SCON 2009


SCON 2009
sobota večer, 28. březen

Po roce se fotografům naskýtá stejný obrázek - ve švech praskající tělocvična, které předcházela ve švech praskající chodba před tělocvičnou :P Ale vešli se všichni, kdo měli zájem shlédnout nejspíš poslední díl slavné S-trilogie (proslulé Sconní divadlo) a nechat se bavit i programem před a po. Příští rok nás čeká prý trošku jiný formát :PAldy na začátku příliš nezdržoval :) ... jen stačil poděkovat všem návštěvníkům Sconu a zároveň jim nabídnout rozebrání obrázků od Hanky Vittkové, které se letos postaraly o výzdobu. Ale to až v neděli, až si nasadí klobouk a bude v něm viděn, teďka na to bylo brzy, protože začalo... no, začalo to!!!


Začalo to tím, že Padmé jako reportérka ochytávala aktéry Hollywoodské premiéry nového filmu. Jako první ... Tess. Představitelka Darth Vadera. Potom přišel Johnak jako představitel Data ze Star Treku. Doprovázely ho dvě krásné slečny, Zvěmi a Akira. A pak? A pak nikdo jiný, než osoba nejpovolanější, velká paní režisérka, Affaia. Harryho Pottera ze Spottera mnozí poznali v Teazovi, doprovázen byl nováčkem Dasherem. Pak se ukázal můj oblíbenec Aldor jako Jack O'Neill ze Stargate. O největší zpětnou pozornost médii se postaral Aldy coby Geordi LaForge, který byl podveden svou přítelkyní s Vaškem Pravdou. Ten měl v divadle tento večer premiéru v roli Barbossy..

Vlastní divadelní hra začíná. Affaia jako Sam si zkouší projev prezidentky Stargate Command ve vyhlášených volbách známého fanklubu. Padmé a Darth Vader jsou na romantické dovolené, Vader ztrácí hlas a opravit ho přichází Doctor Who (Little Borg). Lékem je minimálně týden hlasového klidu. Znovu se objeví pronásledovatelé, piráti Pintel a Ragetti. Padmé je chycena, Sam naštěstí uniká.
Dat zkouší na svatbu kankán, k němu bránou v ten moment proskočí Sam a zůstane v němém úžasu. Za ní přijdou piráti s Padmé, využijí nepozornosti Sam a odvlečou je obě. Jeden z pirátů se pak vrací pro Data, protože si myslí, že je to ženská. Když je odvedou, přichází Geordi a Data hledá. Po chvilce bránou proskočí O'Neill a hledá pro změnu Carterovou. O chvilku později přichází Vader s GPSkou hledajíc Padmé. O'Neill mu GPSku sebere a odbíhá pryč. Geordi a Vader se rozhodnou hledat společně.


O'Neill pomocí GPSky najde vzkaz v láhvi (kešce :P) od Sam s přesnými údaji o poloze lodi, na které se nacházejí. V ten moment na scénu přichází Jack Sparrow a společně se dohodnou hledat loď pirátů. Mezitím na Černé perle jsou zajatci nuceni se převléknout do stylových triček (Comeback, Nova a Český rozhlas :P) pod hrozbou večeře s posádkou v Bikinách princezny Leiy. A pak odcházejí na večeři s Barbossou.


Geordi a Vader si našli plavidlo, které ale nebylo příliš bytelné. Naštěstí si Geordi vzpomněl, že se vlastně může transportovat. Mezitím Jack a Jack našli pořádnou loď, což patřičně zapili a na tu se pak přemístili vlastně omylem Geordi s Vaderem.


Zajatci na Černé perle si našli cestu ven pomocí součástky z Data, což mělo za následek jeho pomatení (náramně připomínal Jokera). Tak jako tak, dostali se ven. Později se ale vlastní opět vrátili do spárů Barbossy, který na ně už čekal s nožem. Tolik hledané medajlony ale zřejmě nebyly ty pravé, tak Barbossa všechny tři znovu odvlekl na loď.


Tam už ale byla čtveřice Vader, Geordi, O'Neill a Sparrow. Všichni se tam sešli. Pokračovalo to hádkou Barbossy se Sparrowem a zprávou o jmenování Carter do funkce prezidenta SGC. V tom začal souboj, v průběhu něhož požádal O'Neill Sam o ruku a Barbossa je v největší vřavě souboje oddal. Padmé navrhovala diplomatické vyjednávání, ale byla omylem šťouchnuta pirátem a tak se také ukázala její bojovná povaha a piráta za trest vyřídíla pomocí handpike. Piráti byli vyřízení a Barbossa se vzdal a odešel s Jackem Sparrowem pryč. Skupinka se rozhodla rozloučit se téměř na dobro a donutit Barbossu, aby je vysadil tam, odkud přijeli.Za děkovačkou za bouřlivého potlesku následovalo pět vynechaných scén.Atmosféru a všechny možné vtípky by psaným slovem nešly vyjádřit. Vašek Pravda skutečně překvapil a ostatní opět zazářili. Já se bavila od začátku do konce, i když jsem samozřejmě úplně všechny detaily nepochytila, pač mám sem tam mezery ve vzdělání :) Vtípky na Festival fantazie jsem ale vstřebala všechny, zvláště pak "Barbossamejly" :) ... No, těším se zase za rok!

Trekkies se po divadle vrátili do své ST třídy a nezávazně se bavili. Na programu nebylo nic specifického, takže samozřejmě pokec a třeba karetní hry.
A taky se obchodovalo, koupit jste si mohli bajorskou naušnici a spoustu jiné "ST bižuterie", na kterou v ochodech jen tak nenarazíte... a teďka nemluvím jen o komunikátorech.Kája se dohodl s Tai, že ji ukáže nějaké triky pro úpravu videí, aby mohla dělat sama mvéčka a obecně s programem dokázala obstojně zacházet. Školení se protáhlo až do půl jedné a nebýt pokecu s Bedraz, Xyll a třeba se Zinnou, asi bych si ustlala někde v koutku :P


Ale i kdybych si ustlala v koutku, na společné focení bych se určitě probudila :) I když pochopitelně, zase tam nejsou všichni.


Hromadné fotky ve větším rozlišení jsou tady a tady.
Do pelíšku jsem se těšila hodně a naštěstí tomu nic nezabránilo. Někteří vydrželi o poznání déle a táhli to až do rána v nedalekém non-stopu. Takže zítra, vlastně už dneska naviděnou!


[Úvod] [Foto I. (PA)] [Foto II. (SO - přes den)] [Foto III. (SO - divadlo Daturnin)] [Foto IV. (SO - večer)] [Foto V. (NE)]


© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája) (2009)
www.SCON.cz