K

K'Kath
(Chad Haywood)
Holografická postava, přítel Holodoctorova syna Jeffreyho, v jeho rodinném programu Beta-ró. K'Kath a Larg, byli dva klingonští mladíci, kteří přizvali Jeffreyho k rituálu prolití první krve, který zahrnoval použítí dýky kut'luch. (VOY: Real Life)

Kafar
(Rob LaBelle)
Takarianský sluha a poskok dvou Ferengů, kteří předstírali, že jsou Velcí mudrcové z takarianské mytologie. (VOY: False Profits)

Kang
(Michael Ansara)
Legendární klingonský válečník. V roce 2268, když byl kapitánem klingonské lodi, se stal obětí bytosti Beta XII-A, kerá zničila jeho loď a uvěznila tím jeho posádku na palubě Enterprise. Kangova žena Mara a 38 členů jejich posádky bojovalo se stejným počtem členů posádky Enterprise ve zdánlivě nekonečné bitvě kontrolovanou bytostí Beta XII-A, dokud obě strany nezjistily, že jedině spolupráce je cesta k přežití (TOS: Day Of The Dove). V roce 2289 se Kang setkal s vyjednavačem Federace Curzonem Daxem, i když jejich vlády byly nepřátelé. Kang Curzona respektoval jako někoho, kdo rozumí Klingonům, dokonce po Daxovi pojmenoval svého prvorozeného syna. Kangův syn byl spolu s prvorozenými syny Kolotha a Kora zavražděn kriminálníkem Albinem, který se chtěl pomstít za to, že mu zmařili nájezdy na klingonské kolonie v roce 2290. Kang, Kor, Koloth i Dax složili krvavou přísahu, že se za smrt těch nevinných dětí pomstí. V roce 2293 velel Kang bitevnímu křižníku třídy K'Tinga, který se střetl v mlhovině Azure s U.S.S. Excelsiorem. Kapitán Hikaru Sulu odpálil v mlhovině plyn sirilium, což krátce zmátlo senzory Kangovy lodi a Excelsior unikl (VOY: Flashback). Ačkoliv se Albino po mnoho desetiletí skrýval, ani jeden z nich nezapomněl na svou přísahu (DS9: Blood Oath). Koloth a Kor jednou bojovali s Kangem proti T'nagovi a jeho armádě a navzdory velkým překážkám zvítězili (DS9: The Sword Of Kahless). Kang zemřel ve slavné bitvě v roce 2370, když všichni tři Klingoni a Jadzia Dax nalezli Albina, skrývajícího se v pevnosti na planetě Secarus IV. Kang zasadil Albinovi smrtelný úder (DS9: Blood Oath).

Kaplan, praporčík
(Susan Patterson)
Důstojnice Flotily sloužící na Voyageru. Kaplan byla právě na můstku, když Voyager obdržel pozdrav SETI ze Země, když se nacházel na její orbitě v roce 1996. (VOY: Future's End I, II) Kaplan byla zabita v roce 2373 borgskými uprchlíky, kteří si na jedné planetě vybudovali kolonii. (VOY: Unity)

Kar
(Aaron Eisenberg)
Mladý válečník Kazon-Oglů. V roce 2372 byl zostuzen, když se mu nepovedlo získat jméno zabitím svého nepřítele, pilota raketoplánu Federace jménem Chakotay. Kar a Chakotay byli uvězněni Kazon-Ogly, ale brzy unikli na měsic Tarok, kde čekali na záchranu. Kar, aby získal své bojovnické jméno, se snažil sebrat odvahu, aby Chakotaye zabil, ale nedokázal to. Když na měsíc vpadli kazonské jednotky, Kar zabil prvního maje Razika a tím získal jméno Jal Karden (VOY: Initiations). Aaron Eisenberg hrál Noga v Deep Space Nine.

Kellan
(Dan Kern)
Premiér planety Rakosa V v delta kvadrantu. V roce 2372 bylo více jak dva milióny Rakosanů ohroženo automatickou cardassiansku zbraní nazývanou Dreadnought (Démon), která si Rakosu V spletla s Aschelanem V v alfa kvadrantu. Premiér Kellan vyslal několik rakosanských stíhaček, aby Dreadnought zničili, ale bezúspěšně (VOY: Dreadnought). Dan Kern si také zahrál poručíka Deana v epizodě TNG: We'll Always Have Paris.

Andrew Kim
(Christopher Aquilar)
V jedné z možných budoucností syn Harryho Kima a Linnis Paris. V této realitě si Tom Paris vzal Kes a měli spolu dceru Linnis. Andrew, byl pouze čtvrteční Ocampa, ale přesto stárl velice rychle (VOY: Before And After).

Klaun
(Michael McKean)
Zlomyslná postava obývající virtuální realitu vytvořenou pro hibernaci těch, co přežili z Kohlské kolonie. Klaun byl vytvořen počítačem ovládající hibernační systém, který přečetl mysli spáčů a přetransformoval jejich strachy do vtělení zla. Klaun držel osadníky jako rukojmí a tři zabil, než se posádce Voyageru podařilo zachránit zbývající dva. Klaun přestal existovat poté, co se poslední člověk odpojil od hibernačního systému (VOY: The Thaw).

Kol
(Leslie Jordan)
Ferengský pilot, který se spolu s Dr. Arridorem a DaiMonem Gossem účastnil vyjednávání o práva na Barzanskou červí díru v alfa kvadrantu. (TNG: The Price) Arridor spolu s Kolem tedy uvízl v delta kvadrantu a se svým raketoplánem ztroskotali na domovském světe Takarianů, kde si osvojili role Velkých mudrců z takarianské mytologie. Když na planetu v roce 2373 dorazil U.S.S.Voyager, snažil se Ferengy vypudit. Když se chtěli Ferengové vrátit k Takarianům, zachytil jejich loď gravitační vír Barzanské červí díry, což vychýlilo díru z její subprostorové osy a teď oba její konce začaly poskakovat. Osud Arridora a Kola zůstal neznámý. (VOY: False Profits) Leslie Jordan, hrál Kola pouze ve Voyageru, v Nové generaci to byl jiný herec, který ale nepronesl jediné slovo.

Kolopak
(Henry Darrow)
Osadník Federace, potomek indiánských kolonistů ze Země, otec komandéra Chakotaye (VOY: Initiations). Kolopak věřil, že ignorance je nejvěší nepřítel. Byl pyšný na svůj indiánský původ, znal mnoho indiánských legend včetně té o mýtu stvoření Duchy nebe a příběhy jak jeho rodina vzešla ze starověkých křováků ve střední Americe (VOY: Tattoo). Kolopak považoval za důležité, aby se jeho syn, Chakotay, naučil tradiční způsoby jak přežít v divočině, včetně postavení srubu (VOY: Resolutions). Když bylo Chakotayovi patnáct let, vzal svého syna na Zemi na výpravu, při které pátrali po původu jejich kmene. Hluboko ve střední Americe nalezl Kolopak vzdálené bratrance, potomky křováků, kteří ho přijali mezi sebe a dali tetování, které nosil po celý zbytek života. Kolopak byl zklamán, když jeho syn odmítl staré způsoby života. Kdyby ještě žil, byl by nyní na Chakotaye jistě pyšný, protože jeho syn nakonec poznal hodnotu tradic. Aby uctil své předky, vytetoval si stejný znak na čelo jako měl jeho otec (VOY: Tattoo). V roce 2372 Chakotay vykonal Pakru, rituál vzpomínání na výročí smrti svého otce (VOY: Initiations). Později Kolopak mluvil s Chakotayem na Cestě prozření a připomenul mu, že není nic důležitějšího než ochránit svého syna (VOY: Basics, Part I).

Kray, ministr
(Francis Guinan)
Baneanský ministr pro vědu. V roce 2371 nabídl svou pomoc U.S.S. Voyageru při opravě navigačních systémů (VOY: Ex Post Facto).

L

Gathorel Labin
(Ronald Guttman)
Představitel planety Sikaris. Pozval posádku Voyageru, aby si užila pobytu na jejich planetě v roce 2371. Jejich planeta poskytla Voyageru první dovolenou a doplnění zásob od té doby, co byli přeneseni do delta kvadrantu. Byl velmi sdílný, ale když přišla řeč na otázku výměny technologií, musel odmítnout. Jejich rasa svou technologii s nikým nesdílí a to ani kdyby to mohlo dostat Voyager domů. (VOY: Prime Factors)

Lang, praporčík
(Deborah Levin)
Členka posádky Voyageru, která sloužila u OPS na můstku. (VOY: Blood Fever) Hvězdného data 50912.4 zastupovala poručíka Tuvoka jako šéf bezpečnosti, když byl Tuvok unesen Nyriany z lodi. (VOY: Displaced)

Larg
(Stephen Ralstom)
Holografická postava, přítel Holodoctorova syna Jeffreyho, v jeho rodinném programu Beta-ró. K'Kath a Larg, byli dva klingonští mladíci, kteří přizvali Jeffreyho k rituálu prolití první krve, který zahrnoval použítí dýky kut'luch. (VOY: Real Life)

Lasca, poručík
(Mark Kiely)
Inženýr Flotily, pracoval se specialisty návrhů nových lodí. V roce 2372 v alternativní realitě Lasca a Harry Kim navrhli prototyp runaboutu, U.S.S. Yellowstone (VOY: Non Sequitur).

Latika
(Brady Bluhm)
Obyvatel planety třídy M v delta kvadrantu. Obyvatelé byli závislí na polarické iontové energii (Silný, ale nestabilní zdroj energie. Ačkoliv výzkum vypadal velmi slibně, použití sebou přineslo velké riziko možnosti nekontrolované řetězové reakce v subprostoru. Takový incident téměř zničil romulanskou výzkumnou kolonii na planetě Chaltok IV a vyústil ve smlouvu mezi Federací a Romulany o zakázu používání tohoto způsobu získávání energie). V roce 2371, Latikův otec pracoval pro planetární mediální společnost. Latika doufal, že jednou bude jako jeho otec, novinář a proto pronásledoval dva cizince (Janeway a Parise), kteří se tak zničeho nic objevili uprostřed ulice (VOY: Time And Again).

Laxeth
(Jerry Stroka)
Komunikační důstojník Talaxianského konvoje a starý Neelixův přítel. Laxeth sloužil na té samé lodi, ke které se připojil Tom Paris, když v roce 2372 odešel z Voyageru, aby vypátral kazonského vyzvědače na palubě (VOY: Investigations).

Libby
(Jennifer Gatti)
Snoubenka Harryho Kima, kterou Harry zanechal na Zemi, když byl Voyager v roce 2371 přenesen do delta kvadrantu. Poznali se na ktarianském hudebním festivalu a Kimovi trvalo tři týdny než si dodal odvahu a oslovil ji. Ačkoliv jsou od sebe mnoho tisíc světelných let, krátce se setkali v roce 2372 v alternativní realitě vytvořené poté, co Kim vletěl s raketoplánem do časového proudu (VOY: Non Sequitur). Jennifer Gatti hrála také Ba'el v epizodě TNG: Birthright, Part I, II.

Lillias
(Lisa Kaminar)
Pracovnice ve slévárně a obyvatelka kolonie Nezuů v delta kvadrantu. Lillias přežila dopad asteroidu na kolonii a unikla z povrchu na orbitální stanici v magneticky nadnášeném výtahu. (VOY: Rise)

Liria, velvyslanec
(Robert Pine)
Akritirianský vevyslanec a protivný byrokrat, který souhlasil s Akritirianskými praktikami vezeňství a i když dostal jasný důkaz neviny Toma Parise a Harryho Kima, neudělal s tím vůbec nic. (VOY: The Chute)

Lojur, praporčík
(Boris Krutonog)
Důstojník Flotily a kormidelník lodi U.S.S. Excelsior pod velením kapitána Hikaru Sulu v době jeho tříleté mise v beta kvadrantu (STVI: The Undiscovered Country, VOY: Flashback).

Lorrum
(Michael Spoud)
Člen sekty Kazon-Nistrim. V roce 2372 byl Lorrum Culluhem určen, aby dával pozor na Michaela Jonase, jejich špióna na palubě Voyageru (VOY: Dreadnought). Lorrum nařídil Jonasovi, aby sabotoval warpový systém Voyageru (VOY: Lifesigns). Lorrumovo jméno nebylo přímo řečeno.

Lyris
(Deborah May)
Představitelka taresianské vlády. Setkala se s členy posádky Voyageru, když se spolu s Harry Kimem přenesli na povrch jejich planety v roce 2373. Lyris přesvědčila Kima, že pochází z Taresie, že jeho embryo bylo ve stázi převezeno na Zemi a implantováno do jeho matky. Celé to byl ale propracovaný podvod. Taresianské ženy chtějí ze svých mužů pouze vyextrahovat genetický materiál, který použijí při svém rozmnožování. Proces denukleace je ale smrtelný. (VOY: Favorite Son) Deborah May hrála také Haneek v DS9: Sanctuary.