A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

 • Abuddan
  Příslušník neznámé rasy z delta kvadrantu, který vedl "Abaddonovo skladiště ztracených pokladů" - vrakoviště lodí a dalšího šrotu. Prodal Parisovi loď Elis s neurálním rozhraním, která je řízena přímo pilotovými myšlenkami. Abaddon byl i předchozím pilotem a "hostitelem" Elis.
  (VOY: Alice)

 • Acamariáné
  (Acamarians)
  Humanoidní obyvatelé Acamaru III. Národ, který žije už po staletí v míru, kromě nomádské skupiny zvané Gatherers (Sběrači), kteří odletěli z domovského světa a stali se vesmírnými nájezdníky. Acamariané si na tváře většinou nechávají vytetovat dekorativní symboly. Jejich krev je založena na sloučenině železa a mědi. Acamarianská společnost je rozdělena do klanů, mezi kterými pak vznikají nepřátelství při boji o moc.
  (TNG: The Vengeance Factor)

 • Akritiriané
  (Akritiri)
  Technologicky vyspělá rasa z delta kvadrantu. Žijí pod diktátorskou nadvládou s krutou spravedlností. Svě početné vezně drží na vězeňských stanicích mimo svou planetu.
  (VOY: The Chute)

 • Aksaniové
  (Aksani)
  Humanoidní obyvatelé delta kvadrantu, kteří po dlouhá staletí válčili s Chessuany, Imhotepy a Terrelliány. Roku 2377 se účastnili Antarianské mezihvězdné rally, která měla upevnit křehký mír mezi těmito čtyřmi rasami. Aksaniové požádali velvyslance Antarianů O'Zaala, jestli by mohli uspořádat oslavu po závodě, ale O'Zaal už ji slíbil Chessuanům.
  (VOY: Drive)

 • Al-Leyané
  (Al-Leyan)
  Blíže nespecifikovaná rasa, která převážela náklad mezi Deep Space 4 a Caere hvězdného data 46731.5.
  (TNG: The Chase)

 • Alcyoné
  (Alcyones)
  Civilizace, která zničila poslední nakaženou Tarellianskou loď.
  (TNG: Haven)

 • Aldeané
  (Aldeans)
  Humanoidní obyvatelé mýtické planety Aldea, která byla klidným vyspělým světem, kde byla každému obyvateli poskytována všechna dostupná technologie, aby mohl rozvíjet svůj intelekt a talent. Aldeané trpěli poruchou chromosomů, protože byli dlouhodobě vystaveni radiaci z jejich maskovacího zařízení, které chránilo planetu a které tím začalo narušovat jejich ozónovou vrstvu.
  (TNG: When The Bough Breaks)

 • Aldebaranský had
  Trojhlavý plaz z Aldebaranu, jehož podobu nakrátko převzal Q, když po druhé navštívil Enterprise.
  (TNG: Hide And Q)

 • Životní forma ze systému Alfa Omicron
  V tomto systému v asteroidovém pásu byla objevena životní forma, jejímž přirozeným prostředím je vesmírný prostor. Když se s ní Enterprise-D snažila navázat kontakt, zaútočila na ní a hrozilo, že Enterprise bude zničena, pokud se posádka nebude bránit. Slabý výstřel z phaserů ale životní formu zabil a Enterprise pak pomáhala při porodu jejího potomka, který uvízl v jejím těle.
  (TNG: Galaxy's Child)

 • Alice
  [Elis]
  Myslící loď s neurálním rozhraním, která ovládne svého pilota tím, že se mu v jeho mysli ukáže jako přitažlivá žena. Jejím cílem je dostat se domů skrz částicovou fontánu.
  (VOY: Alice)

 • Alsauriané
  (Alsaurian)
  Humanoidní rasa, jejichž planeta je kontrolována diktároským řádem Mokra, který politicky nepohodlné osoby zavírá do vězení, kde je podrobí mučení. Proto vzniklo revoluční hnutí, které se snaží alsaurianský lid osobodit. V roce 2372 byla kapitán Janeway zachráněna z rukou Mokrů Alsaurianem Caylemem, zatímco B'Elanna a Tuvok byli uvězněni a mučeni.
  (VOY: Resistance)

 • Alsurané
  (Alsuran)
  Civilizace v delta kvadrantu, kteří byli v paralelní časové liniii zničeni krenimskou časovou zbraní.
  (VOY: Year Of Hell)

 • Altorané
  (Altorans)
  Rasa, která měla obchodovat s Miradorny.
  (DS9: Vortex)

 • Amarie
  Příslušnice blíže nespecifikované rasy se čtyřmi pažemi a vynikající hudebnice.
  (TNG: Unification, Part II)

 • améba
  (amoeba)
  Obrovská jednobuňěčná životní forma, která zkonzumovala sytém Gamma 7A a U.S.S. Intrepid. Velmi se podobá mikroskopickým prvokům na Zemi, až na velikost. Vesmírná améba je asi 18,000 km dlouhá a 3,000 km široká a je obklopena polem, které absorbuje energii. Zřejmě nepochází z naší Galaxie.
  (TOS: The Immunity Syndrom)

 • anafázová životní forma
  Nehmotná inteligentní bytost, která ke svému přežití potřebuje organického hostitele, aby si dokázala udržet molekulární soudržnost. Jeden z nich používal jako hostitelky ženy z rodiny Howardů, ze které pocházela i doktorka Beverly Crusher z Enterprise-D.
  (TNG: Sub Rosa)

 • Andoriané
  (Andorians)
  Humanoidé s modrou kůží a dvěma tykadly. Sami se popisují jako vášniví a násilničtí. Jsou členy Spojené Federace Planet. Uzavírají manželské svazky po čtyřech.
  (TOS: Journey To Babel, TOS: Whom Gods Destroy, TNG: Survivors, TNG: Data's Day, DS9: Prophet Motive)

  Podrobněji

 • Angosiané
  (Angosians)
  Humanoidé z planety Angosia III. Od přírody nejsou násilničtí a proto svou energii směřují na rozvíjení intelektu. Během Tarsianské války ale vyvstala potřeba vojáků a proto byly naverbovaní nezkušení vojáci chemicky pozměnění na "supervojáky", kteří přežijí za téměř jakýchkoli podmínek a za každou cenu. Když válka skončila, ukázalo se, že změny už nejde vrátit a veteráni byli kvůli nebezpečnosti uvězněni na měsíci Lunar V. Angosiané požádali o členství ve Federaci, ale Picard ho odmítl s tím, že si Angosiané nejprve musí vyřešit své vnitřní spory s revoltujícími veterány.
  (TNG: Hunted)

 • Ankariové
  (Ankarians)
  Obyvatelé planety třídy M v delta kvadrantu, kteří poskytli pomoc zbědované posádce Equinoxu a provedli rituál, kterým povolali duchy štěstěny z jiné říše. Duchové byli ve skutečnosti nukleogeničtí tvorové, kteří vyzařovali vysokou hladinu antihmoty. Posádka Equinoxu vyměnila přivolávací zařízení za konvertor energie. Ankariané poté pomohli posádce Voyageru kontaktovat a dohodnout se s nukleogenickými tvory.
  (VOY: Equinox)

 • Annariové
  (Annari)
  Technologicky vyspělá rasa z delta kvadrantu, která v druhé polovině 24. století válčila s Kraylory. Pomalu vítězili, ale nedokázali se dostat přes silové pole, které Kraylorové aktivovali kolem své planety. V roce 2377 jedna jejich loď objevila, že Kraylorové vyvinuli maskovací technologii, se kterou se snaží dostat na svou rodnou planetu. Pokoušeli se jejich loď zastavit, ale poté zjistili, že jim pomáhají členové posádky Voyageru, se kterou vedli v tu dobu diplomatická jednání. Vyprovodili tedy Voyager za hranice svého prostoru, zatímco Harry Kim velel maskované lodi a podařilo se mu ji dostat domů i přes křížovou palbu Annarů. Později byla jedna Annarská loď vtažena do anomálie zvané Prázdnota, kde nebylo vůbec nic a z které nebylo úniku. Annarský generál jménem Valen, byl první kdo kontaktoval Voyager, když tam byl také vtažen a požadoval od nich technologii fotonových torpéd výměnou za informace o Prázdnotě. Když to Janeway odmítla, a později se snažila vytvořit Federaci s ostaními loděmi, Valen se snažil jejich Federaci zničit.
  (VOY: Nightingale, VOY: The Void)

 • Antariané
  (Antarians)
  Humanoidní rasa z delta kvadrantu, která v roce 2377 uspořádala Antarianskou mezihvězdnou rally, která měla posílit křehký mír mezi čtyřmi rasami v sektoru (Aksaniové, Chussuané, Imhotepané a Terrelliani), které mezi sebou vedly válku po několik staletí. Antariané uspořádali závod jako neutrální rasa a proto také nesoutěžili. Vylvyslanec O'Zaal měl ale plné ruce práce s tím, aby se zachoval diplomaticky ke každé ze čtyř ras a při tom si proti sobě nepoštval jinou.
  (VOY: Drive)

 • Antedeané
  (Antedeans)
  Humanoidní rasa s jasně rozeznatelnými rybími znaky. Lety vesmírem jsou pro ně extrémně traumatické a proto během cesty upadají do strnulého stavu. Na konci cesty po probuzení, pak vyžadují množství potravy, aby doplnili ztracené živiny.
  (TNG: Manhunt)

 • Anticané
  (Anticans)
  Velcí, srstnatí humanoidé z planety Antica v sytému Beta Renner. Je to masožravý druh, který dává přednost konzumaci ještě živého masa. Anticané požádali o členství ve Federaci a Enterprise-D jejich delegáty převážela na mírovou konferenci, kde se měl vyřešit jejich spor se Selayi.
  (TNG: Lonely Among Us)

 • Antosané
  (Antosan)
  Civilizace patřící k Federaci, která je domovem dobrotivých a pokojných lidí, kteří pomohli kapitánu Garthovi, když utrpěl nehodu a naučili ho umění buněčné metamorfózy.
  (TOS: Whom Gods Destroy)

 • Apolon
  (Apollo)
  Mocný humanoid, kterého kdysi na Zemi ve starém Řecku uctívali jako boha světla a čistoty. Je dvojčetem Artemis, syn Dia a smrtelnice Latony. Mimozemský Apolon a jeho rasa měla ve své hrudi speciální orgán, který dokázal soustředit množství energie, která jim dávala téměř božské schopnosti. Poté, co odešel ze Země se usadil na planetě Pollux IV, kde se mu začalo stýskat po uctívání Řeky a proto polapil posádku Enterprise, aby ho uctívala. Když zjistil, že u nich bázně nedosáhne, rozplynul se ve větru. (TOS: Who Mourns For Adonais?)

 • arachnid
  Antropoidní forma života, do které se vyvinul poručík Reginald Barclay v roce 2370, když byl postižen Barclayho protomorfózním syndromem.
  (TNG: Genesis)

 • Arbazané
  (Arbazan)
  Humanoidní rasa, která patří mezi členy Federace. V roce 2369 navštívila arbazanská velvyslnkyně DS9, kde se připojila k velvyslanci Vulkanců a Bolianů.
  (DS9: The Forsaken)

 • Ardaňané
  (Ardanans)
  Obyvatelé planety Ardana, kteří byli rozděleni do dvou společností. První se nazývali Troglyté, kteří byli nuceni dýchat toxický zenit v dolech pod povrchem planety. Druhá skupina Ardaňané žila v oblačném městě Stratos vysoko nad povrchem planety a ostatní obyvatele považovala za podřadné.
  (TOS: The Cloudminders)

 • Ardra
  Příslušnice rasy, ktrá se na světe Ventaxianů pokoušela vystupovat jako ďábel, s kterým před lety sjednali smlouvu. Geordi LaForge ale objevil její maskovanou loď, která se skrývala nad severním pólem planety a spolu s Enterprise jí její "ďábelskou moc" odebrali.
  (TNG: Devil's Due)

 • Archoňané
  (Archons)
  Jméno, které dali humanoidní obyvatelé planety Beta III členům posádky lodi Archon. Loď byla zničena roku 2167 planetárním počítačem Beta III jménem Landru. Přitom byla posádka zabita a obsorbována do Těla společnosti obyvatel Beta III.
  (TOS: Return Of Archons)

 • Argalané
  (Argalans)
  Technologicky vyspělá rasa žijící na ledové planetě Argala v delta kvadrantu.
  (VOY: Displaced)

 • Argeliané
  (Argelians)
  Pokojní humanoidní obyvatelé planety Argelius II. Dříve násilničtí, ale po přeměně v roce 2067, které říkají "Velké probuzení", se jejich společnost obrátila mírovou cestou. Montgomery Scott byl obžalován z vraždy na jejich světě a protože pro to už neměli žádná pravidla, museli použít zákony platné před Velkým probuzením.
  (TOS: Wolf In The Fold)

 • Argosiané
  (Argosian)
  Přílušník této blíže nespecifikované rasy kdysi vychrstl Benjaminu Siskovi pití do tváře a jen Curzon Dax Siska zastavil před odvetou. Ještě dodnes má Sisko na braně malou jizvu po Curzonově prstenu.
  (DS9: Dax)

 • Argrathiové
  (Argrathi)
  Humanoiní rasa z Argrathy. K potrestání svých zločinců nepoužívají vězení, ale implantují vzpomínky na několikaleté vězení přímo do mozku odsouzeného. Vězeňství tak společnost nestojí téměř nic a zločinec tvrdému trestu neujde, protože vzpomínky jsou pro něj skutečné. V roce 2372 byl Miles O'Brien neprávem uznán vinným ze špionáže a byl odsouzen k dvaceti letům vzpomínek na vězení. Jeho návrat do normálního života po dvaceti letech implantovaného vězení nebyl lehký.
  (DS9: Hard Time)

 • Arkariané
  (Arkarians)
  Humanoidní rasa z planety Arkarie, na které byla zřízena základna Federace pro kontrolu Remmlerova komplexu. V roce 2369 se několik Arkarianů včetně správce Arkarianské základny Ortona a několik dalších příslušníků různých ras, pokusili o krádež trilithiové pryskyřice z Enterprise-D, která právě procházela dekontaminací v Remmlerově komplexu.
  (TNG: Starship Mine)

 • Armus
  Zlovolná asfaltoidní forma života z planety Vagra II, která zabila Tashu Yar. Armus byl slupkou všeho zla z myslí obyvatel Vagry II, kteří přišli na způsob, jak se zla zbavit a odletěli ve formě oslnivé energie z planety. Armus byl schopen generovat silové pole neobyčejné síly, ve kterém věznil Deannu Troi.
  (TNG: Skin Of Evil)

 • Arritheané
  (Arritheans)
  Civilizace v delta kvadrantu, se kterou obchodoval U.S.S. Voyager hvězdného data 51186.
  (VOY: Revulsion)

 • Arturis
  Člen rasy s velkým nadaním na jazyky, která byla asimilována Borgy v roce 2374. Borgové se je snažili asimilovat už před staletími, ale vždy se jim podařilo uniknout. Arturis vinil Janeway, že díky její alianci s Borgy byl poražen Druh 8472, a proto byla jeho rasa asimilována - zbylo pouze 20 tisíc jedinců. Jeho rasa k cestování používá proudového pohonu (slipstream). Borgské označení druhu je 116.
  (VOY: Hope And Fear)

 • Atreané
  (Atreans)
  Obyvatelé planety třídy M Atrea IV, jejíž tekuté jádro se začalo ochlazovat a způsobovat seismické otřesy na povrchu. Atrea se málem stala neobyvatelnou, ale Enterprise-D se podařilo provrtat phasery několik "větracích" děr skrz povrch planety, která tak byla zachráněna.
  (TNG: Inheritance)

 • Axum
  Borgské označení 5z12. Příslušník neznámého druhu, který byl asimilován Borgy a vedl hnutí odporu Unimatrice nula. Kdysi byl milencem Seven Of Nine.
  (VOY: Unimatrix Zero)

 • Azan, Rebi, Wysanti
  Příslušníci technologicky vyvinuté humanoidní rasy v delta kvadrantu, z nichž někteří byli asimilováni Borgy, včetně dvojčat Azana a Rebiho, kteří poté našli své místo na Voyageru. Roku 2377 se Voyageru podařilo nalézt jejich domovskou planetu a dát tak dvojčatům šanci žít mezi vlastními lidmi. Mezotti odešla s nimi, ačkoliv je Norcadianka.
  (VOY: Collective, VOY: Imperfection)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?