FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- středa + čtvrtek - 8 + 9. červenec -
Ze středy mám nafocen až soudní proces s lordem Pavlem Youngem (na motivy ságy o Honor Harringtonové), kterého přesvědčivě ztvárnil Johanson.
Kája si tam střihnul taky malou roličku za totální improvizace :P ... ale ne že by to bylo poznat :) Porota se hemžila taky známými tvářemi a v roli obhájce jste určitě poznali nepřehlédnutelného Bendiho :)

Lord Pavel Young byl nakonec shledán vinným a odsouzen k popravě zastřelením. Johanson se ovšem urputně bránil, když při prvním pokusu ukončit jeho život přelezl zídku k sousedům a všechny tím překvapil :) Nakonec ale podlehl :)
Večer, opět v 19 hodin, Gatecon tým po úvodu promítal další epizodu WeXu - Princezna v nesnázích - Velitelství WeXu obdrží zprávu ze vzdálené planety. Tamní vladařka prosí o pomoc. Ona a její lidé jsou sužováni tyranem jménem Varlock. Podaří se společnými silami nastolit opět mír?

V rozhovoru s herci přišla řeč na veselé historky z natáčení :P

 Kája u počítače zůstal, protože za mé asistence jsme pokračovali s dalším programem, a to soutěží 5 proti 5. Tentokrát však ve Stargate modifikaci. Podařilo se mi nakonec ukecat specifické složení týmů tak, že tým A tvořili pouze pánové a tým B pouze dámy :)

Myslím, že soutěž není třeba znovu vysvětlovat. Protože se jednalo o první ročník v komunitě SG, otázky kladené stovce fanoušků a posléze deseti soutěžícím, patřily k těm lehčím a snadno odhadnutelným... i když přeci jen se tam nějaké špeky našly :)

 Vítězný tým, dámy (Cpt. Jennifer J. Firali, Rendie, Galbovka, Elendilka a Namuras) si jako svou první cenu vybraly ručně (kájou) vyráběný modýlek replikátora pomocí kartonu papíru, tužky, nůžek, lepidla Herkules a spraye se šedivou barvou.
Samozřejmě každého ze soutěžících čekal ještě balíček, vítězné dámy si v nich odnesly mj. dárkové poukázky na odběr suvenýrů z nabídky SGC v hodnotě 50,-.

Pánové, Jarmom, Johny Idler, fis, snorchl a Shake nesli porážku statečně :)

 
Konkurencí soutěže 5 proti 5 byla kostýmová soutěž Cosplay, která naplnila tak jako loni celé kino.

Kdo si nešel hledat partnera či partnerku do Půlnočního taneční ve velkém sále, bavil se ve zbylých prostorách KD.

 


U baru se opět blblo, Diegina si totiž koupila novou hračku - phaser z ST 11 :)

Spolu s Dieginou, JacobemST a kávičkou jsem si v čajovně moc hezky popovídala...

 
Ve čtvrtek dopoledne jsem přijala SMSkové pozvání na procházku zámeckou zahradou s ostatními členy fanklubu Subspace.

Ti naplánovali trasu tak, aby si mohli zároveň odlovit zdejší kešku. Já už ji měla z loňska :)

 
Pro oběd jsme po chvíli zvažování zvolili pizzerii U Krokodýla, kde jsem byla baštit během FFka už potřetí :)

Nejprve to vypadalo, že budeme sotva stíhat, ale nakonec bylo času habaděj. A na co? Na to shromáždit se mezi KD, Sokolovnou a kinem.

 
A proč? Janos pracující pro Google zařídil do Chotěboře průjezd tzv. Google's Street View Car. Což obnášelo se v co nejvíce lidech shromáždit podél ulice, kterou bude toto auto s kamerami projíždět.

No a tou ulicí byla právě ulice Tyršova. Nakonec se na autíčko čekalo přes hodinu oproti původnímu příjezdu, ale ten pocit být pak snímán s tím, že budete jednou zvěčněni na internetu spolu s ostatními návštěvníky FFka, stál za to :) ... i když průjezd auta trval sotva pět vteřin :)

 Fanoušci přišli v kostýmech a s dalšími proprietami. Na kraj chodníku jsme i dokutáleli jednu z velkých hvězdných bran. Dříve než přijelo pravé Google auto, generálku jsme si vyzkoušeli s červeným vozem, které řídila Invi, zatímco fanoušky sekvenčně fotil Will :)

Akce s Google autem poněkud nabourala program, ale setkání členů SGC a debatu o budoucnosti fanklubu neohrozila.
Kája mi během rozhovorů na mnohdy vážné téma přinesl vepříka :)

 Před Čarovečerem Harryho Pottera se v Gateconu promítala podle názorů mnohých nejpovedenější epizoda z pětice natočených dílů WeXu - Rusové a fišianská loď - Mezi Amerikou a Ruskou federací probíhá výměnný program. V této napjaté době požádají Fišiáni o pomoc. Bude ruský důstojník pro tým WeX-1 přínosem? Affaia, která tou dobou finišovala přípravy na Čarovečer, zde sehrála velkou důležitou roli plukovníka Katariny Kovalové.

S Johansonem a Martym jsme se v deset sešli v linii MaelströM na Orlopově přednášce DeLuxe Filmová produkce a post-produkce. Kája si rozšířil obzory pro další fanfilmové počiny :)

 


A zase večer a zase zábava na baru :)

Tentokrát jsem zůstala až do jedné hodiny :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz