SCON 2009


SCON 2009
sobota přes den, 28. březen

Jak už jsem naznačila, ráno se o zábavu postaral Johanson. Tak nějak večer v té tmě nezvážil všechna možná rizika parkování na rozmáčeném poli. Když jsme vyjeli vozem, naším Saxíkem, směr Svatoslavova na Praze 4, rozhodně nás nepotěšilo, že jsme to za pár minut zase museli otočit zpátky kvůli zapadlému vozu, se kterým nelze vyjet. Pohotově jsem z popelnice na papír uzmula jeden karton a tak jsme se nijak nezdržovali a jali se záchranné mise. Jako nešlo to vůbec snadno, navíc kája to schytal bahnitou salvou do takové míry, že se musel jít převléknout a přezout. No, ale podařio se, společnými silami! Ufff. Rosťa to odnesl zaneřáděným autem, a to bytelně. Ale otálet nešlo, na desátou měli právě Wesley a Darell přednášet, takže šup šup, urychleně do centra města.Náladu nám zpravily opět známé tváře, např. Leena se Zephem, Snorchl, Mirex, Marty s Luckou a další ... a samozřejmě taky Vašek Pravda s našimi letáčky na Trekfest 009.Pohodová atmosféra pokračovala přímo ve ST místnosti, protože pánové skutečně moc mile představovali projekt fanklubu Subspace, a to měnu s názvem Suby. Přednáška o "Centrální Bance Podprostoru" proběhla už na Nadílce v Ostravě, ale tato prezentace byla tak trochu jiná a hodně zábavná. K mému překvapení se už po ránu sešlo dost lidí, to potěšilo.Já jsem si během této doby odskočila vyfotit téměř všechny letáčky na programové linie Festivalu fantazie, než si je povolaní lidé rozeberou k propagaci toho svého. Vašek a oba Pačkovští je pečlivě střežili :) Na chodbě bylo rušno, kromě pozdravení se s Blankou, mamčou Alasáka, kterou jsem do té doby neznala osobně, nás s kájou překvapil Macek, kterého jsme teda vážně dlouho neviděli :) Stejným překvapením byl pro nás Starwars průvod, jako nechci urážet jiné fandomy, ale kam se na ně v maskách hrabeme :)Po malé pauzičce jsme se vrátili zpátky do Star Treku, kde Wesley a Darell akorát vysvětlovali, jak se v praxi se Suby bude zacházet. Vyzkoušet si jejich směnu a platbu za zboží je v plánu na Přední desítce právě vrámci Trekfestu.
Sympatické trekkie vystřídal jiný sympatický trekkie, který si říká Kanaďan a který nám přišel vysvětlit svou deskovou hru, kterou od základů vymyslel - Star Trek: Board Game. Jako velmi obdivuhodné! Ještě abych se naučila prohrávat a bylo by to v cajku :) V neděli si hru zájemci vyzkoušeli v praxi... než se teda začne sériově vyrábět :)Program, mj. více pohybový, se konal i v jiných třídách. Je jasné, že Scon není samostatným conem jen a jen o Star Treku. Tááákže, třeba už proslulé DDR... a Molik, Rin a Alaska... jména s ním navždy spojená :)

 

Čas už se nachýlil něco před dvanáctou a proto někteří vyrazili do nedaleké čínské restaurace na oběd. A po obědě? No, opět pohyb, aspoň rukama, ... i to se počítá :)
My se také přesunuli do stravovacích prostor, sice jsme neopustili školu, ale právě zdejší bufet, o jehož chod se starali přímo lidi od pořadatelů Sconu, např. Aldyho maminka Jája, byl pro nás jako stvořený. Co bylo na programu? Organizační schůzka k Trekfestu, aneb co musíme dořešit, co si kdo vezme na svá bedra, co kde zapropagujeme apod. Samozřejmě taky to, s čím se hnulo od minule. Za velký krok kupředu můžeme s čistým svědomím prohlásit uveřejnění anketky EýTý roku 2009. Jedná se o společný projekt realizačních týmů Trekfestu a Gateconu, který má vyvrcholit společným galavečerem v pondělí právě na FFku. Bez fanoušků z obou komunit se to neobejde, proto vyzýváme všechny možné entity, aby se nebáli zahlasovat a klikáním tak vybrali odpovědi na osm otázek. Extra znalosti nejsou potřeba, protože kategorie, ze kterých vybíráte ty nej kandidáty, jsou brány poněkud s nadsázkou, např. Nejužvaněnější postava, Nejsexy zbraň či Nejslušivější účes. Hlasovátko s dalšími informacemi najdete na eyty.sg1.cz, takže určitě si těch pár minut najděte a hajte s ostatními barvy Star Treku! :)


Pokec se jak jinak než protáhl, takže někteří z nás přisli o přednášku Zinny a jejího Williama Shatnera. Teda, rozhodně o ni nepřišel Sali a omi :) Diváci se opět dobře bavili.No my v baru, nebo jak to mám napsat, vlastně taky :) Fis se Snorchlem zaskočili krátce předtím, než otevřeli obchod s SG suvenýry a nejen jimi.
A opět známé tváře, které jsme dlouho neviděli... Teda, Mveka jsme viděli včera, jen byl pro tentokrát přistižen při vylepování plakátku na divadlo s názvem 'Daturnin', který za cca hodinku uvítá svoje diváky...
Čas se nekompromisně nachýlil k druhé hodině odpolední. Diváci byli s přibližně čtvrthodinovým zpožděním vpuštěni do improvizovaného divadelního sálu, naší ST třídy... KDE O PÁR MINUTEK POZDĚJI ZAČALO DLOUHO OČEKÁVANÉ DIVADLO "DATURNIN". Fotky jsou k prohlížení uveřejněny na extra stránce.

Ve čtvrt na čtyři se u notebooku opět objevil Samuel a chlubil se fotečkami z návštěvy představitelky Tashy Yar z Nové generace, Denise Crosby. Jak asi víte, je to už několikátý herec ze Star Treku, se kterým se mohli fanoušci v Praze osobně setkat. No, ale samozřejmě existuje fotodokumentace, která nikde zveřejněna není a nebude... a právě proto se na Martinovu prezentaci a "zákulisní drby" sešlo hodně zvědavců :) Nakonec nezůstalo jen u Denise a zeptat jste se mohli prakticky na cokoliv, co vám přišlo na mysl.
Narváno zůstalo i o hodinku poté. Bedraz a Little Borg i na Sconu šířili povědomí o tolik očekávaném filmu Star Trek 11. Jako doteď nechápu, jak mohli hodinu mluvit k filmu a nedostat se vůbec k ději a tudíž nikomu nic tzv. "neospoilovat". Mluvili krásně z fleku a shrnuli zkrátka všechno kolem filmu, jak se to všechno vyvíjelo, jak se to propagovalo apod. Samozřejmě s radostí na závěr pustili všechny v té době uveřejněné trailery a nechali kolovat časopisy, kde se o filmu už bujaře psalo. No, i když se článkům o filmu vlastně vyhýbám, pač nechci vlastně nic vědět, blbě jsem se zeptala na jeden obrázek a hnedka jsem si něco nechala vyzradit. Ach jo :PV pět hodin jsem se na pár minutek přesunula do Gatecon místnosti, kde jsme Martymu vyjednali hodinovku na jeho soutěž o filmech a seriálech obecně. Mnozí z vás jistě znají z Chotěboře. Marty opět nezklamal a soutěžících oslovil požehnaně. Já bohužel nezůstala, protože jsem slíbila Snorchlovi vysvětlit zapeklitosti jedné on-linenovky, do které jsem přeci jen pronikla daleko lépe než on. Ale snaha se Snorchlovi vytknout nemůže, proto jsem si na paní učitelku vlastně zahrála i docela s chutí :) Posezení na "baru" jsme zároveň využili k občerstvení se. A nejen my, taky třeba Fox, fis a Miles.
I ve Star Trek místnosti jel dál program, v té době opět Lyta, tentokrát s přednáškou o Kate Mulgrew, představitelce kapitána Janeway z Voyageru. Dozvědět jste se mohli něco o jejích dalších rolích i osobním životě.

Abych nezapomněla, o krásnou výzdobu jindy ponurých školních chodeb se postarala Hanka Vittková a její kresby. ST, SG a SW obrázky každý poznal a mnozí se na některé i dlouze zadívali... no, není divu. Jsou krásné...


Já a kája zas tak krásní nejsme, ale památeční společnou fotku jsme si chtěli nechat udělat. Díky Wesley.


V šest večer měla předstoupit Beka a povídat nám, jak je to s dětmi a sci-fi v praxi. Bohužel nemoc ji znemožnila nejen přednášet, ale vůbec do Prahy na Scon přicestovat. Na poslední chvíli tedy došlo ke změně programu a slova se ujal kája se svou prezentací loňské kauzy Star Trek vs. Star Trek. O tom už bylo napsáno tolik, že dodám jen to, že u videí se lidi opět dobře bavili.


A co dál? No přece S-galavečer ... ... šup šup, šťouch, šťouch ... :)


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - divadlo Daturnin)] [Foto IV. (SO - večer)] [Foto V. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2009)
www.SCON.cz