A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

 • Ocampové
  (Ocampa)
  Humanoidní civilizace z delta kvadrantu, kteří se dožívají pouze devíti let. Komunikují jak telepaticky, tak verbálně. Jejich legendy říkají, že kdysi měli vyjímečné telepatické a duševní schopnosti. Jejich civilizace byla před tisíci lety málem zničena, když jejich planetu zasáhla ekologická katastrofa, kterou způsobili bytosti z jiné galaxie. Cítili za jejich svět odpovědnost a proto dva z nich - Ochránce a Suspiria, zůstali u Ocampů, aby jim pomohli. Ocampové se přemístili do podzemnho komplexu, který pro ně Ochránce vystavěl a po 500 generací je zásobil energií. Jeho družka Suspiria posléze odešla s několika Ocampy na palubě své stanice. Ochránce zemřel při útoku Kazonů, kteří chtěli získat jeho technologii. Kes je Ocampa.
  (VOY)

  Podrobněji

 • Omicroniané
  (Omicronians)
  Obyvatelé planety Omicron IV, kteří sami sebe téměř zahubili jadernými zbraněmi poté, co byly na orbitální dráhu rozmístěny vojenské platformy, asi jako na Zemi v šedesátých letech 20. století.
  (TOS: Assignment: Earth)

 • Onaya
  Příslušnice neznámé rasy - nehmotné životní formy, která se živí neurální energií, která vzniká při kreativní činnosti v humanoidním mozku, což zkracuje délku života obětí. Onaya na sebe vzala podobu humanoida a na DS9 "inspirovala" Jaka Siska, aby napsal svůj první román, Anslem. Když to jeho otec zjistil, podařilo se mu Onayu vypudit do vesmíru. Onaya podobně "inspirovala" a zapříčinila předčasné smrti více než stovce umělců jako Catullus, Revalus, Phineas Tarbolde, cadrassianský architekt Tavor Kell a básník ze Země 19. století John Keats.
  (DS9: The Muse)

 • Onquanaii
  Příslušník neznámé rasy z delta kvadrantu a obchodník s technologiemi. Když Druodská bomba převzala kontrolu nad Holodoctorem, nabídl se, že Voyager bomby zbaví, pokud bude bomba poté jeho. Šlo mu hlavně o energetickou matrici, která tvoří osobnost bomby, kterou ale Janeway nechtěla jen tak někomu vydat. Onquanaii proto na Voyager zaútučil, aby bombu získal, ale Doctor/bomba využil paprsku, kterým ho chtěl přenést a jeho loď zneškodnil.
  (VOY: Warhead)

 • Ooolané
  (Ooolans)
  Obyvatelé planety Marejaretus VI, kteří během jídla mlatí o sebe dvěma kameny a musí se pokračovat v jídle, dokud kameny nejsou rozdrceny. Tento rituál se objevuje i v betazoidské kultuře, kdy se během jídla používá gong a vzdává tak díky bohům.
  (TNG: Manhunt)

 • Ophidiané
  (Ophidians)
  Hadu podobné stvoření, které má stejně měńavcovité schopnosti jako Devidiané, kteří ho používají k cestě časem.
  (TNG: Time's Arrow, Part I
  )

 • Organiané
  (Organians)
  Mocné nehmotné bytosti, které se maskují jako primitivní lidé. Ve skutečnosti jsou vysoce vyvinutí a už po milióny let nepotřebují ke svému životu fyzická těla. Když se Klingoni chystali okupovat jejich planetu v roce 2367, kvůli strategickému významu, odmítli Organiané jak Klingony tak Federaci, která se snažila vše urovnat. Poté, když byla mezi lidmi a Klingony vypovězena válka, Organiané odhalili svou skutečnou podstatu a silou ustanovili Organianskou mírovou smlouvu, která má zabránit nepřátelství.
  (TOS: Errand Of Mercy)

 • Orionci
  (Orions)
  Humanoidé, jejichž agenti se pokoušeli sabotovat mírovou konferenci na Babelu v roce 2267. Orionská loď vystřelila na Enterprise, která právě převážela delegáty na konferenci. Mezitím, druhá jednotka kradla dilithiové krystaly v systému Coridan, aby je prodala na černém trhu. Útok měl zabránit přijetí Coridanu do Federace. Jejich ženy jsou smyslné, svůdné, se zelenou kůží a byly během 23. století předmětem prodeje. Dokonce i Quark měl v simulátoru program s třemi orionskými otrokyněmi.
  (TOS: The Cage, TOS: Menagerie, TOS: Whom Gods Destroy, DS9: The Begotten)

 • Ornarané
  (Ornarans)
  Humanoidé z Ornary. Celá populace byla postižena smrtelnou nemocí už po dvě století a jediným lékem bylo felicium z planety Brekka. Felicium se ale chová jako narkotikum a Ornarané si na něm vypěstovali silnou závislost. Když se o tom Brekkiané dověděli, utajili před Ornarany, že lék už není potřeba a dál jim dodávaly zásilky, za které Ornarané zásobovali celou planetu Brekkianů. U Ornaranů se postupně snížila úroveň inteligence a technických znalostí, takže už ani nedokázali opravit své lodě, které používali pro přepravu felicia. Byla požádána o pomoc Flotila, ale když kapitán Picard zjistil, jaká je situace, pomoc odmítl s tím, že nemůže porušit Základní směrnici.
  (TNG: Symbiosis)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?