FESTIVAL FANTAZIE 2008


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2008
- sobota - 28. červen - PŘES DEN

Trekfest 008

Sobota ráno. Po první protancované noci docela šok. Skrývat únavu nemělo cenu, ona se totiž nakonec skryla sama :) ... a to hned na snídani. Proč píši o snídani? Protože jsme první jídlo dne povýšili co to jen šlo a učinili z něj regulérní úvodní pořad každého dne Trekfestu. Abych byla přesnější, byl to společný projekt Bedraz, Foxe, Samuela a Littla. Nejednalo se o přednášku, o promítání, o besedu ... bylo to od každého něco spolu s vařením před očima všech přítomných a cvičení se všemi přítomnými :P Než se ale tahle sranda v deset oficiálně zahájila, zprovoznil se stánek "Přední desítka" ve vší parádě.Fotky byly spíše výzdobou, jinak odznáčky, samolepky a nášivky zmizely hnedka první den. Po celou dobu Trekfestu byla k zakoupení trička, jak Subspace, tak Czechtreková, která měl omi ve větší zásobě (od každé velikosti několik) - nová zelená byla z chystaného Czechtreku 3. Červená organizátorská pak členové Czechtrek týmu nosili právě počínaje první sobotou. Jako praporčík v červeném však nikdo z nich neskončil :)

Tak, a jdeme na to! Jdeme snídat! Po uvítání Verčou a Kamilem, kteří naklusali před publikum ve stylových župáncích a sklidili za to samozřejmě potlesk, netrvalo dlouho a přidal se k nim třetí "snídaňák". Nik.

Ale coto coto. Trenky, bílé sportovně vyhlížející tričko :) ... My se snad budeme hýbat! A opravdu! Na řadě, v první řadě, je tu rozcvička, aneb 'Cvičíme v rytme impulzných motorov'. První den se napodobovala kočička (pejsek ne :P), procvičovali jsme pánev (= čti kroutili zadkama :P) a Nik ještě nahoře pokračoval daleko složitějšími kreacemi, viz. foto :)

Publikum nesedělo a opravdu se zapojilo. Upřímně, moc jsem to nečekala. Jsme jako komunita čím dál víc sdílnější a otevřenější - tím lépe!


Po Nikovi vystřídali ti dva společnost a v rámci "Ozvěn Trekfestu" k nim usedl nahoru kája. Ten hovořil z pozice šéfa ST linie samozřejmě v souvislosti s přípravami celé akce, nejen programu, ale i propagace atd. Přesné otázky a odpovědi na ně si už nepamatuji, snad jen jednu a to, že by do toho s lidmi, kteří na tom makali letos, šel znovu :P

Nešlo si nevšimnout, že na pódiu je umístěn velký dřevěný stůl, který má své obvyklé místo v levém horním rohu sálu. Stůl tam pochopitelně nezahálel, protože další nedílnou součástí Snídání byla přece snídaně...! K ní se propůjčil na všechny čtyři dny Samuel... teda co to kecám... vždyť vařila Guinan! Ve své stylové vínové "uniformě" doplněné zástěrou :)


Takže poté, co Martin představil "Príma vařečku" a poté se pustil do přípravy "Rychlého salátu z utariánských krabů" Bedraz s Foxem pokračovali dál ve svém připraveném schématu. Promítli sedm fotek pořízených včera večer, tj. co se tady dělo už první den. Na poprvé se drželi zkrátka a žádné fotky z včerejší nečekané diskotéky nepromítli. No, ona to vlastně už byla sobota, takže je možná poodhalí zítra :)
Martin stále kuchtí a na řadě je "Předpověď programu vč. dopravního zpravodajství". Asi nemusím zkoušet vaši inteligenci a je vám jasné, o co tady šlo :P

Zatímco "Zrcadlový host" vám toho už možná tolik neřekne... Bendi alias Smiley (Miles O'Brien) ze zrcadlového vesmíru přijal pozvání do Snídaně a pokecal s Verčou o mirroru. Na památku si za zvuku skla odnesl krabici od bot se suvenýrem :) ... neb se dostal do naší reality tím, že se nebál pohlédnout a nejspíš i rozbít ono zrcadlo :)

Už to mohlo vypadat, že Bendi bude "Borec nakonec", nicméně toto označení dostali aktéři z fotek, charakteristických fotek, z loňského Trekfestu. Aneb co se dělo přesně před rokem? To jsme si právě připomněli...
V tom nám Guinan dovařila! Krabí salátek byl na světě a čekal na strávníka! Do losovacího osudí hodil svoje jméno každý, kdo měl o snídani od nás zájem. Takže se muselo losovat a prvním šťastlivcem se stal Mirex. Dobrou chuť!


Po losování o snídani "snídaňáci" představili noviny s názvem Daily Mirror. Byly tuším ve třech exponátech poté vyvěšeny v hlavním sále. Jednalo se o soupis několika 'vypíchnutých' pořadů, které nebylo radno si nechat ujít spolu s nápovědou, jak chytit rebela dnešního dne. Ručně se během dne dopisovaly do prostředního sloupce indicie, jak rebela snáze identifikovat. Svoje tipy jste pak mohli házet do připraveného osudí na Přední desítce, kde byly taktéž k dispozici všechny recepty ze snídaně od Martina. Ne, Johanson rebelem nebyl ani jednou :)


Formát "Snídaní s Trekkies" se myslím hned první den osvědčil, byl interaktivní, bylo to něco úplně nového, netradičního... a když už člověk jezdí na cony deset let, je moc dobře, že i po tak dlouhé době najde v programu absolutní novinku :)

V jedenáct spustil svou premiérovou přednášku Thomas na téma on-lineovky ThetaFleet. To the stars trough ourselves.


Moc hráčů podívat se na živo na con nepřicestovalo, asi jim vyhovuje hrát z teplíčka svých domovů a nic jim přitom nechybí :P Jejich škoda :) David poté převzal žezlo, teda... mikrofon a taky se rozpovídal.

Na baru bylo mezitím přijatelně. Ono s otevřenou Sokolovnou, kde pobývala spousta fanů, to bylo hnedka znát.

Kdo v poledne nespěchal na oběd, protože se akorát nasnídal, mohl soutěžit se Zephramem na "Poznávačce obrázků". Zepha jsme požádali o reprízu tohoto kvízu, protože nápad a provedení se nám líbil už letos na Sconu. Postupně odkrývaná políčka a nejrychlejší odpověď, co nebo koho skrývají.

Spolu s Honzou byly na pódiu vidět i ceny pro výherce.

Kája měl něco jako službu ve stánku a já mu proto přinesla něco na zub. Mirexe jsme o jeho snídani nepřipravili, takže jsme si museli opatřit nějakou sami :) ... a hle. Opatřil nám ji Monty Jack. Dortíček. Mňamky mňam :P Ještě jednou diky!

Někdo si na klasický oběd určitě zaskočil :)

Na promítání epizody Enterprise, In a Mirror, Darkly II., když jednička běžela před snídaní, bylo celkem dost lidí. Tai na sebe hodila taky uniformu. Jestli jsem ji dobře pochopila, tuhle výšivku si šila komplet sama...

V Přední desítce se mezitím vystavila, resp. vylepila trička k prodeji.

Kája červené organizátorské tedy taky vyzkusil; někdo si, k mé velké radosti, stále nechával uniformu :)

Před přednáškou Historie za zrcadlem I. omi podezřele zmizel. Záhy všichni pochopili proč :) Sál a všechny v něm totiž okouzlil ve své nové mirror uniformě císaře Spocka. Tak trošku něco vím o pozadí celé story "jak jsem si nechal ušít svou první uniformu" a musím uznat, že to za to stálo. I ty lapálie s botama a hodnostmi :P Ono se to pak potvrdilo, ale to předbíhám :) Teďka když koukám na ty fotky... na omiho je startrekovější pohled než na Johansona :)

V první ze dvou přednášek omi s Bedraz povídali o zrcadlovém vesmíru z dob seriálu Enterprise a Originální série. K čemu byly natočené epizody, pouštěli i video, jinak spoustu zajímavých faktických informací získali z knížek (Star Trek: Mirror Universe - kniha 1: Glass Empires, kniha 2: Obsidian Alliances) a i z komiksu Mirror, Mirror. Z mého pohledu velmi zajímavé shrnutí, u kterého nechyběla pro orientaci časová přímka. Pro člověka, který ještě nedávno myslel, že byla zlá a hodná Federace, to byla opravdu osvětová přednáška :)


Počínaje dneškem, v pravidelný čas 15:00 hodin, startovaly ST Momentky. Po TOSce byla na řadě TNG. Ale jak jsem včera předeslala, nejprve se odměňovali výherci z předchozího dne. Tady je pořadí:
1. místo: Mvek (46 bodů)
2. místo: Kniga (38 bodů)
3. místo: Praotec Trekkie (31 bodů)
4. místo: Pozemšťan (30 bodů)
5. místo: Zephram (29 bodů)
Prvních pět nejlepších si odneslo velké fotografie, samozřejmě spolu s diplomy a památeční pohlednicí ST Momentek.

ST Momentky pohlednice

Rozdání cen šlo hladce, takže do Nové generace jsme se mohli rovnou pustit. Pro nováčky jsem ještě zopakovala princip a opět jsme četli anglické a dohledávali české názvy.

Na ukázku opět připojuji dvě fotky, původní a přefocenou.

Ukázka TNG Momentky

Po nás, tj. mně a kájovi, přišly dvě sličné dámy. ... Kniga a Spotynka. Červený poplach! Beagle ve stojovně! Přednáška věnovaná čtyřnohému příteli kapitána Archera - bíglu Porthosovi. Živý exemplář bígla byl pochopitelně přítomen...

Docela mě překvapilo, že už Spotynka slyší na jméno Porthos ... překvapilo mě to a samozřejmě těší! Ale já ji plést hlavu nebudu, pro mě to bude pořád Spoty :) Taky jsem měla radost, že se Lucce zalíbil seriál Enterprise z výběru epizod, které kvůli přednášce shlédla. Až to uvidíš v lepší kvalitě a komplet Luci, propadneš tomu ještě víc, uvidíš :P© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), omi (Michal), Wesley (Michal) & Skreek (Petr)
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz