FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- pondělí - 6. červenec -
Poslední den Trekfestu zahájili po promítání epizody Voyageru (Alter Ego) Fox se Salivenem. Téma jejich přednášky - Kapitáni Hvězdné flotily. Ale ne ti, které každý zná, Kirka, Picarda... naopak, řeč byla o řadě dalších kapitánů, kteří se třeba objevili jen v jedné epizodě... Já si při této prezentaci docela dobře občerstvila svoje znalosti :)

Od jedenácti hodin měl přednášet Yakuzza na téma Lodě Federace v ST XI. Když se nedostavil ani do čtvrt hodiny, nezvedal mobil a nikdo o něm nic nevěděl, nezbývalo nic jiného, než přítomné publikum zabavit třetí hodinovkou na téma Mám doma Star Trek. Protože se fotek sešlo dost, o víkendu nezbyl čas popovídat o tom, co vlastně máme doma my... a protože jsem samozřejmě mou a kájovu ST sbírku a celý náš byt s názvem Titan nafocený měla, mohla jsem se pustit do popisu, jak to u nás tedy vypadá... a tak jsem se zakecala, že rázem bylo dvanáct :)

 


Od dvanácti se sice nekonal workshop, ale stejně bylo na programu něco extra. A to Procházka s trekkies, kterou organizovali Bedraz a Fox. Já se nezúčastnila, ale skupinku trekkies vyfotila při jejich příchodu o hodinku později.

Ve dvě odpoledne po epizodě Voyageru (Drive) přednášela opět Xyll, tentokrát o Star Trek komiksech.

 
Za hodinu na to už kája jménem celého realizačního týmu Trekfest ukončoval, pouštěl videa a na úplný konec si všechny své "spolupachatele" zavolal k sobě do čela místnosti a pochopitelně poděkoval...

Darknight pro aktivní trekkies připravil venkovní hru s názvem Hvězdná dovolená. Protože jsem si moc aktivně nepřipadala už nějaký ten pátek (ono rizikové těhotenství není žádnej med...), musela jsem tuto bojovku bohužel oželit :(

 
A navíc jsem pomáhala Rybininovi s jeho pořadem, promítáním Původní série Star Treku na filmovém pásu Super 8mm. Honzovi tímto ještě jednou děkuji, protože to byl právě on, který nám včera umožnil přetáhnout Casino Risa a přesunout jeho program z neděle na pondělí.

Rybinin shrnul informace o promítání na pásu a promítačce a poté pustil epizodu TOSky Where No Man Has Gone Before. Škoda, že neměl k tomu nachystané i české titulky, ale jak jsem pochopila, sesynchronizovat k tomu ještě titulky není nic snadného.

 Trekfest střídal Gatecon a paradoxně jsme to byli právě my, já a kája, který SG program odstartoval první soutěží s názvem SG Bugy. Vybrali jsme a pomocí Photoshopu modifikovali několik obrázků ze seriálu Hvězdná brána a úkolem soutěžících bylo tuto změnu, chybu, tento "bag" najít a do soutěžního formuláře co nejpřesněji popsat. Tj. jaká je ona chyba a co tam bylo původně. V tomto duchu se pak nesla i námi nachystaná celogateconová soutěž.

První přednáškou Gateconu byly akční figurky Stargate od marsela.Čas se nachýlil a nekompromisně začaly přípravy na večer, na historicky první společný galavečer linií Star Treku a Stargate. S námětem jsem přišla já, pak se hlavy obou týmů daly dohromady a pod bedlivým dohledem káji se večer dovedl k dokonalosti... teda, podle mě :) Jestli se to líbilo vám, to můžu jen hádat :P

