SCON 2009


SCON 2009
neděle, 29. březen

V neděli ráno jsem se opět nevyhla jisté míře popohánění přenocujících, pač včera se mi časová rezerva náramně vyplatila. A vyplatila se mi i v neděli, kdy jsme nepřišli ani o slovíčko ze Samuelovy přednášky o jeho návštěvě italského conu, kde zařídil spolu s Irčou promítání fanfilmu Metrénský incident. Přednáška opět ve znamení fotek a vřelého vyprávění. Řeknu vám, sál, který tam mají oni vyhrazený na hlavní program, to je teda něco! A jinak mraky prostoru kolem na jakékoliv aktivity. No, máme co dohánět a vylepšovat :)

S půlhodinovým zpožděním kvůli delšímu úvodnímu promítání začala také přednáška Mashy Yar. A téma? Inspirace Star Trekem v moderní hudbě. Její anotace: "Audio a video prezentace interpretů moderní hudby, jejichž inspirací se stal Star Trek. Napněte svá vulkánská či jiná ouška, volume na nejvyšší výkon - startreková diskotéka právě začíná!" byla pravdivá. Jednalo se o diskotéku v sedě, což je pro mě a Saliho trochu utrpení, pač my trsáme rádi a dlouho :), viz. FF 08 :)

Pojetí právě skrz taneční hudbu překvapilo hodně lidí. Když se řekne hudba ve Star Treku, představím si Little Borga a jeho do jisté míry vážnou prezentaci soundtracků. Tohle byl pravý opak. Když v písničce zaznělo pípání připomínající pípání ze Star Treku, Máša neváhala a rázem jsme si mohli pípat s ní :)

Z nečekaně pozitivně končícího Sconu jsme se prošli relativně daleko od školy k restauraci Koliba a tam se jak jinak než nedlábli. O čem jsme si povídali tady rozepisovat nebudu, i když si to ještě pamatuju :)Oběd samozřejmě nebyl povinný, komu se nechtělo domů, mohl si s Kanaďanem vyzkoušet jeho deskovku, jak bylo v sobotu avizováno. Této možnosti využil Samuel a další hráči. Když jsme se v půl čtvrté vraceli k autům, finišoval úklid školy a program už určitě všude skončil. Organizátoři unavení, ale šťastní a spokojení. A tak to má být. Vždyť ten pocit, dobrý pocit, je tou největší odměnou...


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - divadlo Daturnin)] [Foto IV. (SO - večer)] [Foto V. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2009)
www.SCON.cz