FESTIVAL FANTAZIE 2009


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2009
- sobota - 11. červenec -


Poslední den na FFku 2009, nepočítaje odjezdovou neděli, ze které nemám ani jednu fotku, se točil jen kolem Stargate. Přes den jsem si musela najít čas na opravu vyplněných a řádně odevzdaných formulářů s celogateconovou soutěží SG Bugy.

Ve dvě v kině začala Beseda s dabéry SG - Kateřinou Lojdovou (Vala) a Davidem Prachařem (Daniel Jackson).
Pozvání zařídil JacobSG, moderoval Shake.

 Po besedě následovalo podepisování na přichystané fotografie, které byly k dostání přímo v kině za 20,- za kus. Odnést si podpis obou herců využili téměř všichni, včetně mě.

Tou dobou přijel před KD vůz z TV Prima. Co vím, tak nikdo z televize do kina na dabéry ale nezavítal (škoda) a Vašek se jim také nešel okamžitě věnovat, protože tou dobou v neobsazené Gatecon místnosti řešil organizaci FFS 2009 a FF 2010 s vedoucími linií.

 Odpoledne jsem tak nějak proflákala a mj. nafotila Zeď nářků, kam jsme s kájou umístili i naší společnou fotku. Jestli nevíte, co to je, doporučuji zkouknout seriál Battlestar Galactica :)

A hned po BSG zkouknout Doctora Who a Torchwood :)

 Poslední epizoda WeXu začala ve stejný čas jako všechny čtyři předchozí.
Návrat Varlocka - Členové týmu WeX-1 jsou na dovolené. Ne však na dlouho. Varlock o sobě opět dává vědět a hrozí celé planetě. Podaří se ho tentokrát porazit jednou provždy?
Kája po promítání coby rejža pozval všechny osoby, které projekt umožnily, k sobě do čela sálu. Všem patří velké díky, že si tolik času před a za kamerou ve svém volnu našli...

V roli plukovníka Danniga se představil Shake, v roli majora Monroové se představila cernaamodra, v roli doktora Levanta se představil JacobSG, v roli robota Grella se představil fis, v roli plukovníka Katariny Kovalové se představila Affaia, v roli generála se představil Margh, v roli kapitána Blejta McDuvena se představil Jarmom, v roli princezny se představila Martja, v roli padouchů se představili Mikos a Snorchl a v roli doktorky jsem se představila já, Hypo(spray). Vše bylo natočeno kameramanem Bambul a sepsáno, zrežírováno, sestříháno, oefektováno a ozvučeno kájou, Marghem.
Na fotkách jsou během promítání v zázemí chystané některé z cen na SG Galavečírek.

 Galavečírek byl opět mixem všeho možného, hlavně vyhlašování vítězů všech možných soutěží. Johny vyhlásil tři nejlepší pisatele povídek v soutěži Tau'ri, kree!. 3. místo obsadila Eleira, 2. místo nepřítomná Dark Angel a 1. místo Tar-ara, která si odnesla figurku Johna Shepparda z Atlantis.

Jarmom připomněl letošní soutěž o volné denní vstupenky na FFko v hodnotě cca 140,- Kč za kus. Ústředním motivem, který vás mohl dostat do losování, byl proslulý ananas. Stačilo zaslat alespoň jednu fotku nebo video, na které jste právě vy a ono zmiňované ovoce v naturální formě, tak jak tomu bývá přímo v seriálu.
Na 1. místě se umístila a dva volňásky si odnesla Tai, 2. místo obsadila Rendie, 3. místo CarloS a 4. místo Jimi Queez, kteří si vysoutěžili po jednom volňásku.

 
Já za asistence káji a pak Jarmoma odprezentovala správné odpovědi v celogateconové soutěži SG Bugy. Při té příležitosti shrnula historii těchto soutěží, které mají každý rok jiný námět. Začalo se už v roce 2004 Superbránou, pokračovalo v roce 2005 Supervraty, o rok později Hypervraty, v roce 2007 to byly SG Momentky a loni SG Škrty.

Dárkové balíčky si odneslo přes deset soutěžících (Taggart, Cit.ron, Rendie, Petroit, Miniël, Sten, Alssh, Ondřej Vejdělek a další). Nejúspěšnější Taggart se stal navíc majitelem figurky Johna Shepparda z Atlantis, ale trošku jiného, než kterého dostala Tar-ara.

 
Jarmom a Johny odměňovali dál a to pořady hodnocené diváky v anketě za fotku.

Hliněné pyramidky od Martji si odnesli autoři za Nejlepší pořad, Nejpřínosnější pořad a Nejvtipnější pořad.

 Odměňováni byli nečekaně hlavně členové GCT týmu...

Z těch, kteří odevzdali anketu s hodnocením pořadů Gateconu, se ještě losovali náhodní výherci, takže např. Rendie si odnesla další 50,- Kč poukázku na odběr suvenýrů ze sortimentu SGC.
Na úplný závěr nám fis jménem všech ostatních kolegů z Gatecon týmu poděkoval za dosavadní práci, protože náš nový přírůstek do rodiny nám z časových důvodů znemožňuje se nadále podílet na organizaci Star Trek a Stargate linie současně a proto jsme museli jednu z aktivit na čas omezit a my tedy zvolili SG... Ale nikam neutíkáme, s malými projekty a nápady mile rádi vypomůžeme i nadále.

