FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- sobota večer - 4. červenec -

Pestrá košile, zelené tričko, kytičkovaná sukně, veselé kraťasy... ano, na tento večer jsme vybízeli dorazit ve stylovém oblečení a sami jsme šli příkladem... k tomu Havajské věnce a dřevěné Horgahnky kolem krku.

Když se vše nachystalo, výzdoba v podobě papírových palmiček, barevných světýlek (z vánočního stromečku), červených nafukovacích balónků a pestrých girland, přichystal se bar a vyvěsil nápojový lístek, vpustili se "rekreanti" do sálu...

 
Při uvítání na Rise si všichni, co přišli stylově oblečeni, vysloužili velkou pochvalu. Coby organizátor musím dodat, že jsme to skutečně nečekali! :)

Po navnadění, co všechno je tento večer v plánu (vesmírné drinky na baru, společenské hry a tance, soutěž o nejpovedenější havajský kostým, tombola...), vše odstartovala první Hula hula taneční lekce!

 
Uprostřed sálu zůstalo volno, což svádělo k první společenské hře. Klasiku v podobě židliček každý zná a nikdy nezklame :)

V jednom kole se omi a galbovka pěkně vyšoupávali a ani jeden nechtěl s náznakem gentlemanství přenechat prvenství tomu druhému :)

 Mezitím na Risa baru byl o nápoje opravdu velký zájem... Nápoje míchala hlavně Annie, kája asistoval, Wesley a Skreek prodávali, na chvilku přiložily ruku k dílu Xyll s Molíkem a nad vším držel dozor Klingon, který si našel flek přímo u zdroje :)

A co jste si mohli objednat? Tak např. Risa Coladu, Romulanské pivo, Raktajino, ale taky Metrénský incident nebo Tančící Orionku. Nápojový lístek je k nahlédnutí zde. Původně jsem chtěla každý míchaný nápoj ochutnat, ale pro nečekaný nával v této části sálu jsem situaci nekomplikovala a nechala to na někdy jindy :)

 A zase židličky...

... a dámské finále :) Eva zvítězila nad Dášou :)

 A tancujeme!

A chodíme si pro dárečky v tombole...!
Tombola byla založena na systému "přineste jakoukoliv maličkost, kterou vy sami doma přímo nepotřebujete, ale jiné by mohla potěšit (není myšleno se Star Trek tématikou), odevzdejte ji na začátku večera a obdržíte slosovací lístek" nebo "kupte si tombolový lístek za symbolickou cenu 10,- Kč a čekejte, až bude vaše číslo vylosováno.

 
Bedrazce s tombolou vypomáhala Iris. Někteří měli větší štěstí a chodili si ke stolečku opakovaně, např. Ziina :) Nutno poznamenat, že krásné zalaminované obrázky poskytla do tomboly Hanka Vittková.

A zase tancujeme! A přidává se stále více lidí...

 


Já hlava děravá nechala pro další soutěž a to tanec s Exokompy právě Exokompy doma :(( Musela jsem narychlo improvizovat a nenapadlo mě nic jiného, než vyndat z ledničky šest jablek, které jsem měla nachystané ke svému občerstvení. Tancovalo se s nimi o poznání hůře než s lehkými "sáčky z tvrzeného igelitu" (kdo na Trekfest jezdí, ví, jak vypadá Exokomp :P), ale nakonec byla taneční soutěž v podstatě zachráněna :)

Dvojice se statečně držely a obdiv patří všem dvanácti soutěžícím!
Nejšikovnějšími byli Rin a omi.

 
Malý pohled mezi rekreanty užívající si večera... .)

Malý pohled mezi rekreanty užívající si večera... .)

 Malý pohled mezi rekreanty užívající si večera... .)

Malý pohled mezi rekreanty užívající si večera... .)

 
Další soutěž - pití pomocí dlouhatánských brček na čas. Tohle se hodně líbilo :)

Hlavně brčka se líbila a sváděla k dovádění :)

 
A že by zase tanec? No samozřejmě!

A potom? Potom další soutěžička pro všechny, kteří se budou chtít zapojit...

 
Známé podlejzání pod tyčí, tj.limbo.

Díky pružnosti tanečníků se tyč dostala opravdu nízko k zemi :P

 Okořenit tuto disciplínu pro nás přišli kolegové od Star Wars, když propůjčili svoje tři světelné meče.

Rin skutečně excelovala! :) A nebyla sama!

 
Protože čas ubíhal jak voda, vyhlásila se soutěž o nejpovedenější havajský kostým.

Přihlásilo se 13 soutěžících a všichni jsou tu alespoň jednou na fotce. Každý z nich zvolil svoji taktiku, jak zaujmout odbornou porotu.

 
Po volné promenádě si zatancovali ještě všichni dohromady a poskytli tak čas na rozhodování, kdo z nich bude vyhlášen za toho úplně nejlepšího.

Bylo to opravdu těžké, ale nakonec si titul a havajský věnec odnesl Teivos coby Havajan s velkým barevným sombrerem. Dodatečně gratulujeme!

 
Závěrečné tanini ... a všichni na plac!

Jo jo, byl to super večer...

 


.. na který bude spousta z nás dlouho v dobrém vzpomínat...

... a komu to nestačilo, mazal se ještě dovyřádit nahoru do velkého sálu na karaoke.© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz