C

Caretaker - Ochránce, hráč na benjo
(Basil Langton)
Vyvinutá nehmotná životní forma založená na sporocystní energii. Ochráncové jsou průzkumníci z jiné galaxie, kteří sami sebe nazývají Nacenové (VOY: Cold Fire). Před 1000 lety nechtěně zdevastovali atmosféru planety Ocampů a změnili tím její povrch v poušť. Ochránce byl jedním z cestovatelů, kteří zde zůstali, aby se postaral o Ocampy. Povrch planety byl neobyvatelný a proto Ochránce vytvořil pro Ocampy podzemní město, a zásoboval je energií ze svého vesmírného komplexu. (VOY: Caretaker) Ochráncova družka Suspiria (VOY: Cold Fire) se od něj posléze odpojila, aby pátrala po zajímavějších místech. Okolo roku 2371 Ochránce pocítil, že umírá, a proto pátral po celé galaxii po životní formě, která by s ním byla biomolekulárně kompatibilní, a doufal tak, že jejich potomek by se dál staral o Ocampy. Během pátrání si k sobě přitáhl i U.S.S. Voyager a Chakotayovu makistickou loď. Jeho pátrání nebylo úspěšné a Ochránce zemřel bez potomků. Poslal Ocampům tolik energie, kolik ještě mohl a vynutil si od kapitána Janeway slib, aby komplex po jeho smrti zničila, aby se tak jeho technologie nedostala do rukou nepřátel Ocampů, rase Kazon-Ogla (VOY: Caretaker). Deset měsíců po jeho smrti Voyager objevil Ochráncovu družku, která jim odmítla jakkoli pomoci, protože je vinila ze smrti svého druha (VOY: Cold Fire). V roce 2376 přišla Seven Of Nine s teorií, že Ochránce byl ve spojení s Cardassiany a Federací, a jeho reaktor byl použit k výrobě zařízení, které mělo přenášet lodě na obrovské vzdálenosti. Všechny důkazy byly ale vykonstruovány špatně fungujícím procesorem Seven Of Nine. (VOY: The Voyager Conspiracy).

Carey, poručík
(Josh Clark)
Poručík Hvězdné flotily. Byl na palubě U.S.S. Voyageru jako inženýr v době, kdy se ztratil v delta kvadrantu v oce 2371 (VOY: Caretaker). Poté, co byl zabit šéfinženýr, nastoupil na jeho místo. Byl rozčarován, když Janeway jmenovala novým šéfinženýrem B'Elannu Torres, ale později si před ním získala respekt (VOY: Parallax). Poručík Carey měl ženu a dva malé synky. Pomáhal Torres a Sesce při jejich nepovoleném pokusu začlenit do Voyageru trajektorovou technoogii založenou na skládání prostoru (VOY: Prime Factors). Objevil se v alternativní časové linii kapitána Braxtona z časové lodi Relativity (VOY: Relativity), při útoku Vidiánů, když se Kes vrátila časem (VOY: Fury). V roce 2377, když Voyager pátral po ztracené sondě Friendship One, byl spolu s Neelixem a Tomem Parisem zajat na planetě, jejíž obyvateůé ji zničili jadernými válkami. Carey byl raněn na hlavě a začínal trpět nemocí z ozáření. Byl jako odstrašující případ zastřelen vůdcem místní komunity Verinem (VOY: Friendship One).

Cavit, nadporučík
(Scott Jaeck)
První důstojník na palubě U.S.S. Voyageru. Byl smrtelně raněn na můstku při přesunu Voyageru do delta kvadrantu v roce 2371 (
VOY: Caretaker).

Caylem
(Joel Grey)
Člen Alsaurianského hnutí odporu na planetě kontrolované řádem Mokra v delta kvadrantu. Caylemova žena byla odvlečena Mokry poté, co vedla útok na centrální sklad v roce 2360 a zemřela ve vězení. Její dcera Ralkana, byla zabita při pokusu o její osvobození. Caylem byl tak jemný muž, že tyto tragické události, jeho mysl odmítla akceptovat. Strávil zbytek svého života ve víře, že jeho žena a dcera jsou stále naživu, což vyústilo v sebevražednou záchranou akci. V roce 2372, během výsadkové mise, byla kapitán Kathryn Janeway vážně raněna. Blouznící Caylem Janeway ukryl a vyléčil její zranění, protože věřil, že je to jeho dcera Ralkana. Caylem byl zabit při pokusu Janeway osvobodit Tuvoka a B'Elannu Torres ze zajetí Mokrů. Položil tak svůj život za hnutí odporu (VOY: Resistance).

Mladý Chakotay
(Douglas Spain)
V patnácti letech Chakotay pátral se svým otcem Kolopakem po dávných křovácích v americkém pralese na Zemi. Během expedice ranil svého otce sdělením, že odchází z kmene k Hvězdné flotile. Kolopak akceptoval Chakotayovu revoltu s tím, že se Chakotay narodil nohama napřed, což naznačuje problémové dítě. Chakotayova přihláška byla podporována kapitánem Suluem. (VOY: Tattoo)

Chardis
(Steve Houska)
Majitel nákladní lodi Mislenů, na kterou zaůtočil Roj (lodí) pět parseků od jeho rodné planety v roce 2373. Roj zaútočil neuro-elektrickými zbraněmi a on zůstal jediným, kdo přežil až do příletu Voyageru. (VOY: The Swarm)

Charlene
(Wendy Schall)
Holografická postava, manželka holografického Doctora v jeho rodinném programu Beta-ró. V programu byla matkou jeho dvou dětí Jeffreyho a Belle. (VOY: Real Life)

Chell
(Derek McGrath)
Člen makistického odboje, který se připojil k posádce Voyageru. Během prvních týdnů pobytu na Voyageru v delta kvadrantu byl Chell považován za nespolehlivého a rozvratného živla. Chell byl mezi Makisty, které poručík Tuvok trénoval (VOY: Learning Curve). Když v roce 2377, začal někdo likvidovat bývalé Makisty na Voyageru, velmi se obával o svůj život a úrojevily se u něj paranoidní sklony. Byl přidělen do dvojce k B'Elanně Torres, která z toho byla štěstím bez sebe (VOY: Repression).

Cosimo
(Louis Giambalvo)
Majitel kavárny v San Franciscu ve 24 století. Ve skutečnosti mimodimenzionální bytost, vystupující jako Cosimo v alternativní realitě, která byla vytvořena, když raketoplán Harryho Kima vletěl do Cosimova časového proudu v roce 2372. Cosimo byl vyslán, aby v alternativní realitě Kima pozoroval a případně mu pomohl dostat se zpátky na Voyager. Cosimova rasa žije v časovém inverzním zlomu v časoprostorové matrici (VOY: Non Sequitur)

Cowin
(Tahj D. Mowry)
Drayanský jedinec, který přestože je v pokročilém věku, jedná a vypadá jako malé dítě. V roce 2372, cestoval Cowin a několik dalších starších na drayanský měsíc, aby vykonali Konečný rituál. Jejich raketoplán ale na měsíci ztrozkotal, všichni průvodci zemřeli a starší zůstali o samotě. Poručík Tuvok, který na měsíci také havaroval se o malé vystrašené děti začal starat, aniž věděl co jsou zač. Cowin zemřel krátce poté přirozenou smrtí (VOY: Innocence).

Culluh, Jal
(Anthony DeLongis)
První maje Kazon-Nistrimů. V roce 2371 byl při jednání s členkou posádky Voyageru Seskou, kdy se dohodli o předání technologie replikátorů Nistrimům. Když Sesku posádka Voyageru odhalila, podařilo se jí uniknout na Culluhovu loď (VOY: State Of Flux). Později podnikl Culluh s pomocí Sesky nájezd na Voyager, Kazonským raktoplánem udělal díru do trupu Voyageru a ukradl transportní modul. Transportní technologie by dala Nistrimům nad ostatními Kazonskými sektami výhodu. Ačkoliv byl nájezd úspěšný, modul byl později zničen. Culluhův děd byl prvním maje Nistrimů, kteří patřili mezi nejsilnější sekty, ale za vůdcovství Culluha jejich vliv značně zeslábl (VOY: Maneuvers). V roce 2372 se Culluh pokoušel s kapitánem Janeway vyjednat jakousi alianci, která se ale nakonec neuskutečnila. Krátce poté navštívil mírovou konferenci na planetě Sobras, kteou zorganizovala Janeway společně s Trabským vůdcem Mabusem. Setkání se ukázalo být Mabusovou pastí, aby eliminoval Kazony (VOY: Alliances). Koncem roku 2372 se Maje Culluhovi a Sesce podařilo převzít kontrolu nad Voyagerem. Culluh a jeho jednotky vysadili celou posádku Voyageru na planetě Hanon IV (VOY: Basics I). Posléze vyšlo najevo, že Sesčin právě narozený syn je synem Culluha, nikoliv Chakotaye. Poté, co byla Seska zabita při útoku Parise a Talaxianů na Voyager, Culluh si vzal svého syna k sobě a přikázal Kazonům odletět (VOY: Basics II).

D

Leonardo Da Vinci
(John Rhys-Davies)
Proslulý malíř, konstruktér, sochař, architekt a vědec z doby renesance. Všestranný talent Leonarda da Vinciho ztělesňuje renesanční ideál. Měl žít od roku 1452 do roku 1519. Historici dlouho netušili, že byl ve skutečnosti znám jako Flint. Během svého extrémně dlouhého života skrýval Flint svou skoro-nesmrtelnost tím, že používal různé identity (TOS: Requiem For Methuselah). Leonardo byl hrdinou kapitána Janeway. V roce 2373 využila Janeway možnost, aby mohla pracovat s da Vincim díky holografickému vytvoření mistra a jeho dílny, jak by mohla existovat ve Florencii kolem roku 1502. (VOY: Scorpion I, II) Holografická podoba da Vinciho byla hvězdného data 51386 z Voyageru ukradena při útoku pirátských lodí, které pracovaly pro "obchodníka" jménem Tau. Posádce Voyageru se nakonec podařilo získat da Vinciho zpět, stejně jako další nepostradatelné kusy vybavení lodi. Přitom se Leonardovi a kapitánu Janeway podařilo vyrobit létající stroj težší než vzduch, tedy čin, který se skutečnému Leonardovi nikdy nepodařil, ačkoliv na něm usilovně pracoval. (VOY: Concerning Flight) John Rhys-Davies je především znám jako profesor Maximillion Arturo ze seriálu Sliders.

Daggin
(Eric David Johnson)
Zahradník, který pracoval v botanické zahradě v ocampském podzemním komplexu v době Ochráncovy smrti a blízký přítel Kes (
VOY: Caretaker).

Kenneth Dalby
(Armand Schultz)
Člen makistického odboje, který se připojil k posádce Voyageru. Strávil své problémové mládí na bajoranské hranici, usadil se a zamiloval. Byl ale dohnán k něpříčetnosti, když mu Cardassiané znásilnili a zabili jeho milovanou ženu. To byl hlavní důvod, proč se posléze připojil k Makistům. Během prvních týdnů pobytu Voyageru v delta kvadrantu roku 2371 byl Dalby považován za nespolehlivého a rozvratného živla. Patřil k těm Makistům, které poručík Tuvok trénoval (VOY: Learning Curve).

Dammar
(Kenneth Tigar)
Nyrianský agent. Byl první z Nyrianů, který se přenesl na palubu při pokusu o převzetí kontroly nad Voyagerem. (VOY: Displaced)

Darod
(Tom Todoroff)
Člen alsaurianského hnutí odporu na planetě kontrolované řádem Mokra v delta kvadrantu. V roce 2372 Darod pomohl posádce Voyageru získat tellerium. Když byli Tuvok s B'Elannou Toress uvězněni, Dared pomáhal kapitánu Janeway a Caylemovi při jejich záchraně. Darod považoval Caylema za zbabělce, ale poté, co viděl jeho statečnost, přísahal, že bude vyprávět o Caylemově hrdinství (VOY: Resistance).

Frank Darwin
Inženýr z Voyageru, který byl zabit Lonem Suderem - na obrázku je vidět jen jeho ruka..:))) (VOY: Meld).

Dathan Alaris
(Charles Esten)
Enaran a příslušnik etnické skupiny, kterou Enaranská společnost nazývala Zpátečníci a která byla enaranskou vládou systematicky vyhlazována. Těsně před svou smrtí se Dathan zamiloval do Korenny Mirell (VOY: Remember) Charles Esten už hrál Klingona Divoka v epizodě TNG: Rightful Heir.

Lucille Davenport
(Kate Mulgrew)
Holopostava v anglickém gotickém románu, kterou hrála Kathryn Janeway. Jejím úkolem bylo vychovávat dvě děti lorda Burleigha po matčině smrti (VOY: Cathexis, Learning Curve). Později se do ní Burleighk nelibosti obou dětí zamiloval (VOY: Persistence Of Vision).

Demmas
(Brad Greenquist)
Nejstarší syn Autarcha (= vládce) národa Ilariů. Demmas se měl stát Autarchem po svém otci, který byl zabit diktátorem Tieranem, když provedl převrat. Demmas unikl z planety a křížil spolu s posádkou Voyageru Tieranovy plány k převzetí moci nad celou planetou. (VOY: Warlord)

Dereth
(Cully Fredericksen)
Vidiián, která sloužil jako honatta (obstarávač orgánů - sluha) pro Motaru, také Vidiiána. Měl mu zajistit příjem orgánů, aby potlačili nemoc zvanou Phage, kterou trpí celá populace Vidiiánů. V roce 2371 neměl potřebné orgány k dispozici a proto odebral Neelixovi jeho plíce a implantoval je Moturovi. Když je Voyager dostihl, Dereth pomohl při transplantaci jedné Kesiny plíce do Neelixova těla. (VOY: Phage)

Duchové nebe
(Richrad Fancy)
V mytologii jedné domorodé kultury na Zemi byli Duchové nebe předci starověkých křováků před více než tisíci generacemi. Vedli lidi napříč světem do svaté země, k novému domovu. Dali těmto lidem genetický dar, silný smysl pro zvědavost a velká dobrodružství, což jim v jejich novém domově dobře posloužilo, v domově, který se později stal známým jako Americký kontinent. V roce 2372 objevil Chakotay, který sám byl potomek křováků, Duchy nebe na planetě v delta kvadrantu. Používali vyspělou technologii, která jim dovolovala překračovat mezihvězdné vzdálenosti, kryli se maskovací technologií a dokonce kontrolovali počasí své planety (VOY: Tattoo).

Dunbar
(Christian R. Conrad)
Zaměstnanec společnosti Chronowerxu na Zemi roku 1996. Velel bezpečnosti a pracoval přímo pod výkonným správcem Chronowerxu Henry Starlingem. (VOY: Future's End I, II)

Peter Durst
(Brian Markinson)
Důstojník Hvězdné flotily na U.S.S. Voyageru (VOY: Cathexis), který byl zabit roku 2371 při zkoumání ložisek magnesitu na Avery III. Durst byl chycen Vidiány, kteří mu odebrali orgány, aby zachránili více než dvanácti Vidiánům, trpících virem Phage, život. Vidiánský doktor Sulan si implantoval Durstův bličej, aby se mohl klingonské polovičce Torres ukázat v co nejlepší podobě (VOY: Faces). Brian Markinson hrál jak Dursta tak Sulana a objevil se i v epizodě TNG - Homeward jako Vorrin.