FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- sobota přes den - 4. červenec -Třetí trekfestí den otevřela po promítání skvělé epizody z Nové generace (Captain's Holiday) vcielka s přednáškou Politický a armádní systém Andoru. Samozřejmě přišla stylově namaskovaná a oblečená.

A pak? Pak jsem přišla na řadu já a představila nečekaně plnému sálu projekt, který se mi díky mnohým z vás podařilo zrealizovat - projekt Mám doma Star Trek. Anotace myslím hovoří za vše: "Kdo se nám pochlubil svou ST sbírkou? Kdo si od ST kdy co koupil, dostal, vyrobil, vytiskl... kde ho má na očích, k potřebě, pro potěšení, na památku? Např. obrázky na stěně, knížky, DVD, kartičky, ale i hračky, modely atd. Přijďte porovnat svou domácí výbavičku s jinými - a možná i tiše závidět... "
Tak tak, všemi možnými komunikačními kanály jsem naháněla několik týdnů spoustu svých kamarádů a známých, aby mi poslali svoje fotečky a v ideálním případě si svůj "ST majeteček" v Chotěboři i sami odprezentovali. Nyní můžu říci, že se to celé nebývale povedlo. Jak vidíte z fotek, hned první hodinu se na připravené židli vystřídalo kromě mě dalších sedm fanoušků a každý povídal o tom svém moc poutavě a já si to teda dost užila. Aby ne, když jsem s tím nápadem přišla a zajímalo mě, co kdo má doma za Star Trek, na čem třeba ujíždí :) a co bych si teda mohla ještě k vánocům přát :)

Když už jsme u toho, Star Trekové věcičky, které dělají radost, nemusí být vždy jen kupované, ale mohou být také vyrobené. Ty jsou snad ještě cennější...
Fox tohle tak nějak přinejmenším tušil a proto přichystal workshop s názvem Jak si vyrobit ST drobnosti. Pro popis opět zneužiji oficiální anotaci: "Zajímá vás, jak si udělat komunikátor, phaser či jiné hračky, které vám kamarád s obavami zapůjčí jako předlohu? Nebát se přitom velké dřiny a zničení originálu? Zastavte se a uvidíte Co a Jak. S sebou si přineste předlohu, která vám šikovně poslouží."
Co jsem stačila postřehnout, tak se ze silikonové hmoty nechá udělat odlitek (za pomoci originálního předmětu daného tvaru), do kterého se pak může, jako do formičky, nalévat jakýkoliv jiný materiál, ze kterého pak chceme finální výrobek. Kromě pryskyřičné hmoty, ze které tuším dělá Tai svoje malé odlitečky, mě momentálně napadá třeba čokoláda nebo vosk.


Druhým způsobem je klasické vymodelování požadovaného tvaru pomocí moduritu. To si však žádá hodně šikovné ruce a podle náročnosti také trpělivost. Obojím příliš neoplývám :P Ale taková Claire mě výrobou loga Spojené Federace planet doslova šokovala... Taková titěrná práce... eee :))

 
Přes poledne trávili čas lidé různě, já opět zaskočila na teplý oběd, tentokrát na pokec se Salivenem. Epizodu TNG (Ménage a Troi) a přednášku Móda nového Star Treku od Little Borga jsem tudíž nestihla.

O Darth Ziru a její Evangelium podle Roddenberryho jsem přijít už nechtěla, protože právě ona má pověst originality každé své prezentace a v programu Trekfestu snad přednášela dokonce poprvé.
Na první fotce z této čtveřice jsou vyfocené touto dobou už hotové výrobky z poledního workshopu.

 
Po vzoru Snídaně si Verča s Kamilem nachystali podobný formát hodinového pořadu a to Svačinku s trekkies. Začínala ve čtyři odpoledne a opět dostála svého názvu a měla nachystáno pro dorazivší publikum něco na zub. To něco (ovocné pyré s piškotama) se opět nechávalo kolovat a postupně ubývalo :)

Během bužírování se si moderátorská dvojice se svým hostem, admirálem Salivenem, probrala plejádu poplachů na lodi.

 
ˇČervený a žlutý poplach asi všichni znáte... ale co takový zelený, tyrkysový, šedý a modrý...? :)

Více než filmová uniforma určitě upoutalo oblečení dalších hostů, zejména dovolenkové TNG plavky na Lině. Vypadala v nich vskutku... žensky :P Spolu se svým přítelem BorgAIem nás učili "znakovou řeč " trekkies spolu s říkankou. Když jsi smutný, tak si za/vytrekuj… (vulkánský pozdrav, ale hřbetem ruky napřed); Když jsi smutný, tak si zavolej… (Kirkův grif na otevření komunikátoru); Když jsi smutný, tak si zapípej… (poklepání na komunikátor); Když jsi smutný, tak si zaskenuj… (naznačení skenování trikordérem); Když jsi smutný, tak si…

 
Pohádka se už přečíst nestihla, tak jsme se na rozloučenou sborově naučili ještě HandDance :)

Martyho druhá soutěž, pro změnu Filmové a seriálové HÁDANKY, opět přilákala dost lidí z jiných programových linií, ale i spousta trekkies si obrázkový kvíz zkusila (třeba Urza :P) a s prázdnou neodešla...

 


Po promítání supr epizody Our Man Bashir (DS9) a přednášce o hudbě od Little Borga - Giacchino scóruje - se publikum přesunulo do velkého sálu na divadelní představení OkTASka: Plochá vlna od OKTAN teamu. Jednalo se o představení, které se nestihlo na Czechtreku 3.

Dole začaly pomalu a jistě přípravy na Havajskou noc!© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz