U

Unferth
(Christopher Neame)
Postava v holorománu Beowulf, jeden z dvořanů krále Hrothgara. Velmi protestoval proti přítomnosti posádky Voyageru v Hrothgarově sále (VOY: Heroes And Demons).

V

Dmitri Valtane
(Jeremy Roberts)
Vědecký důstojník na palubě U.S.S. Excelsior v roce 2293, kterému velel Hikaru Sulu (ST VI: The Undiscovered Country). Poručík Valtane si neuvědomoval, že byl hostitelem parazitického paměťového viru, který žil v jeho mozku. Valtane byl zabit v roce 2293, když Excelsior bojoval s několika klingonskými křižníky poblíž mlhoviny Azure. V momentě své smrti, paměťový vir přešel z Valtaneho do praporčíka Tuvoka, který tehdy také na lodi sloužil (VOY: Flashback). Valtane sice ve Flashbacku zemřel při útoku, ale ve filmu ST VI jsme ho mohli vidět i úplně na konci a to živého. Možná to bylo Valtanovo dvojče anebo Tuvokovi vzpomínky nebyly úplně přesné..:))

Vatm, Dr
(Tom Towles)
Přední astrofyzik Nezuů. V roce 2373 objevil, že asteroidy, které dopadají na povrch planety, kde se nachází jejich kolonie, jsou umělé a řízeny Etanianským řádem jako předzvěst invaze. Tajně sbíral informace o Etanianské technologii a zjistil, že jeden z kolonistů je zrádce. Byl to Sklar, který ho poté otrávil, aby tak zabránil narušení svých plánů. (VOY: Rise) Tom Towles hrál Hon'Tihla v epizodě DS9: Dramatis Personae.

Tova Veer
(Christopher Liam Moore)
Vědec a člen Vothského archeologického spolku v roce 2373. Byl asistentem profesora Gegena a podporoval jeho kontroverzní Teorii vzdáleného původu. Vláda starších, která se obávala dopadu teorie na společnost, ho přinutila, aby Teorii veřejně odsoudil. (VOY: Distant Origin)

Vel
(James Parks)
Kapitán Akritirianské nákladní lodi a člen teroristické skupiny "Otevřené Nebe". Jeho mladší sestrou je Piri. Trilithiová bomba, která v roce 2373 zničila osadu Laktavii na planetě Akritirianů, a kvůli které byli Tom Paris a Harry Kim odsouzeni do vězení, byla vyrobena na Velově lodi. (VOY: The Chute)

Viorsa
(Thomas Kopache)
Projektant a osadník Kohlské kolonie v delta kvadrantu, když na jejich planetě začala doba ledová. Viorsa byl jedním z pěti osadníků, kteří se uložili do hibernačního systému, aby tak dobu ledovou přečkali. Hibernační systém měl ale poruchu a vytvořil z jejich strachů virtuálníhí postavu zlomyslného Klauna. Klaun je držel jako rukojmí, protože nechtěl umřít. Viorsa byl mezi těmi třemi, které Klaun zabil, aby demonstroval svou sílu. Zbývající dva se podařilo zachránit (VOY: The Thaw). Thomas Kopache se objevil v epizodě TNG: The Next Phase jako Romulan Mirok.

Vorik, praporčík
(Alexander Enberg)
Vulkanský člen posádky Voyageru. (VOY: Alter Ego). Pomáhal B'Elanně Torres s údržbou injektorů plasmy, když Voyager kotvil na stanici před Nekritskou mlhovinou. (VOY: Fair Trade) Vorik rád v létě zkoumal Osanaské jeskyně, což zahrnovalo nebezpečné lezení po skalách. Vorik dostal Pon farr hvězdného data 50537 a pokusil se spářit s B'Elannou Torres. Krátký fyzický kontakt mezi nimi inicioval vulkanské telepatické pouto a B'Elanna proto zažívala stejnou neurochemickou nerovnováhu jako Vorik. (VOY: Blood Fever) Vorikův Pon farr skončil, když bojoval s Torres v rituálním zápasu Koon-ut-kal-if-fee. Pracoval ve strojovně, když Seven s B'Elannou testovaly možnosti transwarpového pohonu a pracoval se Seven na přístroji na výrobu thoria pro rasu Caatatiů, kteří byli téměř zdecimováni útokem Borgů. (VOY: Day Of Honor). Když Voyageru došlo deuterium a byl nucen přistát na planetě Démon, zastupoval Vorik B'Elannu Torres ve strojovně (VOY: Demon). Vorik pracoval v týmu, který stavěl Deltaplán a měl s ním letět na první misi: vyzvednout sondu dřív než tak udělají Maloni. B'Elanna Torres se ale rozhodla, že musí letět a Vorika z Deltaplánu vyhodila (VOY: Extreme Risk). Při průletu Devorským impériem se Tuvok s Vorikem museli ukrýt do transportního bufferu, protože Devorové netolerují žádnou telepatii (VOY: Counterpoint). Alexander Enberg hrál Vulkance Taurika v epizodě TNG: Lower Decks a Malona v epizodě VOY: Juggernaut.

W

Samantha Wildman
(Nancy Hower)
Důstojnice Flotily, xenobiolog, pracující ve vědeckém oddělení na palubě U.S.S. Voyager (VOY: Elogium). Je vdaná, ale její ktarianský manžel Greskrendtregk (VOY: Dreadnought), zůstal na Deep Space Nine, když Voyager odletěl pátrat do Badlands a byl přenesen do delta kvadrantu. V roce 2372 Samantha zjistila, že je těhotná (VOY: Elogium). Je to její první dítě (VOY: Tatoo). Wildmanová porodila hvězdného data 49548 a to přesně ve stejnou dobu, kdy se celý Voyager zduplikoval, když narazil na 'rozštěpení prostoru'. Dítě muselo být vyjmuto pomocí transportní technologie a proto trpělo hemocythemií. Zemřelo krátce po svém narození. Druhé dítě na duplikovaném Voyageru přežilo. Těsně před tím, než byl duplicitní Voyager zničen, bylo dítě předáno Samantě (VOY: Deadlock). Její holčička dostala jméno Naomi. V roce 2375 letěla Samantha spolu s Tuvokem a Parisem na průzkumnou misi novým Deltaplánem. Nepodařilo se jim uniknout iontové bouři a ztroskotali na nehostiném měsíci. O Její dceru Naomi se mezitím staral Neelix (VOY: Once Upon A Time). Objevila se ještě v několika epizodách v jednovětných rolích jako VOY: Resistance, Mortal Coil, Fury.

Wixiban
(James Nardini)
Talaxian znám také jako Wix a dlouholetý Neelixův přítel. Wix strávil jeden rok v ubeanském vězení za pašování. Neelixovi, který byl do toho také zapleten, se podařilo uniknout. Wix byl nucen ve vězení pojídat červy, aby přežil. Spal v cele plné hmyzu a byl tvrdě trestán. Wix musel chtě nechtě zůstat po tři roky na zásobovací stanici na okraji Nekritské oblasti, protože jeho loď byla zkonfiskována správcem stanice Bahratem. Po setkání s Neelixem chtěl propašovat na stanici nelegální drogy, aby se mohly dále předat Kolaatiům. Při nepovedé předávce, Wix zabil v sebeobraně výstřelem z phaseru Flotily dealera Sutoka. Poté, co se Neelix a Wix ke zločinu přiznali, pomohli Bahratovi chytit skupinu Kolaatiů i s jejich vůdcem Tosinem. Za jeho pomoc vrátil Bahrat Wixovi jeho loď a dovolil mu odletět, údajně zpět na Talaxianskou kolonii. (VOY: Fair Trade)