FESTIVAL FANTAZIE 2008


Fotoreportáž z Festivalu fantazie 2008
- čtvrtek - 3. červenec -

Trekfest 008

Čtvrtek byl zakončením včerejší noční bojovky samozřejmě poznamenám. Místo toho, abychom šli s klubáky ze Subspace bruslit a pak na oběd, jak bylo naplánováno, čekali jsme na jednu hodinu odpoledne, až se Sali se Sarenem probudí a "na vlastní oči" se přesvědčíme, že osud byl na naší straně a FFko může tudíž nerušeně pokračovat...

Kahs-wan

Já po včerejšku ani nevěděla, kdo už odjíždí, takže jsem se potulovala už od deváté hodiny před kinem a Sokolovnou, abych se případně stihla rozloučit. Společnost mi dělala Irena, která měla zrovna dneska narozky :) Ukázalo se, že omi s Jacobem se ještě v Chotěboři zdrží, ale pápá jsem přeci jen musela dát Zdeňce (Tai), pro kterou byl Kash-wan opravdu posledním programem Trekfestu. To, že jsem nebyla nikde na žádném programu mělo samozřejmě své plus, mohla jsem aspoň pokecat s "náhodnými kolemjdoucími" :), třeba Romulankou a MOmegou, co je za ten rok nového (Lucka si mě vždycky na FFku odchytne, nevím, jak to dělá, ale míváme na sebe štěstí :P)

Po jedné jsme se tedy opět sešli, na Honzovi a Jirkovi se vyzvídalo, jak to probíhalo na pohotovosti u doktorky a současně se plánovalo, kam sjedeme na oběd. Původní lokací byl Borek, nedaleká vesnička, kde jsme měli před rokem svatební hostinu. Loni ve čtvrtek a dneska je taky čtvrtek... takže, kdo může jet? Ostatní na nás už od desíti čekají... Pryč z Chotěboře si to tedy namířila dvě auta, naše s Knigou a Spoty na palubě (poprvé :P) a Saliho, se Sarenem, Foxem, Zephramem a Praotcem Trekkiem. Snorchl by se rád přidal, ale měl službu v SG místnosti, Samuel se nechtěl zdržet ještě u vody, což bylo v plánu a Jacob s omim zůstali na programu, protože si akorát zaplatili vstupné na další den a tudíž by nebylo dvakrát moudré jít hnedka úplně dopryč. Navíc měli v merku besedu s dabéry, jmenovitě Lucii Vondráčkovou, která se jim velmi líbila (myslím ta debata... no i Lucka samozřejmě :P) a leckdo s ní má i fotku na památku. Lucka byla na FFko pozvána např. jako dabérka Claire Bennet ze seriálu Heroes.

Když jsme přicestovali, výuka jízdy na kolečkových bruslích už byla v plném proudu. Věděli jsme, že to kvůli časovému skluzu nestíháme a tak si dali aspoň ten oběd :) Bylo to docela fajn posedět po roce od Dne D u stejného stolu... ale za jiných okolností samozřejmě... ale nedalo nám to a objednali si opět Vetřelce s velkým V :) Co to je? Kuřecí nudličky obalené ve speciálním těstíčku, mírně pikantním, moc dobrým :) Na fotce je jiná bašta :)

Vytrávit se šlo akčně do nedalekého lomu, kam jsme se koupat ještě nikdy nebyli a dopředu nevěděli, jak to tam vypadá. Přístup k vodě byl po strmé cestičce dolů, takže jsme šli na výpravu kolem, zda to není z druhé strany lepší. Bylo. Já s Foxem jsme to tedy přeplavali se sešli se s ostatními u původního vlezu.

Oba dva Honzové dali nakonec přednost souši, ale Saren se rozhodl tak trošku zneužít situace a tou dobou koupajícího se Wesleyho a fotil na jeho zrcadlovce. Pochopila jsem, že ho to bavilo :) ... a mně se diví, že pořád fotím :))


Co večer? Pája už včera nadhodil, že ví o podniku, kam by nás rád pozval hromadně na večeři, ať furt nepobýváme ve stejných prostorách FFka, případně restauracích na náměstí. Takže jo, několika auty jsme se vypravili do nedaleké vesnice (možná se mi podaří doplnit i její název :P) a tam si dát poslední žrádýlko dne :) Podařilo se nám srazit dohromady několik menších stolů, abychom pak seděli u jednoho velkého, dlouhého :P I když ten měl tu nevýhodu, že s druhým koncem si těžko pokecáte :P

V ten večer jsem, co si pamatuji, začala s Burdýsem pomalu řešit vodu (Jirka organizoval víkendový sjezd Vltavy z Vyššího Brodu do Českého Krumlova) a pozvala Irču a Samuela na panáka. A díky Foxovi ochutnala moc dobrého nanuka, kterého tímto doporučuji všem aspoň jednou za život ochutnat :)

Pegas Rollkeks

Po desáté jsme se beztak vrátili na místo činu :) Když se dívám zpětně do programu, samozřejmě jsme toho spoustu propásli, např. malování na sklo v SG linii, v kině Indiana Jones a království křišťálové lebky a třeba Čarovečer aneb Bradavická ruleta. Dohnat to aspoň trošku s hudbou... no to by nebyl normální večer, aby jsme do toho nešli :) Jenže dnešní diskotéka byla specifická, ... na programu byly totiž standardní tance jako Waltz, Chacha, Jive, Polka, Valčík, Foxtrot, Mambo, Samba, Rumba, Rokenrol, Blues, Tango... snad jen Swing, Čardáš a Mazurku jsme si nestřihli, jinak všechno možné :) Saren mi jako tanečníka dohodil Toma Paryse a musím uznat, že se mi s ním tancovalo skvěle! Žádnou fotku nemáme, ale zato vím, že Tom má trpělivost (fakt mě kroky poctivě učil), dobře vede a i když si i on musel svoje taneční znalosti po těch letech oprášit, za jiného bych ho neměnila :) Tome, ještě jednou díky...
Opět supr večer, i když úplně v jiném duchu než předchozí... moc ráda tančím, jen je to jedna z aktivit, na kterou doplácí málo volného času a příležitostí (na toto téma jsem už psala v úterý) a když se nestane zázrak, budu vždy na ojedinělých tanečních akcích hledat zkušené partnery, kterým nebudou vadit pošlapané boty :)
Napoprvé se nemohlo vědět, jak budou standardní tance místo diska přijaty, ale pokud si to tady čte nějaký organizátor Festivalu fantazie, tak vězte, že taneční parket byl plný lidi, co se bavili a třeba já jsem rozhodně pro opáčko a přivezu si na to i lepší boty :)© Hypospray (Hanka) & Margh (Kája), omi (Michal), Wesley (Michal) & Skreek (Petr)
www.trekfest.cz
Festivalfantazie.cz