FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- pátek - 3. červenec -
Po ranním zahajovacím promítání, které jsem si dovolila zaspat (ep. ENT - Home), program otevřela tak jako loni Snídaně s trekkies. Byla tentokrát unikátní, protože byla jen jedna! A na svědomí ji měli opět stejní pachatelé - Bedraz a Fox. Na úvod vyzvídali svého hosta, kterým nebyl nikdo jiný, než kája coby šéf Trekfestu.

Po ležérním začátku jsme si všichni protáhli kostry s Hankou Vittkovou na její rozcvičce. Já teda ne, já to všechno nafocovala, přiznávám se :P

 


Ale do tohoto bodu Snídaně jsem se už aktivně zapojila - tj. do snídaně jak takové a jejího spořádání :) Není divu, nejen že jsem jedla tou dobou za dva, ale Bedraz i Fox jsou zkrátka dobří kuchaři a nedostát názvu pořadu by odě mě bylo přeci velmi nezdvořilé :) K tomu ty třešně byly vážně ze zahrádky :) Spoty taky ochutnala :)

Perník byl nakrájen tak trošku s narážkou na včerejší Nikovu noční přednášku :) ale coby host v roli Ministra kultury a oddechu planety Risa na to řeč už tuším nepřišla :) Co jsme se ale naučili, byl aktualizovaný "Kámen-Nůžky-Papír", který se poprvé objevil v populárním seriálu The Big Bang Theory. Koukáte na to? :)

 
Po snídani následovaly dvě přednášky, první byla o seriálu Deep Space Nine - Tak trochu jiný Star Trek - z úst Johnaka.

Tou dobou byla již plně v provozu Přední desítka. To je název pro stánek plný trekových suvenýrů a jiných předmětů, tentokrát obohacený o zboží s tématikou mnoha jiných seriálů a filmů. Specialitkou, kterou jako překvapení zařídil fanklub Subspace, starajíc se o prodeje na Trekfestu po celou dobu, byla limitovaná série spodního prádla :)

 Druhou přednáškou před obědem byla shrnovačka novinek ze světa Star Trek fan filmů a seriálů, které už neodmyslitelně patří k dvojici přednášejících Xyll a Praotec Trekkie.

Po TOSce (Shore Leave), od dvou hodin, se u počítače objevila Tar-ara ve své nové uniformě inspirované právě DS9. A u DS9 také zůstala, protože vykládala vše důležité a zajímavé o její oblíbené postavě - Elimovi Garakovi, krejčím a špiónovi v jednom. Vytknout jsem jí mohla jen slabý hlásek, díky němuž diváci ze zadních řad z prezentace asi moc neměli :P

 


Po přednášce následovala besedička vedená Yakuzzou s názvem Star Trek očima Vorlonů a Cylonů. Filip ani nepotřeboval počítač, stačilo mu aktivní publikum a jeho pohotové reakce na to, co jsme říkali. Jak už název mírně napovídá, šlo o jemnou srovnávačku různých sci-fi seriálů a jejich pojetí.

Všimňete si první fotky z této trojice a zkuste identifikovat, kdo je mazlen zespoda Pedoméďou a ze shora Spotynkou...? :)
Ano, přednáška o hercích, kteří poctili Prahu a fanoušky z ČR svou návštěvou v podání Samuela se nesla v pohodové atmosféře...
(odpověď: kája :P)

 


V pátek jela Přední desítka celý den a přibyly (nečekaně) další suvenýry a to hrnečky. A jen u hrnečků do budoucna nejspíš nezůstane, viz. Fanbase !!!
Tai a Claire si také připravily novinky ve svém sortimentu, šikovnost se cenní a proto si mohl každý z Trekfestu odvést malou památku.

Standardně oblíbená a navštěvovaná Martyho soutěž s filmovými a seriálovými hláškami opět nezklamala.

 
Mozkové závity zavařilo mnoho soutěžících a krom DVDček si mohli za své znalosti odnést také velkoformátové filmové plakáty.

Já přiznávám, že moje znalosti jsou děravé jak cedník :P

 Během promítání TASky (Once upon a Planet) a přednášky Jak se prodává Star Trek od Verči a Nika jsem vyrazila s klukama do nedaleké nové pizzerie, kde se připrava zapečených těstovin a dvou pizz nečekaně protáhla...
Na soutěž Cestovní kancelář Q od Hana'an jsem dorazila až ke konci, tak jsem jen krátce pozorovala, zda bych se v poznávačce planet chytala.

Soutěžní formulář byl hezky tříděn, např. "Oblíbená letoviska a lázně", "Svatá, poutní místa", "Výlet za adrenalinovými zápasy", "Kulinářský výlet" atd. Bonusem bylo hádání pití a suvenýrů. Soutěž (jak jinak) vyhrál omi :P, ani Paldík se nenechal zahanbit, Sokar a Mvek se dělili o třetí místo. Kája si odnesl také tento krásný diplom s pomyslnou bramborovou medailí :)
Po deváté večerní už nic nebránilo dalšímu z komponovaných večerů... druhým v pořadí byl Sci-fi táborák. Samuel spolu s dalšími oprášil staré texty písniček, které se předělávaly do trekových reálií a posbíral další a další, některé zbrusu nové a vypracoval několika stránkový zpěvník (nyní již ke stažení zde).

Xyll dovezla oheň - tedy, táborák ... protože bez něj by to nebylo ono! K výrobě bylo použito deset dřevěných polen, jedna základní deska (dřevěná), dvě žárovky (žlutá a červená), větrák od PC zdroje, trafo od notebooku, jedna zástrčka přivádějící energii ze zásuvky :), velmi jemná látka na plameny a nekolik hřebů, drátů a provázků. Po chvilce příprav se na táborák našlo nejlepší místečko, kam ovšem ještě dosahovaly prodlužovačky :P
Pájův přítel Honza/Křupíno naladil kytaru, Rin a Molik si připravily bubínek a mohlo se začít zpívat z plných plic !!!Kája si koupil a do Chotěboře dovezl zbrusu nový klobouk a k pocitu blaženosti si dopřál ještě pivečko a klobásu :) Spoty jen tiše záviděla :)
A co se zpívalo? Tituly určitě všichni znáte, tak uvedu jen tři trekové názvy: "Když mě brali do Flotily", "Borgská kocábka" a "Skákal Spock" :)

Večer opět pokračoval na baru ... :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz