A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

 • J'naiiové
  (J'naii)
  Technologicky vyspělá humanoidní civilizace, která tak dlouho potlačovala rozdíly obou pohlaví, až se začali reprodukovat ze "zkumavek" a sexuální styk byl zakázán zákony. Někteří J'naii ale stále trpěli "úchylkou" a toužili po tělesném kontaktu a rozděleném pohlaví. Tito jedinci pak prodělávali psychoterapii, aby se této své úchylky zbavili a nebo k tomu byli donuceni vládou.
  (TNG: The Outcast)

 • Jaheel
  Příslušník neznámé rasy a velitel transportní lodi, která kotvila u DS9 v době anafázové karantény hvězdného data 46423. Jaheel se pokusil odletět ze stanice, i když byla jeho loď stále sevřena dokovacími svorami.
  (DS9: Dramatis Personae)

 • Jaradové
  (Jarada)
  Hmyzovitá civilizace z planety Torona IV, která začala v roce 2364 vyjednávat s Federací o vzájemných vztazích. Jaradové byli známí svým puntíčkářským dodržováním protokolu. Špatná intonace jednoho slova vedla ke dvacetiletému umlčení. Kapitánu Picardovi se podařilo správně vyslovit pozdrav a tím znovu otevřel dilomatické vztahy. Loď Pakledů Mondor využívala i kradenou technologii Jaradanů.
  (TNG: The Big Goodbye, TNG: Samaritane Snare)

 • Jarleth
  Člen neznámého druhu, který byl chycen Nyriany a umístěn do vězení, které se podobalo pouštní planetě, z které pochází.
  (VOY: Displaced)

 • Jeliniané
  (Jelinians)
  Technologicky vyspělá humanoidní rasa z delta kvadrantu, jejichž jedna loď v roce 2377 uvízla v anomálii zvané Prázdnota, kde nebylo vůbec nic a ze které nebylo úniku. Jelinianský kapitán Garon byl prvním, kdo se připojil k federaci, kterou se snažila mezi loděmi zorganizovat kapitán Janeway.
  (VOY: The Void)

 • Jem'Hadaři
  (Jem'Hadar)
  Geneticky vypěstovaní válečníci Dominionu z gama kvadrantu. Jem'Hadaři začali být pěstováni i v alfa kvadrantu a také se jim přezdivalo "Alfy". Byli tvrdohlavější, arogantnější a speciálně navrženi pro boj v alfa kvadrantu. Jem'Hadarové poslouchají rozkazy svého Vorty, který je podřízen přímo Zakladatelům. Vortové ovládají Jem'Hadary drogou zvanou Ketracel bílý, který je velmi složité byť jen napodobit a Jem'Hadarové jsou na ní plně závislí. Jem'Hadaři nejedí, protože vše jim poskytuje Ketracel a ani nikdy nespí. Stejně tak ženy jsou v jejich rase přebytečné. Během tří dnů jsou schopni dorůst z nemluvněte do dospělého jedince. Vyskytly se případy, kdy se hrstka Jem'Dadarů odtrhla od celku, ale bez drogy nedokázali vydržet dlouho. Slepě proto následují příkazy svého Vorty i kdyby to mělo znamenat jejich smrt, protože věří, že "Poslušnost přináší vítězství" a "Vítězství je život". Většina Jem'Hadarů se za celý svůj život nesetká s jediným Zakladatelem, kteří jsou pro ně spíš mýtem.
  (DS9)

 • Joval
  Příslušnice neznámé rasy a návštěvnice planety Risa. Když v roce 2366 navštívil Risu kapitán Picard a Joval u něj zahlédla Horga'hn, nabídla mu jamaharon (sex) a byla zmatena, když Picard odmítl.
  (TNG: Captain's Holiday)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?