 
Druhou částí Galavečírku bývají různé společenské hry. Už loni jsem nějaké nachystala, takže letos jsem se toho ujala znovu. Opačkém byla Očkovaná, novou hrou bylo "Indeed, indeed". Z publika se vybere kolem deseti dobrovolníků. Jeden z nich se hned na začátku označí jako Teal’c. Těchto deset hráčů se bude snažit navzájem hlasově zapamatovat tím, že každý řekne několikrát proslulou Teal’covu hlášku “Indeed, indeed”. Zapamatovat si spolusoutěžící podle hlasu se musí snažit nejen první Teal’c, ale i ostatní. Prvnímu dobrovolníkovi jsou poté zavázány oči a zbylí hráči se náhodně rozesadí do kruhu na připravené židle, což už Teal’c nevidí. Poté si Teal’c sedne náhodně na něčí klín a řekne: "Indeed, indeed!" Dotyčný (tj. ten, komu sedí na klíně) musí zopakovat “Indeed, indeed” a Teal’c hádá, kdo to byl. Když Teal’c uhádne, tak si vymění místa, hráči se přeskupí a jede se dál...

Velký úspěch měla hra s nafukovacími balónky. Pojmenovala jsem ji "Wraitští brouci". Pro čtyři SG týmy po čtyřech lidech. Každý hráč dostane balónek, který si pořádně přiváže k noze.
Po odstartování se každý hráč snaží jinému hráči z jiného SG týmu balónek promáčknout, propíchnout, vyfouknout, splasknout, ukradnout či jinak zlikvidovat. Jediní, před kterými jste v bezpečí, jsou členové vašeho týmu. Ostatní týmy jsou pod vlivem wraitského viru a proto záměrně škodí vlastním lidem. Hráči se musí mít neustále na pozoru. Který ze čtyř SG týmů bude nejúspěšnější? Kdo vydrží jako poslední? :)
Likvidace balónků protivníků se ukázala jako velmi akční a fyzicky náročná :)

 
Další hra - Transportní kroužky.
Pro dva týmy SG po čtyřech lidech - dvě tratě. Mezi startem a cílem je vyznačeno pět met. Hráč na startu (jeden ze členu týmu) dostane 2+4+6+8+10 transportních kroužků a na daný povel vyběhne spolu se soupeřem z druhého týmu na trať. Při běhu u každé mety složí určený (2+4+6+8+10) počet transportních koleček (např. u první mety odloží 2, u druhé mety 4, u třetí 6 atd.) a při zpáteční cestě bude zase kroužky sbírat. Naplněný sáček předá dalšímu hráči ze svého týmu. Vyhrává ten SG tým, jehož čtyři členové proběhnou trať rychleji.

Tato hra se ukázala za docela pohodovou, žádné extra fyzické výkony nebyly třeba :)
XX_Humanoid, Sten, ??? a Taggart
a
Grejvi, honza_sga, Tar-ara a Superlama.

 
Nejzábavnější a nejškodolibější byli "Tokerští symbionti".
Pro dva týmy SG po čtyřech lidech. Dva SG týmy jsou zajati Goaldy, kteří provádějí tajné experimenty s viry. Těchto osm nebohých vojáků Goaldům posloužilo jako testovací vzorky. I když se je podařilo zachránit, pozemská medicína na vyléčení nestačí. Jediná možnost, jak jim zachránit život, je pokus se nechat vyléčit od symbionta Tokrů. Tj. nechat do sebe co nejrychleji vstoupit Tokerského symbionta. Pro každého člena obou SG týmů je jeden symbiont připraven, ale má to háček. Celé to závisí na tom, jakým způsobem Tokra do těla nového hostitele vstoupí a jak rychle.
Odhadnete, který tým bude mít větší úspěšnost? Který ze dvou SG týmů bude rychlejší, který tým bude vhodnější na implantaci a zachrání si dříve kůži?


Hra pro osm soutěžících - každý z nich dostal čerstvý rohlík a jejich úkolem bylo ho co nejrychleji sníst. Který tým sní svoje rohlíky dříve?
Poskytli jsme také kelímek s vodou na případné zapíjení, čehož každý z nich využil :)
Kdo přišel těsně po večeři, měl smůlu :P
Nutno dodat, že dobrovolníci předem nevěděli, o čem soutěž bude - za projevenou odvahu si tudíž zaslouží extra pochvalu.

 Metody likvidace rohlíku a jeho přesunu do trávícího traktu byly vskutku pestré :) Galbovka už věděla, že jejich tým nemá šanci časovou prodlevu stáhnout a vyhrát, ale Jimi Queez na apely publika na úplný závěr zpomalil, aby se na Galbovku dostalo a i ona si symbionta mohla vychutnat :)

Jak jsem už naznačila, "Wraitští brouci" slavili úspěch :) Jména týmů byla např. Pufalíci a Ne-hmmm :)

 


Poslední FFkový večer bývá zvláštní... samozřejmě poznamenaný tím, že zítra vše končí a jede se po deseti dnech zase domů...
No a taky je to ideální čas zkopírovat fotky od ostatních, abychom si zážitky a dobrou náladu mohli připomínat dny, týdny, měsíce i roky po akci...
Program ve velkém sále, Večer Fantazie a Karaoke, mi opět unikl, raději jsem zůstala ve společnosti kamarádů...

Takže... za rok... zase v Chotěboři na FFku... !!! ??? !!! :) na viděnou :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), foto dále Wesley, Michal, Galbovka, JacobSG, Shake, Deus, Ziina a Skreek
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz