolu se Shakem v minisoutěžičkách, které se v létě ujaly, i tentokrát ráda vypomohla. Opět se kreslilo poslepu (zkusila si to např. i Beka a Marty) ... Atlantis, krmení Wraitha a dva Asgardi s tyčovkama (moje rychlonápady :P)Po oddychovce na zemi jsme si zaběhali s Transportními kruhy. Když už jsme si udělali to místo uprostřed, no ne? :)

V tu chvíli jsem teda netušila, že mě Shake taky vyvolá a že vyvolá i sám sebe :)Popravdě, Johnyho, kterého jsem si vybrala, se mi nepodařilo oběhnout ani jednou, natož desetkrát. Ale kája mi snad dva dny na to poradil jednu docela dobrou taktiku, jak být úspěšnější, i když nevím nevím :P Nejlepší je, když by si jeden vybral vás a vy jeho, běhali byste jen kolem sebe navzájem, což by byla hračka :)
Další hypohrátka, Očkovaná.


Vítězové prvního kola! Petroit a nejmladší návštěvník Gateconu!

Poslední hra "Najdi Jaffu" byla premiérová. Nejprve složitá teorie:Komu se podaří poslepu najít Jaffu a nenarazit na Goa'ulda? Hráči se rozdělí na dvě družstva. První družstvo jsou Tok'rové a druhé družstvo Goa'uldi. Vedoucí je Jaffa. Tok'rové si zavážou oči a Goa'uldi se zatím rozestaví mezi Jaffu a místo, odkud Tok'rové startují. Jaffa i Goa'uldi vydávají zvuky. Jaffa - 'tek mate' a Goa'uldi - 'shol'va'. Tok'rové se snaží bez kontaktu s Goa'uldy dojít až k Jaffovi. Když Tok'ra narazí nebo jen zavadí o Goa'ulda, stává se také Goa'uldem. Kolika Tok'rům se podaří projít.
První Jaffou byl Kawalski, odvážní slepí Tok'rové Petroit, Tar-ara a Lumyška. Poslední jmenové se skutečně podařilo projít skrz až ke Kawalskimu :)

Druhou trojku, resp. čtyřku tvořili cernaamodra, jimiqueeze, taggart a někdo, kdo si nepodepsal vstupenku . Asi bych měla zmínit, že jsme přitom byli dost hluční. Skupina lidí v "poli" křičí 'shol'va' a sem tam se ozve 'tek mate' :)) Kdo nebyl přítomen, těžko si představí :) I ve druhém kole se našel vítěz, Eva bez doteku s nepřitelem došla až k amonet_f.Vyblbli jsme se tak akorát, pokračovalo se na baru. Já pustila promítání a sledovala dobrou půl hodinku, jak je náročné zase sbalit takovou stargate do uskladňovací podoby. Ale stavitel bran Jura věděl přesně, co dělá a taky věděl, že to nebude mít do pěti minut...

My taky věděli, že interní geocaching nebudeme mít do pěti minut, ale nakonec nám to trvalo dvakrát tak dlouho, než Jura skládal bránu. Takže abych byla přesná, tak dobrou hodinku a půl jsme na tom strávili. Teďka mluvím o sobě a kájovi. Xsoft to měl dobře propracované a byla by škoda, když se nám keškovaní tak zalíbilo, abychom zrovna tuto hru připravenou speciálně pro FFS, nezkusili. Jako důlaz, že jsme byli na všech stanovištích a v případě nepřesných poznámek, jsem všechny obsahy ukrytů nafotila.Ale stejně se to neobešlo bez toho, abychom mezitím asi třikrát Xsoftovi nevolali. Samozřejmě jsme nechtěli hledat něco, co už tam není :) To je pro kačera ten nejhorší trest :P Taky jsme kolem půlnoci narazili na jednoho "mudlu", který s naším hledáním přesně na místě, kde zrovna stojí, neměl pochopení. Zvláště poté, když jsme rozhodně nebyli jediní... Okomentoval to slovy: "Maniakální chování se projevuje různými způsoby." Nejhorší je srážka s blbcem, takže jsem se o vysvětlování ani nepokoušela, asi bych se musela nejdřív napít jako on :) O to víc byl finální nález radostnější. I když se nejednalo o mou oficiální 101 kešku, stejně jsem to do logbooku tak napsala :P

Večer jsem si opět místo v hlavním sále nenašla. Nějak výběr hudby (rock) nebyl můj šálek kávy. Beka a Wesley si taky nezatančili, ... škoda, v létě byla, z mého pohledu, atmosféra o 100% lepší co se taneční odvázanosti týče... takže nezbývá než si to příští léto zase vynahradit.V druhém patře OA byl poslední spánek FFS nerušený, což prý nemůžou říci spáči z patra třetího. Nějaký pomatenec tam prý kopal do dveří, narážel a rušil noční klid. Že by další bod dolů pro OA? :( Asi ano. Přiznám se, že já bych se ven asi neodvážila a neriskovala potyčku s žádným mírně přihnutým jedincem. Min. dvakrát jsem se vracela sama a člověk nikdy neví, co může honit lidem v hlavě. No, mně se spalo dobře a já za to (souhře náhod a možná osudu :P) děkuji... :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája)
foto dále Wesley a Milan
www.TREKFEST.cz
Festivalfantazie.cz