A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

?


U.S.S. Rabin
Loď třídy Akira; NCC-63293.
Star Trek Fact Files

Raging Queen
Tato loď se objevila v epizodě DS9: A Time to Stand. Jedná se o upravenou loď třídy Excelsior (podobná úprava jako u U.S.S. Curry), která je zmíněna v Technickém manuálu DS9. Její design je označen jako varianta Excelsior/Constitution. Registr NCC-42284.
Loď se nejmenuje U.S.S. Raging Queen, ale pouze Raging Queen.
(DS9: A Time To Stand)
DS9 Technical Manual

U.S.S. Raman
Výzkumná loď třídy Oberth; NCC-59983/NCC-29487. Při výzkumu plynového obra Marin VII uvízla v jeho atmosféře. Pomocí sondy LaForge z U.S.S. Enterprise-D bylo zjištěno, že posádka zahynula.
(TNG: Interface)
Omnipedia

S.S. Raven

Civilní loď nespecifikované třídy (NAR-32450), na níž se roku 2355 vědci Magnus a Erin Hansenovi vydali pátrat po rase Borg. To se jim podařilo, ale byli asimilováni i s šestiletou dcerou Annikou, kterou se o 18 let později podařilo odpojit od Společenstva.
(VOY: The Raven; VOY: Dark Frontier)

G.C.S. Recio

Loď neznámé třídy. Kapitán E. Robinson. Roku 2370 letěla z planety Annandale na Deep Space Nine.
(DS9: Whispers)


U.S.S. Relativity

Loď Federální časové flotily třídy Wells. Je to pravděpodobně sedmá loď tohoto jména, protože její registr je NCV-474439-G. Měla za úkol zabránit zničení U.S.S. Voyageru, jež způsobila nálož, která byla na Voyager umístěna ještě před odletem. Kapitán Braxton, velitel lodi, určil Seven of Nine a přenesl ji do doby před odletem Voyageru. Po několika dalších skocích v čase se nakonec zjistilo, že nálož umístí kapitán Braxton, ale až za několik let ze vzteku na kapitána Janeway, která údajně způsobila jeho onemocnění.
(VOY: Relativity)
Okuda

U.S.S. Reliant

Loď třídy Miranda, NCC-1864. Pod velením kapitána Clarka Terrella pátrala po planetě vhodné pro testování projektu Genesis. Lodi se zmocnil Khan Singh se svými společníky a zaútočili na U.S.S. Enterprise. Po dlouhém boji poblíž mlhoviny Mutara byl Reliant zničen.
(Star Trek II: The Wrath of Khan)

U.S.S. Renegade
Loď třídy New Orleans, NCC-63102. Roku 2364 se u Dytalix-B setkala s U.S.S. Enterprise-D, U.S.S. Thomas Paine a U.S.S. Horatio. Kapitán Tryla Scottová.
(TNG: Conspiracy)
Star Trek Encyclopedia

Republic
Z této lodi si kapitán Hernandézová nenávratně zapůjčila kuchaře.
(ENT: Affliction)

U.S.S. Republic
Loď třídy Constitution, NCC-1371. Kolem roku 2250 na této lodi sloužil James Kirk.
(TOS: Court Martial)
Star Trek Encyclopedia II

U.S.S. Republic
Loď neznámého registru a třídy. 50 let stará loď, sloužící k trénování kadetů.
(DS9: Valiant)

U.S.S. Repulse

Loď třídy Excelsior, NCC-2544. Na této lodi sloužila doktorka Pulaski před přidělením na U.S.S. Enterprise-D. Počátkem roku 2365 se s U.S.S. Enterprise-D setkala. Roku 2374 bojovala v Dominionské válce.
(TNG: The Child; TNG: Unnatural Selection; DS9: In The Pale Moonlight)
Star Trek Encyclopedia II

U.S.S. Revere
Loď třídy Hermes; NCC-595. Hlídková loď.
(Star Trek: The Motion Picture)

U.S.S. Rhode Island

Loď z alternativní budoucnosti třídy Nova; NCC-72701. Kapitán Harry Kim pomohl člunu admirála Janeway, aby mohla provést skok časem.
Pojmenována po státu na severu USA.
(VOY: Endgame)

U.S.S. Rio Grande

NCC-72452; jeden z prvních runaboutů třídy Danube, přidělených na stanici Deep Space Nine. Ztroskotal na planetě třídy L, ale byl zachráněn. Později byl použit kapitánem Siskem k přepravě na Bajor. Toto je jediný runabout, který "přežil" všech sedm sezón seriálu Deep Space Nine.
Pojmenován po řece protékající Texasem a Mexikem.
(DS9: Emissary; DS9: The Ascent; DS9: What You Leave Behind...)
Star Trek Encyclopedia II

S.S. Robert Fox

Loď třídy Whorfin; NFT-1327. Společně s S.S. Lakul evakuovala El-Aureány z jejich planety. Loď byla zasažena Nexem.
V epizodě TOS: A Taste of Armageddon se objevil velvyslanec jménem Robert Fox. Loď by mohla být po něm pojmenována. Nesedí ale registrační číslo. NFT-1327 by odpovídalo době cca 50 let před jeho misí z TOS: A Taste of Armageddon. Pokud Fox v té době žil, tak určitě nebyl tak slavný, aby po něm byla pojmenována loď. Existuje ale spekulace související s designem S.S. Robert Fox. Existuje teorie, že mladý Robert Fox dal mír nějaké rase, která stavěla transportní lodě. Pro Federaci asi tento mír nebyl důležitý, ale pro onu rasu mohl být, a tak z vděčnosti po něm pojmenovala jednu ze svých transportních lodí. Toto je ovšem pouze neoficiální teorie.
(Star Trek: Generations)
Larry Nemecek

U.S.S. Roosevelt

Loď třídy Excelsior; NCC-2573. Zničena Borgy u Wolf 359. Většina posádky asimilována.
Pojmenována po americkém prezidentovi Theodoru Rooseveltovi.
(VOY: Unity)
Star Trek Encyclopedia II

U.S.S. Rubicon

Runabout třídy Danube, NCC-72936. Přidělen na DS9 roku 2371. Pojmenován Benjaminem Siskem. Po poškození Jem'hadarským subprostorovým magnetonovým pulsem byl nucen nouzově přistát na Bopak III. Během války s Dominionem byl ve vzácné anomálii zmenšen na několik centimetrů i s jeho posádkou a pomáhal při znovuzískání kontroly nad Defiantem.
Pojmenován po italské řece.
(DS9: Family Bussines; DS9: Hippocratic Oath; DS9: One Little Ship)
Star Trek Encyclopedia II; III

U.S.S. Rutledge
Loď třídy New Orleans; NCC-57295. V době Cardassijsko-Federální války lodi velel kapitán Benjammin Maxwell. Loď odpověděla na tísňové volání základny Federace na Setlik III. Později, roku 2373, byla s U.S.S. Tecumseh vyslána, aby evakuovala Ajilon Prime.
(TNG: The Wounded; DS9: Nor The Battle To The Strong)
Star Trek Encyclopedia

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

?