A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?

 • R'Kaalové
  (R'Kaal)
  Fiktivní humanoidní rasa z delta kvadrantu, kterou vytvořili dva příslušníci Hierarchie. R'Kaalové jsou ostře proti cestování warpem svým prostorem a trvají na tom, aby každá loď s warp pohonem byla rozmontována a warp jádro zničeno. Používají propracované maskování, díky kterému je nelze detekovat. Své hranice nijak nevyznačují a proto když Voyager vletěl do jejich prostoru, požadovali na něm, aby se posádka vylodila na planetě třídy M a vzdala se svého warp jádra. Kapitán Janeway k velkému překvapení Chakotaye souhlasila.
  (VOY: Renaissance Man)

 • Rakharové
  (Rakhari)
  Humanoidé z planety Rakhar v gama kvadrantu. Jejich vláda netoleruje politické disidenty a trestem bývá vyvraždění celých jejich rodin.
  (DS9: Vortex)

 • Rakosané
  (Rakosans)
  Humanoidní obyvatelé planety Rakosa V v delta kvadrantu, která je velmi podobná Aschelanu V v alfa kvadrantu. V roce 2372 bylo ohroženo na dva milióny Rakosanů, když na Rakosu mířila cardassianská zbraň "Démon", protože si ji spletla právě s Aschelanem.
  (VOY: Dreadnought)

 • Ram Izadové
  (Ram Izad)
  Civilizace v delta kvadrantu, která byla vyhlazena krenimskou časovou zbraní.
  (VOY: Year Of Hell)

 • Ramatisané
  (Ramatisans)
  Humanoidní obyvatelé planety Ramatis III. Vládnoucí rodina Ramatisu postrádala gen, který umožňuje slyšet a tak museli členové rodiny komunikovat prostřednictvím Chorusu (skupiny telepatů), kteří nahrazovali jejich sluch a řeč. Známý vyjednavač Federace Riva patřil k vládnoucí rodině na Ramatisu III.
  (TNG: Loud As A Whisper)

 • Ramurané
  (Ramurans)
  Technologicky vyspělá rasa v delta kvadrantu, jejichž těla produkují feromon, který blokuje dlouhodobou paměť u ostatních druhů, takže každý Ne-Ramuran na ně během několika hodin zapomene. Ramurané se obávali kontaktů s jinými světy a proto svou přirozenou schopnost ještě technologicky vylepšili. Používali polarizační maskování a počítačové viry, které z cizích lodí vymazávaly veškerě informace o jejich přítomnosti. Ramuranská vláda nedovolovala svým občanům opustit společnost a zaměstnávala agenty - stopaře, kteří lovili Ramurany, když chtěli uniknout. Vymazali jim paměť a všechny záznamy ke kterým by se ne-Ramurané mohli dostat.
  (VOY: Unforgettable)

 • Redjac
  Nehmotná životní forma založená na energii, která zabíjela spousty žen, aby se pak živila na jejich strachu a zděšení. Redjac měl být odpovědný za podřezání sedmi žen v Šanghai v Číně roku 1932, pěti žen v Kijevě v roce 1974, dalších osmi v koloniích na Marsu roku 2105 a dalších deseti na planetě Alfa Eridani v roce 2156. Všechny tyto vraždy spáchala jediná bytost v Londýně známá jako Jack rozparovač na Denebu II jako Kesla, na Rigelu IV jako Beratis. Bytost cestovala z Rigelu na Argelius II v těle správce Hengista, kde spáchala ještě nejméně další tři vraždy. Z těchto vražd byl nejprve podezříván Montgomery Scott, ale když byl objeven pravý vrah, byla bytost přenesena do volného vesmíru, kde se měla bezbolestně rozptýlit.
  (TOS: Wolf In The Fold)

 • Reegrunion
  Humanoidní civilizace a národnost Plixe Tixiplika, těžkého zločince, který byl stíhán v sedmi hvězdných systémech.
  (DS9: Sanctuary)

 • Rekag/Seroniané
  (Rekag/Seronia)
  Dvě soupeřící frakce na planetě třídy M Rekag-Seronia, která se nachází v prostoru Federace. V roce 2369 začaly jejich boje ohrožovat dopravní cestu Federace a proto byl vyslán vyjednavač Ves Alkar, aby obě frakce smířil, což se mu podařilo. Jejich planeta je také známa jako Seronia.
  (TNG: Man Of The People)

 • Remmilané
  (Remmilans)
  Obyvatelé planety Remmil V, kteří vylučují jakási krystalická vlákna, ze kterých si pak staví své obydlí. V roce 2371 skupina Nausicaanů použila ultrasonický generátor k vyloupení muzea na Remmilu.
  (DS9: Heart Of Stone)

 • Reptohumanoidé
  [Ještěráci]
  Vejcorodí humanoidní ještěři, kteří mají velmi vyspělou technologii. Vejce kladou na planetě třídy M, kde se v ovzduší nachází dostatek bakterií, které mládě zasytí, než si je rodiče vyzvednou.
  (VOY: Parturition)

 • Rilnarové
  (Rilnars)
  Civilazace v delta kvadrantu, která byla jako první vymazána z historie Anoraxovou časovou lodí. Annorax si při tom nebyl vědom vedlejších účinků takové destrukce. Protože Rilnar nikdy neexistoval, ztratili Krenimové důležitý genom a 50 miliónů Krenimů zemřelo na dříve nezhoubnou nemoc.
  (VOY: Year Of Hell)

 • Rigeliané
  (Rigelians)
  Rasa fyziologicky podobná Vulkancům, kteří s úspěchem využívali urychlení reprodukce a transfůzi krve.
  (TOS: Journey To Babel)

 • Rodulané
  (Rodulans)
  Rasa, která vytvořila Basolite, starou kovovou sochu, kterou vlastnil Kivas Fajo.
  (TNG: The Most Toys)

 • Roj
  (Swarm)
  Civilizace v delta kvadrantu, která si žárlivě chrání své teritorium. Používali neuroelektrické zbraně a tisíce malých lodí, které vytvářely rojovité formace. K monitorování svých hranic používali senzorové sítě, které využívaly prokládané tachyonové paprsky. Univerzální tlumočník si s jejich jazykem poradí jen velmi ztuha.
  (VOY: The Swarm)

 • roj
  (swarm)
  Životní forma, jejímž domovem je volný vesmír. Roj byl kolonií asi 2000 jedinců, kteří se pohybem vlastního těla dokázali pohybovat rychlostí až 3000 kilometrů za sekundu. Tato stvoření získávala živiny přímo z vesmíru přes prostupnou vnější kůži. Jedno pohlaví je oproti opačnému nepoměrně větší a jeho velikost lze srovnat s velikostí hvězdné lodi.
  (VOY: Elogium)

 • Romulané
  (Romulans)
  Válečnická civilizace z planet Romulus a Remus. Jsou odnoží Vulkanců, kteří před dvěma tisíci lety opustili Vulkan a založili Romulanské hvězdné impérium. Romulané jsou velmi vášniví, agresivní, ale také velmi vznešení. Vždy byli nepřáteli Federace a nakrátko utvořili alianci s tehdy nepřátelskými Klingony. Když ale vypukla válka s Dominonem, Romulané se přidali v boji na stranu Federace. Nejvyšším orgánem je senát. Jejich tajná organizace se nazývá Tal Shiar.

  Podrobněji

 • Rukaniové
  (Rukani)
  Vyspělá rasa, která se objevila v holografické simulaci na Voyageru "Vzpoura 1".
  (VOY: Worst Case Scenario)

 • Rumpelstiltskin a Buck Bokai
  Postavy vytvořené z představ posádky DS9 neznámou rasou z gama kvadrantu, která chtěla lépe poznat lidi.
  (DS9: If Wishes Were Horses)

 • Rutiané
  (Rutians)
  Humanoidé z politicky neutrální planety Rutie IV, která měla dlouhé obchodní vztahy s Federací. Muži mají ve vlasech bílý pramen, zatímco ženy mají vlasy obyčejně rudé. Ačkoliv byla populace sjednocena pod jednou vládou, prohlásila disidentská skupina Ansata na západním kontinentu nezávislost. Tato žádost byla ale vládou zamítnuta a z Ansaty se stala teroristická organizace. Ačkoliv jejich skupina čítala údajně pouze na 200 členů, měla na společnost velký vliv. V roce 2366 se jim povedlo do sporu dokonce zatáhnout Enterprise-D tím, že unesli doktorku Beverly Crusher.
  (TNG: The High Ground)


A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z ?