FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- úterý - 7. červenec -V úterý, když nás nečekaly žádné povinnosti související s Trekfestem, jsme zůstali déle v posteli a po snídali obhlídli další prostory, které FFko nabízelo, k čemuž jsme se doposud nedostali...
Ve stánku se suvenýry, hlavně figurkami, si Saliven zakoupil do své sbírky Gorna z Původní série.


Na oběd jsme zamířili do nedalekého Borku, do penzionu Harmonie, kde jsme měli před dvěma lety svatební hostinu. Připomněli jsme si s kájou, že jsme spolu zase další rok vydrželi :)

 
V místnosti zvané Akvárko začal v úterý Klasikon a přednášky Perryho Rhodana. Členové klubu Subspace se tam usídlili, protože právě PR tvoří další velkou oblast jejich zájmu. Arweth přijel z Ostravy do Chotěboře na jeden den právě kvůli tomu... za což má minimálně můj obdiv. Zase bylo super ho vidět, jinak se obratem vrátil zpátky domů ke své ženě a čerstvě narozené malé Bece.

Odpoledne bylo ve znamení her, karetních a deskových. Velká herna se v Sokolovně osvědčila a do budoucna to nevypadá, že by se měla někam stěhovat.

 
Po poflakování se všude možně jsem v pět skončila v Gatecon místnosti na Hvězdném Milionáři od Petroita a Korchyho. Soutěž měli dobře připravenou, ale jako divák ze zadních řad bych přeci jen vytkla jednu drobnost, a to lepší označování správné odpovědi. Když jsem totiž neslyšela, co soutěžící v horkém křesle tipoval a on odpověděl správně, správnou odpověď nešlo už zpětně nijak dopátrat, protože se hnedka objevila otázka nová. Marty jako jeden ze soutěžících mile svými znalostmi překvapil a co jsem pochopila, tak i sám sebe :)

Star Trek výzdoba vystřídala Stargate výzdoba a to hlavně velké hvězdné brány, které fanklubu SGC zbyly coby honorář za organizaci dětských her ve Vlašimi. A pak velké stojky postav - ty se vešly před a do místnosti, kde probíhal program. Jurova svítící brána má své místo už stabilní a hned tak jí nikdo jiný neohrozí :P Ve výklenku za ní si lidé ze staffu (organizátoři Gateconu) střídavě sedali ke svým notebookům a dodělávali podklady k programu či chytali wifi připojení na internet :) - třeba kája, který dokončoval poslední drobnosti týkající se "jeho" projektu s názvem "WeX".

 
Před WeXem nás ale čekala jedna milá povinnost, a to zúčastnit se Shakeových oslav narozenin :)

Jednalo se o překvápkovou párty, takže načasování a celá příprava musela být perfektní :) ... perfektně časově naplánovaná, s čímž velmi vypomohla Affaia.

 
Shake byl zasypán konfetami, musel nakrájet všem dortík, připít si, ochutnat obložené chlebíčky a porozbalovat spoustu dárečků :)

Čas byl ale omezen, jen hodinka během promítání epizody Atlantis (Ghost in The Machine), pak jsme se všichni museli vrátit zpátky na další SG program... na náš SG program :)

 


Projektem Gatecon týmu byl letos fanfilmový seriál na motivy epizody SG-1 Wormhole X-Treme!. Natočilo se celkem pět epizod, které byly na Gateconu 2009 promítány vždy v 19:30 hodin od úterý do soboty. Od sedmi se však už na toto téma publikum bavilo u rozhovorů s herci, u fotek z natáčení a u různých dalších bonusů. Po promítání zbyl vždy čásek na sestřih pokažených záběrů, tzv. blooperů.
V úterý se začalo první epizodou s názvem Hrozba z vesmíru - Země čelí blížícímu se nebezpečí a proto je vláda nucena znovu otevřít projekt pod tajným označením - WeX. Podaří se narychlo sestavenému týmu zažehnat hrozbu z vesmíru?

Návštěvnost WeXu byla hodně slušná, ale na Ithil a její přednášku Kdy, kde a s kým šukat na FF to zdaleka nemělo. Velký sál totiž praskal ve švech :)
Na přednášce jsem nebyla, ani jsem se o to nepokoušela (z doslechu vím, že bych se tam nejspíš už nevměstnala), ...na sex během FFka totiž příliš pomyšlení nemám, zvláště letos, když jsem byla na začátku devátého měsíce těhotenství :P a obecně ráda, že jsem ráda :)

 


Výše zmíněná "vzdělávací přednáška" skončila v jedenáct večer a lidi, co to nevzrušilo :) to aspoň nabudilo dělat kravinky a záminkou velmi dobře posloužily zatím pořádně nezapité Shakeovy narozeniny :)
Robotickému pejskovi K-9 Doctora Who to bylo ale šumák :)

Galbovka si na FFku nechala "vytvořit" pomocí nás všech velmi originální podpisové tričko a moc ji pak slušelo :)

 
Řádění s foťákem :) Co dodat .)

Řádění s foťákem :) Co dodat .)

 
Řádění s foťákem :) Co dodat .)

Řádění s foťákem :) Co dodat .)

 Řádění s foťákem :) Co dodat .)

Řádění s foťákem :) Co dodat .)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz