SCON 2009


SCON 2009
pátek, 27. březen

Už to po loňsku tak nevypadalo, když Aldy zakončoval S-galavečer prosbou o jakékoliv drobné do kasičky na hada, která byla jedním z úžasných vtípků právě odehraného divadla s názvem Spotter. V době ekonomické krize penízky lidé spíše shromažďují, než aby jim dávali sbohem, jenže con se zadarmo neudělá a tak skupinka organizátorů mohla po roce jen doufat, že dorazí dostatek lidí a jejich vstupné pokryje všechny výdaje. Uklidníme vás hnedka na začátku, stalo se tak, k radosti kdejakého fanouška. Scon k vítání jara patří a po letošku to vypadá, že ten příští, v roce 2010, opět bude!

Ale my se budeme věnovat tomu letošnímu ročníku... jdeme na něj!
Se Salim jsem z končin Prahy, kde se traktor orající pole dokáže postarat o budíček, vyrazili před šestou. Zdržela nás zastávka v elektru, kde jsme nakoupili pásky do kamery. Sice se v pátek ještě nic netočilo, ale chtěla jsem to mít z krku, když jsem se nabídla, že to zařídím. Na místě, jak už to tak bývá zvykem, jsem pozdravila známé obličejíčky, mezi kterými byl i manžel, který jel rovnou z práce. Nikde jsem necajdala a zůstala hnedka na programu Star Trekové linie. Úvod jako takový od Samuela a Xyll pro mě byl spíš závěrem, protože program začal už o šesté. Zato Lytu a její 'Průřez Voyagerem' jsme si vyposlechli celý, celých sedm sezón, všech 172 epizod a z nich to nejdůležitější. Byla to občerstvovačka paměti "po těch letech" :))


Po hodině ve třídě jsem přeci jen změnila interiéry, i když na úkor Mvekovy soutěže Dezintegrátor. A drbala a drbala venku na lavičce. Zvlášt jsem se těšila z přítomnosti "malého Jacoba", který mohl být na Sconu jen dneska. Pak se nějak vytratil ani nevím jak :) No, ono se šlo samozřejmě někam posedět mimo prostory školy, to se dalo čekat :P Ale i tak si Mvek soutěžící našel. Uskutečnily se dvě kola, 1. kolo: Mirka, Máša, Rimmer, Pelek a 2. kolo: Tai, Johanson, Lore, Bedraz. Znalosti byly odměněny cenami, tak to má být.


Díky pozdějšímu příchodu jsme nebyli přitom, jak se instalovala treková výzdoba. Já si všimla až zpětně, že už je vzadu u stěny opřená krásná zelená Orionka s Horgónem propagujícím letní Trekfest 009. Xyll si výrobu sličné děvy z kartonu vzala na starost po vzoru stojek z předchozích let a opět nezklamala. Prostě super! Na akci dost pěčlivě makáme a je dobré vidět, že už je to vidět :)

Shodou okolností autorka, Xyll, s Praotcem Trekkiem, zakončovala páteční program a to Novinkami ze světa fanfilmů. Někdo pozorně naslouchal, někdo stíhal i vyšívat svou budoucí uniformu SG Atlantis. Svou šikovností mě opět šokovala Tai, no, ono to bylo i o trpělivosti ...  ale ona vám to někdy poví sama, co je jejím hnacím motorem. Nejkrásnější na tom je, že po dokončení jedné uniformy už řeší další, pač ta právě dokončená je už moc stará :))

Před odchodem jsme se ještě domluvili s Johansonem, zda u nás přespí a spolu s dorazivší skupinkou z Ostravy se přesuneme na Titan. Johanson z mě dosud neznámého důvodu nevyužil několik volných fleků v podzemní garáži, kde běžně naše návštěvy parkují a hodil si auto na kraj pole. Nikdo večer ještě netušil, do jaké šlamastiky nás druhý den ráno dostal... ale to až zítra :)


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - divadlo Daturnin)] [Foto IV. (SO - večer)] [Foto V. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2009)
www.SCON.cz