A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

 • Q
  Bytosti z jiné dimenze, kteří mají obrovskou moc. Oni sami se považují za všemocné. Jsou nesmrtelní a dokáží se pouhou myšlenkou přenášet v prostoru i čase. Většina z nich již za tisíciletí své existence vyčerpala všechny možnosti, které život nabízel a v klidu žijí ve svém Q-kontinuu. Jen několik z nich si uvědomilo, že jejich rasa stagnuje a snažili se s tím něco udělat, což vedlo k občasnké válce. Někteří z nich zneužívají svých božských schopností k vlastnímu pobavení nebo týrání nevinných méně vyspělých ras.
  ([TOS], TNG, DS9, VOY)

 • Qatai
  Příslušník neznámé rasy v delta kvadrantu, jejichž zbraně jsou na bázi tetryonů. Roku 2336 cestoval se svou rodinou a dalšími 3 000 kolonisty na lodi Nokaro a hledali úrodnou planetu, kde by se mohli usadit. Qatai nebyl na lodi přítomen, když Nokaro narazila na bioplasmatický organismus, který "požírá lodě". Stvoření se jim, díky biogenickému poli, které generuje, jevilo jako krásná zelená planeta vhodná k osídlení. Když ale loď do stvoření vletěla v domnění, že přistává na planetě, byla organismem zkonzumována. Qatai, který zachytil nouzový signál, už jen sledoval, jak mizí poslední emise z motorů lodi. Poté se celých 39 let pokoušel organismus zničit, ale bezvýsledně. Za ty roky si vybudoval proti němu jistou imunitu, ale organismu se vždy povedlo ho nějak ošálit. V roce 2375 pomohl Seven Of Nine, Doctorovi a Naomi vyprostit Voyager ze "žaludku" organismu a sám poté pokračoval v lovu.
  (VOY: Bliss)

 • Qomarové
  (Qomar)
  Vysoce vyspělá rasa, která většinu ostatních méně vyvinutých považuje za "podřadné". Díky svému matematickému myšlení téměř neprojevují své emoce a nedokáží pochopit, co je to například hudba. Svoji technologii zásadně nevyměňují s "podřadnými" rasami.
  (VOY: Virtuoso)

 • Quarrenové
  (Quarren)
  Humanoidní technologicky vyspělá rasa z planety Quarra v delta kvadrantu, na které se kriticky nedostává pracovních sil pro jejich průmysl. Několik vysoce postavených Quarrenů proto vymyslelo způsob, jak získat levné pracovní síly. A to unášet členy prolétávajících lodí, poté jim vymazat paměť a nahradit je jinými vzpomínkami. Do akce se tajně zapojilo několik vojenských lodí, které zaminovaly prostor poblíž Quarry, aby tak zneschopnily prolétavající lodě, které musela kvůli radiaci její posádka opustit a Quarrenové se poté zmocnili jak opuštěné lodě, tak jednotlivých únikových kapslí. Stejný útok byl proveden na U.S.S. Voyager, ale Holodoctorovi se podařilo liduprázný Voyager ukrýt v mlhovině a vyčkat návratu Chakotaye, Harryho Kima a Neelixe. Zbylá posádka byla ale pochytána, byla jim změněna jejich paměť a byla umístěna do továren v hlavním městě na planetě Quarrenů. Posádka žila své životy, aniž si jediný z nich pamatoval na život na Voyageru. Janeway se dokonce zasnoubila s jiným dělníkem v továrně a osobní vztahy se vyvinuly i u dalších členů posádky.
  (VOY: Workforce)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?