FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- pátek - 10. červenec -


V pátek ráno mě opět probudili dělníci a hluk spojený s opravou střechy Obchodní akademie. Tentokrát mi to ani nevadilo, protože jsem potřebovala popohnat a dorazit hned na první přednášku Geoconu - linii věnované geocachingu, navigaci a všemu s tím spojenému (první ročník). A protože mě chytly záda, o to větší bylo moje zklamání, když jsem se doplahočila po schodišti do klubovny č. 14 a tam našla jen zamčené dveře bez upozornění, co se stalo, kde všichni jsou... Po tomto ranním rozčarování a sílící bolesti v bederní oblasti jsem pak celý Geocon vynechala. Takže snad příště!

Takhle brzy ráno, míněno před desátou, bylo všude celkem liduprázdno. Tak jsem viděla jen předávání dodávky čerstvých baget, kterých jsem za celé FFko spořádala nejmíň deset a v Gatecon místnosti hned na uvítanou nezlikvidované odpadky za celý předchozí den. I když jsem chtěla zůstat na blížící se přednášku Dabing Hvězdné brány, přijala jsem nabídku Samuela a Foxe jít obhlídnout zdejší trhy.

 Na trhy jsem se stejně chtěla jít podívat, sice až odpoledne, ale nakonec, proč to odkládat :)
Při cestě na náměstí jsem si zvěčnila ještě nabídku Chotěbořského piva, které bylo novinkou tohoto FFka a k překvapení organizátorů fanům vcelku zachutnalo.

Stánky nás zaměstnaly na dobré dvě hodinky a já lovila z batůžku šrajtofli až nezvykle často. Koupila jsem kde co :) ... namátkou pantofle do porodnice, ponožky pro káju, něco na zub, nějaké ty dárečky "z dovolené" a pár dalších drobností. Také jsme potkali vcielku a Terrha.

 


Trhy ukončil až déšť, tou dobou už s námi byl i kája, který mi pomohl s "nákupem" zpátky do obchodky.


V jednu jsme si s kájou skočili na přednášku od Randalfa - Jak (ne)udělat přednášku. U nás to bylo tak trochu jako nosit dříví do lesa, ale stejně jsme si celkové shrnutí nejčastějších chyb rádi poslechli.

 Po druhé hodině mi to nedalo a chtěla jsem se vrátit zpátky na trhy, případně i prošmejdit další zdejší obchůdky. Ale čistě náhodou jsem narazila na lidičky ze Subspace a přidala se k jejich výpravě a to koupit ještě jeden výtisk dnešního vydání Hospodářských novin, kde se píše o FFku a hlavně kde je velká fotka Johansona a T'Reela s nápisem "Fantastové". Noviny jsem v tu ránu sháněla taky a poštěstilo se :) Misi jsme zakončili v cukrárně u náměstí.

Při cestě zpátky jsem narazila na Tai a tak jsme se u brány hnedka obě vyfotily. Já teda letos před objektiv moc nelezla, ze zřejmých důvodů, ale pár fotek přeci jen existuje, tak si je pod polštářem schovávat nebudu :)

 V pět mě zaujala v programu přednáška Boj s nemocemi v linii MaelströM, ale ta chvíle, co jsem na ni pobyla, mi stačila k tomu myslet opět na práci, kterou jsem už půl roku zanedbávala, tak jsem raději vzala roha :P

Na Petrově přednášce Kterak jsem se k překládání dostal jsem se cítila mnohem pohodlněji :)
V tématicky podobné přednášce Pár tipů pro překládání titulků pak ve velkém sále pokračovala Draky. Tam jsem dělala společnost JacoboviST, Galbi a hlavně kájovi, který akorát dokončoval titulky na dnešní epizodu WeXu.

 
Na námětu dnešní epizody WeXu - Hlas přírody - jsem se trochu podílela. Napadlo mě totiž "přizvat" k natáčení další "herce" :P :P
Mnoho průzkumníků vkročilo na desítky planet, setkalo se tam s nespočty humanoidních forem života, ale tohle se opravdu vymyká standardu. Vypořádá se tým s takovou kuriozitou?
Kromě epizody se diváci dočkali komentovaného čtení ze scénáře epizody tři a půl, opět špetka mého brainstormingu :) Tato epizoda se nenatáčela, ale co není, může být... :)

V deset večer, v hodinu, kdy už děti mají spát :), si nejen členové Gatecon týmu byli obstarat "něco" k pití. Důvod byl víc než jasný. Na programu byl ujetý GCT Dabing posílen o Drinking Game! Oč se jedná? Na předem dohodnutá slova či slovní spojení, které v epizodě zazní, se musíte bez okolků napít :) Lidi v sále hlavní zosnovatel a koordinátor dabingu, Shake, rozdělil na dvě poloviny a přidělil sledované "výrazivo". Pak epku pustil a odstartoval tím hoďku nečekaného "vorazu" :)

 Já s dabováním tentokrát nepomáhala, a tak neměla ani potuchy o tom, jak byla původně epizoda SG-1 Hathor změněna. A pak jsem nestačila valit voči :) Opravdu se to povedlo! I když se to opět pachtilo na poslední chvíli, výsledek byl brilantní :)
Příště znovu! Chci chci chci :)

Jak večer ujetě začal, tak pokračoval :) Snad to byla maska Bendera ze seriálu Futurama, která přiměla káju si jednu "masku" také opatřit. Náš Pedoméďa to měl tím pádem spočítané. Jako další kat směle sekundoval JacobST. Já se na řezání hlav podílet nechtěla, navíc, když jsem plyšáka do Chotěboře "pozvala" já a na závěr FFka s ním měla úplně jiné plány (dar mateřské školce)...

 
Kájovi se občas NE říci nedá, hlavně když se pro něco hodně nadchne :) A tak byl logicky prohlášen za maskota pro letošní infantilní diskotéku právě Pedoméďa :) Když si pak k hlavě nasadíte Benderovo tělo, vznikne PedoBender :P

Diskotéka, tak jako loni, opět všechny dokonale rozproudila...

 
Já sice netančila - záda bolela a k tomu ty oteklé nohy... eee... ale aspoň trochu fotila. Třeba makarénu :)

A pak dvojičky u ploužáku...

 Tak a tady na to už jsem nebyla, i když to, že Torchwood cloumal kde s kým, jsem zaznamenala :) To ani nešlo ignorovat :)

Jelo se minimálně do čtyř do rána...© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz