A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

Borgské rasy

 • Druh 116
  Rasa s velkým nadaním na jazyky, která byla asimilována Borgy v roce 2374. Borgové se je snažili asimilovat už před staletími, ale vždy se jim podařilo uniknout. Arturis vinil Janeway, že díky její alianci s Borgy, byl poražen Druh 8472, a proto byla jeho rasa asimilována a zbylo pouze 20 tisíc jedinců. Jeho rasa používá k cestování proudového pohonu (slipstream).
  (VOY: Hope And Fear)

 • Druh 125
  Blíže nespecifikovana rasa, ze které pochází borgská královna.
  (VOY: Dark Frontier)

 • Druh 149
  Borgské označení pro rasu s pokročilými lékařskými znalostmi, od které Borgové získali technologii pro reaktivaci "mrtvých" vojáků pomocí modifikace nanosond. Díky této technologii mohli Borgové vzkřísit své vojáky i 73 hodin po jejich smrti. Tato technologie byla použita na Neelixe, když zemřel.
  (VOY: Mortal Coil)

 • Druh 180
  Borgské označení pro Ferengy. Nízké číslo naznačuje, že se s nimi Borgové střetli velmi brzy.
  (VOY: Infinite Regress)

 • Druh 218
  Borgské označení pro Talaxiany. Borgové asimilovali jejich obchodní loď s 39-ti člennou posádkou v sektoru Dolmine. Talaxiané nekladli při asimilaci vážnější odpor a díky jejich silnému svalstvu z nich byli dobří vojáci.
  (VOY: The Raven)

 • Druh 259
  Technologicky vyspělá rasa z galaktické mlhoviny 3, od které Borgové získali technologii autonomních regeneračních sekvencérů.
  (VOY: The Gift)

 • Druh 262
  Primitivní civilizace asimilovaná Borgy v roce 2145. Borgy zajímala jejich mytologie, ve které se mluvilo o mocné látce, která dokáže spálit nebe ... pravděpodobně molekule Omega.
  (VOY: Omega Directive)

 • Druh 263
  Civilizace z delta kvadrantu, která byla Borgy shledána primitivními. Příslušníci druhu 263 věřili, že molekula Omega byla kapkou krve jejich stvořitele.
  (VOY: Omega Directive)

 • Druh 312
  Civilizace z delta kvadrantu, která byla asimilována Borgy už před staletími. Jejich rasa vyvinula technologii tetryonových silových bariér, které jsou nedetekovatelné bežnými senzory. Jednu takovou bariéru zkonstruovali na planetě Ledos nad jižním kontinentem, aby tak ochránili primitivní národ Ventu před vlivem vyspělejších dobyvačných Ledossianů. Tato bariéra byla pro Ledosiany neproniknutelná a teprve U.S.S. Voyageru se jí podařilo prolomit.
  (VOY: Natural Law)

 • Druh 329
  Borgské označení pro Kazony. Borgové objevili kazonskou kolonii v sektoru Gand ve čtverci 6920, ale pokládali jejich rasu za nehodnou asimilice, protože by do Společenstva nepřinesli nic nového. Proč asimilovat druh, který vás vzdaluje od dokonalosti?
  (VOY: Mortal Coil)

 • Druh 521
  Borgské označení pro Shivoliany.
  (VOY: Survival Instinct)

 • Druh 571
  Borgské označení pro rasu P'Chana - Čtvrtého z devíti ze stejné unimatrice jako Seven. Jejich rasa uctívala božstvo jménem Brothara - podle jejich víry je pitvání mrtvých těl jejich znesvěcením.
  (VOY: Survival Instinct)

 • Druh 689
  Borgské označení pro Norcadiany, kteří provozují Tsunkatse a rasa Mezotti.
  (VOY: Ashes To Ashes)

 • Druh 2461
  Borgské označení pro Brunaly. Je to technologicky vyspělá rasa, která byla téměř asimilována Borgy a existuje pouze na několika zkolonizovaných světech. Mají tu smůlu, že se jejich domovská planeta nachází poblíž ústí transwarpového tunelu a tak mají Borgy téměř na denním pořádku. Naučili se své nové technologie skrývat, aby o ně Borgové neměli zájem a většinou se jim to daří. Zaměřili se na zemědělství, zejména na genetické přizpůsobení rostlin. Někteří se rozhodli proti Borgům bojovat a vyvinuli patogen, který dokáže Borgy ničit. Jako přenašeče používají své vlastní geneticky upravené děti, které patogen přímo produkují a které nechávají asimilovat borgskou lodí. Každé dítě je ale většinou schopno nakazit pouze jednu borgskou loď. Icheb je Brunal.
  (VOY: Child's Play)

 • Druh 3259
  Borgské označení pro Vulkance.
  (VOY: The Raven)

 • Druh 4228
  Borgské označení pro Hazarie. Humanoidní rasa známá jako vynikající lovci a stopaři se silným kodexem cti. Pokud dostanou zaplaceno za svůj úkol, už je nic nezastaví, aby ho splnili. Skupinu Hazariů si najal člen Kroužku expertů Kurros, aby tak dostal na svou loď Seven Of Nine, kterou chtěl do svého týmu.
  (VOY: Think Tank)

 • Druh 5174
  Civilizace z delta kvadrantu. Borgové se jednou střetli s lodí této rasy, kde našli pouze mrtvá vykostěná těla. Jejich celá kostra spolu se svaly, šlachami, vazy a vnitřními orgány byla oddělena. Borgové nikdy neobjevili útočníky, ale zřejmě to byli Hirogeni.
  (VOY: Hunters)

 • Druh 5618
  Borgské označení pro lidi. Podle Borgů mají podprůměrnou kapacitu mozku, minimum přebytečných systémů a omezené regenerační schopnosti. Několik pokusů o asimilaci ale selhalo.
  (VOY: Dark Frontier)

 • Druh 5973
  S tímto druhem se Borgové setkali v galaktické mlhovině 8 a patří mezi životní formy na bázi multispektrálních částic.
  (VOY: The Haunting Of Deck Twelve)

 • Druh 6291
  Borgské označení pro Yridiány. Humanoidé a známí ochodníci s informacemi. Yridiáni měli údajně napomáhat Cardassianům při pašování zbraní do Demilitarizované zóny. Borgové je považovali za vyhynulé stejně jako Federace, ale pozdější kapitán Equinoxu Rudy Ransom dokázal opak, když se s nimi setkal.
  (VOY: Equinox)

 • Druh 6339
  Humanoidé, kteří se porvé střetli s Borgy roku 2371 a od té doby bylo asimilováno 11 miliard jedinců. Zbylo jich jen pár na několika lodích, kteří se rozhodli na Borgy zaútočit. Roku 2375 vytvořili virus, který dokázal infikovat a ničit borgskou technologii. Třináct jejich lidí si nechalo vpravit do těla virus a poté asimilovat, aby se virus přenesl do vincula, které spojuje mysli Borgů. Plavidlo bylo zničeno a infikované vinculum čekalo na asimilaci jiným plavidlem. V té době se do toho vložil Voyager, protože vinculum mělo neblahý vliv na Seven Of Nine, které by hrozila smrt, pokud by nebylo vinculum zneškodněno. To se druhu 6339 nelíbilo a tak na Voyager zaútočili...
  (VOY: Infinite Regress)

 • Druh 6961
  Borgské označení pro Ktariany.
  (VOY: Dark Frontier)

 • Druh 8472
  Technologicky vyspělá civilizace žijící v tekutém prostoru mimo náš vesmír. Jejich genetická struktura je extrémně hustá a imunní. Dorozumívají se telepaticky a chodí po třech nohách. Jejich loď je složena z biologického materiálu jako vůbec vše, co používají. Roku 2373 se do jejich prostoru dostali Borgové a chtěli je asimilovat. Ukázalo se ale, že se asimilovat nedají a naopak byli to Borgové, kteří byli napadeni biologickými zbraněmi, proti kterým neměli obranu. Druh 8472 se připravoval i k invazi na Zemi, ale naštěstí byla sjednána mírova smlouva kapitánem Janeway a komandérem Chakotayem.
  (VOY: Scorpion, VOY: Prey, VOY: In The Flesh)

  Podrobněji

 • Druh 10026
  Humanoidní vyspělá rasa, která byla asimilována Borgy hvězdného data 52619.2. Měli technologii, kterou dokázali Borgy poškodnit, ale ti se adaptovali.
  (VOY: Dark Frontier)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?