V pondělí večer v kině proběhlo vyhlášení Ankety EýTý roku 2009. O vaši přízeň se ucházeli kandidáti ze dvou seriálů - Star Treku a Stargate v osmi kategoriích a bylo jen na vás, kteří nominovaní získají cenu EýTý. Na doméně eyty.sg1.cz probíhalo od 1. dubna do 31. května hlasování, do kterého se zapojilo celkem 283 lidí.
Kategorie Nejužvaněnější postava - uvedli fis a Affaia.
Nominováni byli Holodoktor, Morn, Q a Spock za Star Trek; Daniel Jackson, Harry Maybourne, Lucius Lavin a Rodney McKay za Stargate.
Vítězem s počtem 99 hlasů se stal Rodney McKay a cenu za něj přišla převzít jeho patronka Tar-ara.
Na dalších místech se umístili: Holodoktor 69 hlasů, Q 45 hlasů, Morn 21 hlasů, Daniel Jackson 17 hlasů, Lucius Lavin 17 hlasů, Harry Maybourn 8 hlasů a Spock 7 hlasů.

Kategorie Nejpostradatelnější epizoda - uvedli cernaamodra a JacobST.
Nominovány byly TOS: The Alternative Factor, TNG: Sub Rosa, VOY: Fight a ENT: Daedalus za Star Trek; SG1: Bane, SG1: Grace, SG1: One False Step a SGA: Whispers za Stargate.
Vítězkou s počtem 45 hlasů se stala epizoda VOY: Fight a cenu za ní byl převzít její patron omi.

 Na dalších místech se umístily: SG1: One False step 43 hlasů, SG1: Grace a SGA: Whispers se shodným počtem 40 hlasů, TNG: Sub Rosa 39 hlasů, SG1: Bane 32 hlasů, TOS: The Alternative Factor 25 hlasů a ENT: Daedalus 19 hlasů.

Kategorie Nejsexy zbraň - uvedli Johny Idlert a Xyll.
Nominovány byly Bat'leth, Borgská nanosonda, Chakotayův pravý hák a Vulkánský nervový stisk za Star Trek; Čepel Replicarterové, Chobotnička/drone, První anti-replicator gun a Teyliny tyčky za Stargate.
Vítězkou s počtem 92 hlasů se stala zbraň Vulkánský nervový stisk a cenu za ní byl převzít její patron Pelek.

 
Na dalších místech se umístily Bat'leth 63 hlasů, Čepel Replicarterové 35 hlasů, Chobotnička / drone 28 hlasů, Teyliny tyčky 20 hlasů, Borgská nanosonda a První anti-replicator gun se shodným počtem 16 hlasů a Chakotayův levý hák 13 hlasů.

Kategorie Nejslušivější účes - uvedli Margh a Johanson.
Nominováni byli Borgská královna, Holodoktor, Kazoni a Odo za Star Trek; Radek Zelenka, Richard Woosley, Samantha Carter a Vala Mal Doran za Stargate,
Vítězem s počtem 64 hlasů se stal Radek Zelenka a cenu za něj byla převzít jeho patronka Tai ve stejně, ne-li lepším účesu po jeho vzoru :)
Kája coby Marge Simpson ale směle konkuroval :P

 
Na dalších místech se umístili Vala Mal Doran 62 hlasů, Borgská královna 58 hlasů, Samantha Carter 39 hlasů, Odo 23 hlasů, Holodoktor 21 hlasů, Kazoni 15 hlasů a Richard Woolsey s pouhým jedním hlasem.

Kategorie Nejprofláknutější hláška - uvedli Jarmom a Samuel.
Nominovány byly Beam me up, Scotty!, Engage!, He's dead, Jim! a Resistance is futile! za Star Trek; Aspoň tři mi dej!, Chevron seven is locked., Hallowed are the Ori. a Indeed. za Stargate.
Vítězkou s počtem 86 hlasů se stala hláška "Indeed." a cenu za ní byl převzít její patron Praotec Trekkie.

 Na dalších místech se umístily He's dead, Jim! 54 hlasů, Resistance is futile! 46 hlasů, Engage! 40 hlasů, Beam me up, Scotty! 31 hlasů, Aspoň tři mi dej! 14 hlasů, Chevron seven is locked. 9 hlasů a Hallowed are the Ori. 3 hlasy.

Kategorie Nejnadanější dítě - uvedli Zephram a Leena.
Nominovány byly Charlie X, bratři Rebi a Azan, Wesley Crusher a Naomi Wildman za Star Trek; Jack O'Neill - klon, Cassandra, Merrin a Shifu za Stargate.
Vítězem s počtem 119 hlasů se stal Wesley Crusher a cenu za něj byl převzít jeho patron Urza.
Na dalších místech se umístily Shifu 46 hlasů, Merrin 31 hlasů, Jack O'Neill - klon 26 hlasů, Naomi Wildman 24 hlasů, Cassandra 20 hlasů, Charlie X 12 hlasů a Rebi s Azanem 5 hlasů.

 
Kategorie Nejerotičtější scéna - uvedli Shake a Saliven.
Nominovány byly Dekontaminační komory na NX-01, Holodoktor maluje Sedmou z Devíti, Orionské tanečnice tančí kapitánům a Pohlavní styk druhu Q za Star Trek; McKay líbá Becketa, Samantha vyjede po Jackovi, První setkaní Daniela a Valy a Zjevení Samanthy McKayovi za Stargate.
Vítězkou s počtem 79 hlasů se stala scéna Dekontaminační komory na NX-01 a cenu za ní byl převzít její patron Korchy.

Na dalších místech se umístily Holodoktor maluje Sedmou z Devíti 39 hlasů, Samantha vyjede po Jackovi a Zjevení Samanthy McKayovi se shodným počtem 37 hlasů, Pohlavní styk druhu Q 35 hlasů, Prvni setkání Daniela a Valy 26 hlasů a Orionské tanečnice tančí kapitánům a McKay líbá Becketa se shodným počtem15 hlasů.

 Pánové si jako figurantku pořídili mini-nafukovací panu ze Sex Shopu :), na které čtyři postupující nominované scénky naživo v sále demonstrovali.

Pana byla na inkriminovaných místech zahalena :P

 
Nakonec byla oběma protagonisty odvážného nápadu podepsána a jako suvenýr si to namířila náhodným hodem do publika. Stejně náhodou skončila v náručí snad nejmladšího diváka, kterému však nová hračka nevydržela ani deset vteřin, protože ostražitě zasáhl vedle sedící tatínek, který "panenku" hnedka vyfoukl a schoval do tašky :))

Kategorie Nejotravnější doktor - uvedli Martja a Fox.
Nominováni byli Lewis Zimmerman, Holodoktor, Julian Bashir a Leonard McCoy za Star Trek; Daniel Jackson, Jay Felger, Kavanagh a Rodney McKay za Stargate.
Vítězem s počtem 78 hlasů se stal Kavanagh a cenu za něj byla převzít jeho patronka Antrey.
Na dalších místech se umístili Lewis Zimmerman 54 hlasů, Rodney McKay 52 hlasů, Holodoktor 45 hlasů, Julian Bashir 25 hlasů, Jay Felger 17 hlasů, Daniel Jackson 8 hlasů a Leonard McCoy 4 hlasy.

 Na úplný závěr Margh předal Johnymu otěže dalšího programu spodního sálu a pomyslné "žezlo" v podobě klíčů od místnosti, hmotné odpovědnosti za všechno v sále a vysavače :P.
S průběhem vyhlašování vypomáhali za počítačem sedící JacobSG a Little Borg, který zároveň vystupoval jako "hlas z hůry". S obálkami s výsledky jsme na střídačku chodili na pódium já a Snorchl coby sličné asistentky :)

Opět mám kladné hodnocení večera, já si ho užila z pozice diváka a celou dobu jsem se dobře bavila.
Na úplný závěr pár památečních foteček...

 Saliven a Shake byli se svým výkonem v EýTý spokojeni, což náležitě zapili na baru třema tequilkama :) Ostatní "závistivě" přihlíželi :P

ST a SG lidičky na další pokec obsadili jeden ze stolů u baru a dál se dobře bavili... :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz