FESTIVAL FANTAZIE 2008


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2008
- úterý - 1. červenec - PŘES DEN

Trekfest 008

Poslední, jak já říkám, plnohodnotný den Trekfestu, začal brzy... velmi brzy a pozor! Nikoliv snídaní! To koukáte co? Co se stalo? No musí se zkoušet soudní přelíčení na dnešní večer! Budíček před osmou ráno se mě naštěstí netýkal, já jsem byla pouze pověřena pustit ranní epizodu, DS9: Resurrection. Narazila jsem na Koraxe, takže jsem byla hnedka jistější, kdyby zlobily titulky nebo něco jiného technického :P Spolu jsme si pak došli za našimi 'herci', kteří zkoušeli za sportovní halou. Podle fotek opravdu netrpěli a dobře se bavili... bavit se budou dobře i diváci večer, o čemž jsem dopředu třeba já vůbec nepochybovala :)


Ale no tak. Přeci jste si nemysleli, že dneska budete snídat bez trekkies. Tomu nevěřím ani 0,68 sekundy :) A kdopak to opět zavítal mezi nás... no pan Velký Malý :) Tak tak, fotky prozradily, že poslední rozcvičku vedl Big Little :P. Myslím, že jsme posilovali hýžďové svaly :)

Snídaně bez vaření snadno a rychle...  možná přijde i replikátor! Guinan si uvědomila, že ve 24. století existují mašinky na jídlo a proto se rozhodla poslední den relaxovat a nechat makat moderní techniku :) Někdo se dobrovolně snídaně pro publikum vzdal a podpořil Vaškův bar zakoupením jedné z baget.

Mezitím, co si vylosovaní chodili pro snídani, do sebe Sali drtil večerní repliky kapitána Archera :)

Posledními hosty ve snídani z našeho vesmíru byli samosebou Oktanovci. Po včerejším divadle na sebe mohli být právem pyšní. Verča si musela sama usednout k Radimovi, Mirkovi a Kubovi a nechat moderovat někoho jiného, nemohla si přece sama sobě pokládat otázky :P Ale Fox to zvládnul, Fox je hodný, Fox pomáhá :)

Po ozvěnách ze včera a předpovědi programu, ve které jsme samozřejmě pozvali na večerní soud Star Trek vs. Star Trek do kina, jsme narychlo vyhlásili hromadné focení všech tou dobou přítomných návštěvníků Trekfestu. Čas se narychlo vybral před ENT Momentkama. Xyll mezitím v zázemí už byla připravená, až ji ze zrcadlového vesmíru povolají do toho našeho na interview. Verča ještě předtím stihla odměnit První ze dvou, která správně identifikovala rebela ze včerejšího dne a navíc byla vylosovaná. A protože je poslední snídaně, uvedu sem všechna čtyři jména hledaných rebelů: Kubol, Korax, omi a Bendi.

Jako třešničkou na dortu poslední snídaně se vyjímala účast Intendantky Kiry. Nutno podotknout, že to Janě slušelo,... kdyby byla celá v kůži... to by bylo pak něco! :P Fox jak vidno kůži k dokonalosti a opojení Kirou nepotřeboval :)

Na úplný závěr nastoupilo všech pět, co mělo se snídaní co do činění a my jim právem zatleskali. ... Kdo ví, třeba budeme příště obědvat :)

Po snídani se konaly paradoxně dva ST programy. V hlavním sále Kareema - Teorie strun a na Onconu Trekgame, na který Molik zvala osobně.

Po obědě v Panském domě někteří zaskočili na Ziinu a Molira, kteří si udělali výlet do Cardiffu.Já místo oběda usedla do první řady a zkoukla přes šest minut dlouhý filmeček od Mveka z jeho přednášky "Návštěvníci přicházejí... Warpem". V podstatě stříhal videa a zvuk jako kája pro Gatecon, zkombinoval obraz ze čtvrtého ST filmu Návrat domů a zvuk ze seriálu Návštěvníci. Moc se mu to povedlo! Dodatečně chvalím a ci víc ci víc :)) Přednáška jako taková byla o srovnání, resp. podobnosti právě seriálu Návštěvníci a ST IV. - The Voyage Home. Já u toho opět musela stíhat vyhodnotit včerejší momentky, Voyagerové.

Během promítání epizody DS9: The Emperor's New Cloak se vystřihovávalo vrámci workshopu organizovaného Knigou. Mohli jste si vystřihnout a složit postavičku někoho z TOSové posádky.

Po Mvekovi nastoupil v pravidelný čas mirrorové přednášky Praotec Trekkie - 'Terranské impérium jako obranná organizace'. Kvůli focení skončil dříve, ale nemusel, protože jsme beztak čekali na celou, než dorazí všichni, o kterých se vědělo, že mají zájem na hromadné fotce být.

Kvůli tomu, že nás tlačil čas, se mi myšlenka dvojího focení, uvnitř i venku, moc nezamlouvala. Přeci jen, byl to můj momentální nápad, abychom měli jako parta lidí z FFka pořádnou památku (kromě vzpomínek pochopitelně). Ale je jasné, že venkovní fotky jsou  téměř vždy lepší než jakékoliv jiné... Takže poté, co jsme se vyfotili jako grupa na pódiu, jsme s kájou hlídali noťasy a komplet Přední desítku, aby se mohli všichni ostatní ještě vyfotit před kinem.

No a před kinem se to rozjelo ve velkém stylu... takže příště na hromadné focení vyhradíme samostatnou hodinovku :)

 

Ale ty fotky za to zdržení stály... :P
Po čtvrt hodině jsem už musela začít, naštěstí se lidičky začali vracet.
Opět tabulka s pořadím a získanými bodíky. Za každou správnou odpověď jeden bod.

1. místo: KittyMae (46 bodů) - jen jedna chybička!!!
2. místo: Lina (43 bodů)
3. místo: Pike (42 bodů)
4. místo: Urza (40 bodů)
5. místo: Eleira (38 bodů)
6. místo: Iwan (34 bodů)
7. místo: Lore (32 bodů)
8. místo: Tai (30 bodů)
9. místo: ??? nepodepsaný (29 bodů)
10. místo: PLCH (= trio Petra + Lucka + Chakotay) (27 bodů)
11. místo: Praotec Trekkie a Pozemšťan (24 bodů)
12. místo: Mirka Š. (19 bodů)
A tady si výherci přišli pro ceny...


A jaký seriál nám zbyl? Pokud čtete report chronologicky, tak víte, že jsme ještě nesoutěžili s Enterprise.

Ukázka ENT Momentky

Během prezentace správných odpovědí jsme si tentokrát mákli, opravovali ve více lidech a já rychle nadepsala diplomy. Omi trošku natahoval, ale paradoxně nemohl, protože jsme měli skluz kvůli focení na začátku... ale dopadlo to ještě dobře, tentokrát jsem měla aspoň zaručeno, že tam všichni odměňovaní budou. I když, na tohle si ztěžovat nemůžu, během pěti soutěží jsem rozdala všechny ceny a žádná mi nezůstala.

Komplet pořadí ENT MMT:
1. místo: Kubol (37 bodů)
2. místo: Pike (35 bodů)
3. místo: katkamk + T'reel a Darian (34 bodů)
4. místo: Paldík (33 bodů)
5. místo: Zephram (30 bodů)
6. místo: Urza (29 bodů)
7. místo: Oriana (28 bodů)
8. místo: Makhiel (27 bodů)
9. místo: Marty (23 bodů)
10. místo: Mvek a Mirex (22 bodů)
11. místo: PLCH (= trio Petra + Lucka + Chakotay) (19 bodů)
12. místo: Axiom (16 bodů)
13. místo: Annelis (15 bodů)
12. místo: Mirka Š. (14 bodů)


Po posledních momentkách přednášel omi, takže to nebylo s tím zpožděním tak horké. Jeho poslední přednáška? České ST weby. Ze zvědavosti jsem zůstala, protože jsem na stejné téma přednášela před šesti lety na Euroconu 2002 (Star Trek na českém Internetu). A jako admin jedné z větších ST stránek mě pochopitelně zajímalo, jak své povídání pojme a co řekne o Sickbay. Neptala jsem se ho dopředu, protože by mi to beztak neřekl :P Teďka zpětně, když přemýšlím, co vlastně řekl, tak žádný web vyloženě neodsoudil ani vyloženě nepochválil, tím chci říci, že vyzdvihoval klady a zápory stejnou měrou, takže to nakonec vyznělo neutrálně. S Voyager.cz jsem na tom byla stejně. Je jasné, že na tu stránku nebylo roky hrábnuto a jediné, co se snažím poctivě v jednom, resp. ve dvou lidech stíhat, je právě sekce Reportáží, přičemž jednu z nich si právě pročítáte... a kdybych vám řekla, kolik času jsem už na ní strávila, asi byste mi těžko uvěřili. Tím se dostáváme k základnímu problému, není čas. Abych stíhala práci, manžela, domácnost, sebe, mamku, všechny své přátele a kamarády... k tomu samozřejmě patří nějaká ta organizace akcí, do které dělám už nějaký ten pátek a sledování všech těch seriálů, aby člověk držel krok s ostatními "smrtelníky"... musím něco na oplátku obětovat. A tím něčím se stala právě Sickbay krom hromady dalších aktivit. Ale dost o mně. Snad to bude už jen lepší a třeba si ten čas časem najdu :P

Na závěr omiho přednášky se nahrnulo do sálu hodně lidí, protože přišli na soutěž v seriálových znělkách SF&F od Miniel a Taggarta. Michal ale stihl vše, co bylo důležité, i když nedopovídal vše, co měl připravené. Ale aspoň tím vynuloval ten časový deficit. Potom se odebral za ostatními zkoušet na večer, já, pač jsem nemusela, jsem na soutěž zůstala. Zase jsem některé znělky nepoznala, děs běs :)
Od šesti do půl osmé, ano, o půlhodinku déle, povídal Zephram o Zeframovi, ale ne jen tak ledajakém, přímo a jenom o Zeframu Cochranovi z našeho Star Treku. Tak a teďka jestli to mám "češtinsky" správně :P Přiznám se, že na celé přednášce jsem nesečkala. Nedalo mi to a přišla sem se pozeptat, zda mohu s něčím pomoci. Škoda, že jsem jim do hlavy nemohla nacpat jejich scénáře, to bych jim asi nejvíc pomohla :) ... ale nakonec to nebylo potřeba... i když to oni předem nevěděli :)

Možná bych měla ještě vysvětlit, proč Zeph mohl přetáhnout. O Vaškův TV dokument z přítomných v sále neměl nikdo zájem, ... lidi dali přednost dokončení prezentace jedné z posledních přednášek letošního Trekfestu.
A co po ní? Přece Star Trek vs. Star Trek !!!© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), omi (Michal), Wesley (Michal) & Skreek (Petr)
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz