FESTIVAL FANTAZIE 2008


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2008
- neděle - 29. červen - PŘES DEN

Trekfest 008

Ráno raníčko. I když se nabídl Samuel, že pustí první promítání, nějak jsem po probuzení nemohla znovu usnout, takže jsem po sprše vyrazila bez okolků do kulturáku. Mezitím, co běžela epizoda DS9: Through the Looking Glass, jsme snídali na baru. Tak trochu nošení dříví do lesa, když se oficiálně snídá s trekkies až v deset, ale hlad a chuť udělaly své :) Marty kromě snídaně stíhal opravovat Hlášky ze včera.

 

Samozřejmě jsme se na druhou, na tu lepší snídani, přesunuli do sálu, aby nás opět přivítala čtyřka ze včera, Bedraz, Fox, Samuel a Little.

Malý Ondra nemohl, ale ostatní nejprve kačátkovali... (příprava na večerní infantilní diskotéku)

... a pak jen velmi náznakově vyzkoušeli souboj s bat'lethem. Papírovým kájovy výroby :)

Po rozcvičce následovaly Ozvěny Trekfestu. Pozvány byly tři nejhlavnější osobnosti Metrénského incidentu přítomné na FFkui, tj. Xyll, Samuel a Annie. Otázky se týkaly samozřejmě včerejší chotěbořské premiéry, vydání DVD a fanfilmu jako takového.


Po debatě následovaly fotky ze soboty a to už od božího rána, tj. z páteční nečekaně rozjeté diskotéky. Raději no comment :)
A pak pozvánka na dnešní program Trekfestu od rána do noci.

Snídaně s Trekkies - Předpověď programu

Kromě přednášek, promítání, soutěží atd. Verča poprvé upozornila na savení triček, protože právě tento workshop nebyl v původním programu zanesen (jak jsem v pátek psala). Aneb jak užitečné bylo chodit s námi snídat :)

Já se tady furt oháním snídaní a jídlo kde nic tu nic.  ... A ba jó. Akorát přišla Samuelova chvíle, když opět jako Guinan začal vyndávat na 'bar' nakoupené suroviny a měnit jejich tvar, počet a seskupení :)

Nik mu pomáhal, a jak to s banány umí, ukázal celému sálu :))

Na co se nám tedy sbíhaly sliny? Na Hawaiiské & Mlsounovy toasty. Jak vidíte na fotkách, krom banánů potřebujete ananas, nutellu nebo jakoukoliv levnější oříškovo-čokoládovou pomazánku, šunku, sýr a pochopitelně ty toasty :)

Aby mohla Guinan vklidu vařit, čas se zaplácnul dalším hostem. No, to jsem to ale hrubě napsala, ještěže mě pravý císař Spock ze zrcadlového vesmíru neslyšel :)

Omi se tedy podruhé převlékl do svého kostýmu a odpovídal na otázky od Bedraz. Fox doplňoval, Little pak držel osudí pro vylosování všech dobrovolných zájemců o snídani :)


Ti si pak chodili pro toastíky... Mezitím, než se dopekly všechny, jsme si připomněli Trekfest 007 a třeba legendární Houfování :P

A další hladovci mířili k baru... nakonec opravdu nic nezbylo... šance zase zítra!

Samuel ani Annie se nemohli vzdálit, protože je čekala přednáška ze zákulisí Metrénského incidentu.


Také v uniformě, která se po těch dvou dnech už přehlédnout nedala, přednášela opět velmi dobře Kareema a to o filozofii a logice na Vulkánu.

Kluci mě výtahli na jeden z mála teplých obědů. Kája bohužel nemohl, zase něco zařizoval. Opět si neušetřím poznámku, že na Vysočině vaří lépe než v Pančáku. Já si dávám v restauracích ráda ryby, protože je sama neumím tak dobře přichystat a třeba na tomto lososu jsem si opravdu pochutnala.

Kája se od dvou hodin účastnil soudního procesu s Baltarem na BSG programu, Johanson taky. Já chtěla jen nakouknout, ale poté, co jsem zahlédla naprosto narvanou místnost a hlavně praktiky bezpečnostních složek na každém dalším příchozím divákovi (chudák Xsoft :)) ) jsem se radši obrátila a vrátila se na druhý díl přednášky o zrcadlovém vesmíru.

Verče a Michalovi zbývalo shrnout Novou generaci (mj. též fakta z knížky Temné zrcadlo, která vyšla u nás v češtině), Voyager, Deep Space 9 a New Frontier. Byl nám také předložen důkaz, že romulanské impérium v mirroru existuje...

Před DS9 Momentkama jsem měla trochu nahnáno, protože kája stále seděl v porotě a Baltar stále nebyl odsouzený :P Prezentaci se soutěží měl totiž kája na Vale a pak v kopii na USB disku a tam jsem zase nevěděla kde :( a jaký soubor přesně pustit. Začala jsem proto s vyhodnocováním momentek ze včera, Nové generace, k čemuž jsem počítač nepotřebovala. Diplomy a fotky jsem měla nachystané.

1. místo: Warpik + 1 (35 bodů)
2. místo: Kubol (27 bodů)
3. místo: Jiřina + Leila a Lore (25 bodů)
4. místo: Mvek (24 bodů)
5. místo: Mirex a katkamk + T'reel (21 bodů)
6. místo: Juggernaunt a Rico + Johanson (20 bodů)
7. místo: Lina a Kamil a Urza (19 bodů)
8. místo: Tai (18 bodů)
9. místo: Irča a Axiom (16 bodů)
10. místo: Pozemšťan a Marty (12 bodů)
Prvních pět nejlepších si odneslo velké fotografie, samozřejmě spolu s diplomy a památeční pohlednicí ST Momentek. A všichni komplet na památku diplomy.

Když kája doporotoval :) spustil tu správnou PP prezentaci (rozhodně ne tu se správnými odpověďmi). A protože jsem svoji angličtinu, spíše neangličtinu po těch dvou sériích už poslouchat nechtěla a nechtěla jsem dopřát to "potěšení" i publiku, poprosila jsem omiho, aby četl názvy nabízených správných odpovědí on. Naštěstí souhlasil, protože jeho výslovnost je úplně jiný šálek kávy :)

Ukázka DS9 Momentky

Ve čtyři hodiny si Data zopakoval svoji prezentaci o Kolonii Darkfort, která měla premiéru letos na Sconu. Jeho 'manželka' seděla mj. v publiku :)

Omi s Foxem šli vyzvednout Molik na nádraží a naopak rozloučit se s Alexou. Jak reagovala Jana na omiho kostým bych docela ráda viděla na živo :))

V 17:00 hodin Marty okomentovával všech 74 filmových a seriálových ukázek, které se vrámci vyhodnocování pouštěly s obrazem, takže identifikovat je bylo daleko snazší. Ale i tak nemusely všem hnedka naskočit názvy, proto je Marty všechny říkal. Než se ceny začaly rozebírat, vyfotila jsem je komplet.

A tady máme vítěze. Zazářil PetrSF a další (známé firmy :)... snad jsem nafotila všechny :P


A jako vždy, filmové plakáty navíc byly nabídnuty k neřízenému rozebrání :)

Molik se pak přišla podívat mezi nás do Trekfest místnosti a hnedka vyfasovala červené Czechtrek tričko. U Přední desítky bylo opět živo. Ale decentně, abychom nerušili aktuálního přednášejícího, kterým byl Paldík. Připravil si malé zavzpomínání si na Novou generaci - "Když se řekne TNG…" Ukázky bych volila podobné, takové, na které se nedá jen tak zapomenout... protože jsou jedinečné...
© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), omi (Michal), Wesley (Michal) & Skreek (Petr)
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz