Q

Q
(John DeLancie)
Nepředstavitelně mocná bytost z jiné dimenze. Díky své téměř božské moci se chová až dětsky nedůtklivě a rozpustile. Q byl vyjímkou i v Q.kontinuu, bouřil se proti stagnaci, ve které se jeho rase začalo líbit. Jeho nezkrotná povaha z něj udělala něco jako odpadlíka, ale jeho volnost myšlení inspirovala dalšího člena kontinua, později známého jako Quinn (VOY: Death Wish). Enterprise D se s Q poprvé střetla v roce 2364, kdy chytil loď do své energetické sítě a vytvořil soudní dvůr z počátku jednadvacátého století, ve kterém chtěl soudit a odsoudit lidstvo (TNG: Encounter At Farpoint). Při své druhé návštěvě Enterprise nabídl prvnímu důstojníkovi Rikerovi, aby s ním sdílel jeho božskou moc, ačkoliv nebylo jasné,   jestli to byl jen jeho další pokus studovat lidský druh nebo další příklad bezdůvodného provokování ke svému vlastnímu pobavení (TNG: Hide And Q). Q později přenesl Enterprise sedm tisíc světelných let od prostoru Federace do systému J-25, kde se poprvé střetla s Borgy (TNG: Q Who?).
V roce 2366 byl Q vypuzen z Q-kontinua a zbaven své moci za způsobený chaos v celém vesmíru. Q hledal útočiště v lidské podobě na palubě Enterprise, protože jak tvrdil, je kapitán Picard nejblíže tomu, komu může říkat přítel. Ale Q si nadělal příliš mnoho nepřátel a jedni z nich Calamariané zaútočili přímo na Q i pod ochranou Enterprise. Rychlý zásah nadporučíka Data ho ale zachránil. Q ohromilo Datovo nesobecké jednání natolik, že odletěl v raketoplánu, aby uchránil Enterprise od dalších útoků. Tento čin zapůsobí na Q-kontinuum, které mu navrátí  jeho moc (TNG: Deja Q).
V roce 2367 Q narušil sympózium Archeologické rady Federace, které se konalo na palubě Enterprise. Přenesl Picarda, Vash a členy posádky Enterprise do přesně vypracovaného světa Robina Hooda. Když Q zmizí, odchází s ním i Vash (TNG: QPid). Na Enteprise se vrátil v roce 2369, aby učil Amandu Rogers, jejíž rodiče byli z Q-kontinua a vzali na sebe lidskou podobu, jak používat svou moc (TNG: True-Q).
Poté co Vash s Q prozkoumali velkou část gamma kvadrantu, ho Vash opustila a vrátila se do alfa kvadrantu bajoranskou červí dírou na palubě runaboutu U.S.S. Ganges. Q následoval Vash na Deep Space Nine a pokoušel se jí přesvědčit, aby se k němu vrátila, ale bezúspěšně. Pobavil se s členy posádky stanice, když vyprovokoval Benjamina Siska k pěstnímu souboji ve stylu 19-tého století a byl šokován, když ho Sisko opravdu srazil k Zemi (DS9: Q-Less). V tom samém roce navštívil kapitána Picarda ještě jednou. Když byl Picard vážně raněn Lenariany, vydával se Q za boha, který Picarda vítá do posmrtného života. Dal Picardovi možnost, aby změnil několik chyb ze své minulosti, a aby tak předešel konfliktu, při kterém ztratil své srdce a díky kterému teď umírá na ošetřovně Enterprise. Jean-Luc si ale uvědomil, že právě kvůli těmto několika chybám v mládí, je tím jakým je a raději zemře, než aby se změnil (TNG: Tapestry).
V roce 2370 se Q-kontinuum opět rozhodlo, že otestuje lidstvo. Vymysleli časový paradox, díky kterému byl Picard odpovědný za zničení celého lidstva, vytvořením anti-časového jevu. Q přesouval Picarda do třech různých časových období jeho života, aby měl šanci si uvědomit, co se vůbec děje. Když Picard paradox vyřešil, Q ho informoval, že to byl jen test. Q-kontinuum chtělo vědět, zda Picard dokáže rozšířit svou mysl a prozkoumat neznámé možnosti existence (TNG: All Good Things...).
Q se v roce 2372 setkal s Voyagerem, když se pokoušel navrátit člena Q-kontinua, později známého jako Quinn, zpět do vazby. Ironicky, když chtěl Quinn spáchat sebevraždu, Q mu pomohl, což Q-kontinuum konsternovalo (VOY: Death Wish). Q inspirován Quinnem se později připojil mezi rebely a prosazoval svobodu individuálního myšlení. Když v Q-kontinuu v roce 2373 vypukla občanská válka, Q jako první v kontinuu zplodil dítě s ženou Q, protože doufal, že jejich dítě přinese kontinuu mír. Q si vybral svou manželku s řad Q až poté, co uvažoval o klingosnkém targovi, romulanské cisařovně a Kathryn Janeway..:)) (VOY: The Q And The Grey). O čtyři roky později se zastavil na Voyageru znovu, tentokrát v doprovodu svého syna Q2, kmotřence kapitána Janeway. Nechal svého syna na Voyageru, protože si s ním sám nevěděl rady. Doufal, že ho tetička Janeway nějak zvládne. Mýlil se. Nakonec pro život svého syna musel obětovat svoji nezávislost. Pomoc Janeway ale tentokrát nezůstala bez opravdové odměny. (VOY: Q2). (Q byl až do filmu První kontakt jediný, kdo v dialogu pronesl slovo "trek").

Q dítě/Q2
(dvojčata Donahueovi / Keegan deLancie)
Člen Q-kontinua, který se narodil roku 2373 Q a Q-ženě. Je vůbec prvním potomkem Q vzniklý pářením. (VOY: The Q And The Grey). V roce 2377 s ním, coby teenagerem, dorazil Q opět na Voyager a žádal, aby se o něj kapitán Janeway nějak postarala. Mladý Q zneužíval svoji moc ještě víc něž jeho otec a Q-kontinuum mu proto jeho schopnosti odebralo. Musel žít několik dní na Voyageru jako prostý člověk a očekávat rozsudek Q-soudu. Přitom se velmi sbížil s Ichebem a považoval ho za svého prvního přítele, za kterého by byl ochoten položit i svůj život (VOY: Q2).

Q plukovník
(Harve Presnell)
Člen Q-kontinua, který si osvojil vzhled plukovníka Konfederace z dob Občanské války Severu proti Jihu v Americe. Byl vůdcem skupiny Q, kteří chtěli nechat věci tak jak jsou a bojoval proti osvobozenému hnutí Q během občanské války v Q-kontinuu v roce 2373. (VOY: The Q And The Grey)

Q žena
(Suzie Plakson)
Členka Q-kontinua. Chodila s Q asi tak 4 miliardy let, což nakonec vyústilo v první sexuální početí v Q kontinuu - s malou pomocí Kathryn Janeway. Oba rodiče doufají, že jejich dítě přinese rozhádanému Q-kontinuu mír. (VOY: The Q And The Grey). Suzie Plakson už hrála doktorku Selar v epizodě TNG: The Schizoid Man a K'Ehleyr v epizodě TNG: The Emissary a Reunion.

Quinn
(Graham Gerrit)
Člen Q-kontinua, který byl svého času známým filozofem, zastávající myšlenku Nové Éry. Byl velmi laskavý a příležitostně pomáhal obyvatelům Země jako Isaacu Newtonovi, Maurymu Ginbergovi nebo plukovníku Thaddiusu Rikerovi. Na druhé straně zapříčinil nedorozumění, které vedlo k stoleté válce mezi Romulany a Vulkánci. Nakonec Quinn shledal svou nesmrtelnost nesnesitelně nudnou a chtěl dobrovolně ukončit svůj život. Kontinuum ale něco takového nechtělo dovolit a proto ho kolem roku 2072 uvěznilo v kometě. V roce 2372 byl neúmyslně uvolněn ze svého vězení posádkou U.S.S. Voyageru. Quinn požádal o azyl, aby mohl ukončit svůj život. Při přelíčení, které mělo rozhodnout, zda vyhovět Quinnově žádosti, kterému předsedala kapitán Kathryn Janeway, zastupoval zájmy kontina sám Q. Poté, co mu byl udělen azyl, souhlasil, že se stane členem posádky Voyageru a vybral si jméno Quinn. Dlouho ale ve smrtelné podobě nepobyl. Spáchal sebevraždu spolknutím Nogatchského bolehlavu, který mu dodal Q (VOY: Death Wish). Quinnova sebevražda uvrhla Q-kontinuum do chaosu, protože jeho volání po svobodě a nezávislosti ispirovalo další. Dvě frakce Q se střetli v boji, která přerostla v občanskou válku. Quinn posmrtně slavil vítězství, když Q se svou ženou dali život svému dítěti, vůbec prvnímu dítěti narozenému v kontinuu, čímž se definitivně narušily staré neměnné způsoby (VOY: The Q And The Grey).

Quark
(Armin Shimerman)
Jedna z hlavních postav seriálu Deep Space Nine, která se ve Voyageru objevila jen jako vedlejší, když se pokoušel Harry Kimovi prodat kýčovité zboží. Před koupí Kima zachránil Tom Pairs (VOY: Caretaker).

R

Telek R'Mor
(Vaughn Armb)
Vědec a pilot romulanské výzkumné lodi Talvath. V roce 2349, když byl členem Romulanské astrofyzikální akademie, začal své vědecké mise na palubě Talvathu a zanechal na Romulu ženu a nenarozenou dceru. V roce 2351 kontaktoval přes mikro červí díru loď Federace U.S.S. Voyager v delta kvadrantu. Červí díra nevedla jen přes celou galaxii ale také do dvacet let vzdálené budoucnosti (z jeho pohledu). R'Mor sympatizoval s posádkou Voyageru a nabídl se, že za 20 let pošle zprávy jejím rodinám, že jsou naživu. Naneštěstí R'Mor zemřel roku 2367, tedy 4 roky před tím, než mohl splnit svůj slib. (VOY: Eye Of The Needle). (Vaughn Armb se objevil v epizodě TNG - Heart Of Glory jako Korris a jako Gul Danar v DS9 - Past Prologue).

Janice Rand
(Grace Lee Whitney)
Důstojník Flotily, která sloužila jako pobočnice kapitána Jamese Kirka v prvních dnech jeho pětilété mise na palubě původní Enterprise (TOS: The Corbomite Maneuvers). Rand se vrátila na Enterprise jako šéf transportu v roce 2271 (ST I: The Motion Picture). Poté sloužila na Velení Flotily v San Franciscu, kde pomáhala řídit záchranné operace, když byla Země ohrožována ekologickou katastrofou cizí vesmírnou sondou neznámého původu, která na Zemi pátrala po velrybách (ST IV: The Voyage Home). Rand později sloužila jako komunikační důstojník na lodi U.S.S. Excelsior, jehož kapitánem byl Hikaru Sulu (ST VI: The Undiscovered Country, VOY: Flasback). Byla velitelem týmu třetí směny (VOY: Flashback). Poprvé se objevila v epizodě TOS: The Corbomite Maneuver, pak v TOS: the Enemy Within, The Man Trap, The Naked Time, Charlie X a Miri. Její postava byla vyškrtnuta kvůli rozpočtu, ačkoliv se později vrátila ve filmech ST I, III, IV, VI a v epizodě VOY: Flashback.

Razik, Jal
(Patrick Kilpatrick)
První maje Kazon-Oglů. Hvězdného data 49005 uvěznil Jal Razik komandéra Chakotaye. Razik si zasloužil své jméno za zničení lodi Kazon-Nistrimů. Byl zabit v roce 2372 Jal Kardenem (Karem) (VOY: Initiations).

Ren, Lidell
(Robin McKee)
Vdova po Baneanském fyzikovi Tolenu Renovi. Lidell obvinila Toma Parise z vraždy svého manžela. Po vyčerpávajícím vyšetřování šéfa bezpečnosti Tuvoka, bylo zjištěno, že Lidell spolupracovala s Numirijským špiónem, který se vydával za Baneanského doktora (VOY: Ex Post Facto)

Ren, Tolen
(Ray Reinhardt)
Baneanský vědec. Strůjce baneanské válečné technologie, profesor Ren, vyvíjel čtyři generace navigačních systémů pro baneanské lodě. V roce 2371 byl zavražděn Numirijským špiónem, vydavajícího se za baneanského doktora, aby získal cenné informace o zbraních. (VOY: Ex Post Facto)

Resh
(Charles Emmett)
Vojenský poradce diktátora Tierana národa Ilari. Když Tieranovo vědomí převzalo kontrolu nad tělem Kes a provedlo převrat, Resh dostal čestný titul Prvního Castallana. (VOY: Warlord)

Rettick
(Marron E.Willis)
Důstojník Kazon-Nistrimů, kterému Michael Jonas poslal informace o Parisově historickém překročení warpu 10 (VOY: Threshold) V roce 2372 byl Jonasem kontaktován, když sloužil na Culluhově lodi (VOY: Alliances).

Rib
(Beans Morocco)
Mentálně nevyrovnaný obyvatel vězeňského satelitu Akritirianů, kde byli hvězdného data 50156 uvězněni Tom Paris a Harry Kim. (VOY: The Chute)

Ricky
(Angela Dohrmann)
Holografická postava krásné americké ženy, která často navštěvovala Bar u Sandriny v holosimulaci Toma Parise. Paris byl na Ricky velmi pyšný a vložil ji do všech svých holoprogramů (VOY: The Cloud).

Thaddius Riker
Důstojník Unionistů během války Severu proti Jihu v 19. století a předek Williama T. Rikera. Plukovník Riker byl velitelem stodruhé newyorkské během pochodu na Atlantu, a dostal přezdívku "Stará železna bota". V roce 1864 byl raněn v Pine Mountains, kde mu pomohl Quinn, člen Q-kontinua, a doprovodil ho mimo frontovou linii a pravděpodobně zachránil jeho život (VOY: Death Wish).

William T. Riker
(Jonathan Frakes)
První důstojník na lodi U.S.S.Enterprise-D a E. Q si ho spolu s Isaacem Newtonem a Maury Ginsbergem předvolal k soudu na U.S.S. Voyager, aby svědčil při procesu Q-kontinuuum vs. právo na smrt, kde se ukázalo, že Quinn, další člen Q-kontinua, zachránil jeho předkovi život (VOY: Death Wish).

Rinna
(Kelli Kirkland)
Taresianka, která se chtěla stát jednou z manželek Harryho Kima. Chtěla použít jeho genetický materiál, aby počala potomka. Tento proces denukleace je ale smrtelný. (VOY: Favorite Son)

Rislan
(James Noah)
Nyrianský agent, který se podílel na pokusu převzetí kontroly nad Voyagerem hvězdného data 50912.4. (VOY: Displaced)

Rain Robinson
(Sarah Silverman)
Astronomka z konce dvacátého století, která se podílela na pátrání po mimozemské inteligenci (SETI). V roce 1996 detekovala z Griffithské hvězdárny gama záření, které pocházelo z Voyageru na orbitě. Sponzor programu Henry Starling se pokusil objev zatajit, protože se obával, že Voyager může být lodí z budoucnosti, která si přišla proto, co tehdy ukradl. Robinson poté spolupracovala s Parisem a Tuvokem, aby Starlingovi zabránili vyvolat kataklismatickou časovou explozi v 29. století, která zničila Zemi. (VOY: Future's End I, II)

Rollins
(Scott MacDonald)
Důstojník sloužící na můstku U.S.S. Voyageru (VOY: Caretaker). V roce 2372 byl Rollins povýšen z praporčíka na poručíka (VOY: Dreadnought). (Scott McDonald hrál také N'Veka v epizodě TNG - Face Of The Enemy a Toska v epizodě DS9 - Captive Pursuit.)