E

Amelia Earhart
(Sharon Lawrence)
Slavná letkyně, první žena, která přeletěla Atlantický oceán, se narodila v roce 1898. Beze stopy zmizela v roce 1937 při pokusu obletět svět i se svým navigátorem Fredem Noonanem. Oba patřili k třístům lidem, které Briorové unesli na jejich planetu do delta kvadrantu. Spolu s šesti dalšími zůstali po staletí v kryospánku dokud je v roce 2371 neprobudila posádka Voyageru. Earhart i Noonan se rozhodli, že zůstanou na planetě Briorů s ostatními potomky unesených. Kapitán Kathryn Janeway poznamenala, že Amelia Earhartová pro ni byla velkou inspirací, což ji vlastně přivedlo do Hvězdné flotily (VOY: The 37's).

Elani
(Sarah Rayne)
Drayanský jedinec, který přestože je v pokročilém věku, jedná a vypadá jako malé dítě. V roce 2372, cestovala Elani a několik dalších starších na drayanský měsíc, aby vykonali Konečný rituál. Jejich raketoplán ale na měsíci ztrozkotal, všichni průvodci zemřeli a starší zůstali o samotě. Poručík Tuvok, který na měsíci také ztroskotal se o malé vystrašené děti začal starat, aniž věděl co jsou zač. Elani zemřela krátce poté přirozenou smrtí (VOY: Innocence).

Elliana
(Cari Shayne)
Taresianka, která se chtěla stát jednou z manželek Harryho Kima. Chtěla použít jeho genetický materiál, aby počala potomka. Tento proces denukleace je ale smrtelný. (VOY: Favorite Son)

Eudana
(Yvonne Suhor)
Obyvatelka planety Sikaris v
d
elta kvadrantu. Harry Kim s ní měl rande na tisíce světelných let vzdálené planetě (VOY: Prime Factors).

John Evansville
(John Rubinstein)
Obyvatel lidské kolonie na bývalém domovském světě Brioriů v delta kvadrantu. Jeho kolonie čítala více než sto tisíc potomků tří set lidí uneseneých ze země Briory v roce 1937. Evansville vyzval posádku Voyageru, aby zůstala a žila s nimi (VOY: The 37's).

Evek, Gul
(Richard Poe)
Hlavní cardassianská postava při vysídlování demilitarizované zóny. Objevil se v několik dílech TNG i DS9 jako Journey's End, Preemptive Strike, Playing God, The Maquis, Tribunal. Velel válečné lodi třídy Galor, která pronásledovala Chakotayovu loď do Badlands, kde pravděpodobně zemřel (VOY: Caretaker).

F

Riley Frazier
(Lori Hallier)
Vědecký důstojník Flotily, která sloužila na palubě U.S.S. Roosevelt v bitvě u Wolf 359. Když byla její loď zničena, byla asimilována Borgy a na borgské lodi převezena do delta kvadrantu. Podařilo se jí uniknout, když její krychli zneschopnila elektro-kinetická bouře. Doktorce Frazier a jejím přátelům se nakonec podařilo vrátit k individualitě a kolonizovat planetu v Nekritské oblasti. (VOY: Unity)

Freya
(Marjorie Monaghan)
Postava holorománu Beowulf, dcera krále Hrothgara. Pyšnila se svými vítězstvími nad Scyld the Gar-Dane a svými souboji s heatho-bardy. Byla nápomocna Pohotovostnímu Zdravotnickému Holoprogramu při jeho první misi (VOY: Heroes And Demons) (Podle norské mytologie byla Freya bohyní lásky a krásy. Z jejího jména je odvozeno Friday (pátek).

Frola
(Nina Minton)
Mladá dcera vothského exobiologa Forra Gegena, která se zajímala o jeho asistenta Tova Veera. (VOY: Distant Origin)