SCON 2009


SCON 2009
sobota divadlo 'Daturnin', 28. březen

Dat se Saturninem

Komandér Will Riker nemá lehký život. Obklopují ho samé výstřední osoby: jeho věrný sluha Daturnin, dobrý přítel inženýr La Forge a další přátelé či příbuzní.
Daturnin je adaptací Jirotkova Saturnina v prostředí Star Treku. Podobně jako u 'Kapitánova Praporčíka', který měl premiéru na Sconu předloni, poznáte v postavách něco z předlohy i něco ze Star Treku a zaslechnete klasické dialogy nebo dílčí hlášky tak, jak je neznáte.
Scénáře se ujal Jan „Sokar“ Krátký spolu s Martinem „Mvekem“ Vondráčkem a režie pro změnu Týna Klimešová.

Diváci byli s přibližně čtvrthodinovým zpožděním vpuštěni do improvizovaného divadelního sálu, naší ST třídy. Poté zazněla úvodní píseň z filmu Saturnin a objevil se Mvek v roli Williama Rikera (který zde byl místo Jiřího Oulického, kterého ve filmu/seriálu hrál Ondřej Havelka). Hnedka na začátku se objevily nečekané technické potíže, doprovodné obrázky se nepromítaly na plátno, ale pouze na notebook na pravé straně scény.


V baru na Dalekopointu se Riker při posezení s Geordim dozvěděl od svého věrného androidího sluhy Daturnina, že byl převelen. Oznámení však předcházelo bombardování osazenstva baru, tj. diváků Tribbly -> plyšákyyy (tři si u nás doma našly svůj nový pelíšek, samozřejmě až po představení :P). Objevil se i Samuel v roli a znamém kostýmu Guinan, který nejspíš poznáváte (mj. v něm soutěžil na CostPlayi na FF 08).


Komandér Riker se rozhodne vydat za kapitánem Picardem (v podání Pratce Trekkiho) na jeho dovolenou na solární jachtě. Nečekaně se tam setkává se svojí dávnou láskou slečnou Deannou.Jen kdyby ho při diskusi a následném rozjímání pořád nevyrušoval Daturnin...... a ještě k tomu nakonec se zprávou, že na dovolenou dorazila i teta Kateřina... totiž doktorka Crusher a její otravný syn, kterému stále odpadával knírek :)
Nakonec se objevil ještě jeden nevítaný návštěvník (slečna Q). A byli jsme svědky i obdoby klasické lehátkové scény ze Saturnina.

Každé pořádné vypravování má končit svatbou, a nejinak tomu bylo i zde. Jen je otázkou, nakolik se oba novomanželé ze svého svazku radují. Jeden určitě ano, ale zato ten druhý...? :)


A tak jako každé divadlo se i Daturnin zakončil předstoupením všech herců, scénáristů a další podpory. Děkovačka a potlesk.
Takové divadlo by si zasloužilo další představení na jiné větší akci, zcela určitě! Snad to vyjde a zadaří se, než se repliky hercům vypaří z hlavy :)Na závěr shrneme obsazení, podle pořadí výskytu:
William Riker (Jiří Oulický) – Martin „Mvek“ Vondráček
inženýr La Forge (doktor Vlach) – Matěj „Macek“ Matys
Daturnin (Saturnin) – Martin Valenčík
paní Gwinanová (paní Suchánková) – Martin „Samuel Thorn“ Böhm
kapitán Picard (dědeček) – Honza „Praotec Trekkie“ Pavlík
slečna Deanna (slečna Barbora) – Jana Beňová
doktorka Crusher (teta Kateřina) – Alenka Kosová
Weslouš (Milouš) – Martin „Frog“ Kacl
Q – Nina Knoblochová

Kompletní obsazení, propagační materiály a pár zákulisních informací hledejte na stránkách Daturnina.


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - divadlo Daturnin)] [Foto IV. (SO - večer)] [Foto V. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2009)
www.SCON.cz